Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko to na pewno nie. Jest jeszcze oczyszczalnia "Południe" na Wilanowie, uruchomiona jakoś po 2000 i tam trafiają ścieki z południowej cześci lewego brzegu. Nie wiem dokładnie z których dzielnic.

 

Ale tez trzeba powiedzieć, że wody w Wiśle poniżej średniej, a ludzi w Warszawie przybywa...

niestety to jest prawda, Warszawa latami zrzucała nie oczyszczane ścieki do Wisły poniżej własnego ujęcia (gwałcąc wszystkie dyrektywy środowiskowe)

jeszcze dekadę temu kąpiel w Wisłę kończyła się wizytą u dermatologa dopiero nie dawno czystość wody się poprawiła

 

zamiast tego kolektora powinna powstać 2 północna oczyszczalnia na lewym brzegu

 

całe zamieszanie przypomina mi aferę z katastrofa budowlaną na budowie stacji "Centrum Nauki Kopernik" na powiślu (uszkodzenie tunelu Wislostrady przez erupcje kurzawki) gdzie wina była firma budowlana z powodu opieszałości w robieniu wylewki betonowej ...

wtedy obwiniano Gronkiewicz-Walc za trudne warunki geologiczne (glacitektonikę zlodowacenia środkowo polskiego) w tym rejonie

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suski to ten technik teatralny?

 

Taa, perukarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sprawa się rypła. Trump z powodu huraganu odwołał wizytę w Warszawie. Kiedyś Obama odwołał wizytę z powodu wulkanu tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w panoramie i wiadomościach to już przesadzili. Praktycznie cały program o Trzaskowskim, jego wina, jego wina, jego bardzo wielka wina, kiedy usunie awarie, wiedział nie powiedział, kataklizm, gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz... głowa już mnie boli. Rozumiem inteligentną propagandę ale aktualnie TVPiS leci na poziomie Korei Północnej*

 

 

 

 

*przepraszam propagandę Korei Północnej, nie chciałem ich obrazić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni taką tępą propagandę uprawiają od lat Rysiu, teraz to zauważyłeś? To już nie jest Dziennik Telewizyjny nawet, a Polska Kronika Filmowa. Kto nie wie co to było to niech sobie wygugla wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie cały program o Trzaskowskim, jego wina, jego wina, jego bardzo wielka wina, kiedy usunie awarie, wiedział nie powiedział, kataklizm, gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz... głowa już mnie boli. Rozumiem inteligentną propagandę ale aktualnie TVPiS leci na poziomie Korei Północnej*

Padłem ze śmiechu :lol2:

Nie oglądam wiadomości politycznych,mnie to nie interesuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że TVN jest w pełni obiektywny i nie ciągnie w swoją stronę. Ciągnie.

Ale jak mi tu ktoś porównuje to z TVP albo stwierdza, że w TVP zawsze była pro-rządowa propaganda i niewiele się zmieniło, to autentycznie powinien się udać do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawszych tematów, bo o hejtowanie sedziow to juz wiadomo, tak samo jak sterowaniu procesami. O tym co służby mogą zrobić i jakie zabawki sobie kupiły.

 

https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czy-pegasus-dziala-w-polsce,964937.html

 

W ramach bardziej technicznej analizy.

 

https://niebezpiecznik.pl/post/jak-wykryto-slady-rzadowego-trojana-na-smartfonach-w-polsce/

 

 

Ooo szczekaczki odpalone w najbardziej żałosnym spinie tego roku :rotfl:

 

Niezależne media w akcji: https://i.imgur.com/lVjF1rp.jpg :rotfl:

 

Wszystkie portale informacyjne na pierwszych stronach informacyjne (w tym naTemat - szacun!) piszą o potencjalnej katastrofie sanitarnej w Wiśle. TNV24 jakoś ma problem z zauważeniem sprawy, gdzieś pojawia się na dole strony linijka czy dwie pod działem Warszawa, ale generalnie "nie drążmy sprawy". Ciekawe, czy postać Trzaskowskiego ma z tym związek i czy inna byłaby reakcja i bicie tematu, gdyby prezydentem był pisowski Dzban. ;)

 

Nie ma o czym tutaj mówić. Tylko pislamska patola kręci shitstorm, co dla nich jest środowiskiem naturalnym.

 

Do 2012 takie ścieki lądowały codziennie w Wiśle. W 2008 to HGW podpisałą umowe na modernizację Czajki. Wszystkie miasta na północ od Warszawy od dawna, miały systemy oczyszczania wody. Warszawa bierzę wodę, min z dna Wisły parę KM przed kolektorem ściekowym.

 

O czym oczywiście pisowcy nie mają pojęcia. :rotfl:. Dla jednego ścieki płyną na POŁUDNIE, drugi twierdzi, że ścieki się cofają.

