Forum PCLab.pl: Zapraszam na GRAstroskopia.pl - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zapraszam na GRAstroskopia.pl Bortal dobrze wpływa na trawienie gier. Dostępny bez recepty.

#1 Użytkownik jest niedostępny   CarnAge 

• PCLab.pl team
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 28 Luty 2012 - 16:11

Witajcie jako, że mam oficjalne błogosławieństwo od kolegi Piły i postanowiłem niecnie wykorzystać naszą starą znajomość to chciałbym was bez zbędnego wstępu zaprosić na mojego skromnego Bloga o grach i nie tylko... znaczy na Bortal, który ruszył sobie w piątkowe południe - GRAstroskopia.pl. Ot taki mój, a raczej nasz - bo ekipę, pewnie niektórym znaną, mamy całkiem srogą - niekomercyjny projekcik.

Więcej o genezie powstaniu hmm... Bortalu, czym jest/zamierza być dowiecie się z lektury tego tematu. Zgodnie z panującą modą jesteśmy też na FB, gdzie niepodzielnie rządzi dr Gryman.

Tak więc zapraszam na badania ;) GRAstroskopia.pl

No dobra wystarczająco linków dałem jak na taki krótki tekst :P

#2 Użytkownik jest niedostępny   Termez 

• Don Termezo
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 28 Luty 2012 - 22:46

Trochę przeholowane. Za dużo obrazków na start(zmniejszcie ilość newsów na stronie o połowę) i ciężki youtube po prawej stornie(dajcie maks 1 filmik ;) ). Strona przez to jest za "ciężka" dla przeglądarki.

Poprawcie to ;)

#3 Użytkownik jest niedostępny   CarnAge 

• PCLab.pl team
  • Ikona

Napisany 28 Luty 2012 - 23:58

Cały czas dłubiemy ;)

#4 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Luty 2012 - 08:01

Tło nie powinno wchodzić na tekst, bo robi się mało czytelnie.
Poza tym ciężko się zorientować, który dział jest od czego.

#5 Użytkownik jest niedostępny   CarnAge 

• PCLab.pl team
  • Ikona

Napisany 29 Luty 2012 - 08:30

Bono dzięki za cenną uwagę przekażę technicznemu :D faktycznie w zajawce (ale tylko tam) "krew" zasłania czasem litery. Co do działów taka była szalona idea po prostu i wiedzieliśmy, że może wywoływać konfuzję, ale po najechniu mychą można się połapać - nie jest to idealne rozwiązanie ale to tylko blożek ;)

#6 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Luty 2012 - 14:38

ale wiesz, zę taki brak przejrzystości to coś, co cholernie wpienia? Przynajmniej niektórych, w tym mnie. Choć faktycznie, akurat u was wystarczy "najechać mycha", zaś samo menu jest ułożone i przejrzyste, strona raczej też. No i faktycznie, nazwy fajnie brzmią.

Ten post był edytowany przez Zas dnia: 29 Luty 2012 - 14:40

#7 Użytkownik jest niedostępny   Stjepan 

• Hostis humani generis
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Luty 2012 - 14:47

Fajna stronka, mi się najbardziej podoba "Prosektorium" niezłe artykuły o 8 bitowcach, hehe moja młodość, 1989 rok C64 i Operation Wolf, aż się łezka w oku zakręciła. :)
Btw, więcej bym poczytał o latach 90 ciekawych artykułów. Bo to dla "niektórych" czas niedostępny.

Ten post był edytowany przez Stjepan dnia: 29 Luty 2012 - 14:52

#8 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Luty 2012 - 15:38

Czekam na artykuł-dochodzenie dlaczego Capcom nie chce wydać nowych Monster Hunterów na różne platformy poza Japonią :terefere:

#9 Użytkownik jest niedostępny   wiegul 

• Tytuł / Ranga użytkownika
  • Ikona

Napisany 01 Marzec 2012 - 09:57

Zobacz postTermez, o 28 Luty 2012 - 22:46, napisał(a):

Trochę przeholowane. Za dużo obrazków na start(zmniejszcie ilość newsów na stronie o połowę) i ciężki youtube po prawej stornie(dajcie maks 1 filmik ;) ). Strona przez to jest za "ciężka" dla przeglądarki.

