Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (4356 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4346
  • 4347
  • 4348
  • 4349
  • 4350
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 55 Głosów

#86941 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Sierpień 2019 - 20:41

A przejmujecie się jakimiś śmieciami z wyrokami. Kostecki "Cygan" miał koło Rzeszowa konkretny kurwidołek i był zamieszany w handel żywym towarem. A że ktoś mu pomógł odejść z tego padołu łez? Jednego mniej na utrzymaniu przez normalnych ludzi.

#86942 Użytkownik jest niedostępny   Sfinks 

• Nobody
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2019 - 20:46

- Inaczej mieszkanie stałoby puste - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski tłumaczy się z tego, że Kancelaria Senatu wynajmuje mu rządową willę. To prestiżowe miejsce blisko Belwederu, parlamentu i Łazienek.

Miesięcznie kosztuje to Senat nieco ponad 5,6 tys. zł. Jak twierdzą specjaliści od warszawskich nieruchomości, za mieszkanie w tym standardzie w tej okolicy na wolnym rynku należy zapłacić aż 15-20 tys. zł miesięcznie.

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (marszałek w latach 2005-15) mieszkał i mieszka w sejmowym hotelu. Marszałkowi przysługuje nieco więcej miejsca niż zwykłemu parlamentarzyście – Borusewicz ma do dyspozycji dwa nieduże pokoje, kuchenkę i łazienkę. Jak mówi „Wyborczej”, to nie jest apartament, tylko małe mieszkanko dla jednej osoby, góra dwóch.

Jesienią 2017 r. Karczewski zasłynął powiedzeniem, że „pieniądze nie są najważniejsze i warto pracować dla idei”. Słowa padły przy okazji głodówki lekarzy rezydentów (Karczewski jest lekarzem – chirurgiem).

Zobacz postmisugi, o 13 Sierpień 2019 - 21:41, napisał(a):

A przejmujecie się jakimiś śmieciami z wyrokami. Kostecki "Cygan" miał koło Rzeszowa konkretny kurwidołek i był zamieszany w handel żywym towarem. A że ktoś mu pomógł odejść z tego padołu łez? Jednego mniej na utrzymaniu przez normalnych ludzi.

Może i był, ale ciekawym jest to, że jednej sprawie, w którą są zamieszane całe elyty podkarpacia. Hurtowo popełniają samobójstwa podejrzani. A prokuratorzy i lekarzy od medycyny sądowej się non stop zmieniają.

Ten post był edytowany przez Sfinks dnia: 13 Sierpień 2019 - 20:55

#86943 Użytkownik jest niedostępny   rem 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2019 - 21:02

Ciekawy jest patent w jaki sposób odszedł z tego świata

wp

Nasz informator: - Prokuratura powinna odpowiedzieć na pytanie: czy na leżąco, bezgłośnie można odebrać sobie życie poprzez powieszenie. Są odruchy niekontrolowane, mimowolne i bezwarunkowe. Kostecki siedział z innymi osadzonymi. I nikt nic nie słyszał? "Cygan" to silny facet. Rdzenia nie mógł sobie przerwać. Uduszenie mogło nastąpić poprzez ucisk na tchawicę - mówi nam nasz rozmówca.

#86944 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2019 - 21:12

Zobacz postRadar28, o 13 Sierpień 2019 - 20:56, napisał(a):

Jest rosyjski balet czy słynny chór Aleksandrowa, ale kiedy ostatnio na przykład jakiś film rosyjski trafił do polskich kin i czy ktokolwiek zwrócił na niego uwagę? Nowe seriale, książki, koncerty muzyków z Rosji - nie ma tego za bardzo u nas, więc trudno, żeby Rosja była postrzegana przez pryzmat kultury.

Z filmów np teraz w Warszawie można obejrzeć Niemiłość z 2017 (nominacja do Oscara) . I ogólnie na przeglądach, festiwalach, czy w kinach niesieciowych Rosyjskie filmy goszczą regularnie. Ale fakt, że zainteresowanie przeciętnego widza kończy się na superprodukcjach typu zabili go i uciekł, a takie z Rosji faktycznie nie przebijają się u nas (co nie znaczy, że ich nie kręcą). Seriale - tu mnie masz, zupełnie tego nie śledzę, a szukać mi się nie chce. Na koncerty też nie chodzę, ale np. znajomi w zeszłym roku przeżywali, że nie załapali się na bilet na Little Big (nie mój klimat, choć doceniam teledyski). Teraz wygooglowałem i na jesieni znowu grają w Polsce. Z książek to juz zupełny odlot. Jam jest prosty człowiek, czytam przeważnie fantastykę, ale tylko w tej dziedzinie można rzucić takie nazwiska jak Dymitri Glukhowski, Siergiej Łukjanienko, Olga Gromyko, Nick Perumov że nie wspomnę o wciąż wznawianych klasykach gatunku jak Bułyczow, Strugaccy, Diaczenko. No, a Mistrz i Małgorzata to jedna z moich ulubionych powieści ever.

