Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

...Mam naiwne pytanie. Czy jakaś partia, ma w swoim programie możliwość odwołania posła lub senatora, podczas trwania kadencji? Zagłosował bym za tym. Łamiesz prawo lub kłamiesz i jest ci to udowodnione? Z automatu aut i następny po tobie z listy.

I ograniczyć liczbę posłów i senatorów o połowę. Po co ich tylu? I tak większość to statyści od głosowania....

 

Chyba Kukiz chjciałby coś takiego wprowadzić (odwołanie posła, nie ograniczenie ich liczby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z odwoływaniem posłów jest taki, że praktycznie każdy rozpoznawalny poseł ma więcej elektoratu negatywnego niż pozytywnego. Przykładowo, gdyby w Warszawie głosowano za odwołaniem Kaczyńskiego to pewnie by go odwołano. Nie wspominając już o tym, że w naszym systemie list partyjnych często wchodzą do parlamentu osoby z naprawdę znikomym poparciem (np. gdy popularny lider listy zbiera 90% głosów oddanych na dany komitet). W przypadku JOW-ów potrafię sobie to wyobrazić, ale w obecnym systemie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z odwoływaniem posłów jest taki, że praktycznie każdy rozpoznawalny poseł ma więcej elektoratu negatywnego niż pozytywnego. Przykładowo, gdyby w Warszawie głosowano za odwołaniem Kaczyńskiego to pewnie by go odwołano. Nie wspominając już o tym, że w naszym systemie list partyjnych często wchodzą do parlamentu osoby z naprawdę znikomym poparciem (np. gdy popularny lider listy zbiera 90% głosów oddanych na dany komitet). W przypadku JOW-ów potrafię sobie to wyobrazić, ale w obecnym systemie nie.

To dobrze pokazuję sytuację Kuchcińskiego, że absolutnie nic mu się nie stanie. Będzie startował z Podkarpacia gdzie jego elektorat jeszcze bardziej się umocnił bo przecież często tam bywał a teraz jeszcze go biednego opinia publiczna zmusiła niesłusznie do odwołania. Ktoś przeciwny jego kandydaturze i tak nie może zagłosować "żeby nie został posłem" a zagłosuje po prostu za kimś innym więc na wszystkim wychodzi i tak i tak na plus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko luźna myśl w mojej głowie, powstała pod wpływem wk...rwu na ostatnie akcje. A swoją drogą, zobaczcie jak "niewdzięczny' jest suweren. Przecież to lud odwołał marszałka kochanego. Niewdzięcznicy. Taki zalatany, normalnie flaki sobie wypruwał, a tu z woli ludu musiał odejść. Oczywiście to nie Jarosław kazał mu złożyć dymisję. Śmieszne było jeszcze jedno na ich "konferencji". Przytoczyli wypowiedź Jarka z 2011r. odnośnie lotów premiera do domu. Jarek powiedział, że to podtrzymuje, a na koniec zaatakował o to Tuska. "Oni też latali, oni też tak robili". Jak dzieci, zero odpowiedzialności. No i na koniec pokazali jakimi są tchórzami. Obaj. Nawet pytań nie było można zadawać. Dno. Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym artykuliku śmieszniejsze. Wspominanie z nostalgią jednego z wzorcowych populistów i koniunkturalistów polskiej polityki czy zakładanie, że on dzisiaj byłby w opozycji do partii rządzącej. Stos bzdur i tyle.

Ale biorąc pod uwagę w jakim politycznym gnoju jest ten kraj, to rozumiem tęsknotę za czasami gdy to Lepper i jego partia były synonimami politycznej żenady. Nie popieram, ale rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale biorąc pod uwagę w jakim politycznym gnoju jest ten kraj, to rozumiem tęsknotę za czasami gdy to Lepper i jego partia były synonimami politycznej żenady.

:thumbup:

Bez zastanowienia zamieniłbym obecnych populistów na Leppera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym artykuliku śmieszniejsze. Wspominanie z nostalgią jednego z wzorcowych populistów i koniunkturalistów polskiej polityki czy zakładanie, że on dzisiaj byłby w opozycji do partii rządzącej. Stos bzdur i tyle.

