Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Petru23

Sprzęgło Statim

Rekomendowane odpowiedzi

No i o to pytałem :) . Czyli nie jest źle, w drugą stronę jakieś 60% od sugerowanej. Tyle ze konkurencja Was ciśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pewne sugerowna też jest inna, niż oni mają wyjściową :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowana jest ta sama, mają większe zniżki ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby tak żenili klienta ;) Ceny przez nich proponowane są za wysokie ;) A jak wchodzimy np. w tarcze to są już kompletnie pojechane. Ja np. sprzedam tarczę z czystym zyskiem 50zł za 250zł, a oni proponują za 350 ;) Wątpię, żeby robili takie ceny dla klientów z ulicy, bo nikt by u nich nie brał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że mechanik zdziera taką kwotą. Mówię tylko, że to dość sporo jak na moją kieszeń i jeśli byłoby to fizycznie możliwe do wymiany to chciałbym to zrobić przy piwku :)

Tu dochodzi czasem inna sprawa... przykładowo u mnie była taka sytuacja, że kompletne sprzęgłu Luk wychodziło mnie w sklepie tyle samo co u mechanika z robocizną ;) Z tym że ogólnie kompletne sprzęgło jest drogie przez wysprzęglik hydrauliczny i faktycznie zniżka jaką mieli w hurtowni wyrównała się z ceną robocizny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzwonię po sklepach w CK i ceny za Sachs`a Valeo czy Luka wahają się od 500 do nawet 700zł :E

po siąsiedzku wymienia mi za 250zł, no i mogą mi za 400zł Sachsa lub Valeo sprzedać, ale bez FV.

Chyba zamówię przez net tego Sachsa za 330zł z FV, i dam do wymiany za 250zł. Wyjdzie mnie 600zł ze wszystkim, co wydaje mi sie dobrą ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru teraz zerkłem w katalog i wychodzi an to, że masz sprzęgło od poloneza u siebie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru teraz zerkłem w katalog i wychodzi an to, że masz sprzęgło od poloneza u siebie :E

Bo w Polonezie był ten sam silnik :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że PN miał 1,9D z francózów, ale myślałem, że to starsza konstrukcja była :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze powinienem szukać do poldka a nie do puga. Bedzie z zasady tańśze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytałem się nawet znajomego co ma "poważniejszy" sklep z częściami i mimo iz Statima nie sprzedaje wiele, to nie miał nigdy zwrotu.

Widzisz problem ze zwrotem sprzęgieł jest taki, że ten zwrot to zazwyczaj jest od razu po rozpakowaniu, po próbie montażu, lub niedługo po zamontowaniu.

 

Jeśli sprzęgło zamontujesz i się nie rozleciało krótko po montażu (tarcza, łożysko oporowe) "to już jest dobre"

 

Do czego zmierzam, jeśli weźmiesz 10 klientów, którzy kupili Statima i żaden Statim nie miał wady od nowości to już jest to "dobre sprzęgło" i "zadowolony klient".

 

Żeby powiedzieć o jakości tego sprzęgła potrzebowałbyś ludzi, którzy na tym sprzęgle pojeździli na tyle, że trzeba było wymienić na nowe. I tutaj byłaby kluczowa informacja o tym jakiej jest jakości. Oczywiście próbka musiałaby być odpowiednio duża żeby wyeliminować dziadków palących sprzęgła i upalaczy osiedlowych. I z tym jest raczej problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasady to dostaniesz to samo :P

Numery katalogowe zamiennika są takie same :P

Przez to jest do dostania komplet Statima za 200zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

tzn co to samo? Niektórzy pisali ze jak kupowali sprzęgła 4max to wyciągali z pudełka Valeo :hmm:

 

 

 

 

Widzisz problem ze zwrotem sprzęgieł jest taki, że ten zwrot to zazwyczaj jest od razu po rozpakowaniu, po próbie montażu, lub niedługo po zamontowaniu.

 

Jeśli sprzęgło zamontujesz i się nie rozleciało krótko po montażu (tarcza, łożysko oporowe) "to już jest dobre"

 

Do czego zmierzam, jeśli weźmiesz 10 klientów, którzy kupili Statima i żaden Statim nie miał wady od nowości to już jest to "dobre sprzęgło" i "zadowolony klient".

 

Żeby powiedzieć o jakości tego sprzęgła potrzebowałbyś ludzi, którzy na tym sprzęgle pojeździli na tyle, że trzeba było wymienić na nowe. I tutaj byłaby kluczowa informacja o tym jakiej jest jakości. Oczywiście próbka musiałaby być odpowiednio duża żeby wyeliminować dziadków palących sprzęgła i upalaczy osiedlowych. I z tym jest raczej problem.

 

no i jest odpowiedź ;)

 

Statima i tak podziękowałem, jak już pisałem nie raz - będzie LUK lub Sachs. I mam już po 380zł jeden i drugi u siebie w CK.

