Skocz do zawartości

  

637 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy w tym roku zawita jeszcze do Polski zima?

    • tak
      436
    • nie
      201
  2. 2. czy globalne ocieplenie jest faktem?

    • tak
      249
    • nie
      321
    • szykuje sie globalne ochłodzenie
      67
  3. 3. czy przyszłe zimy beda cieple?

    • tak
      190
    • nie
      176
    • trudno powiedziec
      271
  4. 4. czy ludzkosc stoi u progu zagłady spowodowanej zmianami klimatu?

    • tak
      132
    • nie
      505
  5. 5. odpowada wam taka zimowa "aura" z jaka mamy teraz do czynienia?

    • tak
      250
    • nie
      285
    • obojetne
      102


Rekomendowane odpowiedzi

Połowa stycznia, a tu zimy :buka: ni widu, ni słychu. Ja zaczynam sie bać. :(

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam sie bać. :(

 

O co? Mi taka zima bardzo odpowiada, im cieplej tym mniej mnie kosztuje ogrzewanie, chcesz zimy to wyjedź w alpy :P.

 

 

Zmiany klimatyczne TA! to na pewno to wszyscy przez nie umrzemy...

 

Trzeba odróżnić papkę jaką zapodają w telewizji od faktów, na ekologii dzisiaj się robi biznes i na tym całym "s*aniu" z efektem cieplarnianym, którego za chiny nie powstrzymamy ani nie mamy na niego konkretnego wpływu. Eko dzisiaj to tylko powód do tego, że dostajesz towar bardziej gównianej jakości (szare opakowanie jak z papieru do d*py itp.), tworzywa sztuczne(plastiki) również są gorszej jakości pod pretekstem eko i tak można długo wymieniać... zastanów się czy zrobisz swoim samochodem 400 tys km albo więcej tak jak można zrobić wozami z początku lat 90, nigdy w życiu, bo Twój samochód byłby nie eko, byłby zrobiony z nieekologicznych materiałów, po prostu nie rozleciałby się w odpowiednim czasie i ciężej na Tobie robić biznes...

Edytowane przez Master Husky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... to tylko hiperaktywność Słońca :E

 

 

A na serio.

Badający od kilku stuleci klimat, człowiek :kupa: o nim wie tak naprawdę. Przykładem jest to, że naukowcy nie wiedzą, co powoduje "globalne ocieplenie".

Ciepłe zimy i zimne w Polsce zdarzają się na przemian, to normalne. Parę lat temu ludzie też żartowali sobie na forach "a co to jest śnieg?".

 

Ja lubię epokę lodowcową z kolei. Temp po -30 stopni, śniegu po uda. Zamieć. I mało słońca, najlepiej żeby przez całą zimę nie było go wcale :> Od ciepłych temperatur i słońca nie chce się żyć :mad: W takie zimy jest zdrowe powietrze, nie łapią choroby bakteryjne, a latem jest mniej owadów. Nic, wypada tylko przeprowadzić się do Rosji ;)

Edytowane przez Rynn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 z jednej strony zadowolony, a z drugiej nie, gdyż poszło 2 koła na zimówki, które leżą odłogiem, a kasa poszłaby na co innego. Ale nie ma tego złego, będą na następny sezon 

Edytowane przez mindstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa stycznia, a tu zimy :buka: ni widu, ni słychu. Ja zaczynam sie bać. :(

Co wy na to?

 

Gdzie?

Tam, gdzie ją lubię.

 

 

Czyli daleko ode mnie. whee.gifluxhello.gifyuppie.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odróżnić papkę jaką zapodają w telewizji od faktów, na ekologii dzisiaj się robi biznes

troche traci mi to spiskowa teoria dziejow. a za oknem sniegu nie ma. jak jest okazja to ktos zawsze chce zrobic biznes, na tym on polega. mi sie jednak wydaje, ze walka z emisja zanieczyscen i wprowadzanie zielonych technologii jest słuszne. promocja mniej konsumpcyjnego i bardziej ekologicznego trybu zycia, odpowiedzialne rodzicielstwo. niedługo zadepczemy ta plante.

Edytowane przez diesmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche traci mi to spiskowa teoria dziejow. a za oknem sniegu nie ma. jak jest to okazja to ktos zawsze chce zrobic biznes, na tym on polega. mi sie jednak wydaje, ze walka z emisja zanieczyscen i wprowadzanie zielonych technologii jest słuszne. promocja mniej konsumpcyjnego i bardziej ekologicznego trybu zycia, odpowiedzialne rodzicielstwo. niedługo zadepczemy ta plante.

