Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Była marszałek Sejmu politykę ma we krwi – jej korzenie sięgają najważniejszych polityków II Rzeczpospolitej.

 

Pradziadkowie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej decydowali o losach przedwojennej Polski – Stanisław Wojciechowski był prezydentem II RP od 1922 roku aż do zamachu majowego w 1926 roku, a Władysław Grabski pełnił dwukrotnie rolę premiera w latach 20. XX w. Zasłynął głównie reformą walutową ze stycznia 1924 roku. Wprowadziła ona złotego, z którego korzystamy do dziś.

 

Połowa artykułu to rozwodzenie się nad osiągnięciami Grabskiego. Osoba jej pradziadka jej jest najważniejszą kwalifikacją?

 

Po drugie: to czy czasem PO nie zarzucała Kaczyńskiemu tchórzostwa, bo według nich premierem powinien być szef partii?

Edytowane przez mag_zbc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... Wytknęła Latającemu Holendrowi, że nie interweniował w sprawie żółtych koszulek we Francji.

 

Nie wiem, ale ja w sprawie żółtych koszulek nie widzę naruszenia zasad praworządności. Ludzie mają prawo protestować przeciwko czemuś co im się nie podoba. Tak samo policja ma prawo do interwencji jeśli drastycznie naruszane jest prawo. Skala i ewentualna

 

brutalność to troche inna sprawa. Chyba, że ty myślisz o czymś innym.

 

 

Co do Piebiaka to przecież on i nie tylko on powinien być wydalony z zawodu. to pierwsza konsekwencja. Jeśli zostało naruszone prawo to powinien również ponieść odpowiedzialność karną. Zachował się troche jak lekarz, który z premedytacją szkodzi swoim pacjentom.

 

Jak tu mieć do takiego człowieka zaufanie? Gdzie jest przesłanka nieskazitelnego charakteru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='05 Wrzesień 2019 - 15:35' timestamp='1567690542' post='15620446']

To napisałeś (pogrubienie moje):

 

Czyli genetyka nie ma znaczenia, a wychowanie, wzorce i środowisko.

 

Moje pytanie jest skąd wzorce homoseksualne w środowisku bez takich wzorców, gdzie jesteś wychowywany w tradycyjnym modelu rodziny.

Istotny w znaczeniu znaczący. Badania wykluczyły decydujący wpływ genetyki, więc podtrzymuję to co zacytowałeś ("coraz więcej wskazuje, że..."). Oczywiście może się okazać, że homoseksualistą zostaje się, gdy matka je za dużo marchewki w czasie ciąży, ale taka hipoteza wydaje się mało prawdopodobna. Nie wymagaj ode mnie, że będę próbował tłumaczyć, dlaczego jakieś hipotetyczne dziecka wychowane w tradycyjnej rodzinie zostało homoseksualistą. Jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? Mam napisać, że matka mu nie okazywała czułości w okresie niemowlęcym albo że konserwatywny tata zbyt często wyjeżdżał w delegacje? A skąd ja mam to wiedzieć? (zwłaszcza, że osoba o której piszemy nie istnieje) ;P

 

Rozumiem, że nie zgadzasz się, żeby jakakolwiek okoliczność po narodzinach dziecka miała wpływ na kształtowanie się orientacji seksualnej? Sprecyzuj swoje stanowisko, będzie nam wtedy łatwiej dyskutować.

 

Tak sobie przeglądam internety i widzę, że najbliższy i najbardziej zaufany współpracownik Ziobry - Piebiak wyjechał sobie spokojnie na wakacje :). Ależ my mamy państwo dbające o swoich :). Frasyniuk za dotknięcie policjanta ma kajdanki założone o 6 rano, PiSowiec który popełniał przestępstwa(odsyłam do artykułów prawników) śpi sobie spokojnie po tym, jak już zdążył zniszczyć dowody :). Rosja w pełniej krasie. I ludzie na takie dno jeszcze zagłosują. W głowie się to nie mieści.