Teraz szukam tylko taniego mecha, mam za 250zł ale wiem ze da radę za 200 zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że nie ważne czy sukasz do pyzia, czy do poldasa bo i tak znajdzie Ci te same zamienniki ;)

 

A to, ze w 4max'ie znalazło się Valeo to mnie zaskoczyłeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, pozamiatane. Borg and Beck za 300zł mam. I temat zamknięty :>

 

edit:

ułatwię Wam

 

http://www.dieselpowermag.com/tech/1101dp_january_2011_baselines_borg_warner/viewall.html

 

poszukajcie sobie w treści ;)

 

B&B jest z BrogWarner

 

 

edit:

swoją droga, polecam ten sklep. Proście Marcina i powiedzcie że z polecenia ;) i kręćcie nosem przy cenie :E

http://www.ktmotors.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to, ze w 4max'ie znalazło się Valeo to mnie zaskoczyłeś :P

To raczej bajka jest ;) Ja wiem, że w Egonie można inne firmy znaleźć, ale w najtańszym badziewiu na rynku, część która jest sporo droższa, nie wierze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że dobre firmy mają inne marki to walki z tańsza konkrecją to wiem. Np.FAG ma SNR ;) Ale że Valeo by coś łączyło z 4max to nie chce mi się wierzyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odniosłem się do wpisu na pewnym forum. Możliwe że kolo ściemniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odniosłem się do wpisu na pewnym forum. Możliwe że kolo ściemniał.

Kupił szit i wciska ściemę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź poniżej

 

 

 

przy wymianie świec o mało co wtrysków nie wymieniłem, a Ty mi o sprzęgle mówisz :hahaha:

 

------------

 

 

 

 

no prosiłem przecież :E

 

 

edit

I temat dotyczy czego innego. Jak z tym Statimem? ktoś zna więcej złych opinii niż jedną? Bo ja widzę praktycznie same pozytywne

witam jestem nowy na tym forum ale mam duzo do powiedzenia na temat statima i sprzegiel wykonywanychych przez ta firme okazuje sie jednak ta firma robi sprzegla bardzo niedokladnie osobiscie mialem dwa przypadki a znajomy jeden ale opowiem o swoich przygodach pierwszy to passat b5 1.9tdi 110 km 99r.szarpanie malo odczuwalne przy puszczaniu sprzegla slaba jakos srub obrabiaja sie przy przykrecaniu ale zdecydowalem sie oddac na gwarancje bardzo bylem zdziwiony dostalem nowe ale gdy zalozylem bylo jeszcze gorzej pomierzylem tak sobie wstepnie czy odleglosci sie zgadzaja i okazalo sie ze kołki ktore trzymaja docisk sa zle umiejscowione i docisk nie byl w osi symetrii do kola zamachowego . oddalem i zwrocili mi kase ale drugi przypadek to peugeot 307 2.0hdi 107 km klient przywiozl do wymiany z dwumasu na sztywne statima na wolnych obrotach na postoju ok ale ruszanie to masakra blachy dzwonily kolami tak rzucalo na wahaczach ze masakra no i te lozysko oporowe malym drukiem made in china tak samo sruby twardosc 8.9 a powinny byc 10.9 stracony czas jezdzenia no i stacone pieniadze klienta i nerwy . uwazajcie nie jezdzic do konca na dwumasie az sie rozsypie bo czasmi lubi zblokowac silnik i zerwac pasek rozadu a wtedy duze koszta . a wracajac do sprawy kupilem klientowi caly kompletny dwumas po znizkach wyszlo 1200 a to gwono ktore wszyscy uwazaja za dobre 900 a w tym tygodniu ludzie kupili 5 zestawow sprzegiel w arpolu w toruniu i ja jestem 6 tamte juz wrucily i zwrot kasy i ja tez jutro jade a gdy zapytalem sprzedawcy dlaczego takie ccos sprzedaja to on ze musza mowic ze wszystko dobre bo prowizja dla nich jest no i kasa sie liczy a ty sie martw a jutro dzwonie do statima czym spowodowana jest tak slaba jakos tych wyrobow no i na ich stronie kilka hujowych opini musze wystawic nie oszczedzajcie na takich rzeczach bo tylko wtedy koszta a kto nie poslucha sam sie przekona i bo orginalu sie nie poprawia bo z dwumasu na sztywne to glupota mialem przydek peknietego walu i to nie pic lozyska wytluczne szkoda gadac . pytania na e-mail chetnie pomoge w roznych problemach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzy kropki i żadnego przecinka :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem, kto dokonał odkopu, ale...

witam jestem nowy na tym forum ale mam duzo do powiedzenia

Teraz wiem, że możemy być spokojni. Trust him, he is engineer!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...