Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Polega to na tym, że ja mam dostać a innym zostanie przykręcona. I tak kręcą od 89, każde ekipa komu innemu i doszło do tego że mamy skrajnie przeregulowaną gospodarkę i każdy ma przykręconą śrubę. Jedynie górnicy się nie dali i inni KGHMowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to srobe systematycznie przykreca PO ;)

Z zalozenia zdecydowanie wolbym u wladzy socjalistow.

Problem ze SLD to obecnie nie wiadomo co. Z tekstow socjalisci ale tak oslabieni ze niewiadomo co rzeczywiscie maja do zaproponowania ich liderzy.

 

Poza tym jesli odrzuca sie PO-PIS to zostaja socjalisci lub PSL. Palikota zaliczam do PO, taka zakamuflowana opcja i straszak na PSLowcow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I im mniej tego popeerelowskiego trupa tym lepiej.Mnie zawsze zastanawialo co kieruje ludzmi glosujacymi na SLD?Dlaczego lubia jak im sie przykreca srube?

Dokładnie. Najpierw za PRL-u ludzie walczyli przeciwko komunistycznym rządom SLD(PZPR), a potem jak już nastała demokracja, to w wolnych wyborach z własnej nieprzymuszonej woli poszli na SLD(PZPR) głosować. SLD(PZPR) przez dwie kadencje w nowej wolnej III RP było u władzy i bardzo długo miało bardzo wysokie poparcie. Ludzie są jednak jacyś dziwni. :P

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Najpierw za PRL-u ludzie walczyli przeciwko komunistycznym rządom SLD(PZPR), a potem jak już nastała demokracja, to w wolnych wyborach z własnej nieprzymuszonej woli poszli na SLD(PZPR) głosować. SLD(PZPR) przez dwie kadencje w nowej wolnej III RP było u władzy i bardzo długo miało bardzo wysokie poparcie. Ludzie są jednak jacyś dziwni. :P

 

 

Bo "każdy poleciał" za stoczniowcem, którego poparł papież, na hasło demokracja, nie mając pojęcia co ono oznacza, i jakie zmiany wprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keyser, Samoobrona też miała wysokie poparcie w 2003-2005 roku, Lepper miał 3 miejsce w wyborach prezydenckich w 2005r z 15% poparciem. I co z tego wyszło? Up_to_something.gif

 

 

Palikociarnia to Samoobrona bis, zdania nie zmieniam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Keyser, Samoobrona też miała wysokie poparcie w 2003-2005 roku, Lepper miał 3 miejsce w wyborach prezydenckich w 2005r z 15% poparciem. I co z tego wyszło? Up_to_something.gif

 

 

Palikociarnia to Samoobrona bis, zdania nie zmieniam.

Tylko, że obie partie pretendują do reprezentowania całkowicie innych kwestii jak i różnych grup elektoratu, nie wspominając o sylwetkach liderów, którzy są (czy byli) jak noc i dzień.

No i Tymochowicz widać nadal się uczy. Swoją drogą po dokumencie "Jak to się robi?" nie mogę odmówić mu umiejętności. Z resztą polecam obejrzeć. :)

 

A właśnie. Skoro wietrzysz taki, a nie inny los rpp'owi jakie czynniki wpłyną na zwinięcie żagli?

Edytowane przez Keyser_Soze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Głównie taki, że to zbieranina przypadkowych ludzi którzy dostali ciepłą posadę na 4 lata i których nie łączy nic poza przynależnością do organizacji Palikota. Ruch Palikota to sam Palikot, nikt poza nim.

Edytowane przez Olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmówić racji nie można, tylko skąd te emigracje do rpp?

 

Jak dla mnie to zbyt słaby powód do destrukcji partii. Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migracje między partiami były są i będą, akurat to nie ma istotnego znaczenia. W sumie możemy się założyć, czy ta partia będzie w sejmie po następnych wyborach. Ja uważam, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migracje między partiami były są i będą, akurat to nie ma istotnego znaczenia. W sumie możemy się założyć, czy ta partia będzie w sejmie po następnych wyborach. Ja uważam, że nie.

Założyć? Trochę ryzyko. Ale niech będzie.