Poprawcie to ;)

Ciężka to mało powiedziane, przez yt tnie się przewijanie jak emo na pogrzebie kotka.

Co do samych wpisów, czyta się lekko i przyjemnie, że tak dodam ;)

#10 Użytkownik jest niedostępny   Rybisiu 

• Have we ever meetbefore?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Marzec 2012 - 10:47

Zobacz postziCk_lodz, o 29 Luty 2012 - 15:38, napisał(a):

Czekam na artykuł-dochodzenie dlaczego Capcom nie chce wydać nowych Monster Hunterów na różne platformy poza Japonią :terefere:

To jest robota dla redakcji Millenium ;)

#11 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Marzec 2012 - 21:18

Zobacz postziCk_lodz, o 29 Luty 2012 - 15:38, napisał(a):

Weź już nie spamuj tym Monster Hunterem :E

Prawda jest taka, że się tym głównie jarają Japończycy. Sorry :E Na innych rynkach wyniki sprzedaży nie powalają, dlatego się raczej nie śpieszą.

Ten post był edytowany przez Kszyrztow dnia: 01 Marzec 2012 - 21:18

#12 Użytkownik jest niedostępny   Dhante 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Marzec 2012 - 21:53

Dodałem do zakładek, a co!
Będę zaglądać ;)

PS. Ale tego shouta to chyba lepiej na dół dać ;p

PS2. Filmiki youtubowe z prawej out ;p Nikt ich nie będzie oglądać. A jeśli już ktoś odpali, to aż prosi się o powiększenie - co w połowie przypadków będzie skutkowało opuszczeniem waszej stronki na rzecz youtube'a

Ten post był edytowany przez Dhante dnia: 01 Marzec 2012 - 21:58

#13 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Marzec 2012 - 02:58

Zobacz postKszyrztow, o 01 Marzec 2012 - 21:18, napisał(a):

Na innych rynkach wyniki sprzedaży nie powalają, dlatego się raczej nie śpieszą.

Ahhh ci lamerscy, casualowi, zachodni, tfu, gracze...

#14 Użytkownik jest niedostępny   digital_cormac 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 02 Marzec 2012 - 08:49

Witam wszystkich,

Na wstępie chciałem podziękować za konstruktywną krytyką. Grastroskopia dopiero co powstała, cały czas ewoluuje i dzięki własnie takim uwagom jak Wasze, będzie stawała się coraz bardziej przyjazna dla userów. Część Waszych sugestii została już wprowadzona w życie, co do części cały czas się zastanawiamy.

Jeszcze kilka słów odnośnie "ciężkości" strony. Problemy ze scrollowaniem zdażają się (z tego co sam zauważyłem) tylko i wyłącznie na niektórych wersjach browsera Chrome i to nie w każdym przypadku. Bardzo ciężko jest odtwożyć ten błąd u któregoś z nas, a co za tym idzie ciężko znależć przyczynę. Prawdopodobnie jest to spowodowane jakimiś zaciskami pomiędzy java scriptem a chromem właśnie. Poza tym jednym problemem, grastroskopia chodzi ultrapłynnie na wszystkich innych browserach, nawet na IE i nie ma tu najmniejszego zanczenia, ile filmów YT, czy innych rzeczy znajduje się aktualnie na stronie. Tak na marginesie mówiąc, z problemen przycięć w chrome spotkałem się już wielokrotnie na innych sajtach.

