Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt pożegnalnej kolacji dla Andrzeja Rzeplińskiego tuż przed jego przejściem w stan spoczynku. Katering: 4350 Całość, razem z pamiątkowym piórem dla Rzeplińskiego kosztowała 9920 zł.

 

Dublerzy powołani nielegalnie do TK i KRS debatują o niezawisłości sądów, moderuje Wildstein. Katering za 47 tys, raczono się zupką rakową i roladą z kapłona z jarmużem, karmelizowaną gruszką i chilli, koszt całości prawie 228083,43

 

 

Awanse bez wymaganego stażu pracy, prokuratorzy, wobec których toczyły się postępowania dyscyplinarne i tacy, których śledztwa budziły wątpliwości. Stowarzyszenie Paragraf Państwo prowadzi indeks prokuratorów - nazwisko po nazwisku - których działania wywołują uzasadnione wątpliwości co do ich rzetelności czy bezstronności.

 

 

dr hab. Jarosław Szymanek to jeden z głównych ekspertów prawnych PiS. Przygotował m.in. ekspertyzy, które pomogły tej partii przejąć Trybunał Konstytucyjny. Jak ustaliło OKO.press, w 2017 roku Szymanek opublikował pod swoim nazwiskiem fragment pracy magisterskiej swojej studentki. Za plagiat grozi mu do trzech lat więzienia

 

I kolejny gjeniusz dobrej zmiany z wyrokami na koncie.

 

Karierę zaczynał u boku prałata Henryka Jankowskiego. Zasłynął pomysłem produkcji wina z wizerunkiem duchownego. Teraz - dzięki poparciu byłego posła PiS Andrzeja Jaworskiego - Mariusz Olchowik został prezesem Polskiego Związku Curlingu. Ale jest problem: funkcji nie może pełnić osoba karana

 

Na tym jednak nie koniec zaskoczeń dla delegatów. Olchowik wspomina bowiem w swym przemówieniu o pobieraniu prezesowskiej pensji. I że jego wynagrodzenie będzie „uzależnione od wyników”. Do tej pory członkowie zarządu pracowali społecznie.

 

Według danych z Krajowego Rejestru Karnego, w 2015 roku sąd wymierzył mu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywny. W 2017 roku – 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywny. Chodziło o przestępstwo opisane w art. 289 kodeksu karnego, czyli „zabór pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia”

 

Olchowik szybko pnie w górę u boku prałata. W 2005 roku zostaje prezesem nowopowstałej fundacji – Instytutu ks. Henryka Jankowskiego. O inicjatywie zrobiło się głośno w całym kraju, gdy Olchowik ogłosił, że będzie produkować wodę i wino z wizerunkiem ks. Jankowskiego na etykiecie.

 

Gdy Instytut chylił się ku upadkowi, dziennikarze programu „Teraz My!” w TVN24 zaprezentowali nagranie z ukrytej kamery – Olchowik grozi na nim śmiercią jednemu z kontrahentów, partnerowi w produkcji wody butelkowanej.

 

Andrzej Jaworski został prezesem PZC w kwietniu 2018 roku, podczas trwania kadencji zarządu.
Z 17 delegatów, którzy wybrali nowy zarząd z Olchowikiem jako prezesem, tylko dwóch reprezentuje znane w środowisku kluby zajmujące się… curlingiem.
Kiedy PZC wyrzuciło kilka klubów w 2011 roku, przyjęło inne kluby sportowe, a w październiku 2018 roku zarząd postanowił przyjąć hurtem kolejne.

 

A tutaj są screeny z insta, tego tawarisza za nim zamknął go za kłódką.

Link

Edytowane przez Sfinks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt pożegnalnej kolacji dla Andrzeja Rzeplińskiego tuż przed jego przejściem w stan spoczynku. Katering: 4350 Całość, razem z pamiątkowym piórem dla Rzeplińskiego kosztowała 9920 zł.

 

Dublerzy powołani nielegalnie do TK i KRS debatują o niezawisłości sądów, moderuje Wildstein. Katering za 47 tys, raczono się zupką rakową i roladą z kapłona z jarmużem, karmelizowaną gruszką i chilli, koszt całości prawie 228083,43

 

ośmiorniczek nie było ?

 

Węgry zakupiły 16 szt. Caracali (helikopter). Polakom się nie opłacało, a Węgrom tak.