Zobacz postSfinks, o 13 Sierpień 2019 - 21:46, napisał(a):

Może i był, ale ciekawym jest to, że jednej sprawie, w którą są zamieszane całe elyty podkarpacia. Hurtowo popełniają samobójstwa podejrzani. A prokuratorzy i lekarzy od medycyny sądowej się non stop zmieniają.

No i zastanawiam się gdzie są teraz ci ludzie co przez lata tropili "seryjnego samobójcę"? Kiedyś lubowali się w tym wątku, a teraz jak by ich samych dopadł.

#86945 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2019 - 21:17

Zobacz postrem, o 13 Sierpień 2019 - 21:02, napisał(a):

Ciekawy jest patent w jaki sposób odszedł z tego świata

wp

Wydaje się to dziwne i niemożliwe, a ponoć to dość częsta metoda "powieszenia się". Ofiara zakłada sobie petlę, podciąga się, by pętla się zacisnęła i dusi się. "Zaletą" tej metody jest właśnie to, że współwięźniowie, czy strażnicy poprzez kamery moniturujące, mogą niczego nie zauważyć. Inny "ciekawy" patent to na klamce od drzwi, też się wydaje absurdalny. Ale ja tutaj tylko o samej metodzie. Kostecki, Kuchciński, Ukraińcy i cała ta afera, to inny temat.

#86946 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Sierpień 2019 - 22:18

Wg mnie ktoś mu pomógł, ale to bardziej wspólnicy, którzy mają wtyki. Mafia trzyma nadal z polityką.

#86947 Użytkownik jest niedostępny   Medivho 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2019 - 22:26

https://bit.ly/2TzleGn

To chyba tyle jeśli chodzi o listy poparcia sędziów do KRS.

Ten post był edytowany przez Medivho dnia: 13 Sierpień 2019 - 22:27

#86948 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 00:39

Zobacz postMedivho, o 13 Sierpień 2019 - 23:26, napisał(a):

Nieważne, że to z prawem nie ma wiele wspólnego, ale jakieś namiastki pozorów praworządności pozostają. Jak mi ktoś jeszcze powie, że PiS naprawia państwo i szanuje Konstytucję... W tej jednej sprawie najpierw po prostu odmawiali podania informacji publicznej, po ostatecznym wyroku sądu wymyślili sobie, że zwykły urzędnik może to zatrzymać a teraz ktoś wpadł na inny pomysł, żeby podeprzeć się TK w tej sprawie. To nic, że w wyroku sądowym chodzi o ogólne prawo dostępu do informacji publicznej a nie o konkretną ustawę. Zapewne też TK nie wyda wyroku, tylko zarządzi zabezpieczenie (ma w ogóle takie uprawnienia TK? To nie jest zwykły sąd przecież) a potem sprawa będzie sobie leżała bez rozstrzygnięcia bo wcale nie będzie potrzebny wyrok, skoro główny cel zostanie osiągnięty.

#86949 Użytkownik jest niedostępny   Push-up3k 

• 1945-2015 RIP Lemmy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 05:44

Zobacz postMedivho, o 13 Sierpień 2019 - 23:26, napisał(a):

Nie używaj bit ly, ani jakichkolwiek innych skraczacy linków.

https://fakty.interi...cy-jawnosci-lis,nId,3147252

#86950 Użytkownik jest niedostępny   Push-up3k 

• 1945-2015 RIP Lemmy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 07:33

Bęc.
https://wjakobik.com...ie-chciala/amp/

#86951 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 08:14

Zobacz postPush-up3k, o 14 Sierpień 2019 - 06:44, napisał(a):

Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

Czekam na dzień, kiedy ta swołocz stanie przed Trybunałem Stanu.

#86952 Użytkownik jest niedostępny   Klakier1984 

• from another galaxy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 08:21

Zobacz post209458, o 13 Sierpień 2019 - 22:12, napisał(a):

No i zastanawiam się gdzie są teraz ci ludzie co przez lata tropili "seryjnego samobójcę"? Kiedyś lubowali się w tym wątku, a teraz jak by ich samych dopadł.

