Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Riseofme

Tani projektor.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie znam się na tym, dlatego proszę Was o pomoc. Chciałbym kupić jak najtaniej projektor, nie orientuję się nawet w cenach takich zabawek. Projektor + powierzchnia do wyświetlania? Jakie jaka cena. Oczywiście jeśli jest to kwestia 50zł, a różnica ma być w jakości ogromna to nie robi to problemu. Projektor byłby wykorzystywany wyłącznie do oglądania filmów. Nie ma to być full hd za niesamowite pieniądze. Mogę na ścianie rozwiesić nawet prześcieradło (albo kupić specjalna mate o ile jest tania) Chciałbym, żeby to jakoś wyglądało, ale było tanie. Proszę o jakieś linki, opinie itp.

 

edit: Podobno lampy w takowych się nagrzewają. Chciałbym bez problemu mieć go włączonego przez 5 godzin +/-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toczyła się tu niedawno dyskusja na podobny temat, poszukaj. Stanęło bodajże na tym że najlepiej będzie poszukać optomy, chodziło chyba o model HD600X. Sam od ok. dwóch lat używam modelu hd700x i mimo ze nie jest to żaden wypas to sprawuje się naprawdę dobrze, do oglądania filmów/grania w sam raz. Rozdzielczość to 720p, w której obecnie kręcona jest np. większość seriali. Projektora o mniejszej rozdzielczości się brać nie opłaca bo za niska, 1080p jest już sporo droższe, a 720p z odległości ok. 4 metrów przy przekątnej ~95" wygląda jak dla mnie zupełnie dobrze i full hd mi wcale nie brakuje. Lampa się nagrzewa, to normalna rzecz, w końcu pobiera sporo prądu bo musi dać dużo światła, ale jest chłodzona i nie raz projektor pracował u mnie i po 10 i więcej godzin, bez problemów. Pozostaje kwestia głośności tego chłodzenia, im ciszej tym lepiej. W tej chwili projektor mam jakieś 30cm nad głową i jego szum mi nie przeszkadza. Czego bym chciał to większej jasności do pracy w dzień, ale jak się szczelnie zamknie żaluzje to można działać.

 

Co do cen to szykuj się na wydatek ok. 2k i wyżej.

 

 

 

 

PS Doprecyzuj temat wątku, bo z obecnego niewiele wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Twoje informacje się przydały, resztę sam wygrzebię. Temat do zamknięcia, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jest kupić tańszy projektor (np. Samsung SP-M220 za 1200zł [link]) o trochę większej rozdzielczości (1280x800) i puszczać na nim filmy w rozdzielczości 720p?

 

(Najtańszy projektor 1280x720 kosztuje aż 2100zł.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projektor ma rozdzielczość 800x600 i są to ostatnie sztuki na rynku. Samsung wycofał się z produkcji projektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projektor ma rozdzielczość 800x600 i są to ostatnie sztuki na rynku. Samsung wycofał się z produkcji projektorów.

Po pierwsze – za stroną producenta [link] rozdzielczością domyślno jest XGA, czyli 1024x768 (wcześniej popełniłem błąd kierując się tylko porównywarką).

Po drugie - jest kilka innych projektorów o wyżej rozdzielczości, niż 720p a cenie niższej od 2100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie linki, oprócz ostatniego prowadzą do modelu z M220S, który ma SVGA :) A że ostatnia firma z listy ma model 220 bez S szczerze wątpię. Do 2100 zł z HD Ready najciekawsza jest obecnie Optoma HD600X-LV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem M220S bardzo fajny projektor ,cichy brak efektu teczy 3LCD i wbudowane rewelacyjne audio ,aczkolwiek rozdziałka troszke mała 800x600 do tego cena 999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...