 

spokojnie, zgodnie z obietnicą że w warszawie będzie budapesz pewnie niedługo kupimy je i my :E

 

Edytowane przez HoZar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "chmury" u nas to w większości przypadków syf w powietrzu, a nie prawdziwe chmury (syf który głównie generują prywatne posesje i ich właściciele spalający co popadnie, najgorszej jakości paliwo [np: miał węglowy] albo jeszcze lepiej wszelakiej maści śmieci). Dodatkowo Polska ma dużo wyższe normy zanieczyszczeń i jeżeli nawet te wyższe są przekraczane nawet o kilkaset procent... TO JA NIE MAM PYTAŃ.

Powiedz, że robisz sobie jaja lub mieszkasz w XIX wiecznym angielskim miasteczku przemysłowym.

 

Bieżące zachmurzenie: https://en.sat24.com/en/pl/visualcloud

Chcesz wmówić, że to co wiedze nad głową i przyszło znad Bałtyku, to syf z polskich palenisk domowych?

Chcesz też wmówić, że zachmurzenie na poziomie kilkuset metrów nad gruntem, to wynik syfu z kominów domowych? Jeżeli tak, to opisz mechanizm jak ten dym z kominów na wysokości może 20m przedostaje się na 200-300m (u mnie dzisiaj zdecydowanie wyżej jest podstawa chmur) i kumuluje przesłaniając skutecznie setki kilometrów kwadratowych nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Jakieś cyrki się dzieją na granicy izraelsko-syryjskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie niedługo kupimy je i my :E

 

 

Oby. yuppie.gif

I tak będzie kilka lat szkoleń i treningów w plecy. Taniej na pewno też nie. sad.gif

 

Jakieś cyrki się dzieją na granicy izraelsko-syryjskiej.

 

Dobrze. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

 

Dobrze. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

Tylko, że tam jest więcej niż 3 strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tam jest więcej niż 3 strony.

 

No to przejdę na łopatowanie. kwasny.gif Skorzysta ten, który nie będzie się bił, tylko rozglądał za okazją do zarobienia na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

No to przejdę na łopatowanie. kwasny.gif Skorzysta ten, który nie będzie się bił, tylko rozglądał za okazją do zarobienia na tym.

Żydzi!

...a nie, czekaj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przejdę na łopatowanie. kwasny.gif Skorzysta ten, który nie będzie się bił, tylko rozglądał za okazją do zarobienia na tym.

 

Czyli handlarze bronią, jak zawsze :) Najlepszy biznes od bardzo dawna :E

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli handlarze bronią, jak zawsze :) Najlepszy biznes od bardzo dawna :E

 

Źli ludzie mają złe myśli. Poza tym są mało kreatywni. Wysil mózgownicę i zastanów się w jakie jeszcze inne osoby można w takich okolicznościach zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źli ludzie mają złe myśli. Poza tym są mało kreatywni. Wysil mózgownicę i zastanów się w jakie jeszcze inne osoby można w takich okolicznościach zarobić.

 

Aha, czyli Ty masz jakieś dobre myśli nt. tego żeby skorzystać na wojnie 2 państw? :lol2: A czy to już z definicji nie jest złe?

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat na politykę lokalną, bo ciekawą historię wysłuchałem przy świątecznym stole. Otóż lada moment miejscowy areszt śledczy może doznać zamknięcia, gdyż funkcjonariusze SW próbują masowo uciekać do SOP (czyli tego nowego BOR-u). Już teraz kadry ledwo wiążą koniec z końcem a klawisze mają tygodnie nieodebranego urlopu. Ponoć w SOP kasa lepsza i stresu mniej. Jak widać nie tylko w policji krucho z rekrutami.

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat na politykę lokalną, bo ciekawą historię wysłuchałem przy świątecznym stole. Otóż lada moment miejscowy areszt śledczy może doznać zamknięcia, gdyż funkcjonariusze SW próbują masowo uciekać do SOP (czyli tego nowego BOR-u). Już teraz kadry ledwo wiążą koniec z końcem a klawisze mają tygodnie nieodebranego urlopu. Ponoć w SOP kasa lepsza i stresu mniej. Jak widać nie tylko w policji krucho z rekrutami.