Generalnie się zgadzam, ale jednak mimo wszystko lepiej się stało, że pojechał na urlop, niż gdyby miał orzekać jako sędzia. Pewne rozwiązania prawne są niezbędne w praworządnym państwie. Np. takie, że odsunięcie sędziego od orzekania przed prawomocnym skazaniem w sprawie karnej czy dyscyplinarnej powinno mieć miejsce możliwe rzadko, wyjątkowo. Inaczej władza wykonawcza mogłaby zbyt łatwo eliminować niepokornych sędziów. A że czasem skorzysta na tym szuja walcząca z praworządnością - to jest niezbędny koszt.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tradycyjna orka na klakierku, jest nadal szanowana tradycja. A podobno tutaj tyle lewakuf :E

 

 

Plus dwa lata i 3 miesiące rządów złotego dziecka w PEKAO. Wcześniej okupiliśmy ten bank od Włochów za około 3,5 MLD €, po odkupieniu z banku poleciało prawie 900 osób.

 

Zj6faZX.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati obiecuje dogonienie Niemiec w ciągu 20 lat. Z czym do ludzi. My nawet nie mamy jednej marki pokroju Samsunga.

 

Ostatni gasi światło.

 

Czyli tradycyjna orka na klakierku, jest nadal szanowana tradycja. A podobno tutaj tyle lewakuf :E

 

 

Plus dwa lata i 3 miesiące rządów złotego dziecka w PEKAO. Wcześniej okupiliśmy ten bank od Włochów za około 3,5 MLD €, po odkupieniu z banku poleciało prawie 900 osób.

 

Zj6faZX.png

Kupili najgorszy bank w Polsce.

 

Miałem tam kiedyś konto, ale zrezygnowałem. Chciałem pobrać 40k z konta. Pani Władzia darła japę na cały bankdo pani Jadzi, że ten pan chce tyle kasy wyciągnąć. Kasę trzymałem mocniej niż piersi dziewczyny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sfinks

Niedoczekanie ;) Ci od słynnej orki tradycyjnie nie potrafią pokazać czarno na białym do czego właściwie piją (podobnie jak ty) ponadto są tu inni forumowicze, którzy potrafią zachować odrobiną zdrowego rozsądku podczas dyskusji. Twoje lata protestów i darcia japy nie pomogły :E

 

Mógłbyś poczytać co tu pisał Assassin lub co cytował Flik albo poprostu wrzucić hasło w google i samemu poszerzyć horyzonty ale lepiej uprawiać dziecinadę...ile ty masz chłopie lat ?

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotny w znaczeniu znaczący. Badania wykluczyły decydujący wpływ genetyki, więc podtrzymuję to co zacytowałeś ("coraz więcej wskazuje, że..."). Oczywiście może się okazać, że homoseksualistą zostaje się, gdy matka je za dużo marchewki w czasie ciąży, ale taka hipoteza wydaje się mało prawdopodobna. Nie wymagaj ode mnie, że będę próbował tłumaczyć, dlaczego jakieś hipotetyczne dziecka wychowane w tradycyjnej rodzinie zostało homoseksualistą. Jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? Mam napisać, że matka mu nie okazywała czułości w okresie niemowlęcym albo że konserwatywny tata zbyt często wyjeżdżał w delegacje? A skąd ja mam to wiedzieć? (zwłaszcza, że osoba o której piszemy nie istnieje) ;P

 

Rozumiem, że nie zgadzasz się, żeby jakakolwiek okoliczność po narodzinach dziecka miała wpływ na kształtowanie się orientacji seksualnej? Sprecyzuj swoje stanowisko, będzie nam wtedy łatwiej dyskutować.

Wymagam odrobiny pokory w wydawaniu tez.

Jeżeli wychowanie miałoby zasadniczy wpływ na homoseksualizm, to by to zostało dawno dostrzeżone. Przez wieki model rodziny i wychowania się zmieniał, mamy zasadniczo różne kultury na całej Ziemi. Mimo to, z tego co wiem, odsetek osób homoseksualnych jest mniej więcej stały.

Dalej, w ramach jednej rodziny, gdzie dzieci są jednakowo traktowane i wychowane, trafiają się homoseksualne. Czyli te same warunki środowiskowe, a wynik inny.

 

Według mnie:

-genetyka - opierając się na tych najnowszych badaniach, zgadzam się z tym co piszesz, że może dawać podstawy ale nie jest decydująca. Osobna kwestia to badania nad RNA, które też ma wpływ na nasz genom, czy mówiąc dokładniej jego interpretację. Z tego co wiem dopiero zaczynamy poznawać i rozumieć jak te mechanizmy RNA działają, więc nie wykluczam, że tutaj się coś znajdzie.

