Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KamilosAdventure

Gilette fusion proglide czy jest jakaś lepsza maszynka?

Rekomendowane odpowiedzi

Zigu, mam w domu dwa fusiony, świąteczne. Jeden jeszcze nie otwierany, mogę Ci oddać. Tylko nie mów mi że się nie znam :-D

Też na Święta dostałem Gillette Fusion Proglide Power i zdecydowanie jest to najlepsza, najdokładniejsza maszynka, jaką do tej pory miałem. Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście wszystko zależy od typu zarostu i kształtu twarzy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najlepiej goli się Wilkinsonem Xtreme 3, znacznie trwalsze od G3. Kwestia gustu, myślę jednak że warto spróbować :-)

 

Zigu, mam w domu dwa fusiony, świąteczne. Jeden jeszcze nie otwierany, mogę Ci oddać. Tylko nie mów mi że się nie znam :-D

 

No takie fajne maszynki rozdawać :E Nie no glupio mi przyjąć taki prezent. Serio :red: Podaruj jakiemuś znajomemu, na pewno się ucieszy ;)

Dla porównania quatro mnie trochę szarpie, widocznie do innego typu zarostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że niby w biedronkach są Fusion proglide przecenione i to ostro... to jakiś tam zestaw za 29,90 słyszeliście o tym? O Wilkinson quatro mam ale bez ostrzy ;d

 

ixmerof używałeś blue 3 czy te jakieś niebieskie co jest ich kupę w takim woreczku xD?

em, jakieś no name'y, których jest mnóstwo w woreczku ;D

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilkinsonem Xtreme 3? Właśnie chyba taką się goliłem, jednorazówka to taka zielona no nie? Gdzie takie można kupić jakoś tanio?

 

A co do tej gilette fusion proglide power, to zastanawiam się czy aż tyle ostrzy właśnie jest mi tyle potrzebne, ale za to wibracje fajnie by było, także może mach 3 power? jak sądzicie, lepszy żel do golenia nivea czy pianka do golenia nivea ;d? (MAM OBA)

 

pianke mam chyba wlasnie taką http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-mezczyzn/Lagodzace/Lagodna-pianka-do-golenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się golę plastrami woskowymi do depilacji.

 

co to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gillette Fusion Proglide Power i powiem że owszem goli dobrze,wibracje silne (na pewno silniejsze niż w mach 3 power którą też miałem) ale jakoś ich nie używam (może czasami),nie wiem o co wam chodzi z zapychaniem ale ja czegoś takiego nie doświadczam mimo gęstego i twardego zarostu...po prostu zastosujcie mydełko omega...rewelka.Co do jednorazówek to jak zaczynasz się golić to Gillete blue3 jest dobrym wyborem a jak chcesz szpanować sprzętem to do mydełka jeszcze pędzel z borsuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę polecić maszynki dorco. Właśnie wczoraj mi przyszły, wypróbowałem i naprawdę jestem mile zaskoczony.Mimo że mają 2 ostrza, do tej pory giliłem się 3-ostrzowym Wilkinsonem, nie czuć różnicy.według opinii sa także wytrzymałe, i na dodatek tanie, za tyle nie kupi się żadnej dobrej maszynki, które dorównuja tym Dorco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno zobaczyłem, że dziadek ma Gilette mach 3 power. Włączyłem te wibracje, nie goliłem się ale ogólnie wrażenie dawały fajne. Więc może kiedyś kupię gilette fusion proglide power, ale czy jakaś maszynka nie ma lepszych ostrzy od progilide powera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny stary temat :)

Przez kilka lat korzystałem z Gillette Mach 3, od roku z Gillette Fusion. Jestem ciekaw jak się goli Gillette Fusion Proglide, a jeszcze bardziej Gillette Fusion Proglide Power.

 

Może ktoś podzielić się doświadczeniami i porównać Gillette Fusion Proglide do Gillette Fusion Proglide Power.

Czy te wibracje w Power pomagają przy goleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wersji z baterią nie używam (sorry, ale wibratory to raczej działka babek), ale jest moim zdaniem odczuwalna różnica między "zwykłym" G. Fusion i Proglide.

te ostatnie lepiej golą (co nie jest niespodzianką), ale niestety nie sa tanie, i nie wytrzymują długo (przy goleniu twarzy i głowy 2x w tygodniu starczalo na +/- 7-8 goleń, pozniej juz zbyt mocno "szarpalo").

Teraz mam Wilkinson Sword Hydro 5- ciekawa, ale niestety zawsze po goleniu sie (twarzy, wlosy na zime zapuscilem) zawsze gdzies sie zatne- nic wielkiego, ale taka czerwona kropka na mordzie moze wkurzac.

Ale i tak toto starcza na dluzej niz G Fusion, i jest nieco tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu używam Fusion, dla mnie zauważalnie lepsze niż jednoczęściówki, ale niestety droższe. Ostatnio na allegro kupiłem 16 wkładów, na szczęście oryginalne i dobrze golą, powinno mi to wystarczyć na mniej więcej rok golenia. Trzeba uważać, żeby nie kupić podróbek, bo o to nie trudno. Ja wyznaje zasadę, że jeśli sprzedwca ma choć jednego negatywa, gdzie ktoś pisze, że nieoryginalne, to tam nie kupuje.

 

A za jakiś czas kiedy będę już bogaty (:D) kupie sobie porządnego elektryka. Z tego co słyszę od znajomych tylko te topowe modele np braun 7 są warte uwagi, te tańsze szarpią, golenie zajmuje dłużej itp, więc szkoda na to kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Winter

Mach 3 chyba najlepsza. Mam jeszcze Fusion Power bez tych wibracji na baterię, ale wkłady okropnie drogie, a jak na mój zarost to 3-4 razy i ten pasek już znika. Miałem jeszcze maszynkę elektryczną Philipsa z najwyższych modeli, ale skóra nie chciała się przyzwyczaić i strasznie mnie swędziało po użytkowaniu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah, specjalista sie znalazl ;)

 

Ja mam taki twardy zarost i gęsty, że nowa maszynka Fusion + pianka nic nie dają. Szarpie za twarz a po goleniu wyglądam jakbym się z kimś bił. Dlatego od kilku lat się nie golę i zapuszczam brodę. Już warkoczyki mogę zaplatać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś kupie Gillette Fusion Proglide Power jak ludzie zaczną wychwalać.

Póki co kupie sobie na allegro wkłady Gillette Fusion Power, które pasują do zwykłej Gillette Fusion.

Jest nawet sporo sprzedawców z bardzo dobrymi opiniami, zero lub jeden negatyw/neutral z długim kilkuletnim stażem.

 

Kiedyś zamawiałem na allegro 8 sztuk do Gillette Mach 3, przyszły tylko 4. Chciałem skontaktować się ze sprzedawcą, ale niestety konto miał już zablokowane z powodu dużej ilości negatywów. W dniu zakupu miał czyste konto, zero negatywów, niestety nie popatrzyłem na staż, który miał kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam proglide bez baterii i tnie bardzo przyzwoicie ale fakt, że ostrze starcza na krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...