Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

n3rgal

Dyskusja na temat słuchawek 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że od pewnego czasu sobie dyskutuję z pewnym niereformowalnym osbnikiem na temat słuchawek postanowiłem zamieścić kawałek z tej dyskusji na poprawę humoru podczas długich świątecznych nocy.

 

masz dodatkową porządną kartę dźwiękową? bo jeśli nie to do gier nie znajdziesz nic lepszego jak

Kod:

http://allegro.pl/dla-graczy-sluchawki-5-1-media-tech-mt3530-na-usb-i1724022480.htmll

co prawda nie jestem za tym żeby polecać coś "bo mam" ale w tym przypadku sam przeanalizowałem masę artów o tych słuchawkach i 2 miesiące temu je kupiłem i jestem bardzo zadowolony! idealne 5.1. prędko słyszysz kto z której strony idzie.

 

po za tym mają lepsza pasmo przenoszenia od tych podanych przez inne osoby. no i żadne 2 głośnikowe padaki do 100zł nie dostarczą tak prawdziwego 5.1 jak realne 5.1. z tych podanych wyżej to fakt będą ładnie grały i dźwięk dookoła będzie, ale co z tego jeśli to będzie tylko rozproszony dźwięk z podstawowych 2 kanałów? dopiero z 5 kanałów wyśmienicie słychać jak ktoś zbliża się do ciebie np z twojej lewej z tyłu. do muzyki to jest po prostu kosmos. tak dają basem że jak by położyć je na stole to bzyczą jak telefon z wibrą. z przesyłką 166zł kurierem za pobraniem i będziesz bardzo zadowolony.

 

zresztą: autorze; masz tu reckę tych słuchawek, co prawda media tech ma wykupione prawa więc identycznego produktu nie mogli zrobić. ale różnice sa nieznaczne- tylko oprawki na uszy i oparcie na głowę jest bardziej obsadzone w Arcticu ale za to kosztują 200zł a te 166 z przesyłką. głośniki grają tak samo więc wiesz...

Kod:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Arctic_Sound_P531%2C_czyli_sluchawki_z_dzwiekiem_przestrzennym_5.1_na_USB_dla_graczy.-3836.html

 

i teraz podsumujmy. najtańsze aurvany kosztują 167zł nie sprawdzałem na allegro. + przesyłka i masz 200zł 200zł vs 150zł? do tego aurvany bez dźwiękówki nie zagrają a integra doprowadza za słaby sygnał i dupa. a te? nie dosc że tansze, to jeszcze dobre. np w brotherhoodzie ksiądz coś pierdzieli i jak stoję przy nim i się obracam to słyszę go dokładnie tam gdzie on jest. Aurvany też by mi to za gwarantowały?! bo nie sądzę aby jeden głośnik grał za te wszystkie!

po za tym w aurwanie czy innym tam czym 2 głośniki nie za grają tak jak na obrazku

 

http://s2.ifotos.pl/img/ghj_hwhrxep.PNG

 

bo niby jak!? dźwięk spłynie z głośnika na jego lewą krawędź!? i będzie lewy tył?! no właśnie. a co innego jeśli na tym lewym tyle będzie do tego osobny głośnik.

 

 

Wszyscy wjeżdżają na słuchawki 5.1, bo SUPER FIRMY które mają dobre słuchawki dla audiofili nie produkują 5.1, po co im one w ofercie? Te "szanowane" firmy zarabiają kasę na sprzedawaniu odgrzewanych kotletów za podwójną cenę i chowają patenty na gorsze czasy, gdy już ludzie oprzytomnieją i przestaną się nabierać na złote kable i 'mega super virtualll siursound system'. Wszystko to z pomocą naturalnej dla ludzi autosugestii (autosugestia jest wprost proporcjonalna do ceny zakupionego szmelcu). Blokują przy tym (poprzez patenty) rozwój technologii (w tym na rozwiązania odsłuchu dźwięku dookólnego). Póki co "szanowane" mówią 'jedzmy g.wno, bo miliony much nie mogą sie mylić', jadą na opinii a konsumenci kupują jak leci bo przecież 'oni się znają' no i 'ta marka mówi sama za siebie'. Jak wiadomo kłamstwo za często powtarzane staje się prawdą i to się sprawdza w tej branży doskonale. Wszystko to do czasu. Tu niestety zmienia się to znacznie wolniej niż w branży TV.