Ale biorąc pod uwagę w jakim politycznym gnoju jest ten kraj, to rozumiem tęsknotę za czasami gdy to Lepper i jego partia były synonimami politycznej żenady. Nie popieram, ale rozumiem :)

Mystu każdy polityk jest populistą. Każdy opowiada bajki ku uciesze gawiedzi albo swojej. Populista to jedynie pejoratywne określenie nic więcej. :whee:

 

A pewna tęsknota jest. Tęsknota za politykiem (jakim by nie był), który jednak wdarł się do polityki od dołu i faktycznie starał się reprezentować i miał za sobą ten najbardziej skrzywdzony lud, a przy okazji nie był totalnie spierniczony na punkcie ideologii czy obyczajowości (aka pis).

 

Z resztą naprawdę Lepper i świta przy obecnym Pisie to lajcik i brałbym w ciemno. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:

Bez zastanowienia zamieniłbym obecnych populistów na Leppera.

Na pszenno-buraczanych? Nie pamiętasz Wasz mość 2005-2007? Nieszczęsny ten nasz kraj.

 

Mystu każdy polityk jest populistą. Każdy opowiada bajki ku uciesze gawiedzi albo swojej. Populista to jedynie pejoratywne określenie nic więcej. :whee:

 

A pewna tęsknota jest. Tęsknota za politykiem (jakim by nie był), który jednak wdarł się do polityki od dołu i faktycznie starał się reprezentować i miał za sobą ten najbardziej skrzywdzony lud, a przy okazji nie był totalnie spierniczony na punkcie ideologii czy obyczajowości (aka pis).

 

Z resztą naprawdę Lepper i świta przy obecnym Pisie to lajcik i brałbym w ciemno. :E

Bo populistą jest teraz każdy kto odchodzi od normy. Teraz nawet partie liberalne mają poglądy gospodarcze socjalne, a poglądowe, jak wiatr zawieje.

 

Jestem z zasady konserwatystą, ale taki Biedroń by mi nie przeszkadzał. Uważałem go za kogoś kto mógły zrobić coś z tym burdelem. Weryfikacja przyszła, jak nie oddał mandatu europosła. Polska polityka to syf. Nie ma autorytetów, są tylko mówcy, którzy mają się za wszystko wiedzących a'la Gwiazdowski. On nawet nie ogarnął struktur i po słsbym wyniku się zawinął. A na YT pieprzy dalej te swoje mądrości o ZUSie.

 

To tylko luźna myśl w mojej głowie, powstała pod wpływem wk...rwu na ostatnie akcje. A swoją drogą, zobaczcie jak "niewdzięczny' jest suweren. Przecież to lud odwołał marszałka kochanego. Niewdzięcznicy. Taki zalatany, normalnie flaki sobie wypruwał, a tu z woli ludu musiał odejść. Oczywiście to nie Jarosław kazał mu złożyć dymisję. Śmieszne było jeszcze jedno na ich "konferencji". Przytoczyli wypowiedź Jarka z 2011r. odnośnie lotów premiera do domu. Jarek powiedział, że to podtrzymuje, a na koniec zaatakował o to Tuska. "Oni też latali, oni też tak robili". Jak dzieci, zero odpowiedzialności. No i na koniec pokazali jakimi są tchórzami. Obaj. Nawet pytań nie było można zadawać. Dno. Takie jest moje zdanie.

A dziwisz się? Mieli 4 lata na sprawdzenie na ile ludziom można kit wciskać. Ilu ludzi na codzień spotykasz, którzy mają minimalne ogarnięcie i to racjonalne? Ja ciągle słyszę "brawo PiS, je*** Żydów". Jak odpowiedziałem, że to może Polacy nie są takimi omnibusami za jakich się mają to mnie od czci i wiary wypominali. Polacy nie przyjmują krytyki, że my w ogóle w jakiejś sprawie byliśmy sprawcami, tylko my ofiary i ofiary. I my Żydom mamy za złe, że uważają się za ofiary II WŚ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę przy okazji o osobistych doświadczeniach przez deformy PiSu. Po śmierci okca czekaliśmy z mamą i siostrą 1,5 roku na potwierdzenie testamentu przez sąd. Wielokrotne spotkanoa z adwokatem, wizyty u notariusza, itp. Po prostu masakra, że tak oczywistych rzecz nie da się szybko załatwić. Nawet auta nie mogliśmy się pozbyć(byłem współwłaścicielem), bo trzeba było najpierw wszystko załatwić sądownie. Ok, są procedury, ale 1,5 roku dla najbliższej rodziny? Wystarczy, że w czasie pochówku klecha robił przeszkody, potem jeszcze ubezpieczalnie z wypłatą kasy.