-rozwój płodowy - w tej chwili uznaję to za podstawę formowania się preferencji seksualnych, jest to moment formowania się mózgu i oprócz genów wpływ na pewno ma środowisko w jakim się rozwija (np. hormony matki). W końcu to mózg odpowiada za popęd płciowy, który jest pierwotnym instynktem.

-wychowanie, wpływ środowiska - nie twierdzę, że nie ma wpływu ale decydujący wpływ może mieć jedynie w skrajnych przypadkach (zaburzenia, w części lub w całości dewiacje - ciężko mi powiedzieć, (homo)seksualne zachowania zastępcze), standardowo to tylko preferencje względem wyglądu czy zachowania. Zgadzam się też, że orientacja nie jest 01 i w tym przypadku wpływ środowiska (okoliczności) będzie miał wpływ na zachowania seksualne, np. ktoś 70% hetero zwykle wybiera osoby przeciwnej płci ale w sprzyjających okolicznościach nie odmówi kontaktu z tą samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony Becia Kempa (...)

00096T15YT9UI2OC-C122-F4.jpg

Czaruś (23) będzie startował w wyborach, mamusia pewnie załatwiła dobry numerek startowy.

Zerowe doświadczenie w polityce... nie ma problemu ;)

ALL HAIL NEPOTYZM, WIELKI SUKCES PISU :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00096T15YT9UI2OC-C122-F4.jpg

Czaruś (23) będzie startował w wyborach, mamusia pewnie załatwiła dobry numerek startowy.

Zerowe doświadczenie w polityce... nie ma problemu ;)

ALL HAIL NEPOTYZM, WIELKI SUKCES PISU :E

Jest z prawilnej opcji. Wystarczy ,;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00096T15YT9UI2OC-C122-F4.jpg

Czaruś (23) będzie startował w wyborach, mamusia pewnie załatwiła dobry numerek startowy.

Zerowe doświadczenie w polityce... nie ma problemu ;)

ALL HAIL NEPOTYZM, WIELKI SUKCES PISU :E

Wiesz, w sumie kandydować może każdy z odpowiednim wiekiem. Jak ludzie na niego zagłosują to czemu nie. BTW. Jaki został radnym Opola w wieku 21 lat. Z list PO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LGBT siedzi i płacze Mój link Naukowcy dowiedli, że nie ma żadnego "genu homoseksualizmu" Biedni ci wszyscy "geje od urodzenia" :E

 

Klakier problem jest taki że rozpoczynasz dyskusję w sposób niemerytoryczny, złośliwy, mocno naciągając tezę na swoje potrzeby (jeżeli ktoś nie przeczyta dokładnie źródła to po Twoim poście może odnieść wrażenie że naukowcy udowodnili że genetyka nie ma żadnego wpływu, a to nie prawda), a potem oczekujesz tylko merytorycznej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wpis był bekowy (lub złośliwy jak kto woli) ale w gruncie rzeczy nie rozminąłem się zasadniczo z prawdą, a tutaj lament jakbym napisał, że 2+2=5 Potem inni użytkownicy również potrafili się do tego ustosunkować w podobny sposób, tymczasem twardogłowi (jeden z tradycyjną pianą na ustach) dalej skakali jak oparzeni.

 

Jakbym tu napisał, że susza to wina PiS nikt by się nawet nie zająknął, albo że każdy ksiądz ma coś na sumieniu :red: taki uroku wielu użytkowników tego forum.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziom wydaje się że sa tylko płcie męska i żeńską

a potem ni stąd ni zowąd okazuje się że natura jest innego zdania :E

https://pl.wikipedia.org/wiki/Interp%C5%82ciowo%C5%9B%C4%87

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_niewra%C5%BCliwo%C5%9Bci_na_androgeny

 

to zjawisko jest wzmiankowane na rozszerzonej biologii w liceach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziom wydaje się że sa tylko płcie męska i żeńską

a potem ni stąd ni zowąd okazuje się że natura jest innego zdania :E

https://pl.wikipedia.org/wiki/Interp%C5%82ciowo%C5%9B%C4%87

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_niewra%C5%BCliwo%C5%9Bci_na_androgeny

 

to zjawisko jest wzmiankowane na rozszerzonej biologii w liceach ...

