Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4365 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4316
  • 4317
  • 4318
  • 4319
  • 4320
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 55 Głosów

#86341 Użytkownik jest niedostępny   Badalaman 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Lipiec 2019 - 19:33

krzyss, nie wiem czy pisze o mnie czy o PO.Ja jestem liberałem i od dawna liczyłem na rozwój liberalnego skrzydła w PO bądź powstanie partii liberalniejszych od PO.

A PO się nauczyło tego, że elektorat liberalny rośnie i zdecydowało się zwrócić w stronę tego elektoratu i go przejąć. Tyle że o tym już pisałem.
To mnie cieszy, bo mają doskonale rozwinięte struktury i liberalne PO osiągnie więcej niż nowe partie, co już kilka razy widzieliśmy.

Także ja się bardzo cieszę.

Nie rozumiem natomiast Twojego martwienia się o PO, bo jesteś wyraźnie konserwatystą.

#86342 Użytkownik jest niedostępny   nemar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 19:37

@krzysss, nie udawaj.

To jest właśnie problem dzisiejszej Polski, PiS dokonał przestępstw, a okazało się że większość ludzi to popiera lub olewa (nie bierz do siebie). Opozycja się pewnie dostosuje, powinna bo wartości wyborcy mają za nic i ma tym jak widać nic nie ugrają.

I odpowiadając na twoje niewypowiedziane pytanie. Nie poprę żadnej partii która będzie brała władze która jej sie nie należy, dokonywała w tym celu przestępstw itp. Po prostu to nie jest dla mnie tylko wytrych, a rządy Kaczyńskiego czy Erdogana traktuje jak coś zupełnie odmiennego od powojennej cywilizacji europejskiej.

#86343 Użytkownik jest niedostępny   Keyser_Soze 

• 21:37 do Smoleńśka
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 19:39

Zobacz postBadalaman, o 15 Lipiec 2019 - 14:34, napisał(a):

P.S. Raz danego socjalu praktycznie nie da się zabrać ;/ Nie bez naprawdę dużego kryzysu gospodarczego. O tym pisałem już gdy wchodziło 500+

PO udowodniło, że może zabrać nawet jak nic nie dało - pamiętna podwyżka vatu. :whee:

Problem Twojego spojrzenia na opozycję jest taki, że nadal uznajesz, że te pajace mają jakąś kontrofertę. Jakąś liberalizację, ochronę środowiska czy demokracji czy co tam.
Sęk w tym, że nic takiego nie ma. Schetyna i spółka nie posiada jasnego przekazu. Żadnego planu, dosłownie nic.

Te całe PO tak mi obrzydziło politykę, że naprawdę wolę mieć Jarka u władzy niż tych pajaców. Jarek przynajmniej stara się realizować swoją wizję i robić dobrze swojemu elektoratowi. PO pluje wszystkim w twarz i robią na tym swoją kampanie. :E

#86344 Użytkownik jest niedostępny   Klakier1984 

• from another galaxy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 20:31

Zobacz postBadalaman, o 15 Lipiec 2019 - 20:33, napisał(a):

A PO się nauczyło tego, że elektorat liberalny rośnie i zdecydowało się zwrócić w stronę tego elektoratu i go przejąć.

Przepraszam ale gdzie Ty widzisz u nas rozrost tego liberalnego elektoratu??

#86345 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 20:43

Zobacz postBadalaman, o 15 Lipiec 2019 - 19:33, napisał(a):

krzyss, nie wiem czy pisze o mnie czy o PO.Ja jestem liberałem i od dawna liczyłem na rozwój liberalnego skrzydła w PO bądź powstanie partii liberalniejszych od PO.

A PO się nauczyło tego, że elektorat liberalny rośnie i zdecydowało się zwrócić w stronę tego elektoratu i go przejąć. Tyle że o tym już pisałem.
To mnie cieszy, bo mają doskonale rozwinięte struktury i liberalne PO osiągnie więcej niż nowe partie, co już kilka razy widzieliśmy.

Także ja się bardzo cieszę.

Nie rozumiem natomiast Twojego martwienia się o PO, bo jesteś wyraźnie konserwatystą.