 

Bardzo się zdziwiłem, gdy nawet moja siostra zaczęla temat 500+

Spodziewłem się pochwał, a było o kupowaniu ludzi i sponsoringu nierobów spod GSu. Siostra ma dwójkę dzieci woli sama realizować się zawodowo i awansować niż prosić o jałmużnę. Są też i tacy, którzy używają retoryki "nie jesteś za PiS to jesteś za Niemcami lub masz się za lepszego!". Nawet ten nieszczęsny PRL takiej sieczki ludziom nie zrobił, co ten PiS. Tersz w towarzystwie na imprezie trzeba uważać na słowa, bo cię opieprzą i nie będą chcieli kontaktu. Nigdy tak ta polityka nie dzieliła ludzi. Nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, podzielili nas okrutnie. Polska już nie będzie taka sama. Za to wszystkim politykom solidny kop w rzyć. Ja pracuję z "pisowcem" zatwardziałym. Na początku nie dało się pogadać kompletnie. Każda dyskusja na tematy polityczne kończyła się niepotrzebnymi spinami. Przez trzy lata co z nim pracuję sporo się jednak zmieniło. Nie wiem czy trochę przejrzał na oczy, czy cholera wie co, ale teraz dyskusje są już normalne. Mimo, że dalej jest pisowcem, tylko mniej zatwardziałym. W rodzinie też mam pisowców. Też byli zatwardziali i to momentami ocierało się o fanatyzm. Święta i wszelkiego rodzaju spotkania? Spina i kłótnie, I też przejrzeli na oczy trochę. Wystarczyły dwie sytuacje losowe i nastąpiła weryfikacja. Co miało być, a co jest. Dalej popierają pis, ale już nie są tak bezkrytyczni. Z drugiej strony znam też ich fanatycznych przeciwników. Fanatycy po jednej, fanatycy po drugiej i każdy myśli, że jest najmądrzejszy i drugiego ma za nic. Nie wiem czy coś się da z tym zrobić. A tak odbiegając od podziałów. Jak to jest, że tvn24 i polsat news nie ma na multipleksie? Nie chcą być, nie dostali koncesji czy jeszcze jest inny powód? Powinna być przeciwwaga dla tvpinfo. Mając taki wybór, ludziom mogłaby się zmienić optyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, podzielili nas okrutnie. Polska już nie będzie taka sama. Za to wszystkim politykom solidny kop w rzyć. Ja pracuję z "pisowcem" zatwardziałym. Na początku nie dało się pogadać kompletnie. Każda dyskusja na tematy polityczne kończyła się niepotrzebnymi spinami. Przez trzy lata co z nim pracuję sporo się jednak zmieniło. Nie wiem czy trochę przejrzał na oczy, czy cholera wie co, ale teraz dyskusje są już normalne. Mimo, że dalej jest pisowcem, tylko mniej zatwardziałym. W rodzinie też mam pisowców. Też byli zatwardziali i to momentami ocierało się o fanatyzm. Święta i wszelkiego rodzaju spotkania? Spina i kłótnie, I też przejrzeli na oczy trochę. Wystarczyły dwie sytuacje losowe i nastąpiła weryfikacja. Co miało być, a co jest. Dalej popierają pis, ale już nie są tak bezkrytyczni. Z drugiej strony znam też ich fanatycznych przeciwników. Fanatycy po jednej, fanatycy po drugiej i każdy myśli, że jest najmądrzejszy i drugiego ma za nic. Nie wiem czy coś się da z tym zrobić. A tak odbiegając od podziałów. Jak to jest, że tvn24 i polsat news nie ma na multipleksie? Nie chcą być, nie dostali koncesji czy jeszcze jest inny powód? Powinna być przeciwwaga dla tvpinfo. Mając taki wybór, ludziom mogłaby się zmienić optyka.