Nie żebym się lubował ale chętnie się dowiem jak to jest. Kiedyś ludzie ginęli tylko śmiercią naturalną, a tu nagle jak się władza zmieniła Ci sami, którzy wcześniej się z tematu śmiali pod nosem nagle odkrywają Amerykę, że zabójstwa to nie jest wyłącznie kwestia amerykańskich filmów. Żałosne.

#86953 Użytkownik jest niedostępny   Kowal 

• ¯\_(ツ)_/¯
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 09:42

Przestępca został szefem policji. Piękne czasy :E

#86954 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 09:45

Kolonko zakłada partie swoją xD? Kolejny Korwin bydzie?

#86955 Użytkownik jest niedostępny   nemar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 09:54

Zobacz postKlakier1984, o 14 Sierpień 2019 - 08:21, napisał(a):

Nie żebym się lubował ale chętnie się dowiem jak to jest. Kiedyś ludzie ginęli tylko śmiercią naturalną, a tu nagle jak się władza zmieniła Ci sami, którzy wcześniej się z tematu śmiali pod nosem nagle odkrywają Amerykę, że zabójstwa to nie jest wyłącznie kwestia amerykańskich filmów. Żałosne.

Kurde, jeszcze niedawno "seryjny samobójca", obok Smoleńska, sfałszowanych wyborów itd. był głównym hasłem srodowiska PiS i podobnych. Nawet w tym wątku to się chyba pojawialo.

Ja tam się ciesze, że te wszystkie brednie jakoś nie są już podnoszone, choć wiem że to tylko chwilowe. Gdyby PiS stracił władzę lub z innych powodów były mu potrzebne to ke ożywi, a elektorat ponownie to kupi.
Tu ponownie wychodzi, że ja tego elektoratu nie rozumiem. Żeby po takich kłamstwach wierzyć im w cokolwiek to trzeba wyłączyć rozum.

A zabójstwa się oczywiście zdarzają, uciszanie świadków zapewne także. Tylko to są rzadkie wyjątki, raczej nie związane z władzą tą czy inną. Zresztą aby władza mogła coś takiego przeprowadzić to musiałaby wpierw zlikwidować niezależność sądów, prokuratury i najlepiej jeszcze mediów.

Ten post był edytowany przez nemar dnia: 14 Sierpień 2019 - 09:57

#86956 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 11:13

Jeszcze taka wtrętka o samobójstwach, że jak się w 2009 jakiś koleś od sprawy Olewnika powiesił, to jednak Ćwiąkalski złożył dymisję.

#86957 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 11:32

Tydzień po śmierci Dawida Kosteckiego w Areszcie Śledczym na Białołęce, w Zakładzie Karnym w Rzeszowie próbował popełnić samobójstwo kolejny więzień - dowiaduje się Radio ZET. Wg ustaleń Radia ZET 1 lipca tego roku miał on być przetransportowany do Warszawy, by zeznawać w tej samej sprawie co Kostecki dotyczącej rozboju.
Więcej: https://wiadomosci.r...nic-samobojstwo

Mój link

Były jakieś doniesienia, że na szyji pięściarza znaleziono ślady njakłuć, które pochodzą być może od igły (odurzenie?). Prokuratura twierdzi, że to ślady po ukąszeniu owada.

Dziś czytałem, że przed śmiercią Kosteckiemu podano silny lek nasenny.

"W mediach pojawiają się kolejne doniesienia, które podają w wątpliwość oficjalne ustalenia służb. Jak dowidzieli się dziennikarze "Rzeczpospolitej" Kostecki mógł być zastraszany. To właśnie dlatego miał popełnić samobójstwa. Inna wersja mówi, że jego śmierć upozorowano. - W strukturach więziennych mówi się o nasennym środku clonazepam, który zmniejsza napięcie mięśni. Prokuratura niczego nie wyklucza – czeka na wyniki toksykologii - czytamy w "Rzeczpospolitej"."

Niedawno twierdzili, że to ewidentne samobójstwo, a teraz niczego nie wykluczają.

Trzeba brać popraWkę, że to info pochodzi z Superexpressu, a ta gazeta z kolei powołuje się na Rzeczpospolitą.

Ten post był edytowany przez Flik dnia: 14 Sierpień 2019 - 11:51

#86958 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 11:43

A zabójstwa się oczywiście zdarzają, uciszanie świadków zapewne także. Tylko to są rzadkie wyjątki, raczej nie związane z władzą tą czy inną. Zresztą aby władza mogła coś takiego przeprowadzić to musiałaby wpierw zlikwidować niezależność sądów, prokuratury i najlepiej jeszcze mediów.

