Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (4323 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4298
  • 4299
  • 4300
  • 4301
  • 4302
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 55 Głosów

#85981 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 12:48

Zobacz postzyb3usz, o 19 Czerwiec 2019 - 13:04, napisał(a):

P#$%^#^j się w łeb,

Nie za bardzo rozumiem skąd agresja.

Idź wybuduj sobie sam dom, i nie płacz, że sklep masz zamknięty, bo tacy zwykli robole nic nie robią tylko chca od ciebie...

Możesz wskazać, gdzie napisałem że zwykli robole nic nie robią tylko chcą ode mnie? Moja wypowiedź odnosi się do świadczeń socjalnych wypłacanych nierobom, a nie do ludzi którzy uczciwie pracują, niezależnie od stanowiska. Myślałem że to dość jasne.

Julian tuwim
Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w dupę pocałowali

Pozwolę sobie zauważyć, że jedną z grup którą autor nawołuje do całowania go w dupę są Socjały nudne i ponure

Zobacz postjagular, o 19 Czerwiec 2019 - 13:10, napisał(a):

Edukacji nie zawdzięczasz jedynie sobie. Nawet wyników tej edukacji nie zawdzięczasz jedynie sobie.

Pozwolę sobie zapytać - a komu? Mając na uwadze oczywiście całość mojej wypowiedzi. Którym z ludzi niepracujących i żerujących na socjalu zawdzięczam moją edukację?

Zobacz postjagular, o 19 Czerwiec 2019 - 13:10, napisał(a):

Bogatsi, niestety o zgrozo, muszą dołożyć do biedniejszych.

Cały problem sprowadza się do struktury tego dokładania się. Bogatsi powinni płacić podatki na infrastrukturę, szkolnictwo, służbę zdrowia, administrację - jak wszyscy. Kwoty dużo wyższe niż ludzie mniej zarabiający, tak że bogaty człowiek wpłaca do systemu dużo więcej niż z niego bierze. To raczej oczywiste. Ale dlaczego bogaty człowiek miałby płacić pieniądze na socjal dla tych, którym pracować się nie chce?

#85982 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 13:19

No dobra, a ilu tych ludzi niepracujących i żyjących na socjalu jest? I dlaczego im mamy tego zazdrościć, to chyba nie jest (dalej) w Polsce atrakcyjna sposób na życie? Ile można urwać na tym socjalu w Polsce?

No i jak na czysto oddzielić leni od pechowców...

#85983 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 13:20

P#$%^#^j się w łeb,
dla takich jak Ty:
Idź wybuduj sobie sam dom, i nie płacz, że sklep masz zamknięty, bo tacy zwykli robole nic nie robią tylko chca od ciebie...
I:
Julian tuwim
Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w dupę pocałowali
;P)

Panie Zybeuszu, chyba nie do końca ogarniasz o czym piszemy i z tego powodu nie dojdzie miedzy nami do konsensusu. Panie, każda praca to powód do dumy. Każda! Mniejsza o to czy wykonywana własnymi dłońmi, rozumem, konceptem, kreatywnością czy wyobraźnią. Niemniej jednak, to co kto zarobił, po odliczeniu należnych podatków, stanowi jego własność i nikomu nic do tego. Aktualnie nieudolność intelektualna brak kreatywności polityków sięga nam do portfeli (ba najprościej dać i najlepiej nie ze swojego), by finansować ich rozdawnictwo, zamiast tak stymulować gospodarkę, by dla przeciętnego człowieka te przysłowiowe "pińćset" nie było niczym na co warto połasić się, bo sam jest w stanie więcej zarobić.

ps Bonus.

http://www.youtube.c...hC5spzE&index=8  
edit
Co od tych unowocześnień na Labie linki nie dziabią prawidłowo. Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez bielas dnia: 19 Czerwiec 2019 - 13:25

#85984 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 13:44

Zobacz postmag_zbc, o 19 Czerwiec 2019 - 12:53, napisał(a):

Nie za bardzo widzę, jak sprzedawcy czy operatorowi młotka zawdzięczam zdobycie wykształcenia i dobrze płatnej pracy, przynajmniej w stopniu usprawiedliwiającym zabieranie mi pieniędzy i dawanie im. Na moją edukację płacili podatki moi rodzice.

