Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (4402 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4363
  • 4364
  • 4365
  • 4366
  • 4367
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 55 Głosów

#87281 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Sierpień 2019 - 09:12

Zobacz postnemar, o 25 Sierpień 2019 - 08:02, napisał(a):

...

A zobaczcie.

Żeby nie było, polityka jest i będzie brudna, jednak nie widzę tam lepszej postawy niż na europejska. Może Japonia? Nie wiem, nie śledzę. Za całą jednak do całej Trumpkowej, PiSowej, Putinowskiej, Bolsonaro itp. nie ma porównania.

Nemar, nie wygłupiaj się z tym Tuskiem, który i tak chodzi na krótkiej smyczy Niemiec. Czołowi politycy europejscy nie wiedzieli o tym, że Amazonia byla wycinana i wcześniej? Że robiono to pod monokultury uprawne? Że jak zdeklaruje się większe zakupy żywności, to będzie to wycinane w większej ilości? Skoro nie widzisz tam postawy lepszej niż europejska, to ja zapytam, jak w takim razie ocenisz tą umowę którą linkowałem, a którą podpisała właśnie Europa? Tusk robi to co napisałem w swoim poście wyżej:

Amazonia i tlen? A odwalimy kilka szopek medialnych i bedziemy dogłębnie zbulwersowani, może nawet czymś medialnie postraszymy kogoś.

O ile palenie puszczy nie podoba mi się (sprowadzanie żywnosci stamtąd zesztą też, mamy nadprodukcję własnej), to prezydentowi Brazylii przyznaję rację w czymś innym - państwa Europy nadal mają za dużo nawyków kolonialnych.

ps
Też i tutaj wstawiasz PiS. Więc zadam banalnie proste pytanie - znasz stosunek PiS do tej umowy? Bo skutki i rżnięcie głupa przez śmietankę UE właśnie widzimy.

edit
Płacz Tuska przypomina mi bół biskupa, gdy widzi molestowane dzieci, a wcześniej świadomie im pedofila podesłał. Dokładnie ta sama mentalność, ta sama obłuda, zakłamanie i traktowanie reszty jak zidiociałego motłochu. Tusk i spółka zrobili dokładnie to samo, wpierw zachęcili do podpalenia, obicali z tego profity, a teraz płaczą i bronią.

edit2
nemar, Prezydent Brazylii uparcie twierdzi, że z pożarami nie ma nic wspólnego (ponoć jacyś ekolodzy to podpalają), a rząd Brazylii idzie na walkę z tymi pożarami. Mam to wzorem "Tuska" wkleić i podać tą postawę jako godną naśladowania? Ja myślę, że tu Bolsonaro wypada nawet lepiej od Tuska, Tusk tylko oburzony, Bolsonaro podjal walkę z pożarami.

Ten post był edytowany przez krzyyss dnia: 25 Sierpień 2019 - 09:24

#87282 Użytkownik jest niedostępny   Myst 

• Element podły, animalny.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 10:15

Zobacz postFlik, o 23 Sierpień 2019 - 15:57, napisał(a):

Ciekawi mnie czy teraz możliwy jest skumulowany efekt (np: afera Srebrnej,KNF, ziemia kupiona przez Morawieckiego od Kościoła, sprawa z marszałkiem i to), spowoduje naprawdę duży spadek słupków w sondażach.

Nie sądzę. Ludzie po prostu nie rozumieją co to znaczy. Tak samo jak nie rozumieli przetasowań w TK czy "reformy" sądownictwa. To jest jakaś abstrakcja, wojenki na górze, które ciemnego luda nie dotyczą, zresztą już sprzedają to jako tarcia w środowisku sędziowskim i potrzebę dalszego oczyszczania tegoż.
Serio myślałem, że jak wyszedł temat z próbą przejęcia prywatnego banku plus planowany przekręt z przepchnięciem wieżowców na Srebrnej, to ludzie zrozumieją, że to właśnie ich dotyczy. Bo pisowska ośmiornica będzie mogła przykładowo zakosić jakiś bank i doprowadzić go do ruiny poprzez wyprowadzenie pieniędzy a potem wszystko zwalić na "banksterów". Nic takiego się nie stało, lokalne wybory pis generalnie wygrał, potem podobnie było z wyborami do PE. Jedyne co ich może ruszyć to załamanie gospodarcze i realny spadek stopy życiowej społeczeństwa. Sytuacja podobna do lat 70, gdzie za zachodnie kredyty w PRL żyło się stosunkowo dobrze i nawet można było wyjechać za granicę. A że aparat władzy był opresyjny, to zeszło na dalszy plan. Dopiero radykalna podwyżka cen żywności a potem galopująca inflacja były katalizatorem protestów społecznych i zmian.

