Skocz do zawartości
Olafo

Intel Haswell - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślę sobie nad takim rozwiązaniem. Sprzedać mój zestaw Core i7 ES + płyta główna za mw. 700 pln i przejść na Core i5 Haswell LGA1150.

 

Koszt używanego Core i5-4670K to 800 zł:

http://allegro.pl/intel-core-i5-4670k-lga-1150-i6691460912.html

a sensownej płyty głównej Z87 to 250 zł, np. ta, bo ładna jest z wyglądu:

http://allegro.pl/gigabyte-ga-z87x-d3h-sataiii-6-usb-3-0-hdmi-i6686482882.html

 

Pytanie tylko czy ma to sens. Dopłata wyjdzie mnie 250-270 złotych a niewiem czy potencjalny wzrost wydajności będzie tego wart.

 

Druga opcja to sprzedaż tego mojego nietypowego ES-a Core i7 i kupno normalnego (z wysokim potencjałem OC) Core i7 LGA1155 typu 2600/2700/3770K. Tu dopłata wydzie od 100 zł (mogę mieć pełnoprawnego Core i7-2600K z moich okolic za 620 zł) do nawet 300 złotych, bo takie Core i7-3770K są bardzo drogie jak na to kiedy debiutowały.

 

Jeszcze inna opcja (n.3) to sprzedaż mojego Core i7 ES, do tego mojej płyty bo tu nie działa górny slot PCI więc jest jakiś problem. Kupić zaś - jak wyżej pisałem - normalnego Core i7 2600K i zamiast obecnej MSI Z77A-GD65 np. tego Biostara?

 

http://allegro.pl/biostar-tp67xe-usb3-sata6gb-1155-ddr3-fv-i6687107739.html

 

Nie będzie on problematyczny jeśli chodzi o użycie Core i7 2600/2700/3770K?

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezlei ktos ma na sprzedaż i7 4790K prosiłbym o kontakt na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile chodzą używane i7-4770K? albo inaczej - ile można za niego dać maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnio skalp i postanowiłem się pobawić trochę bardziej w OC mojej sztuki :P

 

 

K9udcTi.jpg?1

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam,że odkopuję stary temat ale mój procesor jakim jest i7 5820K okazał się wielką padaką jeśli chodzi o OC.ponieważ aby osiągnąć stabilne 4.5 GHz potrzebuje on napięcia Vcore żendu 1.4V jak myślicie jakie jest bezpieczne Vcore 24/7 dla tego procesora dodam ,że chłodzenie jakie posiadam to kraken x61 który z tym napięciem (1.4v) nie przekracza 80 C w OCCT

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie męcz buły i tak złapiesz ścianę przy 4.6ghz przy napięciu w okolicach 1.5v, a kopa ze wzrostu taktowania o 100mhz i tak nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Ale czy napięcie 1.4v przy taktach 4.5 GHz będzie bezpieczne dla proca ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety linx dopiero przechodzi testy z taktami 4.2 GHZ i Vcore 1.32 czy mam aż tak kiepską sztukę,może coś źle robię.Kręcę tylko mnożnik i napięcie przy pomocy funkcji offset

czyli pod obciążeniem mam 1.32v a bez 1.050v Proszę o jakieś porady dodam,że jak ustawie proca np 4.5 GHz 1.4v to bez problemu przechodzi OCCT stres test w AIDA64,CINEBENCH Windows 64 gry też się nie wieszają np Wiedźmin 3 Crysis 3 a jak załączę linxa od razu reset .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam,że odkopuję stary temat ale mój procesor jakim jest i7 5820K okazał się wielką padaką jeśli chodzi o OC.ponieważ aby osiągnąć stabilne 4.5 GHz potrzebuje on napięcia Vcore żendu 1.4V

 

Pozdrawiam

raczej standard

Mój też nie robi 4.5 na mniej niż 1.4v i dlatego lata 4.4 1.32v ;)

 

ps mam opcję przesiadki na broadwella-e, więc jak ktoś chętny to mam 5820k + msi x99 sli plus na sell.

Cały układ wc z siga też tak swoją drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moje pytanie takie jest: Jaki procesor jest lepszy do gier 4790s(non oc) czy 4690k(oc 4.5GHz) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym szedł zdecydowanie w i5 4690k @4.5GHz lub ile tam sztuka i5 da radę się podkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na przestarzałość tematu, odpinam wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafił mi sie fajny 4690k ;)

 

4,5ghz dziala na 1,1V (1,08V niestety wywalalo, 1,09 niestestowalem)

5,0ghz zrobił na 1,33V na TRUE COPPER (temp 85-88*C)

 

raczej standard

Mój też nie robi 4.5 na mniej niż 1.4v i dlatego lata 4.4 1.32v ;)

 

ps mam opcję przesiadki na broadwella-e, więc jak ktoś chętny to mam 5820k + msi x99 sli plus na sell.

