Skocz do zawartości
Ac!d

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.baldursgate.com

 

"<-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->

<-- For years, I clung to the memory of it. Then the memory of the memory. -->

<-- And then... it returned. Better than it was before. -->"

 

 

Jaram się jak i moczę. Wraz z wyprzedażą poprzednich części, właśnie ruszyła oficjalna strona. Nie wiem co tu dodać. Usłyszałem muzykę i lekko popuściłem.

 

Ponoć może temu towarzyszyć nowa wersja Infinity Engine :o

Edytowane przez Ac!d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale gra ma wyjść spod skrzydeł BioWare? Pamiętam, jak zapierało się, że nie będzie kolejnej części, przynajmniej od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale gra ma wyjść spod skrzydeł BioWare? Pamiętam, jak zapierało się, że nie będzie kolejnej części, przynajmniej od nich.

 

Wygląda na to, że od nich

https://twitter.com/#!/TrentOster (niby ex-Bioware się wypowiada, ale dziwnym zbiegem okoliczności teaser trafia w momencie, gdy Bioware nie ma już niczego zapowiedzianego)

http://forums.thedigitalfix.com/forums/showthread.php?p=9616423#post9616423

 

Może po TOR i Mass Effect 3 EA dało im wolną rękę :E Na co mam nadzieję

 

W porywach może to być remake na iPada xD

 

Zresztą, o ile kojarzę Infinity Engine działał na Macach, może to było wskazówką.

 

@Vulc

Nie oni pierwsi zapierali się w podobnej kwestii.

Edytowane przez Ac!d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz coś konkretnego, a tu na razie same przypuszczenia. ;) Tak czy inaczej, na dniach pewnie się wyjaśni co to za projekt.

 

@Up. Fakt, ale ponoć problemem były też prawa do marki, z tego co czytam. Nic, zobaczymy.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz coś konkretnego, a tu na razie same przypuszczenia. ;) Tak czy inaczej, na dniach pewnie się wyjaśni co to za projekt.

 

Oj tam konkretnego :E Teraz wszyscy bawią się w paskudny teasing. Strasznie się podjarałem i mam nadzieję, że przy okazji się nie zawiodę :E

 

Edit: Z ciekawostek, informacja w kodzie strony została właśnie zmieniona na "Pore over the tapestries and works of art hanging from our walls if you wish, Child of Bhaal... perhaps you will find a clue. But patience, ah... patience would reveal it all." Grubo :E Wyczuwam, że warto przyjrzeć się backgroundowi strony xD

Edytowane przez Ac!d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem forum na komórce przed snem i zobaczyłem ten temat... Pomyślałem, że fake ale i tak wyskoczyłem z łóżka... :E :E

Oby, oby... I oby ktokolwiek, kto miałby to potencjalnie robić nie spieprzył tego przeokrutnie...

 

Obawiam się też, że może się to okazać jakimś gównem na iPad'y czy inne Androidy...

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem forum na komórce przed snem i zobaczyłem ten temat... Pomyślałem, że fake ale i tak wyskoczyłem z łóżka... :E :E

Oby, oby... I oby ktokolwiek, kto miałby to potencjalnie robić nie spieprzył tego przeokrutnie...

 

Obawiam się też, że może się to okazać jakimś gównem na iPad'y czy inne Androidy...

 

Coraz bardziej chylę się ku wersji ipad'owego remakeu :E I smuci mnie to...

 

Bonusowo cytat z gameinformera:

 

"According to GameBanshee, the new site has appeared thanks to the people over at Beamdog, a developer/game download service that counts former BioWare designer Trent Oster among its numbers. Oster confirmed to GameBanshee that the new site is not related to a recently rumored Steam edition of Baldur's Gate, but he didn't provide any other information, saying only, "We're hoping to announce something soon."

 

"Beamdog previously worked on the PC-only HD remake of BioWare's 2000 shooter MDK2, so some sort of HD upgrade to the classic Baldur's Gate games seems like a possibility. Kotaku speculates that it could be an iPad version of Baldur's Gate, which would be pretty brilliant if you ask me."

Edytowane przez Ac!d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... Praktycznie pewnikiem nie będzie to nic konkretnego. :(

No cóż, idę jeszcze popłakać w poduszkę i spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ac!d. Najpierw narobiłeś smaku tytułem, a teraz "chylę się ku wersji ipad'owego remake'u". Niech Cię piekło pochłonie. :E

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ac!d. Najpierw narobiłeś smaku tytułem, a teraz "chylę się ku wersji ipad'owego remake'u". Niech Cię piekło pochłonie. :E

 

To chyba ta nieoczekiwana muzyka ze strony napompowała mnie optymizmem :D No nic - zamykam paszczę i czekam na rozwój wydarzeń :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby nawet zrobliliby remake z BG 1 i 2 w HD, byłbym zadowolony. A BG3, patrząc na bioware... no, gdyby było "na zasadach" pierwszego Dragon Age, to może coś by z tego wyszło. Ale jakby to schrzanili to byłby epic fail.

 

EDIT: Z tego, co mi wiadomo prawa do marki BG ma teraz Atari, więc nie jest powiedziane, że kontynuację musiałby tworzyć BioWare, w razie czego :) Podobno kiedyś proponowali to CDPRed, ale ci odmówili zapetrezni w wiedźminka.

Edytowane przez suszi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... Praktycznie pewnikiem nie będzie to nic konkretnego. :(

No cóż, idę jeszcze popłakać w poduszkę i spać.