Kiedyś miałem wrażenie, że na PO głosują tylko snoby i klasa średnia, a PiS to obciach. Tak, nadal PiS dla mnie to obciach, bo mają ludzi za idiotów i że będą wg klasyka za miskę ryżu robić. Jestem z województwa C, gdzie PO noc nigdy nie zrobiło, olewka totalna, ale czemu się tu dziwić, jak trafili na kryzys i Euro 2012 i socjalu nie mogło być? Dla mnie jaki Dobek był, a pamiętam opozycję 2005-2007, taki był, ale wbrew większości uważam, że ogarnąl ten kraj. Noe ta mentalność, żeby wielu zrozumiało, czego on chciał dokonać. Zrobic skok cywilizacyjny wliczając pewne koszt. Podobnie było z Balcerowiczem i jego krytyką. Ale czy dało się to zrobić perfekcyjnie? Nikt nie przechodził z socrealizmu na kapitalizm. On podjął ryzyko. Liczył się z wiecznym potępieniem. Zostali oni wszyscy określeni mianem Magdalenki i "układu".

 

Tak tym ludziom zryli banie, że co nius na TVP to spisku szukają. Jaki musi być świat tych ludzi, że każdego nie nawidzą, Pewnie nawet Piłsudskiego, bo japońskim agentem był. To że kłamią to jedno, ale nie akxeptuję tej wojny polsko-polskiej.

 

Dla przykładu - jadę jednokierunkową z kuzynką, chodnik po obu stronach ulicy, a jakaś pinda 500+ idzie środkiem ulicy z dzieckiem i ani myśli się ruszyć. Mimo trąbienia tylko się szyderczo zaśmiała i ani kroku nie ustąpiła. Takie to towarzystwo teraz w Rzeszowie się kręci. W ogóle straszne chamstwo widać po galeriach handlowych, bo kaska jest to gimbaza się kręci i nawet do starszych się sadzą ( mam 35 lat). Chodzę nieraz z dziećmi i nie chcę reagować, żeby nie widziały tego chamstwa. Wystarczy, że cały slang internetowy podłapały typu XD i powtarzają, jsk papugi :)

 

U mnie nawet rodzina się podzieliła przez te polityke. Aż do tego doszło. Nie przez socjal i inne, ale że "wstaliśmy z kolan" i pokazujemy Niemiaszkom, mitycznym Żydom i Ruskim. Na szczęście opinie te wyrażają tylko osoby, które nic nie osiągńęły i nogdzie nie były, ale dla zasafy reaguję, bo czasami w czasie świąt takie hardkory lecą, że pod psychiatryk bym to podpiął. Mimo wieku nigdy bym nie powiedział, że u niektórych taka nienawiść do całej reszty ludzi poza granicami Polski. Ciągle tylko my naj i naj. Ja potrafię krytykować swój kraj, sle nie z szyderyz sle z zamiarem zmiany mentalności. Znam wielu super ludzi, którzy dużo osiągnęli i szkoda, że bęďą musieli żyć w zakompleksionym postsowieckim grajdole. Ba pohybel I i II RO, która o matkoz była bardzo postępowa i otwarta. Tylko idioci oceniają ludzi przez ppchodzenie, a w czasach szkoły w dalekim ciemnogrodzie były dzieci z Armenii, Wietnamu, Iranu i wielu innych, ludzie przez tyle lat nie zauważyli, że żyli z ludźmi z innych krajów od dzieciaka a teraz pierwsi mówią STOP imigracji. Niesamowite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka newsów:

 

-Kojarzycie postać Brunona K? To pan, który jakiś czas temu chciał wysadzić polski Sejm. Parę dni temu znaleziono go martwego w celi. Podobno zgon z przyczyn naturalnych.

 

- Jest/był taki pięściarz Dawid Cygan Kostecki. Miał liczne zatargi z prawem, był chyba właścicielem jednej bądź kilku agencji towarzyskich (tu mogę się mylić). Ważne jest to, że miał

 

posiadać informacje na temat tzw: afery podkarpackiej. Od jakiegoś czasu przebywał w więzieniu (nie kojarze za co) Jakiś tydzień temu czytałem info, że powiesił się w celi.