 

Te słuchawki miałem na głowie: Steelseries Siberia v2, Razer Orca, Creative Fatal1ty - spośród tych słuchawek 'dla graczy' najlepiej sprawdziły się jednak MT3530, niesamowita radość z gry kiedy wie się gdzie jest każdy przeciwnik na mapie (o ile zna się mapę i grę Smile ) można na nich słuchać każdej muzyki, świetne bassy.

 

 

Dobra wiem że nie powinienem zakładać takiego tematu ale strasznie to śmiechowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy punkt widzenia :P Ale jak wiadomo, punkt widzenia zalezy od punktu siedzienia. Smiesza mnie ludzie ktorzy swoja wiedze czerpia tak naprawde z tego co znalezli w internecie plus powiedzmy z odsluchu 1-2 par sluchawek. Nie bede juz wspominal o glupotach na temat dzwieku przestrzennego oraz tych niby blokowanych patentow.

Ale jak widac marketing robi swoje, szkoda tylko, ze niektorzy jeszcze te brednie wyglaszaja na lewo i prawo.

 

 

bo SUPER FIRMY które mają dobre słuchawki dla audiofili

Powinno byc- Ludziom ktorym slon nie nadepnal na ucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe teorie ;) Patenty patentami, ale powiedz po co Ci słuchawki 5.1 do muzyki, której ścieżka jest stereo ? Umieszczanie nawet realnych 5,1 w słuchawkach jest śmieszne z racji tego, że taki zestaw potrzebuje przestrzeni by pokazać swoje przeznaczenie, co do złotych kabli, cudownych kabli sieciowych z NASA to prawda żeruje się na portfelu i niewiedzy pewnymi faktami, których nie sposób zweryfikować jak proces produkcji czy nawet sama specyfikacja przewodu, na tym są kokosy, sam kupiłem wczoraj 1m przewodu za 95zł :E Ale wiem po co bo będzie mi on służył kilka najbliższych lat, co nie zmienia faktu, że są przewody po kilkanaście tyś i więcej. Co do patentów każda szanująca się firma powinna coś na czarną godzinę mieć, ewentualnie jakieś zabezpieczenie w razie gdyby konkurencja chciała coś wprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że ci pr0 gracze wiedzą, że ucho człowieka nie da rady ze słuchawkami 5.1. A przynajmniej nie tak jak nam to sugerują powyżsi wyjadacze. czysta autosugestia (ja w cs 1.6 miałem pełne 360stopni w każdą stronę. włącznie z góra/dół. palcem byłem w stanie pokazać gdzie jest przeciwnik. jakie miałem słuchawki? grałem ja jakichś plastikowych głośnikach logitecha 2.0 :E tyle w temacie. A sama gra ma tylko stereo i to kiepskiej jakości...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że od pewnego czasu sobie dyskutuję z pewnym niereformowalnym osbnikiem na temat słuchawek postanowiłem zamieścić kawałek z tej dyskusji na poprawę humoru podczas długich świątecznych nocy.

Zaproś go do dyskusji w tym temacie. Chętnie skonfrontuję jego stanowisko z moim. Jest masa ludzi, którzy naprawdę uznaliby jego argumenty za logiczne. Zróbmy coś dla nich i wyprowadźmy ich z błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproś go do dyskusji w tym temacie. Chętnie skonfrontuję jego stanowisko z moim. Jest masa ludzi, którzy naprawdę uznaliby jego argumenty za logiczne. Zróbmy coś dla nich i wyprowadźmy ich z błędu.

