Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

osesek

Samsung Galaxy GT-S5570 mini

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pozbyć się wersji oprogramowania zawierającego dodatki operatora, PLUSa w tym przypadku. Wnerwia mnie to logo wszędzie, inne dodatki których nie można się pozbyć. Oczywiście można z nich nie korzystać, ale ja chciałbym pozbyć się tego calkiem i mieć czysty soft producenta. Jak to zrobić ? Ponoć z Androidem jest łatwo ale nie znalazłem nigdzie instrukcji. Nie wiem też czy uaktualnienie oprogramowania to usunie czy nie. A może mam najnowsze i nie da się aktualizować. Wszystko jedno, w każdym razie chcę zmienić. Jak to zrobić, najchętniej ściągając z sieci i instalując w telefonie połączonym z komputerem kablem, bo nie chcę czekać długo aż się to ściągnie na telefon i w dodatku płacić za internet licho wie jak dużo. Nie mam pakietu interentowego w Play i stąd ten pomysł o ściągnięciu na kompa o ile tak się da. Proszę o jakieś zrozumiałe i pełne porady bo nie znam tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tutaj podawać konkurencji, ale wpisz na google "forum android".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że mam szukać odpowiedzi na innym forum ? o do czego służy tu dział z Androidem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz uciekać na inne fora.

Potrzebny Ci będzie nie brandowany ROM + program serwisowy Samsunga (ODIN). Bardzo prosta operacja, a przy okazji wgrasz sobie najnowszą dostępną wersję (2.3.5 z Listopada 2011r chyba)

Link do romów od Samsunga.

 

W razie pytań, pytaj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. A można to zrobić jak pisałem - ściągnąć ROM niebrandowany na kompa i zainstalować po podłączeniu kabelkiem kompa z telefonem ?

 

Jest jedna sprawa, trzeba się zarejestrować w tamtym forum a nie chce mi się tylko po to. dwa, są różne wersje 2.3.5 i nie wiem czym się różnią. S5570XWKS1 ## SER , S5570XWKS2 ## BSE, S5570XWKS7 ## OXX. Co to oznacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ściągnąć ROM niebrandowany na kompa i zainstalować po podłączeniu kabelkiem kompa z telefonem ?

Hehe, w sumie to tylko tak możesz zrobić ;)

 

To są bulidy różne. Teoretycznie nowszy = lepszy, ale nie zawsze. Teraz twój w tym interes, aby się dowiedzieć które polecają ludzie dla Mini.

 

Tu kawałek poradnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla mi się tylko pierwsze zdjęcie w tym poradniku, może znacie taki jak ten poradnik dla zaczynających zabawę w takie rzeczy, ale ze wszystkimi zdjęciami które widać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej bani: czy takie coś wiąże się z utratą gwarancji? I czy przy okazji można wywalić facebooka i parę innych śmieciowych aplikacji (np.gmail, systemowa poczta itp. - i tak używam k9) ? Bo mam SE arc S i kopę tam syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając ROOT'a możesz łatwo i przyjemnie powywalać każdą aplikację. Titanium Backup, albo wersja bardziej hardkorowa - Root Explorerem.

Update oficjalnym softem od Producenta nie powinien powodować utraty gwarancji. Zresztą, w 99% przypadków jest możliwość wrócenia do oryginalnego romu operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet jak się pobawię w to rootowanie, to zawsze mogę je wyłączyć ? Gdybym chciał oddać na gwarancję (zakładając, ze telefon będzie jeszcze działał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co oddawać działający telefon na gwarancje :E Jeśli będzie działać, to zrobisz z nim wszystko. Powrót do stock ROM'u, unroot, co tam sobie wymyślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu na zabawy ze zmianą oprogramowania w telefonie do dzisiaj. Właśnie zasiadłem do tego, pościągałem wczesniej kies i wszystko inne. Ale czytam te poradniki i nie ma informacji dokładnej, tylko zainstaluj to i tamto , ale nie napisano gdzie! Z opisów wynika, że coś musi być zainstalowane na karcie a pewnie część w komputerze, ale nie jest napisane który gdzie dokładnie. W dodatku widzę takie informacje jak - na kartę przenieś plik ...zip , z tego wynika że pliku nie trzeba wcześniej rozpakować ? Trochę mało dokładne te opisy, pisali to ludzie mający to w małym palcu i pewnie pominęli jakieś informacje. Tak to jest jak ktoś dobrze znający temat wyjaśnia coś laikowi. Znacie jakiś dobry i dokładny opis ? Patrzyłem na forum android ale wygląda na to, że chyba z każdym opisem jest taki problem. Ba, mało tego, one proponują różne metody zmiany oprogramowania i trochę się w tym pogubiłem. Potrzebny mi dobry opis dla kogoś kto to robi pierwszy raz. Telefon jest bez simlocka więc chyba przyjmie każdą wersję oprogramowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...