Zobacz postnemar, o 23 Sierpień 2019 - 17:45, napisał(a):

:hmm: jest aż tak źle, że prymitywny trolling trzeba zacząć?

Widocznie tak, skoro z urlopów ich ściągają :D

#87283 Użytkownik jest niedostępny   Klakier1984 

• from another galaxy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 10:33

Zobacz postnemar, o 25 Sierpień 2019 - 09:02, napisał(a):

Żeby nie było, polityka jest i będzie brudna, jednak nie widzę tam lepszej postawy niż na europejska. Może Japonia? Nie wiem, nie śledzę. Za całą jednak do całej Trumpkowej, PiSowej, Putinowskiej, Bolsonaro itp. nie ma porównania.

Ciekawe czy do listy tych nazwisk będzie można dorzucić nowego szefa GB :>

#87284 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 10:35

Zobacz postMyst, o 25 Sierpień 2019 - 11:15, napisał(a):

... Jedyne co ich może ruszyć to załamanie gospodarcze i realny spadek stopy życiowej społeczeństwa....

Myślę, że masz rację. Ja dodam jeszcze do tego sytuacje w której Kaczyński odejdzie z polityki i w samej partii zacznie się walka o schedę po nim (rozpad PIS-u lub rozbicie na mniejsze ugrupowania).

#87285 Użytkownik jest niedostępny   nico123 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 11:23

Zobacz postkrzyyss, o 25 Sierpień 2019 - 10:12, napisał(a):

O ile palenie puszczy nie podoba mi się (sprowadzanie żywnosci stamtąd zesztą też, mamy nadprodukcję własnej), to prezydentowi Brazylii przyznaję rację w czymś innym - państwa Europy nadal mają za dużo nawyków kolonialnych.

Polityka postkolonialna jest faktem. A na pewno taka Francja prowadzi ją w Afryce, w skrócie ściągają surowce ale już przemysłowi nie pozwolą się rozwinąć w tych krajach. Polska też jest taką kolonią dla zachodu ale my nie mamy źle, bo polska w skali świata jest i tak bogata. My też korzystamy z biednych krajów ot zwykły kapitalizm i polityka. Każdy poważny kraj prowadzi taką politykę USA, Chiny, Rosja.

edit2
nemar, Prezydent Brazylii uparcie twierdzi, że z pożarami nie ma nic wspólnego (ponoć jacyś ekolodzy to podpalają), a rząd Brazylii idzie na walkę z tymi pożarami. Mam to wzorem "Tuska" wkleić i podać tą postawę jako godną naśladowania? Ja myślę, że tu Bolsonaro wypada nawet lepiej od Tuska, Tusk tylko oburzony, Bolsonaro podjal walkę z pożarami.

No wiesz Tusk nie jest prezydentem Brazylii, wiec zdziwił bym się jeśli mógł coś zrobić poza apelami i straszeniem. A w dobre intencje Bolsonaro nie wierze on własnie zapowiadał że będzie eksploatował puszcze i to robi.
Jedyny plus tego że ta umowa zapewne nie wejdzie w życie, ochrona klimatu jest teraz w modzie szczególnie na zachodzie. Macron pewnie też policzył że to się nie opłaca, w końcu Francja to największy producent żywności w UE.

#87286 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 11:40

Zobacz postnico123, o 25 Sierpień 2019 - 11:23, napisał(a):

Polityka postkolonialna jest faktem. A na pewno taka Francja prowadzi ją w Afryce, w skrócie ściągają surowce ale już przemysłowi nie pozwolą się rozwinąć w tych krajach. Polska też jest taką kolonią dla zachodu ale my nie mamy źle, bo polska w skali świata jest i tak bogata. My też korzystamy z biednych krajów ot zwykły kapitalizm i polityka. Każdy poważny kraj prowadzi taką politykę USA, Chiny, Rosja.

Niestety urok tego świata. Tylko krew człeka może zalać, jak ktoś z jednej strony niszczy całe narody taką polityką, a z drugiej ma czelnosć grać świętego moralizatora.

