Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość tommat2008

ASUS X54HY lub coś podobnego max 2000,-

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tommat2008

Przymierzam się do zakupu tego laptopa http://allegro.pl/matowy-asus-x54hy-b950-4gb-hd6470-windows-norton-i2088315709.html, poprzednia aukcja cieszyła się dużą popularnością ale czy to dobra oferta za te pieniążki czy znajdę może coś lepszego ? Interesowała by mnie tez opinia osób które posiadają ten model, jak z jakością wykonania ? czy ta bateria daje rade ? podobno asusy są mało awaryjne ale zauważyłem na forum dużo tematów z jakimiś drobnymi uszkodzeniami jak to wypada w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model X54HY może nie jest najlepiej wykonanym modelem od firmy ASUS, jednak charakteryzuje go bardzo dobry stosunek ceny do oferowanych parametrów. Dodatkowo zachęca dołączone oprogramowanie w postaci Norton AntyVirus 2012 oraz MS Office 2010. Firma ASUS również charakteryzuje się najniższą awaryjnością na rynku notebooków. Alternatywą może być model ASUS X54HY-SX047 i3-2330M/4GB/500/DVD-RW z mocniejszym procesorem, niestety notebook nie posiada zainstalowanego systemu operacyjnego oraz dodatkowego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tommat2008

Przede wszystkim potrzebuje laptopa do internetu, odbierania poczty, pracy w programach biurowych MS Office, filmów (także tych oglądanych na TV 40" przez HDMI), czasami do gier tych troszkę starszych klasyków gatunku :) , obróbki zdjęć poprzez Photoshop Elements. Podstawowe wymagania to: 15,6", 4GB RAM-u, dysk twardy 500GB lub mniejszy, dedykowana karta graficzna, Windows 7 niekoniecznie gdyż mój wydział należy do programu MSDNAA ale muszę dowiedzieć się jak wyglądają warunki licencji, przystępna cena :) max 2000,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na systemie operacyjnym to zdecydowanie polecamy wspomniany już model ASUS X54HY-SX047 i3-2330M/4GB/500/DVD-RW, alternatywą może być też konfiguracja od firmy Acer AS5750G i3-2330M/4GB/640/DVD-RW z wydajniejszą kartą graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam podobnego laptopa do 2000tys i zastanawiam się nad tym: Mój link. Co prawda ma 3GB RAM ale zawsze można dokupić, więc może będzie ci odpowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tommat2008

W ASUS X54HY-SX047 jest bateria 4komór : 2600 mAh 37 Wh, orientuje się ktoś ile ona trzyma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co konkretnie będziemy wykonywać na notebooku. Zwykle czas ten waha się w granicach 2-3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam podobnego laptopa do 2000tys i zastanawiam się nad tym: Mój link. Co prawda ma 3GB RAM ale zawsze można dokupić, więc może będzie ci odpowiadał.

 

Nie nie i jeszcze raz nie.

do 2k znajdziesz acera na i3-2310M i GT540 (aukcje za 2k zł się właśnie pokończyły :( ), za jakieś 200-300 zł więcej już na i5-2410M.

 

Możesz tez na tym całym AMD A-3300 i kręcić.

 

Mnie na acerze z sygny bateria wytrzymuje lekko ponad 1h grania w BF2 online, praca to jakieś 2,5-h. A lapek już ma z rok i najniższa półka

 

edit:

tylko nie bierz nic na 610M. Słabizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie i jeszcze raz nie.

do 2k znajdziesz acera na i3-2310M i GT540 (aukcje za 2k zł się właśnie pokończyły :( ), za jakieś 200-300 zł więcej już na i5-2410M.

 

Możesz tez na tym całym AMD A-3300 i kręcić.

 

Mnie na acerze z sygny bateria wytrzymuje lekko ponad 1h grania w BF2 online, praca to jakieś 2,5-h. A lapek już ma z rok i najniższa półka

Czemu niby ten co podałem Acer jest zły? Jeśli by miałby być do internetu, filmów itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo B950 ma 2 rdzenie i dwa wątki, i3-2310M ma 2 rdzenie i 4 wątki i jest znacznie wydajniejszy. Masz tu porównanie, najprostsze z możliwych B950 i 1957p wg PassMark i i3-2310M i 2625p wg Passmark

Karty graficzne są wręcz nieporównywalne na korzyść GT540. Cena praktycznie taka sama jak poszukasz.