Obawiam się, że jest ciut inaczej. Bezpośrednio oczywiście nikt tu nie będzie ani wydawał takich wyroków, ani ich wykonywał, natomiast może być już spora bierność organów ścigania wobec niektórych grup, a te z kolei mogą mieć sporo na sumieniu. Wtedy nie trzeba likwidować niczego, wystarczy że dany prokurator/sędzia "zrozumie", że tej konkretne sprawy nie trzeba przesadnie drążyć.

Kuciak czy Ziętara pokażą, że i ta ze świecznika władza może być mocno upaprana. W mojej niewielkiej miejscowości też zabito początkującego dziennikarza. Rodzina tyle od niego wiedziała, że wpadł na trop jakiejś afery, którą chciał opisać. Kilka dni później zaginał, chyba pół roku póxniej znaleziono go w Wiśle z workiem na głowie. Jego nazwisko anonimowe, nieznane, sprawców nigdy nie znaleziono, chyba nawet niespecjalnie szukano.

Kiedyś tu już żartem pisałem, chyba w polemikach z Godonem. Zagadałem znajomego policjanta "Jak to jest, że wszyscy w okolicy wiedzą, że tu i tu jest dziupla samochodowa, a wy o tym nie wiecie?" Dostałem odpowiedź "my też o niej doskonale wiemy". Ta powszechna wiedza u wszystkich bynajmniej dziupli nie przeszkadzała, ba, nawet chyba pomagała, bo każdy wiedzial gdzie się zaopatrzyć w razie potrzeby.

Jeszcze taka wtrętka o samobójstwach, że jak się w 2009 jakiś koleś od sprawy Olewnika powiesił, to jednak Ćwiąkalski złożył dymisję.

Pamięc może mi szwankować już - ale nie było to przypadkiem po serii trzech samobójstw swiadków w tej samej sprawie?

@209458
Też nie przeceniałbym tamtej dymisji, w sensie jej znaczenia. PiS, podobnie jak kiedyś Samooobrona, na tle innych partii wyróżnia się prostactwem, takim tępym, kołchoźnianym. Ot oderwali niepiśmiennego od pługa i mu powiedzieli "od dzisiaj jesteś pan i minister". Zieliński to klasyka tutaj. Ci z SLD dla mnie byli przeciwieństwem tego (PO i jej poprzedniczki to cos pomiędzy), to sukinsyny kute na cztery łapy. I myślę, że w SLD sporo decyzji było podejmowanych pod wizerunek, tak by pokomusza mafia zyskiwała, a krzywdy sobie tam (generalnie) wzajemnie nie robiono. Kiszczak, czy Rakowski (i wielu im podobnych, na swój sposób klasę i bezkarność do końca zachowali. A co się działo, gdy ktoś się mógł z mafii wyłamać? A tu już mamy Jaroszewiczów, czy Sekułę.

Ten post był edytowany przez krzyyss dnia: 14 Sierpień 2019 - 11:57

#86959 Użytkownik jest niedostępny   forfun 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 13:10

K*rwa, gdzie my żyjemy? Urzędnik może(w swoim mniemaniu) zawiesić wykonanie wyroku sądu :D... Przyklaskują mu prawi i sprawiedliwi "prawnicy"(jak się czują Ci, którzy "dali" im dyplomy? Nie wspominam o renomie uczelni, która leci na pysk).

#86960 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 14:22

A bo to pierwszy raz? Dodaj jeszcze do tego ministra Kamińskiego (on w tym momencie jest szefem MSWiA, a także koordynatorem ds służb specjalnych. Nie wiem czy to drugie to w randze ministra.

Z tymi listami poparcia do KRS jest tak: W jej skład wchodzi podajże 15 sędziów. Daną kandydaturę może poprzeć grupa 2 tys obywateli, lub grupa 25 sędziów. Czytałem, że być może nie wszyscy członkowie KRS mają

te wymagane 25 podpisów.

Być może tu jest tajemnica, dlaczego tak zaciekle bronią się przed upublicznieniem tych list. PIS nie szanuje nawet reguł prawnych, które sam tworzy.

Obecną Prezes TK też chyba powołali z naruszeniem prawa, które sami uchwalili.

• (4356 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4346
  • 4347
  • 4348
  • 4349
  • 4350
  • Ostania »