Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA Post Process Injector

Rekomendowane odpowiedzi

fxaappi.png

 

 

NVIDIA Post Process Injector

 

http://www.assembla.com/spaces/fxaa-pp-inject/wiki/How_to_inject

 

Umożliwia tworzenie modyfikacji obrazu i ingerowania w efekty Post Procesu np. zmiana kolorystyki, sposobu wygładzania krawędzi, wyostrzania obrazu itp.

 

sett.png

 

Zgodnie z sugestiami użytkownika kadajo temat został przeprofilowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

Rzeczywiście, program działa bardzo dobrze ;) . Sprawdziłem na kilku aplikacjach 3D i naprawdę robi wrażenie. Tarfiło w moje gusta..

 

Bardzo dziękuję :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tylko w grach DX9. Przydaje się zwłaszcza w tytułach, które są konsolowymi konwersjami gier na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przy FXAA do BF'a 3 nie działa OSD Afterburnera, tak samo tutaj. Irytujące to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy BF3 jest na dx9?

Mówię tylko, że mod działa na podobnej zasadzie i blokuje OSD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satyavan TrueHD nie działa w Battlefield 3, więc nie mogłeś tego uruchomić nawet gdybyś bardzo chciał. Jak już wcześniej pisałem TrueHD wspiera gry tylko w trybie DX9 z drobnymi wyjątkami, więc nie powinno to Cię dziwić, że coś nie działa skoro nie jest wspierane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satyavan TrueHD nie działa w Battlefield, 3 więc nawet nie mogłeś go uruchomić nawet gdybyś bardzo tego chciał jak już mówiłem TrueHD wspiera gry tylko w trybie DX9 z drobnymi wyjątkami.

Kurde, ludzie trochę pomyślunku. Napisałem, że Twój mod działa na podobnej zasadzie co mod do BF'a 3 od Danoca, czyli blokuje OSD w każdej grze. Nie mówiłem o BF'ie. Jak z dziećmi, wszystko dobitnie trzeba tłumaczyć ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wpadłeś na to, że może to być problem po stronie Afterburnera a nie modyfikacji? Zresztą ja z OSD Afterburnera nie korzystam a sam program działa w zakresie podkręcania karty graficznej więc nie stanowi to dla mnie żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wpadłeś na to, że może to być problem po stronie Afterburnera a nie modyfikacji?

Od 3 wersji programu nic się nie zmieniło, więc to raczej wina moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli azgan pozwoli to wrzucę też trochu screenów z innych gier jak to wygląda

 

PES 2012

 

TrueHD off

 

48830726.jpg

 

 

TrueHD on

 

69276563.jpg

 

I jeśli autor nie będzie miał nic przeciwko mogę zrobić więcej takich screenów z różnych gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

airborne82 świetne screeny dzięki :)

 

 

I jeśli autor nie będzie miał nic przeciwko mogę zrobić więcej takich screenów z różnych gier

 

Jasne jeśli możesz to prosze bardzo bo ja nie mam na to zbytnio czasu.

 

Od 3 wersji programu nic się nie zmieniło, więc to raczej wina moda.

 

Satyavan jak Cię to tak boli to napisz do NVIDII postulat w sprawie NVIDIA Post Process Injector i przy okazji też do autora MSI Afterburnera, że OSD się nie wyświetla podczas grania ja nie jestem wstanie tego problemu rozwiązać. Ewentualnie nie korzystaj z modyfikacji, które Ci nie odpowiadają ja do korzystania z TrueHD nikogo nie zmuszam dostarczam jedynie produkt a użytkownicy sami decydują, co z nim robić. Sam korzystam z Afterburnera do podkręcania karty graficznej i program w kwestii robienia OC działa bezproblemowo, więc wydaje mi się, że dramatu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażenie "wyostrza" jest tutaj użyte właściwie. Tak naprawdę to to 'coś' podbija mikrokontrast lokalny w obrazie, co powoduje, że obraz wydaje się być ostrzejszy (w końcu dla naszych oczu i mózgów ostre=kontrastowe).

Jest to jednak bezużyteczne w przypadku, kiedy się ma normalny monitor, który wyświetla poprawnie całą skalę jasności :P W takim przypadku obraz po użyciu tego 'fixa' robi się zbyt kontrastowy. Może to być jednak przydatne w przypadku monitorów, które mają problem z dolną i górną częścią skali jasności - fix nieco 'wymusza' w takich przypadkach podbicie kontrastu w mdłym obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

airborne82 świetne screeny dzięki :)

 

 

 

 

Jasne jeśli możesz to prosze bardzo bo ja nie mam na to zbytnio czasu.

 

 

 

Satyavan jak Cię to tak boli to napisz do NVIDII postulat w sprawie NVIDIA Post Process Injector i przy okazji też do autora MSI Afterburnera, że OSD się nie wyświetla podczas grania ja nie jestem wstanie tego problemu rozwiązać. Ewentualnie nie korzystaj z modyfikacji, które Ci nie odpowiadają ja do korzystania z TrueHD nikogo nie zmuszam dostarczam jedynie produkt a użytkownicy sami decydują, co z nim robić. Sam korzystam z Afterburnera do podkręcania karty graficznej i program w kwestii robienia OC działa bezproblemowo, więc wydaje mi się, że dramatu nie ma.

Nie, raczej mi to wisi, bo wolę mieć dostęp do OSD i monitorowania GPU podczas grania niż nieco wyostrzonego obrazu lub jak w przypadku BF'a - nablurowanej kupy. Jak coś z tym zrobią, będzie fajnie, jak nie to nie, płakać nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku BF'a - nablurowanej kupy.