Zobacz postmag_zbc, o 19 Czerwiec 2019 - 13:48, napisał(a):

Pozwolę sobie zapytać - a komu? Mając na uwadze oczywiście całość mojej wypowiedzi. Którym z ludzi niepracujących i żerujących na socjalu zawdzięczam moją edukację?

Zdecyduj się czy piszesz o nierobach, czy na najniższej krajowej.

Zawdzięczasz im komfort edukacji, pracy, czy w ogólności życia, a także podatki idące na służbę zdrowia czy edukację (powiedzmy że zarabiasz 10x minimalnej, czyli 10 osób na minimalnej upraszczając daje tyle samo podatku co ty ale jest ich znacznie więcej (1000, 100000?), po prostu efekt skali).
Ktoś brudne, niewdzięczne prace robić musi, żeby tobie żyło się dobrze. Nie musisz w pracy latać ze ścierą, wymieniać żarówek, przepychać kibla; ulice lepiej lub gorzej ale są sprzątane, kanalizacja działa, produkty w sklepach są i ma je kto podać, masz czas na robienie innych rzeczy niż martwienie się jak przeżyć kolejny dzień, bo nic dzisiaj nie upolowałeś, zapasy zeżarły ci myszy, a do zbiorów jeszcze kilka miesięcy.
Na ogół prosta i niewymagająca wiedzy robota ale czemu miałbym z tego powodu gardzić uczciwie zarabiającymi? A właśnie tak to odczytuję w tych wypowiedziach (nie tylko twoich).

#85985 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 14:09

Zobacz postBono[UG], o 19 Czerwiec 2019 - 14:44, napisał(a):

Na ogół prosta i niewymagająca wiedzy robota ale czemu miałbym z tego powodu gardzić uczciwie zarabiającymi? A właśnie tak to odczytuję w tych wypowiedziach (nie tylko twoich).

Niepotrzebnie, nie ma u mnie pogardy dla gorzej zarabiających, bo i dlaczego miałaby być? Szanuję każdego, kto uczciwie pracuje i nie wyciąga rąk po nie swoje.

Zdecyduj się czy piszesz o nierobach, czy na najniższej krajowej.

Chodzi o zdrowych, dorosłych ludzi, którzy sami powinni się o siebie troszczyć, jednak domagają się świadczeń socjalnych.

Zawdzięczasz im komfort edukacji, pracy, czy w ogólności życia, a także podatki idące na służbę zdrowia czy edukację (powiedzmy że zarabiasz 10x minimalnej, czyli 10 osób na minimalnej upraszczając daje tyle samo podatku co ty ale jest ich znacznie więcej (1000, 100000?), po prostu efekt skali).
Ktoś brudne, niewdzięczne prace robić musi, żeby tobie żyło się dobrze. Nie musisz w pracy latać ze ścierą, wymieniać żarówek, przepychać kibla; ulice lepiej lub gorzej ale są sprzątane, kanalizacja działa, produkty w sklepach są i ma je kto podać, masz czas na robienie innych rzeczy niż martwienie się jak przeżyć kolejny dzień, bo nic dzisiaj nie upolowałeś, zapasy zeżarły ci myszy, a do zbiorów jeszcze kilka miesięcy.

Opisujesz tutaj normalne zależności istniejące w każdej gospodarce, ale to dalej nie odpowiada na pytanie: dlaczego należy mi zabrać pieniądze w podatkach i dać komuś innemu. Podatki na edukację, służbę zdrowia etc? Jak najbardziej. Podatki, aby dać pieniądze komuś innemu, tylko dlatego że zarabia mniej ode mnie? A dlaczego?

Zatrudniam kogoś kto lata ze ścierką? Płacę mu za wykonaną pracę. Wymienia mi żarówki bo mi się nie chce? Płacę mu za to. Kupuję produkty w sklepie? Płacę za nie.

