Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dell`s

Samsung 2333T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jednego pięknego dnia stałem się właścicielem monitora o nazwie Samsung 2333T. Kupiłem go w sklepie esc.pl za 590zł. Kupiłem go ponieważ mój poczciwy, stary CRT (jakiś MIRO) 17 calowy pożegnał się z tym światem. Dlaczego ten LCD? Wybrałem go ponieważ byłem jednego zdania. Żadnych TN-ek. Miałem najpierw na oku Della 2209WA ale ponieważ spotkały mnie też inne wydatki musiałem mój budżet trochę przyciąć. Poczytałem sobie trochę i przemyślałem wszystko i stwierdziłem że matryca cPVA będzie dla mnie idealna. Dobre kąty widzenia, dobre odwzorowanie kolorów ale przerażało mnie 8ms. Smuży? O tym później. Tyle słowem wstępu.

Teraz trochę więcej na temat samego LCD:

 

tabelaz.png

 

Po położeniu na biurku obok mojego poczciwego CRT stwierdziłem: ALE TO DUŻE! Nie spodziewałem się że będzie aż taki duży. :E Jednak 23 cale robi swoje. Taka ciekawostka. Zawsze chciałem mieć monitor naprzeciwko siebie aby nie trzymać głowy skręconej. Przy moim CRT nie dało się tak ponieważ mam małe biurko, a on gruby. Więc położony prosto zajmował by całe biurko, więc odpada. Czasami aż szyja bolała. Ale te bolączki się już skończyły.

 

sdc15609.jpg

 

Pierwszy dzień siedziałem długo i blisko niego. W końcu zaczęły boleć oczy. Co mi się nie zdarzało przy CRT. Więc musiałem się trochę odsunąć od tego „bydlaka”. Jak na razie wszystko ok, ale trzeba mieć okularki ubrane. ;)

 

sdc15610.jpg

 

Możliwości ustawiana go nie ma zbyt wiele. Można go tylko pochylić wprzód i w tył. I to nie bardzo. Zresztą zobaczcie sami (nie wiem czy tam się da dużo zobaczyć ale jest :E):

 

sdc15611f.jpg

 

sdc15612.jpg

 

Jak z jakością obrazu!? (Nie da się za bardzo tego pokazać)

 

sdc15614.jpg

 

Ulala. :E

 

sdc15618c.jpg

 

Jak już wspominałem, przy wyborze kierowałem się przede wszystkim matrycą. Niestety nie mam do porównania drugiego monitora, ale może kiedyś znajdę czas i wykombinuję drugi LCD na TN-ce i zobaczy się różnicę. Ale wracając do tematu obrazu, to po kilku dniach siedzenia przy nim można stwierdzić że odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre, żeby nie powiedzieć znakomite.

Z kątami widzenia producent nie kłamał. Są znakomite. Jednak dobrze zrobiłem że nie wybrałem TN-ki.

 

sdc15621x.jpg

 

sdc15622u.jpg

 

Efekt smużenia jest niestety widoczny. Grałem choćby w Fife 11 i tam się okazało że to jest chyba jedyna wada tego monitora. Ale za to bardzo poważna. Żeby wam to udowodnić zrobiłem test programem Pixel Persistence Analyzer. Efekty są takie:

 

sdc15625t.jpg

 

Ale dało się do tego przyzwyczaić. Po miesiącu użytkowania efekt jakby zniknął. Przyzwyczajenie robi swoje. ;)

Wielkie sorry za zdjęcia ale mój aparat to złom. Jak będę czymś lepszym dysponował to podrzucę jeszcze parę fotek.

 

Plusy:

 

- Bardzo duże kąty widzenia,

- Doskonała jakość obrazu,

- Full HD.

- Ładny Desing,

- Zapłaciłem za niego 590zł. Więc jak na matryce cPVA to całkiem niedużo.

- Matryca cPVA,

 

Wady:

 

- smuży.!

- brak wejścia HDMI,

- brak kabla DVI w zestawie,

- małe możliwości regulacji.

 

Podsumowanie:

 

Jeśli mało grasz, bardziej interesuje Cię obróbka zdjęć, przeglądanie Internetu itp. To monitor jest godny polecenia w tej cenie. A jeśli jesteś cierpliwy to można go nawet używać w grach. Jak już pisałem wyżej, można się do efektu smużenia przyzwyczaić. Jestem bardzo zadowolony że wybór padł na niego właśnie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dzieki Ci za recke !!! Byłem rozdarty bo kazdy mi ten monitor polecał, bo ze niby smuzenia nie uracze...a ja na przekór kupiłem jednak TNke IIyamy nową bo ta ma czas reakcji 2 a nie 8. Potem porownałem z moim idealnym CRT i faktycznie kolory troche bledsze od crt, ale lepsze od lcd 2 letnich..(gdzie czerwien nie jest czerwona - u mnie jest!!) wiec jest postęp ale zato zero smug. Grałem kiedys przez tydzien na smużacym monitorze i za cholere nie moglem tego zdzierzyc. Tak ze ciesze sie ze jednak ktos otwarcie przyznal ze smugi sa na 2333T - mam spokój ducha ze zdecydowałem sie na TN do gier , bo do filmów i zdjęc mam TV :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten LCD smuży. Bo jednak to nie jest najszybsza matryca. Coś za coś. Ładne kolory są i TN-ki nie mają tu wgl. startu. Ale tu jest smużenie. Ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Jednym to przychodzi szybko (tak jak mi). :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...