Cały układ wc z siga też tak swoją drogą.

padaki macie (jesli mowa o 5820k)

aktuanie mam takiego co robi 4,5ghz @ 1,17V na evga x99 micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam q9550 o 3,7 Ghz i czy bedzie duży skok wydajnosci przy wymianie na i5 4670k z oc np. 4,2 Ghz ? Msi z87-g55 to warty uwagi wybór za 280 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos moze powiedziec jak podkrecic 5675c?

 

na maximusie hero z97 zmiana mnoznika nic nie daje

 

proc dziala na 3,5ghz wtf

 

 

PS

4790k delid

 

4,6ghz 1,17V 55*C

 

4,8ghz juz niedziala nawet na 1,33

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.overclock.net/forum/5-intel-cpus/1583537-intel-broadwell-c-ownership-club.html

 

Zobacz ten temat. Parę osób miało problemy z Asusami i chyba też z MSI. Przeważnie pomagało wgranie biosu - nie pamiętam czy to chodziło o najnowsze wersje czy specjalnie przystosowane pod broadwelle (no ale nowszy ma prawie zawsze poprawki starego więc pewnie trzeba pobrać najnowszy bios... kojarzę też byś tego nie robił ręcznie że sam pobierzesz ale byś to robił poprzez program-online-asystenta od producenta płyty).

 

U mnie na Z97 Anniversary 5675C elegancko śmiga na 4400MHz. Podkręcasz tak samo jak Haswelle ale przy Broadwellu pamiętasz o tym by uncore/ring też podnosić jak najwyższej się da ponieważ przy Broadwellach jest znaczna różnica w wydajności m.in. mocno podnosisz wydajność wymiany danych DDR3<>CPU. No i masz L4 taktowane 1800MHz. Większość zostawia na 1800MHz a niektórzy zmieniają na 2000MHz lub 2200MHz ale jakiś diametralnych różnic nie widać. Tam gdzie L4 ma dać "kopa niszczycielowi" to da, a jak Broadwell nic nie zyska dzięki L4 w jakieś grze to nie ważne czy będzie 1800Mhz czy 2200Mhz i tak nie będzie różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios mam najnowszy - podlaczylem OC panel gdzie mam pokazane RATIO CPU real time i caly czas pokazuje 40 ale cpuz 3,5ghz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję tematcik, bo mam pytanko. Mam della 9020 micro, który robi za coś w rodzaju serwera. Niedawno wsadziłem tam Pentiuma G3220T. Procek chodzi praktycznie non stop na minimalnej częstotliwości 800MHz 24/7.

 

Nie mam możliwości kontroli napięcia ale mogę kontrolować offset przez XTU. Chciałbym jak najbardziej zmniejszyć pobór energii przy tych 800MHz obniżając napięcie rdzeni, cache i ringu. Pytanie, jakie narzędzie najszybciej i najpewniej pozwoli mi ustalić stabilność procesora przy danym napięciu? Polecacie jakiś konkretny program, test?

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz pod ręką watomierz, by być w stanie weryfikować efekty?

 

Co dokładnie jest robione na serwerze? Jakieś ciągłe obciążenie, czy większość czasu siedzi w stanie bezczynności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tam VPN który cięgle przesyła jakieś porcje danych. Nie jest to spore obciążenie, ale nie jest to IDLE. Na zegarach 800MHz jego obciążenie waha się w przedziale 50-90% według hwinfo64 (menadżer zadań windowsa głupieje przy 800MHz). Watomierza nie mam pod ręką. Wcześniej była tam i5 4590T ale był zdecydowanie za mocny i zrobiłem przekładkę z innym kompem.

 

Myślę o UV bo być może wtedy dałoby radę schłodzić całkowicie pasywnie (oczywiście z otwartą obudową) tego pentiuma, bez wiatraka dochodzi do 70-80 stopni i ciepło niepotrzebnie ogrzewa dodatkowo chipset i dyski (gorące i tak m.2 i 2.5 hdd)

 

Samo chłodzenie wygląda tak

 

maxresdefault.jpg

 

a złożony razem tak (pod hdd jest m.2 i chipset)

 

maxresdefault.jpg

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...