Nikt jeszcze nie udzielił mi odpowiedzi na główne pytanie:
Nie wywodzę się z bogactwa, nie odziedziczyłem majątków, nie dostałem od rodziców firmy ani nawet mieszkania. Chodziłem do takich samych publicznych szkół jak wszyscy, w latach 90 biegałem ww dziurawych butach jak wszyscy. Osiągnąłem więcej niż niektórzy nie dlatego że mój ojciec miał znajomości, tylko dlatego że ja się uczyłem kiedy niektórzy pili piwo. Dlaczego teraz ja powinienem zostać za to ukarany, a moje pieniądze powinny zostać przekazane tym, którym się nie chciało?
Dlaczego to ja jestem winny temu, że niektórzy są biedni?
Dlaczego niby swój sukces zawdzięczam tym, którym się nie chciało?

#85986 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 14:12

Bono, zgoda ze wszystkim z wyjątkiem jednego. Nikt nie musi. Co najwyżej może/chce. Pracę zawsze można zmienić. Być w jednej i jednocześnie szukać innej. Praca to nie niewolnictwo. Przynajmniej nie dziś, choć w przeszłości też nigdy nie miałem problemów ze zmianą pracy. Wystarczyło pokazać, że chcę i potrafię pracować i to wystarczało nawet wtedy, gdy potrzebowałem czasu na zdobycie kwalifikacji/doświadczenia.

I nie widzę niczego urągającego w lataniu ze ścierą, wymienianiu żarówek czy przepychaniu kibla (szczególnie, gdy ten kibel został zapchany i ta osoba okazywała się na gwałt potrzebna). Sam pisząc jak wyżej, denominujesz osoby, które zajmują się tym.

#85987 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 14:29

@mag zbc
Uściślijmy: o których konkretnie nierobach (?) piszesz, jak ich odróżnisz od innych, ile oni wyciągają nieuczciwie (?) z twoich podatków.

@Bielas
Z tą zmianą pracy i jej łatwością to bym tak nie generalizował :)

Ten post był edytowany przez jagular dnia: 19 Czerwiec 2019 - 14:31

#85988 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 14:48

Zobacz postjagular, o 19 Czerwiec 2019 - 15:29, napisał(a):

Uściślijmy: o których konkretnie nierobach (?) piszesz, jak ich odróżnisz od innych, ile oni wyciągają nieuczciwie (?) z twoich podatków.

Założyłem, że to dość jasne: dorośli, zdrowi ludzie którzy otrzymują świadczenia socjalne wyłącznie dlatego, że są biedni.

#85989 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 15:25

A jakie świadczenia dostaje się za "bycie biednym"? Serio pytam, bo mi takie nie przychodzi do głowy. Jasne, kryterium dochodowe jest warunkiem, żeby dostać większość z nich, ale nie kojarze takiego dawanego "za biedność".

#85990 Użytkownik jest niedostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 15:26

Zobacz postbielas, o 19 Czerwiec 2019 - 13:20, napisał(a):

Co od tych unowocześnień na Labie linki nie dziabią prawidłowo. Dodaj obrazek

Dopiero się obudziłeś?, nie działają od wielu lat. Tak jak inne ważne funkcje forum, ale admini mają wywalone na to.

#85991 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 15:45

Zobacz post209458, o 19 Czerwiec 2019 - 16:25, napisał(a):

A jakie świadczenia dostaje się za "bycie biednym"? Serio pytam, bo mi takie nie przychodzi do głowy. Jasne, kryterium dochodowe jest warunkiem, żeby dostać większość z nich, ale nie kojarze takiego dawanego "za biedność".

500+, świadczenia dla rodzin wielodzietnych, dodatki mieszkaniowe etc. Ale nie chodzi tylko o świadczenia pieniężne - np. mieszkania socjalne.

#85992 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 16:14

Zobacz postmag_zbc, o 19 Czerwiec 2019 - 15:09, napisał(a):

Opisujesz tutaj normalne zależności istniejące w każdej gospodarce, ale to dalej nie odpowiada na pytanie: dlaczego należy mi zabrać pieniądze w podatkach i dać komuś innemu. Podatki na edukację, służbę zdrowia etc? Jak najbardziej. Podatki, aby dać pieniądze komuś innemu, tylko dlatego że zarabia mniej ode mnie? A dlaczego?