 

Tak dziecinnie o przekonanie czy na dorosłego? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przysłowiową skrzynkę piwa bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przysłowiową skrzynkę piwa bigsmile.gif

Po prezydenckich się upomnę. :P:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palikot sie utrzyma jesli bedzie chcial i jesli nadal bedzie potrzebny PO.

Polacy sa podzieleni a podzialy sa na roznym tle.

Dla dobrego showmana znajdzie sie wiele tematow ktore moze poruszac. Szczegolnie jak nie zajmoje sie gospodarka a tylko politycznym show i tematami drazliwymi.

Jesli media chca go przy tym pokazywac (a poki jest po stronie parti rzadzacej to beda) to ma zagwarantowane poparcie 10-20%, roznych niezadowolonycch z niczego i zbuntowanych przeciw wszystkiemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keyser, Samoobrona też miała wysokie poparcie w 2003-2005 roku, Lepper miał 3 miejsce w wyborach prezydenckich w 2005r z 15% poparciem. I co z tego wyszło? Up_to_something.gif

Ludzie glosowali wtedy na Samoobrone, bo byli znudzeni istniejacym wowczas ukladem sil. Samoobrona swietnie kanalizowala owczesne nastroje roszczeniowe, dodatkowo rozbuchane po rzadach lewicy. Palikot to cos wiecej, za nim stoi ideologia.Zwroc uwage, ze w kampanii glownie poruszal tematy uwazane przez niektorych za glowne problemy wspolczesnej Europy, czyli legalizacja narkotykow czy malzenstw homo.Praktycznie malo co slyszalem od RPP w temacie gospodarki i ekonomii i to tez wg mnie dobry wybieg, bo Palikot stara sie zagospodarowac nastroje lewicowe i jednoczesnie nie bardzo chce sie przyznac, ze generalnie jest za wolnym rynkiem i deregulacja panstwa.Przeciez sam jest przedsiebiorca i milionerem ;) Mysle, ze uslyszymy o nim w nastepnym sejmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niczym się w sejmie nie wyróżniają od innych partii.

Innych partii? Nawet Grzesiu Napieralski miał program, tyle powinno wystarczyć za komentarz. RPP to aktualnie podobnie usposobiona partia co PSL. Chodzi o przekonywanie elektoratu o swojej nieskończonej mądrości, bez jakiegokolwiek wpływu na codzienność społeczeństwa. Na każdym kroku tylko pokazać odrębność, machanie szabelką żeby ludzie mieli złudzenia że cokolwiek znaczymy. Miller jest w porównaniu do nich bohaterem narodowym, a PO mimo chamskiego PRu może przejść do historii jako partia która najwięcej w Polsce zmieniła w prawidłowym kierunku.

 

Chyba nie możesz przeboleć, że SLD dalej się marginalizuje, a dziadek Miller najwyżej przyśpieszy ten stan? W ogóle ostatnio jakoś mniej sld w debacie publicznej.

A właśnie Miller zaprzestał tej marginalizacji. Za Grzesia szła do przodu dosyć prędko, teraz przynajmniej nie postępuje. Leszek może przyczynić się do wypadnięcia SLD z Sejmu jeżeli dalej będzie z uśmieszkiem drwił z kobiet i mówił w większości spraw to samo co reszta opozycji. Tymczasem potrafi zgodzić się z rządem w tych punktach, w których ma podobne zdanie. Dobrze wie, że pakt z RPP to śmierć SLD więc wybrał wariant na racjonalne przeczekanie aż ludzie zaczną rzygać PO. Kto jak nie PO? O PiS się nie martwię, bo Prezes nigdy nie zawodzi jeżeli chodzi o rozwalenie poparcia na dwa tygodnie przed pójściem do urn. Leszek niestety nie jest tak medialny jak Januszek wciskający konopie gdzie popadnie. Jest (zgodnie z tym czego się spodziewałem) agresywnie promowany przez media sprzyjające PO. Dlatego uważam że określenia typu "straszak na PSL" czy "ukryta opcja PO" są w dużej części uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest (zgodnie z tym czego się spodziewałem) agresywnie promowany przez media sprzyjające PO. Dlatego uważam że określenia typu "straszak na PSL" czy "ukryta opcja PO" są w dużej części uzasadnione.