 

- Pamiętacie jak zapowiadano budowę polskiego promu? Dwa lata temu położono stępkę i od tamtego czasu nic się nie działo. Jest pomysł by kupić gotowy projekt promu od Niemców. Ktoś mi

 

mówił, że podobna sytuacja ma być z autem elektrycznym. Już nie my zaprojektujemy, a kupimy gotowy projekt. Też od naszych zachodnich sąsiadów.

 

- Na jakiś czas możemy zapomnieć o reparacjach wojennych od Niemieć. Nie przygotowano jakiegoś tam raportu.

 

 

RMF pisze o tragicznej sytuacji w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Nie chodzi tylko o ekonomię, ale też o skandaliczne warunki bytowania zwierząt. Nie chodzi o konie, a o bydło.

 

Stadnina w Janowie ze stratą. Przez 4 lata "wyparowało" około 6,4 mln zł

 

Stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim skończyła 2018 rok ze stratą rzędu 3 mln 273 tysięcy złotych – wynika z dokumentów, do których dotarł dziennikarz RMF FM. Kontrola wykazała

 

ponadto, że żyjące w stadninie bydło przebywa w skandalicznych warunkach.

 

 

Kiedyś PIS szumnie zapowiadał powołanie międzynarodowej komisji d/s Smoleńska. Padały chyba nawet konkretne nazwiska. Komisji nie ma i wszystko wskazuje na to, że nie będzie. PIS nie

 

zrobił jak dotąd nic w tym kierunku. To co wyprawiają wokół tego tematu sprawia, że dla mnie to ugrupowanie jest całkowicie niewiarygodne. Spełnienie obietnicy 500+ tego nie zmieni.

 

Moim zdaniem PIS dobrze wie jaka była przyczyna katastrofy, a wszystko co robią wokół tej sprawy to jakaś gra polityczna. Nie wiem tylko w jakim celu. Zdobycie elektoratu?

 

Mój link

 

Zobaczcie jak aferę z marszałkiem skomentował pewien poseł partii rządzącej. Rzecz miała miejsce podczas jakiegoś programu w Polsat News. ;)

 

Internauci są zaskoczeni słowami posła PiS Jana Dziedziczaka. Polityk wcale się z tych słów nie wycofywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dobra, wiemy już że te pisiory strasznie wredne. Coś dla równowagi ...

 

www.energetyka24.com/koalicja-bezatomowa-lider-zielonych-po-nie-popiera-juzenergetyki-jadrowej

 

Wychodzi na to, że cała misterna praca Grada idzie w p...u, nooo, może nie tyle w p...u, co do kieszeni Grada i spółki. Ja ten pomysł podsumowąłbym krótko - Boziu kochana, chroń nas przed tymi ludźmi, bo to świry o wiele wększe niż pisiory. Ten facet moze i humanistą dobrym, może nawet jakieś idee mu switają, ale z fizyki na poziomie szkoły sredniej jest dętka, a za energetykę się bierze.

 

I to jest cały obraz potencjalnej przyszłej wielkiej antypisowskiej koalicji - co jeden to ma inne pomysły, często skrajne i wykluczające się. Nim cokolwiek ustalą, to sami się pozagryzają. Tyczyło to będzie każdej płaszczyzny, swiatopoglądowej, gospodarczej, też i tej w kwestii energetyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tumanowicze nowej ery walczą o utrzymanie się.

 

W6WVveq.jpg?1

 

W ciągu prawie czterech lat od poprzednich wyborów kapitalizacja spółek energetycznych kontrolowanych przez Skarb Państwa zmniejszyła się o

 

PGE – o 9 mld zł, do 15 mld zł

Tauron – o 2,8 md zł, d0 2,4 mld zł

Enea – o 2,2 mld zł, do 3,6 mld zł

Energa – o 4,1 mld zł, do 2,9 mld zł

 

W sumie od 26 października 2015 r. wartość czterech wielkich energetycznych spółek Skarbu Państwa, rozumiana jako wycena rynkowa, uszczupliła się o 18 mld,1 zł! To oznacza, że rynkowa wycena koncernów energetycznych spadła o ponad 42%!