Co do tekstów, GS powstała właśnie z myślą o ciekawych, merytorycznych tekstach i publicystyce której niestety w obecnych czasach jest jak na lekarstwo w naszym rodzimym internecie. Daltego właśnie nie uświadczycie u nas np typowych newsów, czy też trzylinijkowych wpisów, których to, na innych serwisach, jest zatrzęsienie. Nie będziemy również bombardować nikogo 10cioma wpisami dzienie, bo nie w tym rzecz. Będziemy starali się pisac o rzeczach naszym zdaniem ciekawych, które będą w stanie sprowokować interesującą dyskusję.

Jeszcze raz dziękujemy za krytykę i zapraszamy do nas. :)

pozdrawiam.
Przemek

#15 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Marzec 2012 - 14:18

Poczytałem, poogladałem, dodane do zakładek, ale jedno kuje mnie w oczy - ta krew przy wpisach. Cała strona jest jasna, a ta czerwona krew strasznie rzuca się w oczy, pozbądźcie się tego i jest OK :thumbup:

#16 Użytkownik jest niedostępny   Damian3 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Marzec 2012 - 14:51

Wywalcie tą rubrykę "najnowsze na youtube" ze strony głównej. Nie jest to szczególnie potrzebne a na pewno odchudzi stronę. Nie da się jej płynnie przewijać na Chrome ani operze, dopiero na IE9 gdzie jest akceleracja GPU działa płynnie. Strona jest zbyt ciężka :(.

#17 Użytkownik jest niedostępny   coppertop 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 12 Marzec 2012 - 15:14

Niestety z dotychczasowych testów wynika, że żaden z widgetów w sidebarze nie ma wpływu na szybkość renderowania strony. Youtube, z flashem, wydaje się być oczywistą przyczyną, jednak nią nie jest. To samo dotyczy Disqus czy YShout, które z racji bycia sporymi kawałkami Javascriptu plasują się na drugim miejscu w rankingu prawdopodobnych przyczyn, jednak u osób, u których problem zaobserwowano, nawet całkowite wyłączenie tych wtyczek nie robi najmniejszej różnicy.

Poza tym, problem nie występuje u wszystkich -- u mnie na przykład na 2 bardzo różnych komputerach (desktop i laptop), 2 systemach (Windows 7 i Ubuntu 10.10) i wszystkich popularnych przeglądarkach (Firefox, Chrome, Chromium, Opera, IE8, IE9 oraz Safari) strona działa bez najmniejszych zacięć. To, może trochę paradoksalnie, utrudnia sprawę, bo trudno jest mi debugować problem, którego mimo szczerych chęci nie jestem w stanie odtworzyć.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Oko Wita 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Kwiecień 2012 - 16:47

Ciemawy blog, fajnie sięczyta. na pewno od czasu do czasu zajrzę. Zycze powodzenia w pisaniu:)

#19 Użytkownik jest niedostępny   eM13G 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Kwiecień 2012 - 18:10

Opera
Version: 11.62
Build: 1347
Platform: Win64
System: Windows 7

Asus EeePC 1215B
(Brazos E-350, 4GB RAMu)

Przewijanie tnie jak cholera.
Poza tym Shoutbox powinien być na dole strony. Raczej mało ciekawe jest powitanie nowych użytkowników na forum "wypocinami" hermetycznej grupy znajomych.

Na razie tyle ode mnie.

#20 Użytkownik jest niedostępny   Never_mind 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Kwiecień 2012 - 12:51

dokładnie tego brakowało - ducha ks gry i play i click i tego prawdziwego, dawnego grania. brakowało strony z klimatem. teraz już jest i niemal każdy wpis prezentuje konkretny poziom. Ludzie gdzie się podziewaliście? To jeszcze są tacy ludzie w tym kraju? :)

keep calm and piszcie dalej. świetna sprawa.

czy podobnym sentymentem jak stare gry na PS darzycie także serię Gothic?

Jeśli tak, to napiszcie coś o niej. Jeśli nie - to nie. Nic na siłę, bo zależy mi na tym by był to klimatyczny artykuł "z dawnych czasów".

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3