Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anonymous95

Problem z notebookiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Siedziałem dziś na nowym notebooku czyszcząc pozostałosci po poprzednim właścicielu, oraz zmieniając hasła itd.. Później chciałem połączyc notebooka z komputerem, ale po restarcie notebooka nie przyjmuje on nowego hasła ;// hasło wpisuję poprawnie i wyskakuje, że jest nieprawidłowe. Czy może być to spowodowane tym, że notebook jest ciepły po cieżkiej całodobowej pracy?? Kiedyś miałem tak z telefonem, że nie mogłem odblokować klawiatury przez 1h, bo brat grał na nim pół dnia. Proszę o pomoc.

 

Pkt. 6 regulaminu. Poprawiam. Proszę się zapoznać z regulaminem. BR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej go czyściłem programem Glary utilities, ale to było już przed kilkoma uruchomieniami chyba. Nie da się jakoś włamać? Czy może to byc przez zagrzanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejdź w tryb awaryjny, czy też administratora jeśli nie ma nałożonego hasła to zmienisz sobie na nowe i zobaczysz czy problem tkwi w haśle czy w błędzie systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prostym sposobem będzie załączenie jakiegoś linuxa z cd i wyciągnięcie pliku SAM (C:\WINDOWS\system32\config)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tylko nie wiem skąd wezmę tego linuxa. Nie ma innego sposobu?

 

Mój notebook nie ma stacji dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalić z pamięci USB nie problem.

logowałeś się na admina z trybu awaryjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konto administrator? ctrl+alt+del i zaloguj się.

jak ma hasło co dziwne to albo odpalisz linuxa i usuniesz plik z hasłem albo formacik(jak prawdziwy informatyk, który każdy problem umie rozwiązać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format to ostateczność. Nie chciał bym utracić plików. Próbowałem i tak.. wymaga hasła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem windowsa xp home edition od starego komputera. Będzie się nadawać do tego notebooka czy jednak professional lepiej? I czy da się go zgrać z oryginalnej płyty na pena i zainstalować czy mogą byc problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz innego kompa to bez problemu stworzysz bootowalnego pena, to nie problem i dla laika, nie mówiąc już o porządnym informatyku... szczerze jednak, po pierwsze spróbowałbym z linuxem - ot choćby Ubuntu wrzucony na pena po podłączeniu w trybie boot do kompa ma tryb Live od ręki, zawsze możesz go też postawić jak drugi, potem przy jego pomocy przenieść dane na inną partycje/dysk i pozamiatać po Windowsie ;) - tylko potem uwaga na MBR... szczególnie z XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Twoje nowe hasło, zawiera literki "Y" lub/i "Z" ? Jeśli tak, to w haśle zamiast "Z", wpisz "Y", i analogicznie na odwrót. Dość często się z tym spotykam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Twoje nowe hasło, zawiera literki "Y" lub/i "Z" ? Jeśli tak, to w haśle zamiast "Z", wpisz "Y", i analogicznie na odwrót. Dość często się z tym spotykam :P

Nie mam tych liter w haśle. Zainstalował bym najlepiej tego xp, który znalazłem, ale co mam zrobić żeby mi odczytał go z pena?? Ustawiłem bios, ale to chyba trzeba jakiś obraz płyty czy coś zrobić, ale nie wiem jestem zielonkawy w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do znajomego gdzie zbotoowałem pen drive jego xp i wszystko działa jak trzeba :) właśnie instaluję tego Windowsa. Temat można już zamknąć sprawa rozwiązana.

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...