 

 

Ok spróbuje ole ostrzegam on jest gorszy niż moherowe babcie z pod krzyża w Warszawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy wjeżdżają na słuchawki 5.1, bo SUPER FIRMY które mają dobre słuchawki dla audiofili nie produkują 5.1, po co im one w ofercie? Te "szanowane" firmy zarabiają kasę na sprzedawaniu odgrzewanych kotletów za podwójną cenę i chowają patenty na gorsze czasy, gdy już ludzie oprzytomnieją i przestaną się nabierać na złote kable i 'mega super virtualll siursound system'. Wszystko to z pomocą naturalnej dla ludzi autosugestii (autosugestia jest wprost proporcjonalna do ceny zakupionego szmelcu). Blokują przy tym (poprzez patenty) rozwój technologii (w tym na rozwiązania odsłuchu dźwięku dookólnego). Póki co "szanowane" mówią 'jedzmy g.wno, bo miliony much nie mogą sie mylić', jadą na opinii a konsumenci kupują jak leci bo przecież 'oni się znają' no i 'ta marka mówi sama za siebie'. Jak wiadomo kłamstwo za często powtarzane staje się prawdą i to się sprawdza w tej branży doskonale. Wszystko to do czasu. Tu niestety zmienia się to znacznie wolniej niż w branży TV.

 

Te słuchawki miałem na głowie: Steelseries Siberia v2, Razer Orca, Creative Fatal1ty - spośród tych słuchawek 'dla graczy' najlepiej sprawdziły się jednak MT3530, niesamowita radość z gry kiedy wie się gdzie jest każdy przeciwnik na mapie (o ile zna się mapę i grę Smile ) można na nich słuchać każdej muzyki, świetne bassy.

 

to akurat jest mój cytat, powiedz mi co jest złego w tym co napisałem skarbie :)

 

pzdr. extraupload z DW :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od największych minusów słuchawek 5.1:

- są cięższe od odpowiedników stereo

- 2 do 4 przetworników w jednej muszli wymusza ich mniejsze wymiary i tym samym słabszą jakość patrząc z perspektywy budżetu produkcyjnego (w tej samej cenie lepiej zagra mnie przetworników)

- często jest to sprzęt kierowany do graczy, którzy nie mają obycia z lepszym sprzętem audio i są naiwną grupą docelową

- mały wachlarz ofert tego typu modeli

- każdy człowiek ma inne ucho, inaczej zbudowaną małżowinę i brak możliwości rozstawienia wszystkich głośników systemu wielokanałowego niszczy sens jego stosowania

- wymagania względem ustawień w grach i systemie, na które uwagę laik nie zwróci (stereo zakładasz na głowę i grasz)

- tak naprawdę niskiej jakości bas, który w ograniczonej przez resztę przetworników przestrzeni muszli nie ma fizycznego prawa zejść nisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/dla-graczy-sluchawki-5-1-media-tech-mt3530-na-usb-i1724022480.htmll

co prawda nie jestem za tym żeby polecać coś "bo mam" ale w tym przypadku sam przeanalizowałem masę artów o tych słuchawkach i 2 miesiące temu je kupiłem i jestem bardzo zadowolony! idealne 5.1. prędko słyszysz kto z której strony idzie.

Samo przeanalizowanie artykułów nic Ci nie da poza jakimś mglistym obrazem, który namaluje się w Twojej głowie. Dodatkowo w przypadku recenzji słuchawek 5.1 zwykle mamy do czynienia z

.

 

Przykłady obiektywnych, rzetelnych opinii:

Roccat Kave 5.1 - recenzja

[Recenzja/Test] Sennheiser HD201 vs Razer Barracuda 5.1

 

po za tym mają lepsza pasmo przenoszenia od tych podanych przez inne osoby. [...]

