Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

360stopni

Uszkodzone gniazdo Jack Notebook

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Laptopa Packardbell model Easy Note TK87, problem polega na tym, że uszkodziłem gniazdo JACK, wymiana pewnie wiele kosztuje, i muszę długo czekać. Czy możecie mi polecić jakieś alternatywne rozwiązanie ? Czy istnieje możliwość podłączenia słuchawek do gniazda mikrofonu i ustawienie go jako jack ? Może jakiś konwerter USB ? czekam na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić słuchawki/głośniki podłączane przez USB zamiast Jack. Alternatywnie możesz zakupić zewnętrzną kartę dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo? Dwa tygodnie to jest maksymalny czas, kurier przyjeżdża odebrać od ciebie laptop i przywozi ci go. PB ma swój serwis w Czechach, PB to dziecko acera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo znajduję się na płycie głównej. Zęby je naprawić trzeba wymienić całą płytę główną. Ja obecnie korzystam z http://pclab.pl/news43933.html (wersja Pro). Od 2 lat zero problemów. Zarówno z tą kartą jak i głośnikami logitecha 5.1. O to.

 

Link - wersja tylko na słuchawki/mikrofon. Zdecydowanie mniej komfortowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo? Dwa tygodnie to jest maksymalny czas, kurier przyjeżdża odebrać od ciebie laptop i przywozi ci go. PB ma swój serwis w Czechach, PB to dziecko acera

I naprawdę myślisz, że naprawią mu to za darmo? Za wynianę płyty skasują więcej niż to wartę, lepiej oddać laptopa gdzieś indziej na wymianę samego gniazda lub kupić zewnętrzną dźwiękówkę/głośniki z USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nawet laptop był na gwarancji to jest to uszkodzenie mechaniczne i tyle. Naprawa nie podlega pod gwarancję...

Co do serwisu, to z naprawą mojej ICONIA uwinęli się dokładnie w tydzień :D Wysłałem we wtorek 7.02., a była już u mnie 14.02 :) Także to jeden z najsprawniejszych serwisów, choć spodziewam się, że to tez wina tego, iż nie dało się naprawić, a trzeba było wymienić na nowy. W każdym razie jesteś informowany o wszystkich (stan naprawy, co zepsute, itd.).

 

Jeśli chodzi o rozwiązanie to polecę kupić słuchawki Logitech G330 ;) Dostajesz fajny dynks na USB, który ja oddałem koleżance. Dość dobrze się spisuje (właśnie też wyłamała gniazdo). Albo jakaś zewnętrzna karta, choć tu już bym zainwestował w coś dobrego. Choćb "stare" U1, ale do mobilnych nie należą, więc zostają U3, czy CREATIVE SB PLAY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...