Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

llawrysz

Komputer długo się uruchamia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może na początek mała specyfikacja techniczna mojej maszyny : mb -Asus p4s533-vm 256 DDRAM, 1,7GHz intel celeron, gee force II (nawet nie wiem jakiej firmy) Segate 40 Gb, a problem wygląda mniej , więcej tak- Po power on, szybki self-testing, wybieranie master bot, i czekam... czekam od 15 sec. zanim pojawi się boot screen windowsa, i nast 15 aż się załaduje. Logowanie, i też czekam, czekam nawet do 5min!!! (mam service packa, ponoć niepotrzebny, też prosze o komentarz do tego) a w autostart mam skrót do połaczenia z neostradą, i po 5 minutach dopiero mi się ładuje neostrada i komp jest zdatny do użytku.

 

Nie mam za wiele rzeczy które mi się ładują z systemem, raptem gg, sterownik neostrady, antywirus, ... wsio.

 

Jak myślicie, a może poprostu się domyślacie czym jest to spowodowane i co można zaradzić?? Już komp mojego brata celeron 364Mhz 64ram 3,2Gb WIN98 się ładował DO 15 seknund z zalogowaniem. ... ? :question::kwasny:

 

-Pozdro. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wywalisz z autostartu sterowniki od telebandytow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. +

 

1. Uzyj narziedzia BootVis - stąd . Menu/Trace/Optimize system.

2. Zdefragmentuj partycje systemowa.

 

 

Edit: Zmienilem kolejnosc. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, najlepiej zanim zrobisz defragmentacje, BootVisem mozesz sprawdzic dokladnie co i jak dlugo sie laduje - w menu BootVis: "Trace/Next Boot'. Po restarcie beda wykresiki czasowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driver init time :11.02sec ; prefetching 15.62 sec ; Registry + pagefile 1.28 ; video 1,42 ; shell 2,22 sec.

 

Wszystkie procesy uruchomily sie w 128 sec. 5 minut lekka przesada, zdatnosc do swobodnego uzycia - max 3 minut

 

dzieki za progsa, ale to nie rozwiązuje problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz obejrzec ktory sterownik laduje sie najdluzej (masz wykres czasowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz zasmiecony autostart???

Sprawdz jeszcze jakie uslugi wlączają sie wraz ze startem systemu.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz poprostu bad sektory na dysku. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób chkdsk zaznaczając obie opcje. Troszeczkę to potrwa ale może się coś poprawi.

Poza tym sprawdź czy masz tryb DMA i ile.

Katalog Prefetch wyczyść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, fajnie, po zalogowaniu juz nie czekam "pół godizny" :D Dzięk Schipperke, ale ten idle po ładowaniu BIOS i przed bootscreeem windowsa mnie denerwuje. Mam partycje systemową zajętą w 71% i wystaraczającą ilość miejsca żeby system mół pracować normalnie... chyba, nie wiem, czy to wina dysku, czy wadliwie zainstalowanego systemu. :/

 

-Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, fajnie, po zalogowaniu juz nie czekam "pół godizny" :D Dzięk Schipperke, ale ten idle po ładowaniu BIOS i przed bootscreeem windowsa mnie denerwuje. Mam partycje systemową zajętą w 71% i wystaraczającą ilość miejsca  żeby system mół pracować normalnie... chyba, nie wiem, czy to wina dysku, czy wadliwie zainstalowanego systemu. :/

 

-Pozdro

 

 

A może to wina wolnego dysku???

Też mam seagate 40 GB i ten sam objaw i nic nie pomaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tylko, że on wcześniej działał poprawnie, a bechmarki pokazywały, że jest całkiem szybki, nie pamietam teraz ile rpm ma, ale wolny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, tylko, że on wcześniej działał poprawnie, a bechmarki pokazywały, że jest całkiem szybki, nie pamietam teraz ile rpm ma, ale wolny nie jest.

 

No u mnie też niby wcześniej wszystko było ok testy prędkości są w normie, ale np speedfan wywala UltraATA CRC Error Rate :D ale oprócze tego wszystko jest ok, pliki nie giną partycje się trzymają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie też niby wcześniej wszystko było ok testy prędkości są w normie, ale np speedfan wywala UltraATA CRC Error Rate :D ale oprócze tego wszystko jest ok, pliki nie giną partycje się trzymają :D

Speedfan ? A co to? Mi nigdy żadne błędy przekłamania danych z dysku nie występowały. Opisz dokładniej o co chodzi ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega mial taki sam przypadek i musial formata dac bo to byl wirus (nie znam nazwy) jak chesz to sprobuj format bo antywir nie wykryl tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...