 

Po pierwsze – koncerny energetyczne zaczęły „utrzymywać” górnictwo. W pierwszym półroczu 2016 r., gdy było jasne, że przynosząca 1 mld zł strat Kompania Węglowa nie utrzyma się na rynku, rząd przystąpił do bezprecedensowej akcji ratunkowej. Jednego dnia firmy energetyczne ogłosiły, że obejmą udziały nowo powstającej Polskiej Grupy Górniczej. Kontrolny pakiet 51,3 proc. udziałów PGG objęły m.in. Energa, PGE i Enea płacąc po 300-500 mln zł

 

A ceny prądu są dalej zamrożone do końca roku. Po nowym roku dopiero się wszyscy zdziwią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tumanowicze nowej ery walczą o utrzymanie się.

 

W6WVveq.jpg?1

 

 

Bo nie rozumiem...To oryginalny tweet TVP? Co oni chcą w ten sposób pokazać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

gazeta.pl/weekend/1,152121,25068798,pralat-jankowski-tak-wyobrazal-sobie-swoje-zycie-je-szczupaki.html#s=BoxOpCzol8

 

Wygląda na to, że był to konkretny bydlak. Ale Jankowski pokazuje ciekawe machanizmy. Raz to, kto i w jaki sposób robił karierę w PRL (chodzi mi o kler), na co SB łapało i jak to dalej wyglądało. A dwa syf w polityce (ten koscielny to osobna bajka). Gdy się popatrzy na polityków z otoczenia Jankowskiego, to będzie widać, dlaczego był prawie nie do ruszenia. Tam piękna plejada polityków się przewija. I dzisiaj jest też broniony przez osoby ze świecznika, na czele z Wałęsą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gazeta.pl/weekend/1,152121,25068798,pralat-jankowski-tak-wyobrazal-sobie-swoje-zycie-je-szczupaki.html#s=BoxOpCzol8

 

Wygląda na to, że był to konkretny bydlak. Ale Jankowski pokazuje ciekawe machanizmy. Raz to, kto i w jaki sposób robił karierę w PRL (chodzi mi o kler), na co SB łapało i jak to dalej wyglądało. A dwa syf w polityce (ten koscielny to osobna bajka). Gdy się popatrzy na polityków z otoczenia Jankowskiego, to będzie widać, dlaczego był prawie nie do ruszenia. Tam piękna plejada polityków się przewija. I dzisiaj jest też broniony przez osoby ze świecznika, na czele z Wałęsą.

Nie od dzisiaj wiadomo, że te najświętszojebniejsze owieczki są największymi skurczybykami. Zawsze to samo. Świętość na pokaz, bezwzględność w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie od dzisiaj wiadomo, że te najświętszojebniejsze owieczki są największymi skurczybykami. Zawsze to samo. Świętość na pokaz, bezwzględność w środku.

 

Tylko tutaj to jest za mało. To jest moim zdaniem podobnie jak i w innych grupach - artystów, polityków, ludzi mających władzę, choćby w obszarach wymiaru sprawiedliwości, też często pełno frazesów w gębie, a w srodku cynizm. Jeśli jest oprawca działający na szersza skalę, to są i jakieś sygnały o tym co robi. Tak było chyba w przypadku Sadowskiego, tak było przy Zatoce Sztuki (były wcześniej zgłaszane gwałty na nieletnich, ignorowane), tak było i przy Jankowskim. I nie "skurczybyk" (niepotrzebne łagodzenie/bagatelizowanie formą), jeśli takie rzeczy są robione, to "skończone bydlę". To co dla mnie tutaj ciekawsze, to parasol ochronny nad tymi zbokami. Bo o ile rozumiem, że ktoś jest chory i niebezpieczny, że nie panuje nad swoim przyrodzeniem, że trzeba go izolować, to już nie rozumiem dawania takiemu ochrony z jakichś tam wzgledów. Ludzie z otoczenia Jankowskiego, którzy robili z niego legendę, to dla mnie też @#$%^.

