Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mSnaQ

Notebook do 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam optymalnego uniwersalnego notebooka do 2500 zł. Założyłem sobie, że minimalne parametry to i3/3GB/320, do tego w miarę wydajna grafika żeby czasem pograć, szybki interfejs (najlepiej USB 3), Windows 7 (HP64) i dobra bateria. Po kilku dniach siedzenia z głową w testach, opiniach itp. itd. zostałem z dwoma modelami, pomiędzy którymi nie umiem wybrać:

 

Dell XPS L502x i3-2310M/3GB/320/DVD-RW/7HP64 GT525 oraz ASUS K53SV-SX984V i5-2430M/4GB/500/DVD-RW/7HP64 lub ASUS X53SV-SX759V i5-2430M/4GB/500/DVD-RW/7HP64 (ale to właściwie to samo).

 

Z jednej strony wyższa wydajność CPU i GPU, większy HDD oraz więcej RAMu Asusa, z drugiej legendarna jakość i trwałość Della oraz świetny dźwięk (JBL + sub).

 

Bardzo proszę osoby, które miały styczność z oboma lub którymś z tych modeli o opinie. Nie zależy mi na opiniach, które wynikają z porównania parametrów ("Weź Asusa bo jest szybszy"). Te dane znam i mam o nich swoje zdanie. Podobnie bezużyteczne są dla mnie opinie zbyt ogólnikowe ("Nie bierz Asusa, bo Asusy się psują") - to dla mnie tak samo miarodajna ocena jak powiedzenie, że każdy Ford g***o wort, a prawda jest taka, że zależy jak się trafi.

 

Zależy mi na szczegółach i cechach których nie zawierają tabelki ze specyfikacją itp.: coś co może wpłynąć na mój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz opinii? Proszę bardzo. Mój kumpel ma tego XPS w najwyższej dostępnej w X-komie konfiguracji i72630 GT555, 750GB itd. Drugi zaś ma Asusa o modelu nie pomnę, bo z pierwszą generacją Core, ale do meritum. Dell ma wręcz nieziemsko wygodną klawiaturę, klawisze są podprofilowane(nic się nie ugina, nie trzeszczy, kiedy stoi na stole to jakby był odlany z betonu :P),touchpad reaguje bardzo dobrze, jakość dźwięku (a przede wszystkim głośność bije na głowe Asusa z serii X (tylko poprzedniej) jak i nowego MSI GE620). Poza tym wykonanie Della, nie pozostawia złudzeń - ktoś popracował nad tym projektem porządnie - nie ma się do czego przyczepić, przez co polecam go każdemu. Wygodne są również dotykowe klawisze służące do zmiany parametrów systemu. Matowa obudowa sprawia, że trudno się brudzi i nie zostawia paluchów. Na Twoim miejscu jednak, poszukałbym wersji z FHD (a taka ponoć jest) bo aż żal 1360x768 dla takiego sprzętu.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, bo właśnie o tego typu odpowiedzi mi chodziło. Jeśli chodzi o FHD - na to nie zwracam zbytniej uwagi bo jak będzie potrzeba to się albo podepnie pod TV przez HDMI albo rzuci coś przez DLNA, a na pewno nie dostanę XPSa z matrycą FHD w zakładanej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, znalazłem - najtańszy to 3199 chyba :) mimo wszystko, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...