 

To normalne, tak samo się dzieje w urzędach, ludki z administracji rządowej uciekają do samorządów. Lepsza kasa a praca identyczna. W przyszłym roku i następnych może być ciekawie w budżetówce, wszystko idzie do góry a tam pensje straszenie mizerne. Bo te kilka procent co obiecał Mati to raczej sprawy nie rozwiązuje. Może już nie długo człowiek pójdzie załatwić pozwolenie na budowę a tam siedzi za biurkiem Ukrainiec :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy frajerzy się uczycie, i robicie kariery ;)

 

NBP nie chce potwierdzić kompetencji Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik, najbliższych współpracownic prezesa Adama Glapińskiego. Wojciechowska ma zarabiać w banku ok. 65 tys. zł miesięcznie - pisze "Gazeta Wyborcza". Wiadomo jedynie, że ma magisterium z filologii rosyjsko-ukraińskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli Ty masz jakieś dobre myśli nt. tego żeby skorzystać na wojnie 2 państw? :lol2: A czy to już z definicji nie jest złe?

 

Czyli jednak nie użyłeś wyobraźni, nie pomyślałeś. W sumie mogłem spodziewać się. sad.gif

 

 

Przede wszystkim uczciwie zarobione pieniądze nie śmierdzą. Dalej, nikt Ci nie uwierzy, że jesteś pszczołą, co od miodu ucieka, więc moralizatorstwo zostaw sobie dla swoich studentów (jeśli takowych masz).

Jeszcze dalej. Państwa, które wojują potrzebują nie tylko broni. Potrzebują też medykamentów, żywności, odzieży i całej masy innego zaplecza.

 

A czy woja zła czy dobra? Nie wiem. To nie moja wojna. Nie mój cyrk, nie moje małpy. Niech oceniają to ci, którzy walczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie użyłeś wyobraźni, nie pomyślałeś. W sumie mogłem spodziewać się. sad.gif

 

 

Przede wszystkim uczciwie zarobione pieniądze nie śmierdzą. Dalej, nikt Ci nie uwierzy, że jesteś pszczołą, co od miodu ucieka, więc moralizatorstwo zostaw sobie dla swoich studentów (jeśli takowych masz).

Jeszcze dalej. Państwa, które wojują potrzebują nie tylko broni. Potrzebują też medykamentów, żywności, odzieży i całej masy innego zaplecza.

 

A czy woja zła czy dobra? Nie wiem. To nie moja wojna. Nie mój cyrk, nie moje małpy. Niech oceniają to ci, którzy walczą.

 

No właśnie, nikt nie jest tutaj pszczołą która ucieka od miodu. Wojny nie oceniasz czy jest zła czy dobra, ale "moje myślenie" oceniłeś jako złe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie Cię nie oceniłem. Co najwyżej sam odniosłeś moje słowa do siebie. Widać, że powiedzonko o nożyczkach odzywających się po uderzeniu w stół jednak ma swoje uzasadnienie w realiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Córka Cymańskiego fuchę w Enerdze złapała. PISowi ewidentnie nie zależy na zwycięstwie w najbliższych wyborach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektoratu PiS raczej takie rzeczy nie obchodzą, póki jest 500+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jedyną alternatywą dla PISu jest POKOkoko ;), a oni już dawno zapowiedzieli, że 500+ nie ruszą- mało tego chcą ten program rozszerzyć... więc to nie jest argument. PIS obecnie samo zadeptuje hasała, które mieli na wyborczych sztandarach, a to się może wyborcom (zwłaszcza tym niezdecydowanym) nie spodobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIS obecnie samo zadeptuje hasała, które mieli na wyborczych sztandarach, a to się może wyborcom (zwłaszcza tym niezdecydowanym) nie spodobać.

 

Nie mogę się z tym zgodzić. Ci ludzie już w 2015 r. zmienili ustawy i statuty spółek w ten sposób, aby znieść wymagania dla kandydatów i obstawić je rodzinami i aktywem partyjnym. Teraz mamy ostatnie dni 2018 r. Słowo "obecnie" jest tu nie na miejscu, robili to od początku, wystarczy przejrzeć prasę z tych lat. Czy im to zaszkodziło? Chyba nie. Ogólnie okazało się, że wstręt Polaków do nepotyzmu i mafijnych układów to bujda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie patrząc na wyniki wyborów samorządowych można by tak stwierdzić.

 

Co do podmiany na stołkach to to co się działo w pierwszym okresie urzędowania nie mogło raczej nikogo ruszyć - bo ten schemat jest oczywisty. Tyle, że PIS zamiast wymienić niezbędne minimum wymienia wszystko jak leci.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Węgrzy wprowadzili 500+. Tzn. 500-, bo to ulga podatkowa. Ulgi to stałe kwoty, a nie procent co sprawia, że mniej zarabiający płaci mniejszy podatek w znaczniejszym stopniu. A bezrobotni nic nie dostają.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...