Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

borillo

Problem z NOWYM Asusem N75SF-V2G-TZ025V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kilka dni temu nabyłem lapka ASUS N75SF-V2G-TZ025V. http://allegro.pl/notebook-asus-n75sf-i7-8gb-640g-gt555-2gb-w7-i2121243496.html#tabsAnchor

Komp ma wbudowane głośniki Bang & Olufsen i dodany mały subwoofer. Wszystko pięknie, tylko, że głośniki trzeszczą podczas głośniejszego słuchania (powyżej 60%) - zwłaszcza lewy daje się we znaki. Z reguły zdarza się to przy średnich tonach. Spotkał się ktoś z takim problemem w innych lapach i modelach? W necie znalazłem kilka informacji, że być może to wina słabego wzmacniacza lub sterowników (wykluczam). Czynniki zewnętrzne (wpadanie głośników w rezonans z nieodklejoną folią z monitora itp.) też wykluczyłem. Problem nie jest "namolny" jednak w lapku za 4000 zł wprowadza niemały niesmak zwłaszcza, że reklamują się następująco: "seria N oferuje żywy dźwięk za sprawą najdokładniejszych protokołów przetwarzania i kodeków, doskonałej budowie głośnika i wielkim pudłom rezonansowym dającym niezapomniane doznania – to jak pójście na koncert, bowiem wierność reprodukcji ożywia wokale, zaś każdy dźwięk nabiera życia pod wpływem profesjonalnych ulepszeń...". Dodam jeszcze, że nie podłączałem żadnych urządzeń typu słuchawki lub głośniki żeby sprawdzić czy to samo się dzieje. Póki co wstrzymuję się z serwisem, potrzebuję kompa jak ręki, a perspektywa kilku tygodni w serwisie mnie nie eksajtuje. Gdyby ktoś miał jakieś sugestie, przemyślenia lub znał temat to czekam na jakieś info.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj oprogramowania asus sonic master i obniż soprany, surround, bas itd.

Bądź co bądź to głośniki z laptopa i nie spodziewaj się po nich cudów, mam n55sf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotkał się ktoś z takim problemem w innych lapach i modelach?

 

Lapek z sygny, system JBL (też 2 głośniki + 1 "subwoofer"), głośność 100% i ani jęknie (a niech by spróbował!). Często po 3/4 godziny puszczane radio internetowe (muzyka elektroniczna) i nic.

Co do problemu - podłącz jak już wspomniałeś wcześniej głośniki, a później słuchawki, tak aby wyeliminować kwestię software. Jeżeli nic nie jęczy na zew. źródłach to jak nic albo wadliwy głośnik, albo źle poskładana ich okolica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapek z sygny, system JBL (też 2 głośniki + 1 "subwoofer"), głośność 100% i ani jęknie (a niech by spróbował!). Często po 3/4 godziny puszczane radio internetowe (muzyka elektroniczna) i nic.

Co do problemu - podłącz jak już wspomniałeś wcześniej głośniki, a później słuchawki, tak aby wyeliminować kwestię software. Jeżeli nic nie jęczy na zew. źródłach to jak nic albo wadliwy głośnik, albo źle poskładana ich okolica.

 

A spróbuj z muzyką klasyczną i podobnymi brzmieniami. U mnie przy (nazwijmy to) "nowoczesnej muzie" też pięknie gra. Sprawdziłem na słuchawkach... bez problemów - żadnych trzasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...