Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

strykul

System Windows nie widzi kamery internetowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, piszę, bo mam niewielki problem z kamerką internetową w Asus'ie EeePc 1000H. Otoż używam jej sporadycznie, w ostatnich dniach kilka razy skajpajowałem, wypróbowałem aplikację do sterowania kursorem w ramach rzeczywistości wspieranej wirtualnie, ogólnie kamera sprawowała się porządnie. Dziś do 19 również działała, potem zalogowałem się na skypie, dioda (zielona) przy kamerce błysnęła i zgasła... W managerze urządzeń i drukarek "Kamera USB 2.0" przestała figurować, niestety nie wiem, gdzie ona ewentualnie jest w managerze urządzeń (już tym właściwym, w "Systemie"). Dodatkowo w Managerze pojawiło się jakieś niezidentyfikowane urządzenie USB, choć podłączoną mam tylko mysz.

Czy ma ktoś pomysł, jak tą cholerę przywrócić do życia? Aplikacja do rozszerzonej rzeczywistości również wskazuje na "Brak kamery internetowej"...

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam,

 

Strykul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w menadżerze urządzeń pojawiło się niezidentyfikowane urządzenie USB to zapewne jest to właśnie Twoja kamera. Zainstaluj ponownie sterownik ponieważ prawdopodobnie on jest powodem niedziałającej kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że kamera korzysta z domyślnego sterownika implementowanego w Win7, gdyż producent nie udostępnia sterowników pod Win7... Ostatecznie, kamera działa, ale tak skokowo - trzeba ze dwa razy uruchomić komputer ponownie, czasami pada podczas rozmowy (dioda, że działa się świeci, ale skype ani Windows jej nie wykrywa). Ogólnie lipa, ale da się żyć - dzięki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli korzysta z domyślnego sterownika Windows to może warto go odinstalować co spowoduje jego ponowną instalację, która może rozwiązać problem. Próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na moje oko to chyba sprzętowy problem, komputer kończy trzy lata w marcu... choć z drugiej strony podobnie dzieje mu się w Wifi... gubi czasem (zwykle nie, ale zdarza mu się czasami, ze co 2 godziny) domową sieć - siedzę 5 metrów w linii prostej od routera i nagle brak połączenia i nie znaleziono sieci - początkowo działało wyłączenie i włączenie karty Wifi, ale teraz "uruchamianie" się zawiesza i trzeba go resetować (i to ręcznie, bo "Zamykanie Systemu" również potrafi "mielić" z 10 minut zanim się nie wkurzę i nie przytrzymam "Power'a"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...