 

Tutaj nawet pół rządu się spotyka. Tylko jakoś tak dziwnie, bez ministra MSWiA, który za takie problemy odpowiada ustawowo.

 

OCGuKGc.jpg

 

Dodaktowo tutaj jest dość łopatologiczne wyjaśnienie skali problemu.

 

CFYooy3.jpg?1

 

Dobranoc

Edytowane przez Sfinks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że TVN jest w pełni obiektywny i nie ciągnie w swoją stronę. Ciągnie.

Ale jak mi tu ktoś porównuje to z TVP albo stwierdza, że w TVP zawsze była pro-rządowa propaganda i niewiele się zmieniło, to autentycznie powinien się udać do psychiatry.

 

Obiektywna telewizja nie istnieje. Ale są pewne poziomy obiektywizmu (jego braku). TVPiS przebiło wszelkie skale jeśli chodzi o poziom propagandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TK, SN czy KRS prze sporej dawce ignorancji (lub dobrej woli-jak kto woli ;) ) wyborcy mogli traktować jako abstrakcje, która ich nie dotyczy.

Tutaj jest czarno na białym pokazane, że można sobie ludzi mieszać z błotem bezkarnie ( chyba, że poleci naprawdę sporo ważnych głów) tego gówienka nie da się w żaden sposób ładnie zapakować.

Tutaj zwracam uwagę, że wielu wyborców PiS wręcz kibicowało Kaczyńskiemu przy przejmowaniu sądownictwa w ramach robienia porządku i walki z komuchami. Od wielu lat z resztą PiS karmi ludzi retoryką wojenną a na wojnie wszystkie środki dozwolone włącznie z tymi nielegalnymi czy w normalnej sytuacji niemoralnymi. W szczytnej sprawie wolno wszystko łącznie z nielegalnym wynoszeniem dokumentów i rozsiewaniem kłamstw.

 

Poza tym PiSowi udało się coś w pewnym sensie niebywałego: tak długo i notorycznie łamali wszelkie standardy, że to już kompletnie spowszedniało i za bardzo im zaszkodzić nie może. Już nawet nikt nie próbuje podnosić zasadnych haseł o niszczeniu demokracji, bo się całkiem zużyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVN niewątpliwie jest telewizją sprzyjającą opozycji natomiast TVP nie sprzyja PiSowi, to tuba propagandowa PiSu, w dodatku finansowana z naszych podatków. Taka drobna różnica.

 

A co do awarii w oczyszczalni to w dzieciństwie nieraz spacerowałem w Warszawie nad Wisłą i pamiętam cuchnące miejsca gdzie do rzeki wpadały nieoczyszczone ścieki z całej lewobrzeżnej części miasta. Przez dziesiątki lat gó**a z Warszawy płynęły sobie do Bałtyku i teraz nagle gdy przez parę tygodni/miesięcy sytuacja się powtórzy to nagle PiS robi z tego wielką katastrofę (nagle tacy proekologiczni choć wcześniej było tylko: wiatraki złe, wungiel dobry, wycinka drzew dobra), oskarżają Trzaskowskiego (atakują go od dawna i nie wiem czy tak się go boją czy może nadal boli ich skala porażki Jakiego), a wszystko to by odwrócić uwagę od afery Ziobry. Ciekawe jak TVP poradzi sobie ze "zdradą" Trumpa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym PiSowi udało się coś w pewnym sensie niebywałego: tak długo i notorycznie łamali wszelkie standardy, że to już kompletnie spowszedniało i za bardzo im zaszkodzić nie może. Już nawet nikt nie próbuje podnosić zasadnych haseł o niszczeniu demokracji, bo się całkiem zużyły.

 

Można to skomentować słowami Stefana Kisielewskiego:

 

1484762586_emev5f_600.jpg

 

W sprawie afery w MS wychodzą na jaw nowe fakty:

 

Sędziowie dobrej zmiany ustawiają terminy spraw sądowych na życzenie Emi. Ujawnienie tego faktu powinno zakończyć polityczny byt Zbigniewa Ziobry

 

Ktoś już kiedyś gardłował o sędziach na telefon....