 

I mimo, że jestem katolikiem, to pakowałbym do więzienia biskupów, którzy przenosili pedofila z parafii do parafii, mając wiedzę o tym co zrobił. Ale tak samo postępowałbym z politykami/sędziami/prokuratorami/etc, którzy dawali ochronę podobnym zbokom. Jankowski był chyba bardziej chroniony przez samych polityków, niż przez część purpurowych. Wiele potrafię zrozumieć, ale nie takie krzywdzenie dzieci, czy handel ludźmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd TVP wzięło kwoty lotów Borusewicza? Co on latał Ryanairem na promocjach? :lol2: Coś mi się średnio chce wierzyć że średnia cena przelotu to było 500zł.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ceny prądu są dalej zamrożone do końca roku. Po nowym roku dopiero się wszyscy zdziwią :D

Nie do końca prawda, mam już sygnały od ludzi z domkami którzy mają rozliczenia co parę miesięcy że gdy policzyliśmy realną cenę prądu bez zabawy w milion tabelek "tu tak samo, tu taniej, a tu w cholerę drożej" to wychodzi na to że w najlepszym przypadku realna cena energii dla odbiory prywatnego wzrośnie z około 0,49-0,55zł do 0,66zł. Tak więc już w 2019 liczniki "biją wyższą taryfą" pomimo że cena 1kwh zużytej energii nie wzrośnie to wzrosną inne pozycje na fakturze. Natomiast w 2020 ceny mogą być takie pospadają nam czapki z głów, no ale "madka się niczym nie przejmuje, dostaje 500+ i inne benefity" a ty rób na to by ona nie musiała nic robić.

 

 

ps. Co do Kuchcińskiego to zwróciłbym mu na konto "te grosze" którymi on próbuje uratować swoje cztery litery i nakazał mu zapłatę pełnych czterech baniek, prywatne loty to jego prywatna kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca prawda, mam już sygnały od ludzi z domkami którzy mają rozliczenia co parę miesięcy że gdy policzyliśmy realną cenę prądu bez zabawy w milion tabelek "tu tak samo, tu taniej, a tu w cholerę drożej" to wychodzi na to że w najlepszym przypadku realna cena energii dla odbiory prywatnego wzrośnie z około 0,49-0,55zł do 0,66zł. Tak więc już w 2019 liczniki "biją wyższą taryfą" pomimo że cena 1kwh zużytej energii nie wzrośnie to wzrosną inne pozycje na fakturze. Natomiast w 2020 ceny mogą być takie pospadają nam czapki z głów, no ale "madka się niczym nie przejmuje, dostaje 500+ i inne benefity" a ty rób na to by ona nie musiała nic robić.

 

 

ps. Co do Kuchcińskiego to zwróciłbym mu na konto "te grosze" którymi on próbuje uratować swoje cztery litery i nakazał mu zapłatę pełnych czterech baniek, prywatne loty to jego prywatna kasa.

Mimo powszechnej opinii, w Polsce nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności. Hulaj dusza, piekła nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd TVP wzięło kwoty lotów Borusewicza? Co on latał Ryanairem na promocjach? :lol2: Coś mi się średnio chce wierzyć że średnia cena przelotu to było 500zł.

 

Jak najbardziej możliwe, bo Borusewicz głównie latał LOTem. Posłowie i Senatorowie mają darmowe bilety, na podróże po kraju, i nie tylko w dowolny sposób. Więc marszałek latał w ramach uprawnień każdego z posłów.

 

Bo nie rozumiem...To oryginalny tweet TVP? Co oni chcą w ten sposób pokazać? ;)

 

Nie to lekka przeróbka z podsumowaniem, tego co oficerowi wydziału propagandy nie napisali. Dodatkowo Borusewicz latał LOTem jak każdy poseł. A nie samolotem rządowym, na dodatek jako status HEAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd TVP wzięło kwoty lotów Borusewicza? Co on latał Ryanairem na promocjach? :lol2: Coś mi się średnio chce wierzyć że średnia cena przelotu to było 500zł.

 

To jest właśnie poziom Kurwizji. Porównują loty rejsowym samolotem LOTu z lotami rządowym gulfstreamem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo powszechnej opinii, w Polsce nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności. Hulaj dusza, piekła nie ma.

 

Dziennikarz posiadający większość pisowskiej rodziny pojechał z nimi pogadać po raz kolejny. Wiadomo, nic złego nie zrobił, a to wina PO i Tuska. Poziom wyprania mózgów ludziom przez TVP i pislamskie brednie.

