Skocz do zawartości
Olafo

Intel Haswell - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spodziewałbym się cudów po Haswellu. Jeżeli się nie mylę, to za Nehalemem i przyszłym Haswellem stoi ekipa z US&A (ci od pentium 4), a za Conroe i Sandy Bridge dev-team z Izraela. Wnioski z tego już każdy powinien sobie wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla porównania core2quad @ 4GHz

 

cc6aa2b841.png

Edytowane przez x123x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze anand potwierdza dobre plotki o HSW

The fact of the matter is that everything Charlie has said on the big H is correct. Haswell will be a significant step forward in graphics performance over Ivy Bridge, and will likely mark Intel's biggest generational leap in GPU technology of all time. Internally Haswell is viewed as the solution to the ARM problem. Build a chip that can deliver extremely low idle power, to the point where you can't tell the difference between an ARM tablet running in standby and one with a Haswell inside. At the same time, give it the performance we've come to expect from Intel. Haswell is the future, and this is the bridge to take us there.

 

http://www.anandtech.com/show/5771/the-intel-ivy-bridge-core-i7-3770k-review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko nie wiadomo, czy to rozwiązanie niskoenergetyczne w idle będzie dotyczyło procesorów dla desktopów.

 

 

Mogą zrobić to samo, co z konfigurowalnym TDP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko nie wiadomo, czy to rozwiązanie niskoenergetyczne w idle będzie dotyczyło procesorów dla desktopów.

Raczej wszystkie przyszle rozwiazania dotyczyc beda notebookow i SoC, desktop traci na znaczeniu takze niestety na zainteresowaniu producentow. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie desktop i odpowiednio przygotowane miejsce dla niego zapewniają prawdziwy komfort. Rozwiązania mobilne dla mnie są jedynie substytutem na czas braku warunków. W domu zawsze desktop.

 

Ultralekkie i mobilne materace dmuchane nie wydmuchały zwykłych łóżek z naszych domów, więc jest nadzieja ;)

 

Z drugiej strony producentów łóżek jest wielu, a na rynku PC mamy niemal monopol Intela i Microsoftu. Może być tak, że gdy te firmy skupią się na tabletach w rozwoju procesorów i systemów operacyjnych, to desktopiarze nie kupią nowości, które nie będą zrobione z myślą o nich. Wówczas handel częściami do desktopów rzeczywiście zacznie się kurczyć, co "potwierdzi prognozy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie desktop i odpowiednio przygotowane miejsce dla niego zapewniają prawdziwy komfort. Rozwiązania mobilne dla mnie są jedynie substytutem na czas braku warunków. W domu zawsze desktop.

 

Ultralekkie i mobilne materace dmuchane nie wydmuchały zwykłych łóżek z naszych domów, więc jest nadzieja ;)

 

Z drugiej strony producentów łóżek jest wielu, a na rynku PC mamy niemal monopol Intela i Microsoftu. Może być tak, że gdy te firmy skupią się na tabletach w rozwoju procesorów i systemów operacyjnych, to desktopiarze nie kupią nowości, które nie będą zrobione z myślą o nich. Wówczas handel częściami do desktopów rzeczywiście zacznie się kurczyć, co "potwierdzi prognozy"...

Ja ciebie rozumiem, ale wszedzie trabia jaki to wazny jest notebook, jak rewelacyjny ultrabook i jakie to piekne nowe(odgrzewane sprzed lat i poprawione technologicznie) tablety.

Ludzie by chcieli ciagle cos nowego, a w niektorych segmentach jest zastoj to sugestia wymoze sie zmiany, najlepsza jest sugestywna cena. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zdążę umrzeć zanim znikną desktopy. W 100% zgadzam się z Autohotkey. Prawdziwy komfort grania, czy pracy to desktop w domu + dobry monitor. Laptop jedynie kiedy brak warunków dla desktopa, już nie wspomnę o fatalnych błyszczących matrycach - jakieś IPSy w elitarnym sprzęcie pr0 z 8k to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj... nie ma co panikowac ze juz 1155 sie skonczylo... przeciez Ci co maja 1156 i i3 5** OC na 4.0GHz maja wydajniejsze kompy niz te z i3 2100 na 1155... po co sie martwic na zapas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Interesował się ktoś tym czy Haswell będzie wspierał SATA 3.1?