 

Ciekawe jakich rzeczy jeszcze się dowiemy w sprawie?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś jeszcze wypłynie, tylko co z tego? Skoro do tej pory po tym co wyszło i w MS i z Kuchcińskim, słupki nie pikują w dół, to dla mnie społeczeństwo jest już kupione. Wszystko mogą robić. I wydaje mi się, że dopiero jak walną podwyżkami w 2020r., walnie kryzys na świecie, albo jedno i drugie, to wtedy ludzie się obudzą. A tak się cieszyłem wracając z Podkarpacia, bo się okazało, że z poparciem pisu tam wcale różowo nie jest (okolice Krosna)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

next.gazeta.pl/next/7,151003,25133985,wielka-polityka-i-ogromne-pieniadze-amazonia-plonie-ale-to.html#s=BoxMMtImg1

 

źródło tekstu absolutnie nie jest przychylne Bolsano, więc jesli trzeba brać poprawkę, to na korzyść Bolsano. Warto zobaczyć jak kwestia pożarów wygladała w poprzednich latach, za co wyleciał popzrednik Bolsano i jak wygląda tam "wielka polityka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś jeszcze wypłynie, tylko co z tego? Skoro do tej pory po tym co wyszło i w MS i z Kuchcińskim, słupki nie pikują w dół, to dla mnie społeczeństwo jest już kupione. Wszystko mogą robić. I wydaje mi się, że dopiero jak walną podwyżkami w 2020r., walnie kryzys na świecie, albo jedno i drugie, to wtedy ludzie się obudzą. A tak się cieszyłem wracając z Podkarpacia, bo się okazało, że z poparciem pisu tam wcale różowo nie jest (okolice Krosna)..

Czemu miałby być kryzys w 2020r? Raczej mocno wątpliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałby być kryzys w 2020r? Raczej mocno wątpliwe ;)

 

Może źle napisałem. W 2020r. obstawiam wszelkiego rodzaju podwyżki. Kryzys w sumie, dlaczego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys jak najbardziej jest możliwy. Niektórzy twierdzą, że jest więcej niż pewny.

 

Z nadchodzącym światowym kryzysem gospodarczym było dotąd jak z kwiatem paproci. Wszyscy o nim mówili, ale nikt go nie widział. Niestety, zwiastuny kryzysu stają się widoczne.

 

Mój link

 

Zastanawiam się dlaczego miałby się zacząć od Niemiec. Imigranci? Socjal? Czy to nie ma z tym nic wspólnego?

 

Co do podwyżek to straszą dużymi podwyżkami prądu dla odbiorców indywidualnych. Chodzi o te co miały być na początku tego roku. Mówi się nawet o tym, że teraz wybuchną ze zdwojoną siłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys jest prawdopodobny. Niemiecka gospodarka już dostaje zadyszki, jeśli to coś poważniejszego to i nasza gospodarka to odczuje, zwłaszcza przy obecnym rządzie i nieodpowiednich ludziach w Radzie Polityki Pieniężnej - tak, są tam ludzie którzy przy obecnej inflacji zastanawiają się nad obniżką stóp procentowych :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podwyżek to straszą dużymi podwyżkami prądu dla odbiorców indywidualnych. Chodzi o te co miały być na początku tego roku. Mówi się nawet o tym, że teraz wybuchną ze zdwojoną siłą.

Trudno nazwać to straszeniem, jeśli są to proste fakty: dopłaty z budżetu, dzięki którym zwykły Kowalski nie widzi podwyżki skończą się na początku przyszłego roku - w końcu po wyborach niech się dzieje co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys? Jaki kryzys, przecież mamy planowany budżet bez deficytu :E

Ciekawe czy po wyborach jednak im się nie odwidzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałby być kryzys w 2020r? Raczej mocno wątpliwe ;)

 

Kryzys może nie, ale u mnie od października przez najbliższe pół roku zamówienia spadają o 11-15% względem prognozowanych, przemysł automotive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem ciekawą rozmowę :E. Rozmawialiśmy z Niemcem, wykształconym i pracującym na wysokim stanowisku. Jest głównym architektem w konkretnej firmie, prowadził np. takie inwestycje jak budowa hotelu Mariott.

 

Gościo pochwalił nam się, że jedzie na dniach do polski w Tatry na motocyklu na urlop i zaraz po tym powiedział, że trochę przed samym wyjazdem zaczyna się obawiać tego wypadu. My pytamy dla czego, a on mówi wiecie ta nowa rządząca partia w Polsce o to chodzi :E

 

I trzeba było mu tłumaczyć, że nic mu osobiście nie zrobią, że tylko robią bajzel w polityce i gospodarce :E etc.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys może nie, ale u mnie od października przez najbliższe pół roku zamówienia spadają o 11-15% względem prognozowanych, przemysł automotive.

Branża automotive to obrywa raczej przez spadek produkcji w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branża automotive to obrywa raczej przez spadek produkcji w Niemczech.

Dużo segmentów automotive padnie, gdy wzrośnie udział elektryków w rynku, bo ogromna liczba części odpada w przypadku 100% elektryka. Zostaje karoseria i układ zawieszenia. No chyba że kolega wyżej mówi o czymś innym niż części.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...