Pasmo przenoszenia nijak się ma do sygnatury brzmieniowej. Na jego podstawie nie stwierdzisz jak słuchawki grają. Poza tym im wyższe tony tym łatwiej ludzki mózg potrafi określić kierunek dźwięku, przy czym bas jest praktycznie bezkierunkowy, a w grach najważniejsze dźwięki pochodzą z jego środka, więc szerokie pasmo przenoszenia nie jest potrzebne.

Jednak łatwo możesz sprawdzić jak bardzo dałeś się nabrać na marketingową papkę techniczną. Przetestuj swoje słuchawki 5.1 i np. CAL! lub Kossy UR40 w programie AudioGenerator.

najtańsze aurvany kosztują 167zł nie sprawdzałem na allegro. + przesyłka i masz 200zł 200zł vs 150zł? do tego aurvany bez dźwiękówki nie zagrają a integra doprowadza za słaby sygnał i dupa. a te?

 

nie dosc że tansze, to jeszcze dobre. np w brotherhoodzie ksiądz coś pierdzieli i jak stoję przy nim i się obracam to słyszę go dokładnie tam gdzie on jest. Aurvany też by mi to za gwarantowały?! bo nie sądzę aby jeden głośnik grał za te wszystkie!

po za tym w aurwanie czy innym tam czym 2 głośniki nie za grają tak jak na obrazku http://s2.ifotos.pl/img/ghj_hwhrxep.PNG

Aurvany akurat są bardzo tolerancyjne co do źródła. Pamiętaj, że żadna firma nie jest instytucją charytatywną i nic nie dostajesz za darmo. Także i w przypadku większej ilości przetworników plus dźwiękówka versus tylko dwa przetworniki bez dźwiękówki, większe pole do popisu ma producent w tym drugim przypadku. A propos kart na USB. Budżetowe rozwiązania z reguły grają znacznie gorzej niż ich odpowiedniki cenowe na PCI, a czasem nawet integry. Najpewniej w Twoich mediatechach został zastosowany jeden z najtańszych układów (CMedii, sądząc po panelu konfiguracyjnym) dostępnych na rynku. Szkoda, iż producent nie umożliwił podpięcia słuchawek bez karty, bo i tu mógłbyś się nausznie przekonać o czym mowa.

 

Wyobraź sobie, że masz dwoje uszu, nie sześcioro i jesteś w stanie słyszeć dźwięk wielokanałowy - jak to się dzieje? Nie ma żadnych przeciwwskazań, abyś na stereo słyszał pełnię sceny i kierunkowość instrumentów/przeciwników. Załóż zwykłe słuchawki stereo i posłuchaj z zamkniętymi oczami: http://www.youtube.com/watch?v=8IXm6SuUigI

 

Tak jak na obrazku nie zagrają również Twoje słuchawki 5.1, bo nie wytworzą pogłosów i echa, które się wytwarzają przy tego typu rozstawieniu. Jednak w przypadku słuchawek stereo można je symulować mniej lub bardziej udanie za pomocą algorytmów HRTF.

bo niby jak!? dźwięk spłynie z głośnika na jego lewą krawędź!? i będzie lewy tył?! no właśnie. a co innego jeśli na tym lewym tyle będzie do tego osobny głośnik.
Nie, otrzymasz już przetworzone pasmo, które zostanie tak spreparowane, aby trafić bezpośrednio do ucha. Jeden przetwornik na jedno ucho - zero zbędnych głośników.