Taki argument Ci wystarczy?

 

A o awaryjnosć Asusów pytaj kolegę X-Kom. Ma jakies niedostępne dla nikogo dane ze tak twierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja dałem lapka z i5 oO Mój link

 

a, sorki, oparłem sie na tym z pierwszego postu :E

 

już prostuję

 

Ten i5-460M jest nawet ok. Ale wciąż jest słabszym prockiem ;) grafika również jest nieporównywalna do GT540.

jesli za praktycznie tą samą kasę mozesz mieć znacznie,ale to znacznie wydajniejszego notebooka to nie rozumiem skąd u Ciebie taki upór :hmm: Do tego ta sama marka, ta sama linia, praktycznie ten sam notek ale ze słabszymi podzespołami.

 

 

Edit:

i ten co ja podałem ma nawet i3-2330M a nie 2310 :E. Wiec jest wydajniejszy niż myślałem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, sorki, oparłem sie na tym z pierwszego postu :E

 

już prostuję

 

Ten i5-460M jest nawet ok. Ale wciąż jest słabszym prockiem ;) grafika również jest nieporównywalna do GT540.

jesli za praktycznie tą samą kasę mozesz mieć znacznie,ale to znacznie wydajniejszego notebooka to nie rozumiem skąd u Ciebie taki upór :hmm: Do tego ta sama marka, ta sama linia, praktycznie ten sam notek ale ze słabszymi podzespołami.

 

 

Edit:

i ten co ja podałem ma nawet i3-2330M a nie 2310 :E. Wiec jest wydajniejszy niż myślałem :>

Ja się nie upieram :) Po prostu szukam coś do 2000tyś też i jeśli według Ciebie to jest najlepszy wybór (nie musi to być Acer) to raczej się na niego skuszę :) Mi i tak laptop jest potrzebny do internetu, filmów, zdjęć i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tommat2008

a ja wybiorę chyba model ASUS X54HY-SX047 i3-2330M/4GB/500/DVD-RW na grach aż tak bardzo mi nie zależy bo mam stacjonarkę tylko tyle co na jakiś wyjazdach albo wakacjach jak będzie padał deszcz :) i cena tylko 1800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem użytkownikiem tego asusa x54hy i powiem ci szczerze ze jest calkiem niezly jak na moje wymagania. Bateria trzyma max 2h, chodz po 3 tygodniach mi sie zepsul :) (nie chce sie wlaczyc) ale to juz oddam na gwarancje i bedzie spokoj. moim zdaniem laptop bardzo dobry ale zaluje ze nie kupilem 14' jak mi ktoś wczesniej radzil :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta graficzna w procesorze, HD3000 jest na poziomie GT310M jak nie lepszym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tommat2008

karta graficzna w procesorze, HD3000 jest na poziomie GT310M jak nie lepszym :E

W ASUS X54HY-SX047 jest HD6470M = GT520, wiec nie jest najgorzej, nie wiem co miałeś na myśli ?

 

Sam jestem użytkownikiem tego asusa x54hy i powiem ci szczerze ze jest calkiem niezly jak na moje wymagania. Bateria trzyma max 2h, chodz po 3 tygodniach mi sie zepsul :) (nie chce sie wlaczyc) ale to juz oddam na gwarancje i bedzie spokoj. moim zdaniem laptop bardzo dobry ale zaluje ze nie kupilem 14' jak mi ktoś wczesniej radzil :P

Sam z siebie się zepsuł, czy coś mu zrobiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ a no zrobił mu to że chciał go włączyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle polecał tylko zaproponował wydajniejszy niż pierwowzór.

Tamten Asus, który sie przeinął w tym temacie ma takie same parametry, cena tez 1800/1850zł. Takze co nie weźmiesz będzie tak samo. Osobiście wolałbym Acera, bo dla mnie Asus robi marne notki.

I w gazetce (czy jak to sie nazywa) jest bład, bo 2330M ma 2,2GHz a nie 2,0GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten acer rozni sie tylko ramem Acer ma 3gb a asus 4gb ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał tego Acera, dobry procesor z serii i3, grafa na poziomie, a ramu zawsze możesz dokupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...