 

Dla mnie to dymisja za niewinność. Samolot tak czy siak leciał, czy były w nim trzy, pięć czy 20 osób. Podpadł, bo niby nie powinien tak robić, ale to nie była afera, tylko luka prawna, i dopiero teraz to regulują. A co nie jest wprost zabronione, jest dozwolone. To jak w pociągu. Nie ma tak, że masz się domyślać. Jest regulamin. A jeżeli czegoś nie ma w regulaminie, to jest dozwolone. Ale zobacz jednocześnie, jaki PiS jest stanowczy! Gdyby to było w Platformie, toby mu włos z głowy nie spadł - mówi jeden z wujków, również pracujący na kolei.

 

- Afera to nieodpowiednie słowo. Podobne sytuacje kryzysowe zdarzają się w każdym rządzie, nie tylko w Polsce. Rzeczywista wina nie ma znaczenia, bo w polityce ważny jest wizerunek i zaufanie opinii publicznej - mówi Marcin Bartnicki, 34-letni socjolog, specjalista od reklamy z Warszawy, od czasu do czasu publikujący na łamach „Do Rzeczy”.

 

- Dobrze się stało, że Kuchciński poleciał. Bo trochę trzeba było to rozbuchane towarzystwo ukrócić. Poprzedni też latali, ale ci nie chcą być gorsi, więc tak samo sobie używają, ile wlezie. Ale też rozdmuchuje się to bez sensu. W tym samym kierunku leci, w to samo miejsce, więc co za różnica, czy leci pięć osób, czy 10 na pokładzie? To nie jest samochód, że więcej paliwa spali - mówi wyborca PiS-u z Podhala, wieloletni myśliwy, od paru tygodni na emeryturze.

 

Ja ci powiem, że to, co Kuchciński przeleciał, to jest kropla w morzu Tuska. Za Platformy to dopiero, kurwa, latali! To było dopiero diabelstwo!.

 

A więc mamy argumenty „wina Tuska” i „inni też robili źle, więc i nam wolno”? Czy PiS nie obiecywał zachowywać najwyższych standardów, a idąc do wyborów, nie miał na sztandarach pokory i czystości?

 

- Zgoda, ale go zdymisjonowali - odpowiada mój tata - A w Platformie, żeby kogoś ścięli, to musiała być naprawdę poważna afera. Więc ja uważam, że z tego jeszcze będzie plus dla Kaczora. Że zrobił porządek.

 

- To nie było takie przestępstwo, żeby od razu dymisje robić, ale według mnie to platformiarze wymusili. No, ale jak ma być sprawiedliwość, to niech będzie. Jak to mówią, czarna owca zawsze się znajdzie. Ty jesteś taką w rodzinie, bo nie głosujesz na PiS, to i w PiS-ie się jedna czarna owca znalazła - śmieje się jeden z wujków, zatrudniony jako rewident na kolei. A jego żona sięga do wspomnień i parafraz Biblii:

 

 

I tak dalej, i tak dalej.

 

To jest właśnie poziom Kurwizji. Porównują loty rejsowym samolotem LOTu z lotami rządowym gulfstreamem

 

Na dodatek to są debile, bo nawet nie wzięli listy z 8 lat, a jedynie z 4 bo pewnie taką ktoś im wysłał. Poza tym mogli podliczyć Borusewicza za tą kadencję, ;) ale to trzeba spędzić parę minut w google :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem oryginalną grafikę na Twitterze. Tam nie było wspomniane na niej o marszałku z PIS. Były podane tylko loty Borusewicza.

 

Czyli wynika z tej grafiki, że marszałek PO w 4 lata wylatał kwotę ok 15 razy niższą niż Kuchciński w niecałe þółtora roku (jeśli te kwoty są prawdziwe). Troche takie samozaoranie w wykonaniu TVP. ;) fFaktycznie mogli podliczyć Borusewicza z 8 lat, a nie tylko z 4.

 

 

Nieważne w sumie czym latał Borusewicz. Kuchciński też mógł LOT-em latać. Ten pierwszy pan pokazał, że można. Byłoby patriotycznie i taniej dla polskiego podatnika.

 

PS. Wyczytałem, że Borusewicz był w latach 2005–2015 marszałkiem Senatu VI, VII i VIII kadencji, więc w latach jakie zawiera ta grafika jemu także przysługiwały loty o statusie HEAD.

 

Poza ty jeśli Premier z PO mógł latać liniami rejsowymi, to chyba marszałek z PIS-u również.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...