I Ty też wierzysz w ten mit? o_0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Palikotem staną Chlebowscy Drzewieccy, i cała ta zbieranina mniej znanych zbychów mirów. To jest urodzony oszust i naciągacz. Imponuje tym podobnym do siebie, a że w Polsce nie brakuje złodziei to i elektorat jest. Stworzono Palikota po to by ratować wpływy na władzę bo Po traci poparcie. teraz szarpią resztki tego co zostało po wprowadzaniu obciążeń dla szarych ludzi. Oni liczą że sfrustrowany biedny bezrobotny elektorat pujdzie za głosem człowieka z gumowym penisem. Mam nadzieję że ludzie rozliczą to całe towarzystwo, raz a dobrze. Jest pewna grupa aktywna politycznie która z uprawiania polityki żyje , kradnie, oszukuje . Wyciąga pieniąze z budowy drug autostrad . kozysta z koncesji i pracuje na państwowych stanowiskach gdzie łatwo dostać w łapę i oni zawsze zagłosują na takiego typa w akcie samoobrony. Tylko pieniadze do okradania coraz mniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest urodzony oszust i naciągacz.

ale jakieś konkretne dowody masz czy to po prostu Twoja opinia ? :P

 

Oni liczą że sfrustrowany biedny bezrobotny elektorat pujdzie za głosem człowieka z gumowym penisem.

a skąd bezrobotny weźmie kasę na tego penisa ? i dlaczego akurat gumowy penis ? kojarzysz w ogóle po co był on Paliktowi czy nie bardzo ? :Up_to_s:

 

Mam nadzieję że ludzie rozliczą to całe towarzystwo, raz a dobrze.

w jaki sposób ? sądzisz, że do władzy dojdzie ktoś uczciwy, komu będzie "zależeć" ? ja takiej partii nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ludzie glosowali wtedy na Samoobrone, bo byli znudzeni istniejacym wowczas ukladem sil. Samoobrona swietnie kanalizowala owczesne nastroje roszczeniowe, dodatkowo rozbuchane po rzadach lewicy. Palikot to cos wiecej, za nim stoi ideologia.Zwroc uwage, ze w kampanii glownie poruszal tematy uwazane przez niektorych za glowne problemy wspolczesnej Europy, czyli legalizacja narkotykow czy malzenstw homo.Praktycznie malo co slyszalem od RPP w temacie gospodarki i ekonomii i to tez wg mnie dobry wybieg, bo Palikot stara sie zagospodarowac nastroje lewicowe i jednoczesnie nie bardzo chce sie przyznac, ze generalnie jest za wolnym rynkiem i deregulacja panstwa.Przeciez sam jest przedsiebiorca i milionerem ;) Mysle, ze uslyszymy o nim w nastepnym sejmie.

 

Tutaj jest analogia, bo wielu młodych zagłosowało na palikociarnię bo mieli dosyć dotychczasowego układu sił. Coś więcej? Co reprezentuje sobą ta zgraja przypadkowych ludzi, która weszła do sejmu z list Palikota? Weź nie żartuj. Głównymi problemami Polski jest legalizacja trawy i małżeństwa homo? To już w ogóle absurd.

 

Za Palikotem nie stoi żadna ideologia, za Palikotem stoi Tymochowicz, ten sam, który stał za Lepperem. To człowiek bez poglądów, najpierw wydawał katolicki tygodnik OZON, bronił krzyża w sejmie a teraz chce go zdejmować.

Edytowane przez Olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Palikotem nie stoi żadna ideologia, za Palikotem stoi Tymochowicz, ten sam, który stał za Lepperem.

Spostrzeżenie warte zacytowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tutaj jest analogia, bo wielu młodych zagłosowało na palikociarnię bo mieli dosyć dotychczasowego układu sił. Coś więcej? Co reprezentuje sobą ta zgraja przypadkowych ludzi, która weszła do sejmu z list Palikota? Weź nie żartuj. Głównymi problemami Polski jest legalizacja trawy i małżeństwa homo? To już w ogóle absurd.