Nikt jeszcze nie udzielił mi odpowiedzi na główne pytanie:
Nie wywodzę się z bogactwa, nie odziedziczyłem majątków, nie dostałem od rodziców firmy ani nawet mieszkania. Chodziłem do takich samych publicznych szkół jak wszyscy, w latach 90 biegałem ww dziurawych butach jak wszyscy. Osiągnąłem więcej niż niektórzy nie dlatego że mój ojciec miał znajomości, tylko dlatego że ja się uczyłem kiedy niektórzy pili piwo. Dlaczego teraz ja powinienem zostać za to ukarany, a moje pieniądze powinny zostać przekazane tym, którym się nie chciało?
Dlaczego to ja jestem winny temu, że niektórzy są biedni?
Dlaczego niby swój sukces zawdzięczam tym, którym się nie chciało?

Może od końca.
Trochę pokrętnie i nie zupełnie na serio: gdyby wszyscy równo osiągali to samo, to byłbyś zwykłym szarakiem, tym nierobom zawdzięczasz to, że możesz się do nich porównać i zobaczyć jak daleko zaszedłeś.
Tak jak pisałem też, być może błędnie bo nie jestem ekonomistą, efekt skali. Powiedzmy, że zarabiasz tyle, że miesięcznie przejadasz 10000, szarak na minimalnej 1000. W skali roku da to odpowiednio 120k i 12k. Tyle, że tych szaraków będzie kilka milionów, co da kilkadziesiąt miliardów przemielonych przez gospodarkę. Ludzi o twoich zarobkach kilkadziesiąt, sto tysięcy?

Nie jesteś winny, to jakieś dziwne rozumowanie, że jesteś karany. Spróbuj pomyśleć od drugiej strony, że dzięki temu że więcej zarabiasz, to możesz pośrednio przez podatki więcej pomóc.

Mówiąc najogólniej, to dla świętego spokoju. Zbyt duże rozwarstwienie społeczne, to rosnące napięcia, w pewnym momencie to pęknie i będziesz miał kolejną rewolucję, gdzie cały twój sukces zostanie zaorany. Trochę tego w historii już było i dla tych bogatszych zbyt dobrze się nie kończyło.
Ludzie biedni odcięci od socjalu chcą przeżyć, jak ich przyciśnie to nie będą się liczyli ze środkami, więc poziom kradzieży, rozbojów i zabójstw wzrośnie.

Rozumiem, że człowieka skręca jak haruje i coś z tego ma, a obok widzi etatowego lenia na socjalu, który za nic ma kasę i żyje na podobnym poziomie. Jednak zupełne odcięcie socjalu nie jest rozwiązaniem, trzeba szukać rozwiązań, które spowodują, że opłaca się pracować zamiast leżeć do góry brzuchem ale to trudniejsze niż rzucenie kasą.

Zobacz postbielas, o 19 Czerwiec 2019 - 15:12, napisał(a):

Bono, zgoda ze wszystkim z wyjątkiem jednego. Nikt nie musi. Co najwyżej może/chce. Pracę zawsze można zmienić. Być w jednej i jednocześnie szukać innej. Praca to nie niewolnictwo. Przynajmniej nie dziś, choć w przeszłości też nigdy nie miałem problemów ze zmianą pracy. Wystarczyło pokazać, że chcę i potrafię pracować i to wystarczało nawet wtedy, gdy potrzebowałem czasu na zdobycie kwalifikacji/doświadczenia.

I nie widzę niczego urągającego w lataniu ze ścierą, wymienianiu żarówek czy przepychaniu kibla (szczególnie, gdy ten kibel został zapchany i ta osoba okazywała się na gwałt potrzebna). Sam pisząc jak wyżej, denominujesz osoby, które zajmują się tym.

Nie pisałem w kontekście niewolnictwa, tylko potrzebie wykonywania takich prac.