Ale partie bardziej liberalne światopoglądowo (bo ograniczę się tu wyłącznie do kwestii światopoglądowych) od PO już były jak najbardziej. Palikot, Nowoczesna, Wiosna Biedronia. Co się z nimi stało? Teraz coś podobnego firmuje Nowacka u boku Grzesia, obawiam się, że skutek będzie podobny, jak przy poprzednich partiach. PO nie było do tej pory partią liberalną, raczej coś w środku, z pełną gamą światopoglądową u działaczy (tan ZCHN-wców i religijnie nawiedzonych trochę też jest/było), od lewa do prawa. Jak daleko Grześ z Nowacką na tym dojadą, zobaczymy w najbliższych wyborach. Po drodze pewnie PO straci sporo konserwatystów, bo takich ma od cholery i trochę u siebie. To była partia w programie gospodarczo liberalna, światopoglądowo bez jasnego określenia się.

Może by to jeszcze przeszło, gdyby nie było ciągot antykościelnych/antykatolickich. Ale takie będą, tego po skrajnej lewej stronie nie uniknie. Przy antykościelnej retoryce, jeśli taka się pojawi, to PO moim zdaniem może mieć problemy z przebiciem 20%, o 30 moim zdaniem mowy być nie może, a do przejęcia władzy pewnie ok 35-40% będzie potrzebne.

A ja się martwię nie o Grzesia i spółkę, bo ich szczerze nie trawię, i to od czasów jeszcze KLD. Ja się bardziej martwię o to, że Grześ chce Kaczyńskiemu dać większość konstytucyjną. A uwierz mi, że nie jestem zwolennikiem tego, by Kaczyński ze swą sforą mieli mandat do zmiany konstytucji, uczciwie mówiąc bałbym się tego.

#86346 Użytkownik jest niedostępny   Badalaman 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 21:11

Klakier1984, w miastach. Tam tez widza go politycy, stad tak silny skręt PO w stronę liberalną.

krzyss, no były, pisałem o tym dziś kilka postów wyżej. Nie widzę sensu się powtarzać.

Co do prognozowanych wyników najbliższych wyborów to póki co koalicja oparta o PO uzyskuje ok 25-30% głosów.
O tym jakich wyników się spodziewam też już pisałem.

Zobaczymy co wyciągnie PiS i PO w czasie samej kampanii.

Przy czym wiekszosci konstytucyjnej dla PiS w żaden sposób nie widzę. By to osiągnąć sami musieliby mieć ok 50% głosów a do tego inne partie/koalicje, poza tą opartą o PO, musiałyby nie przekroczyć progu. Oczywiście nie jest to niemożliwe, jednak jest bardzo mało prawdopodobne.

#86347 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 21:27

Zobacz postBadalaman, o 15 Lipiec 2019 - 21:11, napisał(a):

...

Przy czym wiekszosci konstytucyjnej dla PiS w żaden sposób nie widzę. By to osiągnąć sami musieliby mieć ok 50% głosów a do tego inne partie/koalicje, poza tą opartą o PO, musiałyby nie przekroczyć progu. Oczywiście nie jest to niemożliwe, jednak jest bardzo mało prawdopodobne.

Weź ostatnie sondaże CBOS (ja wiem, że lewica ich nie lubi, ale one często póxniej mają potwierdzenie w wynikach), zrób z PSL koalicję, bo chyba w taką forme idą, więc progu 8% nie robią, później policz mandaty. Pominę litościwie fakt, że PSL światopoglądowo jest zbieżny z PiS (i dlatego dał dyla z KE), a gospodarczo to u nich "bardzo gospodarczo" - kwestia ilości stołków. Więc wychodzi mi, że PSL chetnie poprze gmeranie przy konstytucji. Mało tego, nada temu "status ponadpartyjny".

#86348 Użytkownik jest niedostępny   rsi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 12:30

Zobacz postKeyser_Soze, o 15 Lipiec 2019 - 20:39, napisał(a):

PO udowodniło, że może zabrać nawet jak nic nie dało - pamiętna podwyżka vatu. :whee:

Problem Twojego spojrzenia na opozycję jest taki, że nadal uznajesz, że te pajace mają jakąś kontrofertę. Jakąś liberalizację, ochronę środowiska czy demokracji czy co tam.
Sęk w tym, że nic takiego nie ma. Schetyna i spółka nie posiada jasnego przekazu. Żadnego planu, dosłownie nic.

