Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kieros

Do delegalizacji trzeba mieć solidne podstawy prawne więc ktoś musi się natrudzić i pozbierać dowody a nie jest to w cale takie łatwe.

No i ONR to nie jedna organizacja ale dziesiątki różnych więc na każdą trzeba mieć dowody. ONR Warszawa, ONR Białystok, ONR Łódź itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do delegalizacji trzeba mieć solidne podstawy prawne więc ktoś musi się natrudzić i pozbierać dowody a nie jest to w cale takie łatwe.

No i ONR to nie jedna organizacja ale dziesiątki różnych więc na każdą trzeba mieć dowody. ONR Warszawa, ONR Białystok, ONR Łódź itd.

A to nie oni ostatnio wystawili flagę ze swastyką w Warszawie? Propagowanie faszyzmu jest zdaje się zakazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

U nas nie działa odpowiedzialność zbiorowa a samo posiadanie flagi ze swastyką nie jest chyba zakazane.

Mogą co najwyżej wlepić kartę osobie która tą flagę zawiesiła. Oczywiście najpierw trzeba tą osobę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie oni ostatnio wystawili flagę ze swastyką w Warszawie? Propagowanie faszyzmu jest zdaje się zakazane.

Nawet niejedną, ale w celach artystycznej inscenizacji więc wszystko cacy.

 

Zresztą sprawców pewnie i tak nie dałoby się zidentyfikować, to nie to samo co jacyś zwyrodnialcy ubierający pomniki w koszulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale w latach 90 tych ONR był kilkukrotnie delegalizowany. Zmienili wtedy strategię. Tak jak pisze kieros podzielili się na wiele organizacji terytorialnych aby ewentualne rozwiązanie dotyczyło tylko małej części tej struktury. Ponadto schowali do piwnic jawnie faszystowskie symbole, starają sie też publicznie nie hajlować.

 

Teraz zresztą to i tak nie ma za bardzo po co o tym pisać. Ich wizja polski jest zbieżna z rządową, nikt ich nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zresztą to i tak nie ma za bardzo po co o tym pisać. Ich wizja polski jest zbieżna z rządową, nikt ich nie ruszy.

nawet jakby nie była to takie tituszki mogą się prędzej czy później przydać co już nie raz na manifestacjach anty rządowych bylo widać...

Edytowane przez HoZar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zwróciłem uwagi, że Mati ogłosił światu, że on nas do UE wprowadził. Ten człowiek jest niesamowity :E Nawet PiSuary odcinają się od jego wypowiedzi. Chyba zapomniał, że wszystko jest transmitowane w TV, to nie było zamknięte spotkanie zwolenników PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kulsony też zaostrzają protest.

 

Zaostrzają, a rząd i KGP pokazując jak mocno mają w :zadek: ich protest wstrzymali im wypłaty kasy zwracanej za dojazdy i innych dodatków. Banda frajerów w mundurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiceminister finansów Paweł Gruza potwierdził, że jego resort pracuje nad wprowadzeniem w Polsce tzw. exit tax, czyli podatku od wyprowadzki zarobkowej. Polegać on będzie na opodatkowaniu "nierealizowanych jeszcze zysków kapitałowych, w związku z przeniesieniem przez podatnika aktywów jego przedsiębiorstwa".

 

Mój link

 

Czyli jesli przenosimy siedzibe swojej firmy np do Czech, to bedzie od tego podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Jeszcze szykują podatek od cukru. W praktyce podrożeje cała żywność.

Oni oczywiście tłumaczą to dbaniem o zdrowie obywateli. No ale po co edukować jak można nałożyć nowy podatek na 95% żywności.

 

Oni nie mają pieniędzy. Muszą dokładać coraz to nowe podatki bo nie dają rady tego spinać a te ich nadwyżki i inne bzdury to zwykłe cuda na kiju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szykują podatek od cukru. W praktyce podrożeje cała żywność.

Oni oczywiście tłumaczą to dbaniem o zdrowie obywateli. No ale po co edukować jak można nałożyć nowy podatek na 95% żywności.

 

Oni nie mają pieniędzy. Muszą dokładać coraz to nowe podatki bo nie dają rady tego spinać a te ich nadwyżki i inne bzdury to zwykłe cuda na kiju.

Akurat ten sam patent jest w innych krajach, więc popieram to. Jeślibyś policzył, ile cukru wpierniczasz dziennie to pewnie sam byś się mocno zdziwił. Nawet do produktów nie potrzebujących cukru do konserwacji używają tego w hurtowych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Akurat ten sam patent jest w innych krajach, więc popieram to. Jeślibyś policzył, ile cukru wpierniczasz dziennie to pewnie sam byś się mocno zdziwił. Nawet do produktów nie potrzebujących cukru do konserwacji używają tego w hurtowych ilościach.