 

Wszyscy wjeżdżają na słuchawki 5.1, bo SUPER FIRMY które mają dobre słuchawki dla audiofili nie produkują 5.1, po co im one w ofercie? Te "szanowane" firmy zarabiają kasę na sprzedawaniu odgrzewanych kotletów za podwójną cenę i chowają patenty na gorsze czasy, gdy już ludzie oprzytomnieją i przestaną się nabierać na złote kable i 'mega super virtualll siursound system'.
W czym są lepsze firmy, które zaczęły dopiero swoją przygodę z audio, z brakiem doświadczenia, laboratoriów, inżynierów? Znasz zapewne takie powiedzenie: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Firmy audio ukierunkowane tylko na ten profil celują w najbardziej wybrednego słuchacza, starają się dogodzić klientom w takich aspektach jak separacja, holografia, scena. Jest tyle modeli, że i gracz znajdzie coś dla siebie. Większość materiału, którego masz okazję słuchać, nie posiada wielu ścieżek (YT, muzyka itd.), więc spora część "głośników" w Twoich słuchawkach się marnuje na co dzień. Muzykę też zaliczysz do odgrzewanych kotletów? W studiu nagrywa się zwykle z myślą o tylko dwóch głośnikach.
Wszystko to z pomocą naturalnej dla ludzi autosugestii (autosugestia jest wprost proporcjonalna do ceny zakupionego szmelcu). Blokują przy tym (poprzez patenty) rozwój technologii (w tym na rozwiązania odsłuchu dźwięku dookólnego). Póki co "szanowane" mówią 'jedzmy g.wno, bo miliony much nie mogą sie mylić', jadą na opinii a konsumenci kupują jak leci bo przecież 'oni się znają' no i 'ta marka mówi sama za siebie'. Jak wiadomo kłamstwo za często powtarzane staje się prawdą i to się sprawdza w tej branży doskonale. Wszystko to do czasu. Tu niestety zmienia się to znacznie wolniej niż w branży TV.
Chyba miałeś na myśli "usprawiedliwienie zakupu" występujące jako jeden z zjawisk psychicznych u człowieka, ale jak widać sam wpadłeś w jego sidła - pomimo braku wiedzy zauważalnej na pierwszy rzut oka, wychwalasz MT pod niebiosa. Co napiszesz o słuchawkach gamingowych, które jadą na reklamie sponsorując drużyny esportowe? O jakich patentach piszesz, proszę podaj przykłady?
Te słuchawki miałem na głowie: Steelseries Siberia v2, Razer Orca, Creative Fatal1ty - spośród tych słuchawek 'dla graczy' najlepiej sprawdziły się jednak MT3530, niesamowita radość z gry kiedy wie się gdzie jest każdy przeciwnik na mapie (o ile zna się mapę i grę Smile ) można na nich słuchać każdej muzyki, świetne bassy.
Jak długo je miałeś na głowie? Ja też mogę sobie pójść do dużego sklepu audio i napisać, że miałem na głowie wszystkie popularniejsze modele słuchawek. Nie widzę też żadnych poważnych słuchawek stereo na tej liście (CAL!, HD555, UR40 itp.)

Równie niepoważne jest ocenianie przydatności "do muzyki" na podstawie tylko jednaj składowej pasma. Zresztą nie napisałeś nawet w jakiej muzyce dają radę, a przecież nie ma słuchawek idealnych do wszystkich gatunków.

 

Tyle teorii. Jeśli jesteś zadowolony, to dobrze dla Ciebie, ale miej świadomość, że mogłeś wybrać lepiej i nie narzucaj swojej wypaczonej opinii innym. Mimo wszystko mam nadzieję, że rozjaśniłem Ci trochę zagadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat jest mój cytat, powiedz mi co jest złego w tym co napisałem skarbie :)

 

pzdr. extraupload z DW :Up_to_s:

 

 

Wszystko, od początku do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że autor tematu zacytował dwie lub nawet trzy osoby (nie czytałem całego posta) a podpisał że napisał to jeden użytkownik

 

brawo dla Ciebie autorze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że autor tematu zacytował dwie lub nawet trzy osoby (nie czytałem całego posta) a podpisał że napisał to jeden użytkownik

 

brawo dla Ciebie autorze!!

Co nie zmienia faktu, ze i tak twoje poglady sa wyssane z palca, tak samo te niby teorie spiskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...