No i bardzo dobrze, że nic konkretnego!

 

Co najwyzej mogliby zrobić wersję "HD", chociaz to nie jest konieczne, bo fanowskie mody pozwalaja poprawic to i owo, a znajac jakosc tych wersji "HD", podwyższyliby tylko rozdzielczosc w BG1.

 

Zreszta to oczywiste, ze to nie bedzie nic wielkiego, male studio, na ktore skladaja sie m.in. byli pracownicy BioWare'u. Przecież BG3 by nie stworzyli. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale gra ma wyjść spod skrzydeł BioWare? Pamiętam, jak zapierało się, że nie będzie kolejnej części, przynajmniej od nich.

 

Nie no mamy 2012, zrobią z tego FPSA :E

 

Jezus tak bym chciał prawdziwe, nowe ale zarazem stare BG. Heh

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no mamy 2012, zrobią z tego FPSA :E

Patrząc na Dragon Age 2...nie skreślałbym tego pomysłu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu porzucili sagę. Źle się sprzedawała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rzut izometryczny w dzisiejszych czasach w zasadzie nie ma szans. Podejrzewam, że jak już to zrobiliby coś na wzór DA2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niiee, nie dotykajcie Baldurka, wystarczy że wyszła jakaś szmeja na konsole :E , Tron Bhaala ładnie wszystko zakończył, więc żadnego BG3 :( , a odświeżenie, co może być ładniejszego niż ręcznie malowana lokacja :D? Infinity Engine działa na Andku więc niech Baldur spoczywa w spokoju razem z hełmem płaszczem etc :thumbup:

 

ale gdyby coś się urodziło, to Piotruś musi być.

Edytowane przez AvQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu porzucili sagę. Źle się sprzedawała?

Bo wszystko ma swój koniec? Po co mieli ciagnac na sile cos, co sie faktycznie skonczylo?

 

Na rzut izometryczny w dzisiejszych czasach w zasadzie nie ma szans. Podejrzewam, że jak już to zrobiliby coś na wzór DA2.

Właśnie, że są, zwłaszcza jak biorą się za to mali deweloperzy, za ktorymi nie stoja wielkie koncerny. Do dziś wychodzą takie gry i wychodzic pewnie beda jeszcze dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego nikt nie zrobił dalszego ciągu Fallout2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo też się ładnie skończył :E , a chinioli sie chyba tłucze w fe3?

Edytowane przez AvQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego nikt nie zrobił dalszego ciągu Fallout2?

Bo prawa do marki uzyskała w pewnym momencie Bethesda, a ona raczej nie jest małym developerem, zainteresowanym rzutem izometrycznym? Zresztą kontynuacja Fallouta powstawała, pod nazwą Van Buren, ale ostatecznie gra została anulowana.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego nikt nie zrobił dalszego ciągu Fallout2?

A Fallouty kolejne to pies? Dziwisz się, ze zmieniła się forma, skoro prawa do marki leza w takim studiu jak Bethesda? Nie wspominając o fanowskich dodatkach (RP).

 

Poza tym projekt, który również miał być zrobiony na styl dawnych Falloutów, powstawał, tylko że nie został ukończony (Van Buren za czasów jeszcze Black Isle, ale potem prawa przejęła Bethesda i otrzymaliśmy innego Fallouta).

 

Zreszta jaki to jest wyznacznik?

 

Prawda jest to, że gry w rzucie izometrycznym wciaz powstaja, choc raczej nie wychodza spod szyldu duzych firm. Ale mam nadzieje, ze pochwyca pomysly z Kickstarterem i finansowaniem gier przez graczy na dlugo przed faza produkcja (vide Double Fine Production i ich projekt klasycznej przygodówki 2D), co podchwyciło m.in. Obsidian, jedna z niewielu ekip, ktora potrafi zrobic gre w starym stylu. Chris Avellone wypowiadal sie na ten temat, wzbudzło to jego zainteresowanie i kto wie, co z tego wyjdzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawa do marki uzyskała w pewnym momencie Bethesda, a ona raczej nie jest małym developerem, zainteresowanym rzutem izometrycznym? Zresztą kontynuacja Fallouta powstawała, pod nazwą Van Buren, ale ostatecznie gra została anulowana.

No więc mamy odpowiedź. To, że mali developerzy robią jakieś pierdy w izometrycznym nie znaczy wiele. No chyba że taki developer aktualnie dysponuje pakietem praw żeby zrobić kolejnego BG (tego nie wiem kto aktualnie je ma, ale licencji AD&D chyba nie). W takim razie odniesienie do rzutu izometrycznego ma sens, jeżeli zrobieniem BG zajmie się jakieś małe studio (jak np. twórcy Torchligh).

 

Wypada dociec dlaczego np. Bethesda zrezygnowała ze starej formy i wyciągnąć z tego wniosek, jakie są szansę na nowego BG w izometrycznym :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baldur's Gate 3? Od BioWare? Hehe... Przecież BioWare ostatnio nie ma nic ciekawego do pokazania. Właściwie to już od dawna nie ma (Dragon Age 2). Jak już by mieli coś robić to niech to przeniosą na silnik Dragon Age (1) - o ile oczywiście nie ma takiego moda. No właśnie. Jest taki, czy nie? Osobiście próbowałem się przełamać do Baldura, ale nie dałem rady. Rzut izometryczny, ta grafika i mało przejrzysty dziennik z którego nic nie wynika. To już więcej wiadomo na tradycyjnej sesji RPG. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...