 

Za dużo naczytałeś sie pisowskich propagandowych bzdur.

Zdrożeje prawie cała żywność bo prawie wszystko zawiera cukier. Czy nałożenie dodatkowego podatku zniechęci do jedzenia?

Co da poniesienie ceny coca coli o 50gr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo naczytałeś sie pisowskich propagandowych bzdur.

Zdrożeje prawie cała żywność bo prawie wszystko zawiera cukier. Czy nałożenie dodatkowego podatku zniechęci do jedzenia?

Co da poniesienie ceny coca coli o 50gr?

Nie czytam pisowskich propagandowych bzdur :-)

 

Fajki też drogie i ludzie kupują lewe ze wschodu albo kręcą. Z cukrem wielkiej alternatywy nie ma, więc będą kupować to co tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. To część kupi napój z Biedronki który również zdrożeje o te 50 groszy ale nadal będzie tańszy od CC czy Pepsi.

To jest absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I to się nazywa satyra, coś czego pislamiści i prawaki nigdy nie ogarną. A jak próbują to wychodzi, studio yayo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo naczytałeś sie pisowskich propagandowych bzdur.

Zdrożeje prawie cała żywność bo prawie wsqzystko zawiera cukier. Czy nałożenie dodatkowego podatku zniechęci do jedzenia?

Co da poniesienie ceny coca coli o 50gr?

Sobie poczytaj, Mój link z pisowskiego źródła :lol2: ...kilkanaście państw już z cukrem walczy biedactwo ty moje.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie poczytaj, Mój link z pisowskiego źródła :lol2: ...kilkanaście państw już z cukrem walczy biedactwo ty moje.

 

A wiesz, że kraje walczą z cukrem z powodów zdrowotnych, a naszym trepom po prostu brakuje kasy, więc to jest nasty jak nie dziesiąty nowy podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie poczytaj, Mój link z pisowskiego źródła :lol2: ...kilkanaście państw już z cukrem walczy biedactwo ty moje.

 

ja nie potrzebuję wkładu państwa aby "walczyć" z cukrem. ale jak koncerny zaczną dosypywać cukier do soli to będzie dym...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że kraje walczą z cukrem z powodów zdrowotnych, a naszym trepom po prostu brakuje kasy, więc to jest nasty jak nie dziesiąty nowy podatek.

 

Ja np. nie mam nic przeciwko takiemu podatkowi O ILE nie jest nędzną próbą zebrania kasy na kolejne programy socjalne dla o.Rydzyka.

 

A jak z naszymi patryjotami jest to chyba widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ciekawe kiedy u nas prawdziwi patrioci zaczną niszczyć swoje szwabskie pasaty.

 

Prezydent Recep Tayyip Erdoğan zaapelował do współobywateli o nieużywanie produktów pochodzących ze St. Zjednoczonych.

 

Turcy wzięli sobie do serca życzenie prezydenta Erdogana. Na Twitterze powstał więc wątek #TurkeyWillPrevail, a w sieci można znaleźć filmy takie jak poniższy, na których widać Turków niszczących swoje iPhone’y.

https://www.youtube.com/watch?v=sRT_NeFy-dY

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to sam zamysł z założenia słuszny, a na co trafi kasa to już inna kwestia. Jak dla mnie jeżeli ludzi nie można nauczyć zdrowo się odżywiać to trzeba im pomagać choćby w taki sposób.

 

Ps. Darujmy sobie gadki, że każdy może jeść co chce bo potem za opiekę medyczną takich łasuchów płacimy wszyscy.

Inna sprawa, że lobbyści od żywienia na pewno niedługo przygotują raport, że cukru jemy tak naprawdę za mało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrożeje ludzie i tak będą kupować. Część pójdzie w gorszy syf od tańszych producentów, część w zamienniki cukrów które też zdrowe nie są.

Fajki drożeją i co? Masowy odpływ palaczy?

Absolutnie nie mam żadnych wątpliwości czy hasło "zdrowie" przewinęło się w innym kontekście niż ten jak to ciemnocie wcisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja czytam, że kolejny podatek to słuszny pomysł?

 

Sami sobie zgotowaliśmy ten los..

Edytowane przez MoNoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrożeje ludzie i tak będą kupować. Część pójdzie w gorszy syf od tańszych producentów, część w zamienniki cukrów które też zdrowe nie są.

Fajki drożeją i co? Masowy odpływ palaczy?

Absolutnie nie mam żadnych wątpliwości czy hasło "zdrowie" przewinęło się w innym kontekście niż ten jak to ciemnocie wcisnąć.

 

Fajki nie mają substytutu, cukier już tak. Jeżeli karton słodzonego soku pomarańczowego będzie droższy niż ten bez cukru to sądzę że część ludzi wybierze ten drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...