Owszem można zmienić pracę, tylko inaczej to wygląda jak się jest młodym i jako tako wykształconym, czy po prostu ogarniającym, a inaczej jak tracisz pracę np. na 10 lat przed emeryturą i nie bardzo jest jak się przebranżowić, a w twoim zawodzie nie ma roboty, bo technologia się zestarzała i już nikt tak nie robi. Rynek pracy też się zmienia, nasi dziadkowie, w części rodzice, nierzadko siedzieli w jednej pracy całe życie. Teraz jest to dużo bardziej elastyczne, częściej się zmienia pracę bo gdzie indziej lepiej płacą lub żeby robić coś nowego. Za kolejne 30 lat może to zupełnie inaczej wyglądać i my elastyczni nie będziemy pasować do rynku.
Temat rzeka co może w życiu nie wyjść i dlaczego ale zaangażowanie w pracę zawsze popłaca i tu ciężko cokolwiek dodać.

I każdy normalny nie widzi ale też nie czarujmy się, że są to jakieś nobilitujące prace. Wykształcenia nie potrzeba, odpowiedzialność praktycznie zerowa, byle nie mieć dwóch lewych rąk i nie opierdalać się. Chyba niewiele osób ma ambicje, żeby zostać zamiataczem.

#85993 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 16:26

Mieszkanie socjalne dostajesz za bycie bezdomnym (czy tez na progu bezdomności), 500+, świadczenia dla rodzin wielodzietnych są na opiekę nad dziećmi, dodatek mieszkaniowy jeżeli nie starcza ci na czynsz itd.

#85994 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 17:53

Widzę, że nie wszyscy rozumieją czym kończy się duże rozwarstwienie, a tyle razy już to przerabiano. Wtedy nawet dla własnego spokoju warto tej "biedocie" coś dać (i tu z Bono i jagularem tylko się zgodzę). Podobnie jak Bono też nie jestem ekonomistą, ale dla mnie jest oczywistym, że struktura/hierarchia społeczna ma kształt piramidy. Nie ma możliwości, by byli sami bogaci, by był sam czubek piramidy. Ten czubek musi siedzieć na tych masach biedoty, niejako "drenować" je, korzystać z nich, by samemu być gdzieś wyżej.

Te sprzątaczki, kasjerki, etc, są konieczne by istniał sredni szczebel, a wyżej gdzieś właściciel sieci handlowej. Ten na górze zawsze czerpie z pracy tych na dole, w kazdym zawodzie. A to ze się mu chciało więcej, czy ma predyspozycje, to i stać go później na więcej (jaka krotność zróżnicowania powinna być, to już inna bajka). Rolą systemu prawno-społecznego jest dbanie, by każdy poziom piramidy był sensownie "wynagradzany", by promować lepszych, ale też i dać szansę życia słabszym.
Kiedyś walczono o to by każdy (jako człowiek) był równy, by umożliwić przejście między poziomami hierarchii społecznej. Na swój sposób dziwne (a może dla socjologa czy psychologa dziwne to nie będzie), że za powrotem do zwiększenia zróżnicowania w hierarchii są ci, którzy z dołów się wyrwali, którym ktoś kiedyś wywalczył możliwosć takiego awansu.

Widziałem kiedyś człowieka w swojej branży, ja pracowałem na swoim, on jako przedstawiciel dużej firmy robił to samo. Przy nim byłem malutki, bo za nim stały spore pieniadze/możliwości/potencjał/zaplecze, którym(i) mógł operować. Ja w tamtych czasach odkładałem na własny dom, on miał apartament warty dzisiaj pewnie miliony, sportowe auto. W branży przyszedł kryzys, "słynny" 2008 rok, oberwały chyba prawie wszystkie branże. Ja zarabiałem nieco mniej (ale nadal sporo), on nawet nie mógł ogłosic bankructwa, a faktycznie nim był. Stracił pracę, cokolwiek nowego by nie podjął nie pozwalało na spłatę rat, więc zabrano mu to co mial, a i tak jeszcze długi zostały. Niektórym "rekinom" biznesu/etatu/płacy nawet się nie śni, jak blisko od milionera do bezdomnego. Nadal mowa o zdrowych ludziach. A może się trafić np wylew, cześciowy paraliż, przy okazji gdzieś sprzężony źle ulokowany kapitał (lub nieuczciwy wspólnik/małżonek) i jeśli nie trafi się pielęgniarka pracująca pewnie za niewiele wiecej niż minimalna, to zdechniemy we własnych odchodach. Więcej pokory do tych ludzi na dole, bo mogą kiedyś być bardzo potzrebni. I oby ta pielęgniarka nie stwierdziła, że miast za 1500 podcierać komuś tyłek, to woli się na coś tam przekwalifikować.

