Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gonciu

Ile dostane na zwolnieniu L4?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy orientuje sie ktoś z Was ile dostane złotych jeżeli bede na zwolnieniu L4?

Moja umowa jest skonstruowana tak:

(jest to jeden z paragrafów)

 

Wynagrodzenie składać się będzie z następujących składników:

- stawka płacy zasadniczej 850zł(brutto)

- premii uznaniowej

- pracodawca gwarantuje wynagrodzenie w wysokości minimalnego wynagrodzenia przy zatrudnieniu na pełen etat.(jestem zatrudniony na pełen etat)

 

umowe podpisze na 2 lata, bo próbna mi się kończy niedługo. A na zwolnieniu bede chciał być jakies 2 miesiące.

 

Proszę o pomoc bo nie orietuje sie w tych sprawach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za zwolnienie lekarskie do 33 dni choroby, otrzymasz wynagrodzenie w wysokości 80% pensji lub średniej pensji wyliczonej z ostatnich 12 miesięcy pracy w firmie. Do obliczeń przyjmuje się przychód, który stanowi podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie chorobowe po potrąceniu składek na ubezpieczenie społeczne.

 

Wynagrodzenie: 70 %

Za zwolnienie lekarskie powyżej 33 dni otrzymasz wynagrodzenie w wysokości 70 % podstawy wynagrodzenia. Takie zasady rozliczania będą cię obowiązywać, jeśli po upływie 33 dni choroby trafisz do szpitala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 80% od tych 850zł czy 1500zł( płaca minimalna od 1 stycznia 2012r.)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja srednia wypłata brana z 3 lub 12 miesiecy - 20%

 

Dokładnie w ten sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam umowę próbna na 1 miesiąc i teraz od marca dostane na 2 lata i jak ja podpisze to chce iść na L4 więc nie bedzie średniej z 3 ani 12 miesięcy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisujesz nowa umowe i od razu idziesz na L4?

albo ja czegos nie rozumiem (moze glupi jestem :E), ale wydaje mi sie ze swietny z Ciebie pracownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zwolnieniu bede chciał być jakies 2 miesiące.

Informatyk ZUSu już sprawdza Twoje dane po ip. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dac tu pracownikowi umowe... i ludzie sie pozniej dziwia ze pracuja na smieciowych umowach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zwolnieniu bede chciał być jakies 2 miesiące.

 

A to na L-4 nie jest się do momentu wyzdrowienia?

 

Kolejny kombinator żerujący na moich składkach :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca wie o tym, czy oznajmisz mu to w dniu podpisania umowy? Jak masz operację lub coś w tym rodzaju, to w porządku, ale jeśli chcesz się obijać na lewym L-4 za 80 % pensji, to nie mam słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja srednia wypłata brana z 3 lub 12 miesiecy - 20%

 

Dokładnie w ten sposob

 

 

 

czyli 1110zł :/ dzięki wszystkim za odpowiedzi

 

Chwila, w tą średnią nie wiem czy można wliczać premię bowiem to jest element zmienny, a nie stała w umowie. Imho będzie mieć 80% z 850 brt bo premii nie musi mieć w ogóle.

 

 

I dac tu pracownikowi umowe... i ludzie sie pozniej dziwia ze pracuja na smieciowych umowach

 

Przepraszam, ale jaką umowę? 850 brutto to śmiech na sali, nie sądziłem, że w ogóle coś takiego przy pełnym etacie jest możliwe - to nie "dziwienie się, że pracodawca daje umowę", ale raczej dziwienie się, że ktokolwiek taką umowę bierze. W tym świetle nie dziwi mnie, że Polakom można wcisnąć wszystko. Jeszcze pewnie 12h dziennie bo jest "premia". Dzizas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam, ale jaką umowę? 850 brutto to śmiech na sali, nie sądziłem, że w ogóle coś takiego przy pełnym etacie jest możliwe - to nie "dziwienie się, że pracodawca daje umowę", ale raczej dziwienie się, że ktokolwiek taką umowę bierze. W tym świetle nie dziwi mnie, że Polakom można wcisnąć wszystko. Jeszcze pewnie 12h dziennie bo jest "premia". Dzizas.

 

Standard. Przynajmniej u mnie w regionie. Albo bierzesz co dają albo dalej sobie siedź na bezrobociu. Proste podejście i zazwyczaj skuteczne. Nic dziwnego, że mamy takie płace w tym kraju jakie mamy, skoro zawsze znajdą się barany, które pójdą robić za ten pieniądz i na takich warunkach.