No wiesz Tusk nie jest prezydentem Brazylii, wiec zdziwił bym się jeśli mógł coś zrobić poza apelami i straszeniem. A w dobre intencje Bolsonaro nie wierze on własnie zapowiadał że będzie eksploatował puszcze i to robi.
Jedyny plus tego że ta umowa zapewne nie wejdzie w życie, ochrona klimatu jest teraz w modzie szczególnie na zachodzie. Macron pewnie też policzył że to się nie opłaca, w końcu Francja to największy producent żywności w UE.

Tuska jako meża stanu wstawił tutaj ktoś inny. Ja natomiast zapytałem o jego rolę przy podpisywaniu niedawnej umowy z Brazylią. Bolsonaro robi dokładnie to, co zapowiedział, tnie puszczę by kraj zarobił na gospodarce rolnej, to tez i nieco poprawi pewnie sytuację tamtejszej ludności (nooo, może poza plemionami w puszczy). Ta umowa go tylko zachęciła do tego. Ma rację też mówiąc, by Niemcy sami sobie wpierw nasadzili drzewek, a później pouczali Brazylijczyków. Hambach można wycinać, mało tego, wycinać pod kopalnię odkrywkową węgla, tu Merkel nie ma nic do powiedzenia, bo "las prywatny". W kwestii tego w Brazylii, już by chciała podyskutować. Skrajne draństwo i obłuda.

Francja chyba w takim rozkroku stoi, z jednej strony też by tam pchała swoje produkty, z drugiej też ma chyba nadprodukcję żywności. Ewidentnie tracimy my, dlatego pisiory były przeciw umowie.

#87287 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 13:13

Dziś przyszedł do mnie Pan z prośbą o podpis na listach wyborczych PIS. Jednocześnie narzekał, że od wizyty Lecha Kaczyńskiego w Gruzji on, jako sadownik, ma utrudniony handel z Rosją. Dziwne ludzie w tym PIS. Dodaj obrazek

#87288 Użytkownik jest niedostępny   forfun 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 14:48

Zobacz postkrzyyss, o 25 Sierpień 2019 - 10:12, napisał(a):

Nemar, nie wygłupiaj się z tym Tuskiem, który i tak chodzi na krótkiej smyczy Niemiec.

W końcu przedstawiciel na tym forum reżimowej TV się ujawnił :D. Spadłem z krzesła.

Ten post był edytowany przez forfun dnia: 25 Sierpień 2019 - 14:48

#87289 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 14:56

Cejrowski o Matko Boska

Te na Syberii też były niepalne, bo tam tundra i ogólnie zimno.

Jakby tych Cejrowskich, Korwinów i innych Braunów podpuścić do władzy to by niezłe jaja były. Zapewne Jezus w końcu zająłby należne mu miejsce :)

#87290 Użytkownik jest niedostępny   Myst 

• Element podły, animalny.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 17:41

Zobacz postFlik, o 25 Sierpień 2019 - 10:35, napisał(a):

Ja dodam jeszcze do tego sytuacje w której Kaczyński odejdzie z polityki i w samej partii zacznie się walka o schedę po nim (rozpad PIS-u lub rozbicie na mniejsze ugrupowania).

Zgoda. Pytanie co nastąpi szybciej :question:

Zobacz postmisugi, o 25 Sierpień 2019 - 14:56, napisał(a):

Cejrowski o Matko Boska

Jakby tych Cejrowskich, Korwinów i innych Braunów podpuścić do władzy to by niezłe jaja były. Zapewne Jezus w końcu zająłby należne mu miejsce :)

Czego oczekiwać po kreacjoniście? Pewnie jakby mu pokazać zdjęcia satelitarne pokazujące skale pożarów, to tez by wymyślił odpowiednią bajkę na poczekaniu.

#87291 Użytkownik jest niedostępny   Kowal 

• ¯\_(ツ)_/¯
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 18:14

Zobacz postmisugi, o 25 Sierpień 2019 - 15:56, napisał(a):

Cejrowski o Matko Boska

Z tą niepalnością lasów srogo przesadził, natomiast może mieć jedynie kapkę racji w tym, że trudno się wznieca ogień z tego drewna. No, a jak już się pali i temperatura rośnie, a do tego wieje to samo idzie.