 

Ta uwaga powinna być skierowana do autora moda do Bbattlefield'a 3 a nie do mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest rozwiązanie na problem z Afterburnerem

 

Open the MSI On-Screen Display Server program.

Click the plus sign and navigate to your main Skyrim folder and select TESV.exe

Once you have that added go to: C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\Bundle\OSDServer\Profiles

Open TESV.exe.cfg in Notepad or Notepad++

 

Go down to the [Hooking] section and add this line: EnableDynamicOffsetDetection=1

 

It should look like this:

[Hooking]

EnableHooking=1

EnableFloatingInjectionAddress=1

EnableDynamicOffsetDetection=1

HookLoadLibrary=0

HookDirectDraw=1

HookDirect3D8=1

HookDirect3D9=1

HookDXGI=1

HookOpenGL=1

Źródło

 

Od razu napisze że, nie wiem czy to działa bo nie używam Afterburnera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta uwaga powinna być skierowana do autora moda do Bbattlefield'a 3 a nie do mnie ;)

Nie była, po prostu tak ogólnie napisałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne screeny

 

MAFIA 2

 

TrueHD off

 

mafia22012021819504989.jpg

 

TrueHD on

 

mafia22012021819505311.jpg

 

TrueHD off

 

mafia22012021819540852.jpg

 

TrueHD on

 

mafia22012021819540981.jpg

 

TrueHD off

 

mafia22012021820000391.jpg

 

TrueHD on

 

mafia22012021820000589.jpg

 

 

 

Bardzo fajnie to wygląda w nocy i w pomieszczeniach .

Noc wygląda ciemniej , jak to zwykle w nocy jest .

 

 

...........................................................................................................................

 

 

WIEDŹMIN 2

 

TrueHD off

 

witcher2201202181942528.jpg

 

 

TrueHD on

 

witcher2201202181943443.jpg

 

 

Co do Wiedźmina 2 to niestety TrueHD z ta gra daje nie ciekawy efekt , screeny tego nie oddają ale obraz był bardzo ziarnisty .

Musiałbym zrobić zdjęcie aparatem by był widoczny ten efekt , widocznie True HD się z czymś gryzie w tej grze .

 

 

 

...........................................................................................................................

 

 

TEST DRIVE UNLIMITED

 

TrueHD off

 

testdriveunlimited20120.jpg

 

TrueHD on

 

testdriveunlimited20120.jpg

 

TrueHD off

 

testdriveunlimited20120.jpg

 

TrueHD on

 

testdriveunlimited20120.jpg

 

 

 

 

...........................................................................................................................

 

 

NFS HOT PURSUIT

 

TrueHD off

 

nfs112012021820330006.jpg

 

 

TrueHD on

 

nfs112012021820330375.jpg

 

 

Kolejne screeny gdzie True HD wygląda świetnie w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueHD nie we wszystkich grach się sprawdza dobrze i nie we wszystkich będzie ładnie wyglądać dlatego też trzeba z tym już samemu pokombinować w jednym tytule będzie dawać naprawdę bardzo fajny efekt i grafika ogólnie na tym zyska a w innej grze może to wyglądać już niezbyt ciekawie. Jest to narzędzie o bardzo ogólnym zastosowaniu dlatego najlepiej samemu odpalić tryb TrueHD w danej grze i ocenić jak to wygląda. Ewentualnie, jeśli chcecie to mogę sporządzić listę przez Was rekomendowanych gier w trybie TrueHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to True HD sprawdza się kiedy na ekranie jest NOC .

I to bardzo , lepsze wrażenia ciemności przy lepszej grafice .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia II na Twoich screenach wygląda ślicznie w trybie TrueHD :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Taa, bo jest niby moduł TPM zainstalowany? Prędzej samo gniazdo na moduł   Tak, wiem że do win11 wystarczy aktywować to gniazdo, nie musi być fizycznego modułu. Wtedy w dzienniku zdarzeń jest coś takiego: i tak to sobie działało. Teraz dziennik zamiast informacją "To zdarzenie wyzwala operację inicjowania obsługi lub sprawdzania stanu modułu TPM." wita takim błędem jak wyżej, ale po jakimś czasie pojawiają się następne dwie informacje które zacytowałem wyżej. Wszystko opisane jako źródło: TPM-WMI. Z tego co widzę to u mnie pojawiło się to 11 kwietnia tego roku.  10 kwietnia weszły mi takie aktualizacje KB5036620 która dotyczy .NET Framework oraz KB5036893 która zawiera nieco więcej zmian i może w niej coś jest namieszane.
    • Już ci napisałem wyżej od głównych do trc potem trrd i tfaw. Sprawdź czy to stabilne zrób z 10 pętli nawet na porfilu v3. Potem ewentualnie można spróbować czy zrobią 300ns na trfc   
    • Na konsolach też nic więcej oprócz trybów jakość i wydajność i jakiegokolwiek dostosowania tego pod nowe konsole. "Tryb jakości: 30 FPS*, rozdzielczość 4K, ustawienia ultra, nie powinny wymagać dynamicznego skalowania rozdzielczości." Nie wiem co oni do końca mieli na myśli pisząc "nie powinny" Dla czego w ogóle takiego określenia użyli? Albo będzie 4k, albo będzie dynamiczna rozdzielczość. Jakby sami nie wiedzieli jak ten tryb działa
    • Jako że już mi z AMD nie po drodze to dzisiaj takie coś sobie sprawiłem, muszę przyznać że chłodzenie jest bardzo dobre. 4070S Aorus. Na start zapodałem 2950MHz i 1.05V.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...