Już kurde Stonka-Biedronka daje bardziej ludzkie warunki zatrudnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przychodziłem do pracy powiedzieli mi, że w pierwszym miesiącu dostane najniższa krajową ale juz po podpisaniu długoterminowej umowy (2 lata) moja pensja ma wzrosnąć tak że bede zarabiał minimalnie 1800zł na łape. Ale to okazało sie nie prawdą bo widziałem swoja nowa umowe i jest identyczna jak pierwsza tylko że na dwa lata! a obecnie pracuje 12h dziennie łącznie z weekendami a miało być zupełnie inaczej, tak mówiła Pani na rozmowie wstępnej. Więc jak ja mam zachowywac sie normalnie gdy mój pracodawca jest wyzyskiwaczem! dlatego chce iść na L4 dopóki nie znajde sobie innej pracy. A pytam ile dostane bo mam rachunki za mieszkanie do opłacania. konku, żerujesz to chyba Ty na innych osobach skoro tak Cię to zabolało i myśle że te twoje składki idą na pensje urzedników a nie na moje L4. Nie mam zamiarau się obijać, chce znaleźć prace na normalych warunkach. Poprostu zaufałem osobie która przyjmował mnie do pracy a teraz czuje się oszukany... a wracając do tematu, w umowie napisane jest, że pracodawca musi zapewnić minimalna krajową przy pracy na pełen etat więc wydaje mi się, że to 80% bedzie od 1110zł, przynajmniej mam taką nadzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A pytam ile dostane bo mam rachunki za mieszkanie do opłacania. konku, żerujesz to chyba Ty na innych osobach skoro tak Cię to zabolało i myśle że te twoje składki idą na pensje urzedników a nie na moje L4... itd itd

Powiedzmi co mnie ten cały wywód obchodzi? Widzę całą masę takich przypadków jak ty drenujących na lewych zwolnieniach ZUS. Albo pracujących na czarno i biorących zasiłki. Tymczasem w tv widzę polityków wbijających mi do głowy, że ZUS nie ma pieniędzy na moją przyszłą emeryturę przez strukturę wiekowa społeczeństwa a nie przez takie szuje? Inaczej nie powiedzą bo to przecież też "wyborcy". Nie obchodzą mnie też twoje rachunki bo mam swoich pod dostatkiem. Z tym, że ja za swoje płacę z pieniędzy które otrzymuję jako wypłatę a nie jako wyłudzony zasiłek chorobowy.

Nie podoba się umowa - nie popisujesz. Proste.

 

Na marginesie - jakie jest logiczne wyjaśnienie że zabolało mnie bo ja żeruję? Wytłumacz swój sposób rozumowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, skoda mi czasu na rozmowy z takini ludzmi jak Ty, pozdrów swoich kolegów w ZUS-ie i proszę abyś nie wypowiadał się już w tym temacie... a i zarabiaj dużo, bo potzrebuje pieniedzy jak bede 2 Lata na L4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może raczej ty nie zakładaj takich bzdurnych i bulwersujacych tematów. "2 lata" to możesz - dostać za poświadczenie nieprawdy w dokumentach (od 6 miesięcy do 8 lat). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przychodziłem do pracy powiedzieli mi, że w pierwszym miesiącu dostane najniższa krajową ale juz po podpisaniu długoterminowej umowy (2 lata) moja pensja ma wzrosnąć tak że bede zarabiał minimalnie 1800zł na łape. Ale to okazało sie nie prawdą bo widziałem swoja nowa umowe i jest identyczna jak pierwsza tylko że na dwa lata! a obecnie pracuje 12h dziennie łącznie z weekendami a miało być zupełnie inaczej, tak mówiła Pani na rozmowie wstępnej. Więc jak ja mam zachowywac sie normalnie gdy mój pracodawca jest wyzyskiwaczem! dlatego chce iść na L4 dopóki nie znajde sobie innej pracy. A pytam ile dostane bo mam rachunki za mieszkanie do opłacania. konku, żerujesz to chyba Ty na innych osobach skoro tak Cię to zabolało i myśle że te twoje składki idą na pensje urzedników a nie na moje L4. Nie mam zamiarau się obijać, chce znaleźć prace na normalych warunkach. Poprostu zaufałem osobie która przyjmował mnie do pracy a teraz czuje się oszukany... a wracając do tematu, w umowie napisane jest, że pracodawca musi zapewnić minimalna krajową przy pracy na pełen etat więc wydaje mi się, że to 80% bedzie od 1110zł, przynajmniej mam taką nadzieje...

 

Rozumiem trzeba sobie radzić w zyciu, ale na przyszłośc dam Ci dobrą radę: nie zkładaj takich tematow na forum publicznym, wydaje mi się że jest to troszku ryzykowne i lekko myślne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się ze to był głupi temat, miałem problem więc zapytałem na forum, od tego ono jest. Rzadko to robie przez takich ludzi jak Ty, zamiast odpowiedzieć na pytanie jakie jest w temacie to prawisz mi swoje życiowe przemyślenia kótóre nic nie wnoszą. Ja tej prawdy nie bede poświadczał, lekarz bedzie się pod tym podpisywał... a jak dostane 4 lata to pewnie powiesz mi że to Ty mnie utrzymujesz w więzieniu :D z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 marca mam operacje i chciałbym wrócić ale juz do innej pracy a obecny pracodawca jest poinformowany o planowanym zabiegu. Tylko nie wiem jak szybko uda mi sie znależć nową prace i dlatego zapytałem ile dostane na L4 gdy mam tak skonstruowaną umowę. Ogónie ludzie za bardzo się spinają na forach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. :E Teraz to "operacja". :lol2:

 

 

Lekarz wypisze zwolnienie na podstawie twoich kłamstw więc obaj dostaniecie po uszach. Ty za swoje on za swoje.

 

Szczerze...wolę cię utrzymywać w więzieniu. Może piłkę uszyjesz albo coś...

 

„Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy poprzez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem siatkarzem i mam rekonstrukcje więzadła krzyżowego, konku jak chcesz zobaczyć to zapraszam 2 marca do Northern Medical na ul. Suwaka w W-waie.

 

ok temat do zamknięcia pozdrawim wszystkich i dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...