Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dawid3409

Oszukano mnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak może niektórzy pamiętają, a może i nie :X pisałem na forum czy opłaca się brać zasilacz OCZ ModXStream 600W do tego zestawu i postanowiłem go kupić (przez PCLAB). Zrobiłem przelew, typ po dwóch dniach napisał że przelew doszedł i że paczkę wyślę jutro, czyli wysyłka powinna być 15.12.11 a dzisiaj jest 20.12.11 a paczki nie ma i kontakt także się urwał. W rozmowie pytałem o allegro a on odpisał że jest możliwe ale dopiero gdy list aktywacyjny do konta mu dojdzie, to sobie myślę i napisałem mu: to jak dojdzie list to wystawisz aukcje z nim a ja go kupie? on odpisał że ok. Ale teraz kontaktu nie ma i paczki także. Dodam, że jest to użytkownik " paveel007 " . Co robić? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśleć. Znaleźć jak najwięcej informacji o nim (pomogą Ci dane z przelewu, możesz próbować szukać po nr. konta).. Próbować się jeszcze kontaktować.. Jeżeli nic nie ruszy, to idź na komendę i zgłoś oszustwo. Masz nr konta, więc na 90% policja dojdzie o kogo biega :).

 

http://forum.pclab.pl/user/275925-paveel007/ ten? Postow 1? W dziale sprzedam? Aha.

To widzę że kolega jednak nie myślał.. Bez obrazy, ale masz problem na życzenie. :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukania okazji ciąg dalszy...

W sumie racja, przeczekaj święta i na policję mendę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś pojechał, użytkownik "paveel007" napisał raptem 1 posta na forum i od razu oferuje sprzęt na sprzedaż. Trochę zdrowego rozsądku, a co do zakupu poczekaj, może wysłał. Okres przedświąteczny, PP też zapewne ma ręce pełne roboty. Jeśli nie dojdzie do świąt to możesz udać się na policję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiasz od użytkownika z jednym postem, i to od razu w dziale sprzedam, a wszyscy przestrzegają ;) Co robić? Pisać, ponaglać, a jak się nadal nie będzie odzywał, to sprawa na policję. Innego wyjścia nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże kochany....

Dwa poradniki w dziale sprzedam....

Multum tematów o osobach oszukanych i oszustach....

Kolejna osoba dała się nabrać to tego teraz już nie rozumie.

Na labie po wejściu do działu sprzedam powinien wyskakiwać zwijany baner "Przemyśl trzy razy swoją decyzję zanim coś kupisz".

Teraz pozostało Ci iść na policję i mieć nadzieję, że kasę odzyskasz - a jak nie kupowałeś przez allegro to nie odzyskasz bo sam czekam na swoje pieniądze ponad dwa lata a sprawa ucichła (tak też zostałem oszukany na labie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupował przez allegro - sprzedający dopiera czeka na list aktywacyjny - co za bzdura ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zasiłka w sygnaturce juz wpisana :E

Hahaha najwazniejszy LANS :E komedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie dostał tego zasilacza. Przynajmniej będziesz miał nauczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/topic/645645-Kradzie%C5%BC-oszustwo-na-forumowej-gie%C5%82dzie/page__st__80__p__10023437entry10023437

 

Powyżej podobny przypadek, tylko tam złodziej podobno włamał się komuś na konto. To sobie poczekasz raczej na zwrot kasy (ponad rok?).

 

Ważny punkt z poradnika dla kupujących:

 

2. Ocena przedmiotu:

a) Stwierdzenie czy użytkownik ma dany przedmiot - przede wszystkim rezygnujmy z transakcji gdzie sprzedający nie chce pokazać zdjęć oferowanego przedmiotu bo mu się nie chce/nie ma aparatu. Na to, że mu się nie chce to już nic nie poradzimy ale w obecnych czasach argument o braku jakiegokolwiek aparatu jest po prostu śmieszny. Jeżeli sprzedający umieścił zdjęcie to poprośmy aby w jego tle znalazła się kartka z jakimś napisem np. nick + forum gdzie jest umieszczone ogłoszenie. W ten sposób oszuści nie będą mieli możliwości "pożyczać" od kogoś zdjęć.

http://forum.pclab.pl/topic/739084-Jak-nie-da%C4%87-si%C4%99-oszuka%C4%87/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Obyś nie dostał tego zasilacza. Przynajmniej będziesz miał nauczkę.

Bez przesady.

Owszem, wykazał się naiwnością godną niepełosprawnego 5-latka ( :E ), ale to nie zmienia faktu, że został oszukany. A tego tolerować nie można. Trzeba to tępić. Wygoogluj informacje o tym oszuściku i przekaż je po Świętach Policji. Chyba, że jesteś z pokolenia JP i kodeks nieetyczny Ci tego zabrania? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.

Owszem, wykazał się naiwnością godną niepełosprawnego 5-latka ( :E ), ale to nie zmienia faktu, że został oszukany. A tego tolerować nie można. Trzeba to tępić. Wygoogluj informacje o tym oszuściku i przekaż je po Świętach Policji. Chyba, że jesteś z pokolenia JP i kodeks nieetyczny Ci tego zabrania? :E

Owszem niech walczy o swoje,ale przynajmniej będzie to dla niego droga lekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten paveel007 jest chyba z Lesko

Więcej informacji o nim na google akurat nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie kiedy administracja sie zajmie tym tematem i bedzie banaowala po IP/Macu , zeby nie bylo jednego goscia co ma 10 kont i tnie kazdego po kolei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie kiedy administracja sie zajmie tym tematem i bedzie banaowala po IP/Macu , zeby nie bylo jednego goscia co ma 10 kont i tnie kazdego po kolei

 

Po macu sie nie da bo nie jest routowany na zewnatrz (a i mac mozna zmienic w chwile). Po IP tez raczej kiepski pomysl, teraz kazdy prawie ma zmienne, albo jest za natem. A calych blokow nikt nie bedzie banowal.

 

 

Poza tym zmienic sobie IP to pare minut roboty. W ciagu dnia moge miec setki roznych IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koleś jest z Leska to dajcie znać, przejadę się do niego w pierwszy dzień świąt bo będę miał niedaleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koleś jest z Leska to dajcie znać, przejadę się do niego w pierwszy dzień świąt bo będę miał niedaleko.

I co zrobisz? Tylko nie pisz że spuścisz mu łomot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_kg , nie rozumiesz ze oszukal autora tematu zapewne jakis dzieciak , ktorego obleci strach jak wpadnie koles w swieta i zacznie nawijac o jakims oszustwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_kg , nie rozumiesz ze oszukal autora tematu zapewne jakis dzieciak , ktorego obleci strach jak wpadnie koles w swieta i zacznie nawijac o jakims oszustwie?

Już wielu odważnych groziło na forum w podobnych tematach że "wpadnie" do tego czy innego oszusta, a nic takiego nigdy nie miało miejsca. Dlatego tego typu deklaracje traktuje z przymrużeniem oka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straciłem 150 zł. Zobaczymy, poczekam jeszcze do świąt, jeżeli do świąt będzie cicho, to po świętach wybiorę się na Policję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zrobisz? Tylko nie pisz że spuścisz mu łomot ;)

No coś Ty, ja bardzo kulturalny człowiek jestem. Wytłumaczę mu po prostu na czym stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten paveel007 jest chyba z Lesko

Więcej informacji o nim na google akurat nie ma

Airborne, jak to wygoglowałeś?

 

Już wiem jak. Ale więcej informacji chyba nie da się wydobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...