Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

parszywek

Poszukuję laptopa do 3000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Za jakiś miesiąc zamierzam kupić sobie Laptopa i poszukuję jakiegoś dobrego do 3000zł. Minimum 2000, maksimum 2900-3000zł.

 

Nie ukrywam, że chciałbym na tym Laptopie grać w jakieś nowe gry, oglądać filmy więc na grafice mi zależy, no ale nie ma to być laptop wyłącznie do grania. :) Żeby był w miarę cichy, a nie hałasował na pół mieszkania. Dobrze, by było jakby się nie przegrzewał za mocno. Za bardzo się nie znam na tym sprzęcie więc proszę kogoś doświadczonego o propozycje.

 

Zastanawiałem się nad tym:

Asus X53SV-SX763 - 8 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zeusie jaka cena! Dużo za dużo.

 

Lenovo Y570 z i5 i GT555M - foworyt

MSI GE620DX z i5 i GT555M

Taniej: w/w ASUS z i5/i7 z GT540 lub ACER AS5830TG z i5 i GT540M.

Polecam przed zakupem przeczytać recenzje. Są wszystkich modeli.

Ostatnio coraz częściej i głośniej słyszy się o probleamch z dławieniem się procesoró Intela (i3, najczęściej i5, bywa, że i i7).

P.S. Odpowiedziałem tylko i wyłącznie dlatego, że mi się nudzi. Kupując za miesiąc zapytasz za miesiąc. Gwarantuję Ci, że jeśli nie zmieni się pula modeli, to zmienią się ceny (na plus albo na minus dla Ciebie).

 

I jeszcze jedno.

Identyczne/podobne tematy na pierwszej stronie:

1) http://forum.pclab.pl/topic/759315-Jaki-laptop-do-3000z%C5%82/

2) http://forum.pclab.pl/topic/755849-Laptop-do-3000/

Zarportujesz sam swój temat, czy wyręczyć Cię? Na drugą boję się zaglądac, bo pewnie się też coś znajdzie, a nie chce się denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a uwierz mi zdenerwował byś się ;)

proponuję zrobić wątek przyklejony podobnie jak w dziale K, Graf

z tytułem

"laptop do gier za 3000 ( styczeń 2012)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikilys przestań ludziom polecać MSI GE620DX, bo jeszcze ktoś się na to nabierze i kupi. Ten model boryka się z gigantycznym throtllingiem w większości egzemplarzy. Tyle ile ja się naczytałem o problemach z tym laptopem to chyba o żadnym tyle tego nie było. Fakt, specyfikacja jest bardzo ciekawa w tej cenie, ale laptop jest głośny, dławi się i jest do tego stosunkowo gorący.

 

osobiście polecam albo wspomniane Lenovo, albo Asusa K53SV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mikilys przestań ludziom polecać MSI GE620DX, bo jeszcze ktoś się na to nabierze i kupi. Ten model boryka się z gigantycznym throtllingiem w większości egzemplarzy.
Dlatego odsyłam do recenzji. Pytał poleciłem. A tak na marginesie Y570 ma też z tym problemy. Bywają i w K53SV niektórych, bo ludzie skarżą sie na zagranicznych forach. To nie jest wina producenta czy modelu, tylko coś z samą serią procesorów.

Nie mniej do mnie też pretensji jak zaznaczyłem faworyta.

I następnym razem zamiast dokładac post do tematu, który ma conajmniej 5 podobnych odeslij usera do nich. Nabijanie postów powinno pomagać nie tylko autorom, ale i forum - czyli posty powinny wnosić coś na obydwu polach.

Jak ktoś polecal Hp dv6 z HD6770 to gdzie byłeś żeby ostrzec o problemach spowodowanych SwitchableGraphics, które powodowały brak możliwości zainstalowania sterowników do karty dedykowanej. Widzisz: recenzje to nie wszystko, a już na pewno nie tylko to po polsku. Trzeba sięgnac do głównie angielskich źródeł i forów, nie wspomnę o niemieckich.

Ale nie będę się z Tobą sprzeczał, bo mi się nie chce. Zamiast upominać weź się do roboty i stwórz DOBRY temat jak adam_M napisał, ale uwzględniajac wszystkie przedziały cenowe. I go systematycznie uaktualniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam K53SV i problemów z throttlingiem w nim nie ma. Dodatkowo jest to bardzo solidnie wykonany laptop, mający świetnie chłodzenie, przy czym jest zimny i w dodatku cichy. Co do wydajności to nawet najnowsze tytuły ku mojemu zdziwieniu jak np Battlefield 3 działają płynnie przy ustawieniach high, Call of Duty Modern Warfare 3 przy ustawieniach ultra.

 

Nie wiem czy ten cały Twój wywód jest skierowany do mnie, ale jeśli tak (wnioskuje bo zacytowaniu mojego postu) to moim zdaniem utworzeniem tematu zbiorowego powinien się zająć ktoś z redakcji PCLabu. Co do nabijania postów to mi na tym nie zależy, bo sam rejestrowałem się tu tylko po to by zaczerpnąć czyjejś opinii. Ostrzegłem tylko autora przed ewentualnymi problemami z tamtym, konkretnym modelem notebooka od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ten cały Twój wywód jest skierowany do mnie, ale jeśli tak (wnioskuje bo zacytowaniu mojego postu) to moim zdaniem utworzeniem tematu zbiorowego powinien się zająć ktoś z redakcji PCLabu.
Bynajmniej nie. Forum jest userów i tworza je userzy. Jeśli chcą pomóc to się udzielają. Redakcja dostarcza recenzji i uwierz mi, że to bardzo czasochłonne zadanie. Pokaż mi poradniki na forach stworzone przez adminów (moderatorzy rzadko są w składzie redakcji). Większość to userskie inicjatywy, przez nich aktualizowane itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie HP dv6-6b60ew ( nowsze wersja dv6-6030ew ) Lenovo Y570 posiada najsłabszą wersję GT555 wystarczy GT540 pokręcić by uzyskać podobną wydajność, można dołożyć do Della XPS L702x ( bez systemu ) lub Asus N55SF z nieco słabszym GT555 ale z systemem, różnica w cenie adekwatna w wydajności, poniżej różne konfiguracje z GT540.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie. Forum jest userów i tworza je userzy. Jeśli chcą pomóc to się udzielają. Redakcja dostarcza recenzji i uwierz mi, że to bardzo czasochłonne zadanie. Pokaż mi poradniki na forach stworzone przez adminów (moderatorzy rzadko są w składzie redakcji). Większość to userskie inicjatywy, przez nich aktualizowane itd.

Osobiście nie uważam abym posiadał taką wiedzę abym taki temat miał tworzyć, w cenie do 3000zł w produktach mobilnych się orientuje, bo sam miesiąc temu zakupiłem wcześniej wspomnianego Asusa, a "badałem" różne produkty w takim budżecie. Poza tym aby taki wątek nie zginął potrzeba by było i tak reakcji moderatora. Pisząc redakcja miałem także na myśli modów, w końcu jest to jakaś większa czy mniejsza "władza" na danym forum. Sam pomysł w sobie jest oczywiście jak najbardziej trafiony, tylko ciekawy jestem kto się za to zabierze. Myślę, że najlepsza by była osoba najbardziej znająca się na rzeczy i długa stażem na forum, mnie by tu pewnie nie było gdyby nie mój osobisty temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...