Byłem biol-chem, ale pierwsze słyszę o tym. Ale podobno jest ponad 50 płci? To ja już nic nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziom wydaje się że sa tylko płcie męska i żeńską

a potem ni stąd ni zowąd okazuje się że natura jest innego zdania :E

https://pl.wikipedia.org/wiki/Interp%C5%82ciowo%C5%9B%C4%87

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_niewra%C5%BCliwo%C5%9Bci_na_androgeny

 

to zjawisko jest wzmiankowane na rozszerzonej biologii w liceach ...

Być może kiedyś będziemy na przykład bezpłciowi w znaczeniu rozrodczym. Teraz płci są dwie, reszta to różnego typu anomalie wywołana albo różnego typu niedorozwojem płciowym, albo może już próbami ewolucji do czegoś innego. Nie ma się tu co obrażać. Czasami ludzie rodzą się bez ręki, czasami z trzecią, czasami ze stulejka i tyle.

Co do orientacji uważam że człowieka można wytresować (celowy dobór słowa) do wszystkiego. Jednak najczęściej będzie to cecha wrodzona czy to z powodu jednego czy tysięcy genów. Zresztą że jest to wiele genów jest to logiczne. Mamy przecież heteroseksualne osoby które wykazują dużo cech płci przeciwnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja.

 

I raz na zawwze skończą się durnoty secesyjne prawicy. Tylko razem mamy szansę przeciwko USA i Chinom. Brexit zatopi przy okazji kurwinowców i innych debili.

 

Że co? xD

I jakie razem przeciwko, skoro druga gospodarka UE właśnie dokonuje secesji? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS przed wyborami szykuje 1500+ dla urzędnika. Dobrze to sobie wymyślili. I tak muszą coś rzucić administracji rządowej, więc wybrali że kasa pójdzie z wrześniową pensją wraz z wyrównaniem od lipca. Każdy głos się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS przed wyborami szykuje 1500+ dla urzędnika. Dobrze to sobie wymyślili. I tak muszą coś rzucić administracji rządowej, więc wybrali że kasa pójdzie z wrześniową pensją wraz z wyrównaniem od lipca. Każdy głos się liczy.

Ale czekaj, ze 1500 raz w roku? Czy czesciej? Bo jak czesciej to zmieniam robo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? xD

I jakie razem przeciwko, skoro druga gospodarka UE właśnie dokonuje secesji? :D

Dokonuje od prawie 3 lat i co?

 

Brexit to dobry straszak, żeby pokazać innym krajom, jak to będzie u nich ew wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brexit to dobry straszak, żeby pokazać innym krajom, jak to będzie u nich ew wyglądać.

 

Jakoś nie jetem pewien. Wg mnie Brexit to sprawa emocjonalna i - dla jego zwolenników - wzniosła idea. Kłopoty z nim związane to nudna i żmudna ekonomia, nie porywa za serca.

 

I szczerze wolę aby wyszli już teraz. Wg mnie jest to już nieuchronne, a ciągłe przedłużanie obecnego stanu nie prowadzi już do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dobrze by było, żeby zostali. Tylko w takim układzie byli byśmy świadkami dosłownego upadku demokracji wyspiarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym tu napisał, że susza to wina PiS nikt by się nawet nie zająknął, albo że każdy ksiądz ma coś na sumieniu :red: taki uroku wielu użytkowników tego forum.

 

Kłamstwo. Wiele osób obecnie jadących po rządzie, wytykała błędy PO w czasie, gdy byli u władzy.

 

To u Ciebie jest odwrócone, bo gdzie w normalnych krajach wytyka się błędy władzy, jaka by ona nie była (czerwona, zielna, czarna, lewa, prawa, tylna czy przednia), to w Twoim (i wielu innych) wydaniu odpowiedzią na krytykę rządu jest krytyka opozycji (co jest dosyć durne, bo od niej jakoś nie zależą bieżące realia w których żyjesz, a od bieżącej władzy już tak).

 

Generalnie dobrze by było, żeby zostali. Tylko w takim układzie byli byśmy świadkami dosłownego upadku demokracji wyspiarzy.

 

W mojej ocenie to własnie byłby przejaw powrotu o rozumu, bo cały ten brexit to pomysł kilku populistów chcących dorwać się do władzy, a nie potrafili niczym innym społeczeństwa przekonać do siebie. Dyć tam nawet królowa nie popiera brexitu, niby jest apolityczna, ale np. do ubioru ciągle zakłada jakieś akcenty nawiązujące do flagi UE czy też ogólnie do UE, a szczególnie na spotkania z politykami, który rozpętali tę zajawkę z brexitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...