Te całe PO tak mi obrzydziło politykę, że naprawdę wolę mieć Jarka u władzy niż tych pajaców. Jarek przynajmniej stara się realizować swoją wizję i robić dobrze swojemu elektoratowi. PO pluje wszystkim w twarz i robią na tym swoją kampanie. :E

Program PO da się streścić do jednego słowa: kraść
Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła we wtorek b. wiceministrowi finansów (2008-2015) Maciejowi G. zarzut niedopełnienia obowiązków i spowodowania strat Skarbu Państwa w kwocie 3 mld zł z powodu nieuprawnionych zwrotów VAT.
https://wpolityce.pl...eministra-tuska

#86349 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 17:45

Zobacz postkrzyyss, o 15 Lipiec 2019 - 14:10, napisał(a):

...

A ochrona środowiska, to chyba ta w wydaniu Trzaskowskiego, który przymierza się do wycinki okolic jakiegoś jeziorka w Warszawie pod deweloperkę? Ponoć ma to właśnie poprawić aspekty środowiskowe, przynajmniej takie coś wyczytałem na gazeta.pl. ...

No nie podejrzewałem, że tak szybko do samego siebie się odniosę. Jednak jakiś pomysł na "środowisko" Trzaskowski już pokazał - trochę palet i kilka krzaków w tzw "strefie relaksu", całość za prawie milion złotych. Głupio co prawda z lokalizacją wyszło, bo tuż obok wielopasmowej jezdni, no ale idea szczytna. No oczywiście drzewka później mają być gdzieś posadzone, więc przyroda zyska :) Tylko te stawki za te drzewka jakieś takie "dziwne" w tej Warszawie, mnie zasadzenie w tym roku ok 1000 kilkuletnich sadzonek kosztowało niecałe 1000 zł, nooo, ale ja to prowincja i wsiok :D

Ja już myślę, że kasa wydana na Pixi i Dixi jest lepiej wydana. Taka Pani dyrektor zrobi z rana dobrze Glapciowi, znaczy poda mu jego ulubioną kawę, Glapcio się solidnie z rana odpręży, przy tej kawie oczywiście, to Glapcio później sensownie pracuje.

#86350 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 18:03

Zobacz postrsi, o 16 Lipiec 2019 - 13:30, napisał(a):

Program PO da się streścić do jednego słowa: kraść
Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła we wtorek b. wiceministrowi finansów (2008-2015) Maciejowi G. zarzut niedopełnienia obowiązków i spowodowania strat Skarbu Państwa w kwocie 3 mld zł z powodu nieuprawnionych zwrotów VAT.
https://wpolityce.pl...eministra-tuska

No weź, taki ogólnie sformułowany zarzut (nie dopatrzył czegoś i państwo przez to straciło) to można większości ludzi postawić, którzy kiedykolwiek obejmowali jakieś większe stanowisko. Z resztą niedopatrzenie nie czyni go złodziejem, nawet w potocznym sensie. Musieliby jeszcze udowodnić, że osiągnął z tego jakąś osobistą korzyść. Zapomnij, że ktoś za coś takiego pójdzie siedzieć.

Ten post był edytowany przez 209458 dnia: 16 Lipiec 2019 - 18:05

#86351 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 18:20

A już za lat kilka czy kilkanaście podobne procesy z udziałem osób związanych z PiSem. Show must go on. :D

#86352 Użytkownik jest niedostępny   kanon7 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 18:43

Zobacz postBadalaman, o 15 Lipiec 2019 - 22:11, napisał(a):

Hola, hola. Się tak nie rozpędzaj.
TVN który jak zawsze lubi zawyżać wyniki opozycji (pis zawyżać wyniki pis) przedstawił wczoraj takie wyniki:

Dodaj obrazek

Kukiz ledwo co się łapie, a reszta pod progiem. Dam w ciemno że oprócz pis i koalicji obawatelskiej (ktokolwiek w niej będzie) będą jednymi w sejmie.
Czy to kukiz15, czy sld, czy psl, czy wiosna osobno nie osiągnie 5%. Zobaczysz.

#86353 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 19:17

Ten kraj to porażka. Niby średnie IQ na całkiem dobrym poziomie, ale nie przekłada się to na rzeczywistość.

Ten post był edytowany przez iziDeV dnia: 16 Lipiec 2019 - 19:18

#86354 Użytkownik jest niedostępny   Keyser_Soze 

• PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 19:29

Zobacz postiziDeV, o 16 Lipiec 2019 - 20:17, napisał(a):

Ten kraj to porażka. Niby średnie IQ na całkiem dobrym poziomie, ale nie przekłada się to na rzeczywistość.