#87292 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 19:15

Zobacz postMyst, o 25 Sierpień 2019 - 17:41, napisał(a):

Zgoda. Pytanie co nastąpi szybciej :question:

Czego oczekiwać po kreacjoniście? Pewnie jakby mu pokazać zdjęcia satelitarne pokazujące skale pożarów, to tez by wymyślił odpowiednią bajkę na poczekaniu.

Wiedząc jak typ jest wierzący nadal miałem nadzieję, że może choć raz przejrzy na oczy. Ale jego retoryka mimo lat niezmienna, Bóg zapewne tak chciał :-)

Zobacz postKowal, o 25 Sierpień 2019 - 18:14, napisał(a):

Z tą niepalnością lasów srogo przesadził, natomiast może mieć jedynie kapkę racji w tym, że trudno się wznieca ogień z tego drewna. No, a jak już się pali i temperatura rośnie, a do tego wieje to samo idzie.

Wilgotność powietrza nie ma też może wpływu?

Ten post był edytowany przez misugi dnia: 25 Sierpień 2019 - 19:14

#87293 Użytkownik jest niedostępny   rsi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 19:21

Sąd nakazał oddać rentę esbekowi.
https://gospodarka.d...artykuly/605919,sad-ustawa-dezubekizacyjna-renta-esbek-wyrok.html

#87294 Użytkownik jest niedostępny   Killer85 

• 10 lat na labie minęło jak 1 dzień...:E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Sierpień 2019 - 20:12

Zobacz postrsi, o 25 Sierpień 2019 - 20:21, napisał(a):

Ciekawy komentarz

Sad ,Sadem a renty nie oddamy . I co nam zrobicie ! Juz to gdzies u nas slyszalem !

#87295 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 09:25

Zobacz postrsi, o 25 Sierpień 2019 - 20:21, napisał(a):

Bo ustawa, na podstawie której odbierano te emerytury, była bezsensownie napisana. Nie można w normalnym państwie stosować odpowiedzialności zbiorowej i ewentualnie potem pozwolić ludziom udowadniać swoją niewinność, co jak widać też nie działa za dobrze, bo sądom się "sugeruje" czekać na wyrok TK, a TK po prostu sprawę zamroził, co było dość oczywiste, bo wyroków takich jak ten byłoby znacznie więcej, jeśli tylko sądy powszechne odważyłyby się wydawać wyroki.

Nie jest w artykule napisane, komu konkretnie zwrócono prawa emerytalne (jaką pracę wykonywał, kiedy itp.), ale wiele było przypadków, że ktoś tracił emeryturę, choć wypracował ją przede wszystkim po upadku komunizmu. Ta ustawa to bubel prawny i PiS tylko odwleka w czasie jak się da efekty swoich błędów, czyli wyroki takie jak ten. Ile potrwa potem przeprawa z ZUSem, to już też inna sprawa.

Jedna rzecz, którą trzeba pamiętać to to, że sąd w pierwszej kolejności wydaje wyrok na podstawie prawa. Kwestia sprawiedliwości jest dopiero na drugim miejscu i inaczej być nie może, bo bez podstawy prawnej sprawiedliwość przestaje być obiektywna; za bardzo zależy od prywatnych poglądów a te nie powinny mieć wpływu na orzekanie. Jeśli uważasz, że wyrok jest niesprawiedliwy, to warto przede wszystkim wymagać lepszej jakości prawa od ustawodawcy.

edit: to samo a nawet większe bagno będzie z efektami pracy komisji Jakiego do spraw reprywatyzacji, bo cała ta komisja nie miała porządnej podstawy prawnej do działania - przynajmniej nie w tej formie jak faktycznie działała. O problemie legalności decyzji KRS i TK już nie wspomnę.

Ten post był edytowany przez Radar28 dnia: 26 Sierpień 2019 - 09:34

#87296 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 10:46

Zobacz postmisugi, o 25 Sierpień 2019 - 15:56, napisał(a):

Cejrowski o Matko Boska

Możesz wskazać źródło, kto i kiedy twierdził że syberyjskie lasy są niepalne?

Powietrze na Syberii jest z powodu niskich temperatur bardzo suche, a dodatkowo lasy składają się w większości z drzew iglastych, które łatwo się palą. Możesz wskazać, gdzie widzisz analogię do wiecznie zielonego lasu deszczowego, którego najsuchsze miejsca mają 4 razy więcej opadów, niż najbardziej deszczowe rejony Syberii?