 

Również z tym zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

Nie ma śniegu, wszyscy umrzemy. Ojojoj :(

 

 

Ja tam się ciesze, że go nie ma. Mam też nadzieje, że zobaczę go dopiero w listopadzie/grudniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś jest na rzeczy. Mam wrażenie, że z roku na rok zima jest słabsza i później przychodzi :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy odpowiadaja, ze nie ma globalnego ocieplenia. Fakt jest taki, ze jest globalne ocieplenie, ale nie takie jak wmawiaja nam ekolodzy. Ocieplenie klimatu mialo miejsce nie raz w historii ziemi. My nie mamy na to wplywu. Czy my bedziemy na Ziemi, czy tez nie klimat bedzie sie zmienial. Za jakis czas tam, jesli jeszcze bedziemy beda tematy na temat globalnego ochlodzenia ;)

 

Rzeczywiście coś jest na rzeczy. Mam wrażenie, że z roku na rok zima jest słabsza i później przychodzi :hmm:

 

Ciekawe, bo w zeszly roku zaspy po 2-3 metry mialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie taka aura odpowiada. ;) Nie lubię śniegu, zasp i innych typowo zimowych przymiotów. Temperaturę mamy optymalną, bo nie spada poniżej 100C więc mogłoby gorzej nie być, szczególnie, że w lecie napadało opadów atmosferycznych na cały rok.

 

Zmiany klimatyczne? Były kiedyś, to i są teraz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się odwlecze to nie uciecze. Przypierdzieli -25*C to, wtedy będzie dopiero płacz - a zimno, a szaro, a buro, a to autobus się spóźnił, a to droga nieodśnieżona, a to chodnik trzeba odśnieżyć i tysiące innych narzekań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada mi taka pogoda. Gorzej jest jak zaczyna się taka typowo jesienna pogoda z deszczem i silnym wiatrem. Wtedy to już jednak wolałbym aby były te -3 stopnie i popadał śnieg zamiast tego deszczu i okropnego wiatru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kto mówią klimatolodzy - zmienność klimatu świadczy o jego stałości ;)

 

Na razie sprawdzają prognozy klimatologów - w Polsce bardzo rzadko są pod rząd 3 zimy ciepłe lub zimne. Dwie poprzednie były bardzo zimne, w tym roku przyszła ciepła. I już.

 

Globalne ocieplenie? Tak, jest. Ale mamy na to taki wpływ jak mrówki na kurs PKN Orlen :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narzekajcie dalej, że nie ma śniegu... a później twórzcie akcje jak poniżej [+18 żeby nie było]

 

43a3ad6e7fdcfc3d.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też wieje? To włśnie znak że idzie zima, a wiatrzysko to noc innego jak nadrabianie, trzeba przewiać tą jesień. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię zimę i mam nadzieję że jeszcze zawita do nas i będzie i śnieg i mróz :D .

 

Edit:

U mnie też wieje.

Edytowane przez Karol R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

U mnie wieje i leje tak okropnie, że się boje :cold:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wieje i leje tak okropnie, że się boje :cold:

 

Przeważnie to psy się boją a nie koty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 z jednej strony zadowolony, a z drugiej nie, gdyż poszło 2 koła na zimówki, które leżą odłogiem, a kasa poszłaby na co innego. Ale nie ma tego złego, będą na następny sezon 

 

 

Opony zimowe stosuje się gdy temperatura otoczenia utrzymuje się średnio poniżej 10 stopni C więc już od końca listopada trzymanie opon zimowych w garażu nie ma sensu :D ale większość i tak myśli błędnym schematem: opona zimowa = opona na śnieg A pogoda jest super, wreszcie można odpocząć od śniegu i mrozu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jak zaczęło w październiku wiać (piździernik) tak regularnie wiatr się powtarza, normalne, że zazwyczaj oznacza to zmianę pogody ale obecnie nie zawsze, czasem jest ciepły dzień świeci słońce zacznie wiać i przez 2/3 dni nadal jest elegancko i ciepło a potem nie ma żadnej drastycznej zmiany pogody, tak czy inaczej w niedzielę obudziłem się było biało na południe już śnieg zginął :E .

 

Mnie taka pogoda w ogóle nie dziwi, zresztą kto się spyta dziadków ten będzie wiedział, w latach osiemdziesiątych była taka zima, że ludzie w krótkich rękawkach chodzili, wcześniej były zarówno ciepłe zimy jak i takie, że samochodami jeździło się w tunelach śniegu.

 


 

Również już wolę ten śnieg i lekki przymrozek niż nawet 5 stopni na plusie i mocny wiatr, wiatr wychładza bardziej niż bezwietrzna pogoda z temperaturą poniżej zera.

Edytowane przez Master Husky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto się spyta dziadków ten będzie wiedział, w latach osiemdziesiątych była taka zima, że ludzie w krótkich rękawkach chodzili, wcześniej były zarówno ciepłe zimy jak i takie, że samochodami jeździło się w tunelach śniegu.

To coś krótko musisz żyć :E

Były takie zimy w latach 90 i nawet po 2000 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie ciesze, bo nie mam przez to roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...