 

10 miesięcy temu opublikowano specyfikację i nastała cisza.

Edytowane przez Autohotkey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii mapy desktop juz na poczatku 2kw. 2013 nowe plyty z serii Z/H8x LGA1150 dla HSW, czyli premiera bedzie szykowana prawdopodobnie na kwiecien. Niebawem beda dalsze przecieki.

yyivb6ho.jpg

Edytowane przez LeeLoo_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Siedzę jeszcze na AM2+ (choć nawet ten mój zabytek trudno nazwać AM2 z plusem).

Myślałem o wymianie sprzętu. Po części już to zrobiłem. Teraz zostaje mi wymiana proca, mobo, ramu (siedzę na DDR2) oraz hdd.

Mam dwie możliwości do wyboru:

- w niedalekiej przyszłości (max za pół roku) i5 Sandy/Ivy (bez K, chciałbym dostać w granicach 550 zł) + jakaś płyta p67/z77/z68.

- czekanie na Haswella - (kupno w III/IV Q 2013, jak już będzie tańszy) jakiś czterordzeniowiec + mobo pod to.

 

Co do Haswella - bardziej to na rękę mi oraz ojcu, ale czy jest wgl sens czekania?

P.S.: Nie spieszy mi się.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ceny nie zachecaja do wymian(wysokie kursy dewiz), z wyjatkiem przymusowych sytuacji. Wymiana w pierwszej opcji wyklucza mozliwosc rozbudowy w przyszlosci, jak doswiadczenie z przeszlosci uczy lepiej kupowac cos z tock (dojrzaly proces, nowa architektura, nowe funkcje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W uzupelnieniu rozkladowka chipsetow pod HSW, premiera 2kw. 2013, wykonanie w 32HKMG.

Nie bedzie latwego zycia do OC tylko Z87 :lol2:

1ksbdl.png23yazn.png

Edytowane przez LeeLoo_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakuje mało portów USB 3.0. Niby to już standard a dają tylko 4 porty czyli tyle samo co w obecnej generacji chipsetów. Dobrze, że w przypadku SATA nie ma czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakuje mało portów USB 3.0. Niby to już standard a dają tylko 4 porty czyli tyle samo co w obecnej generacji chipsetów. Dobrze, że w przypadku SATA nie ma czegoś takiego.

Pierwotnie LynxPoint i Wellsburg maja po 6 portow, jak bedzie zobaczymy przy premierze, moze licza na Thunderbolt. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzieś czytałem ,że premiera nowych pamięci DDR4 ma być na poczatku 2014r. jak się to ma do tych nowych procesorów i płyt głównych?

Edytowane przez noah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzieś czytałem ,że premiera nowych pamięci DDR4 ma być na poczatku 2014r. jak się to ma do tych nowych procesorów i płyt głównych?

HSW dostanie w serwerach, a desktop najwczesniej od Broadwella (BRW).

Edytowane przez LeeLoo_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarł król, niech żyje król.

 

Haswell co prawda będzie na socketcie 2011, ale płyty trzeba kupić nowe. Gniazdo będzie różnić się fizycznie, albo prądowo. Bądź obie możliwości naraz.

 

http://semiaccurate.com/2012/07/09/haswell-ep-to-use-the-same-socket-just-totally-different/

Edytowane przez Premislaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarł król, niech żyje król.

 

Haswell co prawda będzie na socketcie 2011, ale płyty trzeba kupić nowe. Gniazdo będzie różnić się fizycznie, albo prądowo. Bądź obie możliwości naraz.

 

http://semiaccurate.com/2012/07/09/haswell-ep-to-use-the-same-socket-just-totally-different/

Odczytalem to inaczej czyli gniazdo bedzie identyczne, ale rozklad pinow w procesorze inny. W zasadzie te procesory ujrzymy najwczesniej za 2 lata beda wyposazone w DDR4 nowy chipset i plyta wskazane, bo X79(Patsburg) bedzie mial wtedy 3 lata. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...