Ten post był edytowany przez mag_zbc dnia: 26 Sierpień 2019 - 10:47

#87297 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 11:25

Zobacz postmag_zbc, o 26 Sierpień 2019 - 11:46, napisał(a):

Powietrze na Syberii jest z powodu niskich temperatur bardzo suche, a dodatkowo lasy składają się w większości z drzew iglastych, które łatwo się palą. Możesz wskazać, gdzie widzisz analogię do wiecznie zielonego lasu deszczowego, którego najsuchsze miejsca mają 4 razy więcej opadów, niż najbardziej deszczowe rejony Syberii?

Ale to proste. Analogia polega na przykładaniu "chłopskiego rozumu" do spraw nieco bardziej skomplikowanych, jak np. mechanika pożaru. A w sprzyjających warunkach mogą zapalić się nawet bagna, nauka zna i takie przypadki.

#87298 Użytkownik jest niedostępny   nemar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 11:58

Jeśli kogoś interesuje to tu jest odpowiedź gdzie Cejrowski palnął gafę i co Bolsonaro może mieć wspólnego z pożarami.

@krzysss
Nie pajacuj.
1. Mówimy o umowie UE-Mercosur negocjowanej od 20 lat. Gdzieś po drodze faktycznie w Brazylii przypałętał się Bolsonaro. W jednym kraju i nie wiadomo na jak długo.
2. To umowa o wolnym handlu, a nie o wycince puszczy. To "delikatna" różnica.
3. I tak tylko z tego powodu UE jest w stanie pogrzebać kilkadziesiąt lat negocjacji z całym regionem Mercosur. Porównaj to do naszych miłośników węgla, Trumpa likwidującego bariery w wydobyciu czy właśnie tego nieszczęsnego Bolsonaro.
4. Co do Tuska to już w ogóle ostro mieszasz, Tyle lat naigrywania się, że jest kapciowym "Merkel", a u nas wciąż prawica nie rozumie roli i zakresu działań tego urzędu.

#87299 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 12:07

Zobacz post209458, o 26 Sierpień 2019 - 12:25, napisał(a):

Analogia polega na przykładaniu "chłopskiego rozumu" do spraw nieco bardziej skomplikowanych

Na chłopski rozum to las i to las, więc nie ma różnicy.

"Chłopski rozum" to rak naszych czasów, bo pozwala głupcom myśleć, że ich wyssane z palca wyobrażenia są warte tyle samo co fakty i nauka.

#87300 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 12:20

Zobacz postnemar, o 26 Sierpień 2019 - 11:58, napisał(a):

...

@krzysss
Nie pajacuj.
1. Mówimy o umowie UE-Mercosur negocjowanej od 20 lat. Gdzieś po drodze faktycznie w Brazylii przypałętał się Bolsonaro. W jednym kraju i nie wiadomo na jak długo.

..

A ja nadal twierdzę, że to "rżnięcie głupa". Starczy tylko poszperać od kiedy puszcza pod rolnictwo wycinana/wypalana i jakie towary w którą stronę pójdą po tej umowie.

2. To umowa o wolnym handlu, a nie o wycince puszczy. To "delikatna" różnica

"Rżnięcie głupa" tym bardziej, bo doskonale wiadomo skąd i jak pozyskiwany areał pod nowe uprawy, nie od wczoraj, a ta umowa zachęca do tego. Ja wiem, że dla niektórych jedzonko bierze sie z biedronki, a prad z gniazdka. Niestety rzeczywistosć jest odrobinę bardziej skomplikowana.

edit
W zasadzie prezentujesz ten sam tok logiki (a raczej obłudy) co korporacje (i tzw swiat zachodni) przy plantacjach kakao, a na nich niewolniczej pracy dzieci. Jeśli odetniemy się od tego bezpośrednio, sami dzieci nie zatrudnimy (tu sami, własnoręcznie puszczy nie popdalimy), natomiast stworzymy do tego doskonałe warunki, to jesteśmy czyści. I mozemy mówić - my niewolników nie zatrudniamy, to jacyś przestępcy w Afryce, my puszczy nie podpalamy (tego w umowie nie ma, że on ma wypalić, by nam jedzonko wyprodukowac), to Bolsonaro.

Ten post był edytowany przez krzyyss dnia: 26 Sierpień 2019 - 12:25

• (4402 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4363
  • 4364
  • 4365
  • 4366
  • 4367
  • Ostania »