#85995 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 20:33

Zobacz postmag_zbc, o 19 Czerwiec 2019 - 14:48, napisał(a):

Założyłem, że to dość jasne: dorośli, zdrowi ludzie którzy otrzymują świadczenia socjalne wyłącznie dlatego, że są biedni.

No dobra, jesteś przeciwny samemu byciu biednym, czy co? :)

Zobacz postmag_zbc, o 19 Czerwiec 2019 - 15:45, napisał(a):

500+, świadczenia dla rodzin wielodzietnych, dodatki mieszkaniowe etc. Ale nie chodzi tylko o świadczenia pieniężne - np. mieszkania socjalne.

Czyżbyś sugerował, że w Polsce ot tak lokalne władze rozdają na lewo i prawo mieszkania socjalne? :)
Z tego, co przeczytałem w internetach, 500+ od 1 lipca tego roku będzie dostawać każdy, więc to cudo polityki obecnego rządu możemy olać.
Co do reszty: te wszystkie świadczenia nie są chyba na tyle wysokie, żeby z nich żyć. Co najwyżej da się jakoś przetrwać...jeżeli w ogóle da się.
Jesteś niezadowolony, że ktoś nie umiera z głodu będąc na pomocy społecznej, czy co?
Chcesz żeby każdy biedny był zdany na siebie? Żeby każdy obywatel był zdany na siebie - gdyż przecież dlaczego tylko biedni mają tak mieć?

#85996 Użytkownik jest niedostępny   Klakier1984 

• from another galaxy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 21:25

Zobacz postkrzyyss, o 19 Czerwiec 2019 - 18:53, napisał(a):

Nie ma możliwości, by byli sami bogaci, by był sam czubek piramidy. Ten czubek musi siedzieć na tych masach biedoty, niejako "drenować" je, korzystać z nich, by samemu być gdzieś wyżej.

Wydaje się to takie oczywiste... Choć i tak nie jeden mądry Ci napisze, że jak zazdrościsz zarobków np prezesowi banku, to sobie sam bank otwórz. Wszak jak wszyscy doskonale wiemy na świecie mogą być sami właściciel banków- nikt inny nie jest potrzebny ;)

Niektórzy ciągle żyją w ułudzie, że kapitalizm może być jeszcze bardziej "dziki" niż jest obecnie, a ciągle poszerzająca się liczebnie "patologia" będzie się temu biernie przyglądać.

Ten post był edytowany przez Klakier1984 dnia: 19 Czerwiec 2019 - 21:30

#85997 Użytkownik jest niedostępny   Trepcia 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 23:15

@krzyyss

Dobrze piszesz, pycha kroczy przed upadkiem.

#85998 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 10:24

Mój link
:E

#85999 Użytkownik jest niedostępny   Crew 900 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 11:19

Arabia Saudyjska została zaatakowana pociskiem manewrującym, patrioty które mieli a które my mamy i kupujemy zawiodły :E

Ten post był edytowany przez Crew 900 dnia: 20 Czerwiec 2019 - 11:19

#86000 Użytkownik jest niedostępny   ilubek 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 11:21

Zobacz postCrew 900, o 20 Czerwiec 2019 - 12:19, napisał(a):

Arabia Saudyjska została zaatakowana pociskiem manewrującym, patrioty które mieli a które my mamy i kupujemy zawiodły :E

F-35 Płaczszaka sobie poradzą
:E

Ten post był edytowany przez ilubek dnia: 20 Czerwiec 2019 - 11:22

• (4323 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4298
  • 4299
  • 4300
  • 4301
  • 4302
  • Ostania »