I kościól i kościól!!! :E

A tak na serio trudno oczekiwać od tak jak wspomnialeś zbieraniny przypadkowych (ich wyksztacenie odstawiam na bok :E) osób poważnych reform w tej kadencji. Nawet sam Palikot w ostatnim wywiadzie dla polityki jasno twierdzi, że jego ludzie nie są gotowi do rządzenia. Jeżeli się ogarną wraz ze swoją kontr-mentalnością wydaje mi się, że będą mogli nas pewnymi ciekawymi projektami reform zaskoczyć. Oby tylko nie jak SLD ze swoim pomyslem zreformowania slużby zdrowia aka "wladować ile pieniędzy się da".

Za Palikotem nie stoi żadna ideologia, za Palikotem stoi Tymochowicz, ten sam, który stał za Lepperem. To człowiek bez poglądów, najpierw wydawał katolicki tygodnik OZON, bronił krzyża w sejmie a teraz chce go zdejmować.

Jakby reszta konkurentów posiadala jakąś ideologię. :heu:

Liberalna Platforma? Świecke SLD? A może pan Kaczyński raz obniżający Pit, a w ostatniej kampanii postulujący jego podniesienie? :)

Model partii z twardą ideologią to na dobrą sprawę relikt przeszlości. Teraz stawia się przede wszystkim na pragmatyzm.

Palikot ma partię, która ma program i musi się go trzymać. Zresztą wie doskonale u kogo ma największy poklask i z tego choćby względu wypominanie przeszości jest no takie trochę... bezsensu.

 

Tymochowicz moim zdaniem to zaleta. Przy Samoobronie poniósl porażkę, lecz po kilku wygranych bitwach. Bądźmy szczerzy. Najlepszy specjalista nie przemieni chlopa ze wsi od tak w odpowiedzialnego polityka.

Poza tym akcentujesz Tymochowicza jakby inne partie nie korzystaly z uslug spin doctorów. :heu:

Edytowane przez Keyser_Soze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To co oni tam robią jak nic nie umieją? Nawet nie mają doświadczenia w pracy samorządowej. Polityk, który aspiruje do bycia posłem powinien się sprawdzić w samorządzie. A tutaj jest totalna amatorszczyzna.

 

Druga kwestia, no sorry ale przecież Palikot miał być lepszy od tej "bandy czworga", to miała być nowa jakość. Nie przyjmuję argumentów w stylu, "a u was Murzynów biją"

 

Tymochowicz to zaleta? Jak dla kogo, na pewno nie dla mnie bo mam w pamięci, że to ten gość pomógł wprowadzić do sejmu Samoobronę. Już to wystarczy.

Edytowane przez Olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz tak, jakby osób, które sprawdziły sie w samorzadach było na pęczki....

nie wiem czy udało by się zapełnić pół sali i to najczęściej samorządowców ze wsi lub małych miasteczek, bo np. w swoim dużym mieście (Wro) nie widzę nikogo kto nadawałby się lepiej niż Ci posłowie Paliktoa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co oni tam robią jak nic nie umieją? Nawet nie mają doświadczenia w pracy samorządowej. Polityk, który aspiruje do bycia posłem powinien się sprawdzić w samorządzie. A tutaj jest totalna amatorszczyzna.

I mi się marzą ogarnięci i wyksztaceni politycy, ale co zrobić. RPP to nie jedyne siedlisko amtorów.

Druga kwestia, no sorry ale przecież Palikot miał być lepszy od tej "bandy czworga", to miała być nowa jakość. Nie przyjmuję argumentów w stylu, "a u was Murzynów biją"

Spokojnie. Czy lepszy to się okaże później. Póki co minęlo minęlo 100 dni, a w dyskusji politycznej zostaly poruszone kwestie, które przy starym skladzie nigdy by nie zostaly. I choć mogą się wydawać besensowne dla Ciebie, w spoleczeństwie na chwilę obecną jest jakieś 20%, które się tym interesuje.

I sam wiesz, że kwestia np kościola, jeśli zostanie dobrze rozegrane może dać zastrzyk gotówki do budżetu państwa.

 

Tymochowicz to zaleta? Jak dla kogo, na pewno nie dla mnie bo mam w pamięci, że to ten gość pomógł wprowadzić do sejmu Samoobronę. Już to wystarczy.

Zawód jak zawód. Chyba nie myślisz, że facet po 30-stce będzie wiernym swoim idealom i będzie pracowal tylko dla jedynych w swoim mniemaniu "prawych" partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...