Wręcz przeciwnie. Sondaż pokazuje, że z Polakami nie jest jeszcze tak źle. ;)

#86355 Użytkownik jest niedostępny   Klakier1984 

• from another galaxy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 20:20

Sondaż pokazuje, że umieją liczyć. Wszystkie podwyżki plus inflacja nie "zjadły" jeszcze otrzymanych plusów.

#86356 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 21:13

Zobacz postKeyser_Soze, o 16 Lipiec 2019 - 20:29, napisał(a):

Wręcz przeciwnie. Sondaż pokazuje, że z Polakami nie jest jeszcze tak źle. ;)

Brak głosów na PO okej. Ale co raz więcej na PiS ma być tym objawem? :hmm:

#86357 Użytkownik jest niedostępny   Crew 900 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 21:26

Kupczenie działa, ale ludzie już w d*pie mają za za jakiś czas czeka nas scenariusz Grecki lub jeszcze gorszy.

#86358 Użytkownik jest niedostępny   Keyser_Soze 

• PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 22:01

Zobacz postcrush, o 16 Lipiec 2019 - 22:13, napisał(a):

Brak głosów na PO okej. Ale co raz więcej na PiS ma być tym objawem? :hmm:

Jeżeli realny wybór stanowi jedna z tych dwóch partii - to oczywiście, że tak. Nie dość, że Pis daje czystą gotówkę do portfeli elektoratu (i innych), objeżdżają wszelkie pipidówy w kraju, aby zjednoczyć sobie wyborców, głoszą następne punkty swojego programu, które realizują (komfort, którego nie posiadała żadna partia w Polsce), a przy okazji obecnie posługują się spokojniejszym językiem od opozycji to czemu się dziwić? :hmm: :E

Naprawdę jak można uważać, że Grześ Schetyna wraz z Kasią Lubnauer (bleh :wymiotuje:) mogą stanowić jakąkolwiek alternatywę? Pokazując się na wiecach i głosząc cały to czas sprzeczne hasła, których jedynym wspólnym mianownikiem jest AntyPis?

Platforma jeżeli chodzi o robienie polityki cofnęła się do poziomu Pisu sprzed 12 lat. :whee:

Zobacz postCrew 900, o 16 Lipiec 2019 - 22:26, napisał(a):

Kupczenie działa, ale ludzie już w d*pie mają za za jakiś czas czeka nas scenariusz Grecki lub jeszcze gorszy.

A co jeżeli nie czeka?! :o

#86359 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 22:06

Czyli krótkowzroczność i sprzedajność to dobre cechy świadczące o wysokim IQ? :hmm:

Bo tego, że PO nie jest konkurencją nie neguję.

#86360 Użytkownik jest niedostępny   Keyser_Soze 

• PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 22:40

Zobacz postcrush, o 16 Lipiec 2019 - 23:06, napisał(a):

Czyli krótkowzroczność i sprzedajność to dobre cechy świadczące o wysokim IQ? :hmm:

Bo tego, że PO nie jest konkurencją nie neguję.

Ale dlaczego krótkowzroczność i sprzedajność? Świadczenia socjalne na dzieci są powszechne w całej europie, nawet w tej z poza EU jak np. Ukrainie. Póki Pis nie wprowadził 500+, Polska była na szarym końcu jeżeli chodzi o tę kategorię.
Pis wprowadza coś co namacalnie zbliży poziom życia przeciętnego Kowalskiego do standardów europejskich - to zaczyna się wojna na dosrywanie od przekupstwa, kupowaniu elektoratu, utrzymywania patologii itd. :E

Ja wiem, że wielu ludzi w Polsce przyzwyczaiło się do podnoszenia podatków, kradzieży własnych pieniędzy i ogólnej narracji ~ jesteśmy na dorobku, musimy oszczędzać, ale może właśnie nie jest tak źle i faktycznie należy nam się od państwa coś więcej?

Jestem przekonany, że żeby zrujnować gospodarkę trzeba czegoś więcej niż nędzne 500+. Zobaczymy do czego Pis jest zdolny się posunąć. Jak dla mnie póki co jest ok i nie szkoda za bardzo konstytucji, sądów i tych innych bzdur, na które elektorat PO się godził, a za PISu jest nagle nie w smak.
Jak Tusk z Rostkowskim wyciągali grube miliardy z OFE mało kto podnosił głos o łamanie prawa. :E

• (4365 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4316
  • 4317
  • 4318
  • 4319
  • 4320
  • Ostania »