Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

De facto uszło na sucho. Kasa jest teoretycznie do odzyskania drogą cywilną no ale to musiałby pozwać każdy z darczyńców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

De facto uszło na sucho. Kasa jest teoretycznie do odzyskania drogą cywilną no ale to musiałby pozwać każdy z darczyńców...

 

Prawnie tak, gdyby kilka groszy odpalił, to i miedialnie byłby pewnie czysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę jedną rzecz na temat tej zbiórki.

 

W regulaminie portalu gdzie była przeprowadzona zbiórka jest napisane: "Zebrane pieniądze musisz przeznaczyć na wskazany przez siebie na stronie zbiórki cel". W regulaminie

 

zbiórki napisano, że "pieniądze na zakup samochodu dla Sebastiana Kościelnika, są własnością osoby, która wpadła na pomysł zbiórki" (czyli w domyśle może z nimi zrobić co chce,

 

wcale nie musi ich przeznaczać na auto dla Pana Sebastiana). Jeśli ten drugi zapis był w regulaminie to moim zdaniem przestępstwa brak, a ludzie sami są sobie winni, bo nie

 

czytają tego co jest napisane "drobnym drukiem". Dziwi mnie tylko to, że portal nie zareagował na taki zapis i dopuścił tak skonstruowany regulamin. Domniemuje, że napisany przez

 

pomysłodawce.

 

Nie znalazłem regulaminu tej konkretnej zbiórki (jest już zakończona) Chodzi mi o to, że te dwa zapisy się wykluczają. Jak to przeszło? Wyżej (ważniejszy) jest chyba regulamin

 

portalu. Jednocześnie jednak jeśli mam racje, to prokuratura powinna dać pierwszeństwo regulaminowi portalu, a ten drugi przepis jako sprzeczny z pierwszym cytowanym przeze

 

mnie, uznać za nieważny.

 

Masz pieniądze przeznaczyć na wskazany cel, ale jednocześnie jesteś ich właścicielem. Tak na zdrowy rozum coś mi się nie klei w tych zapisach.

 

Czy ja coś pokręciłem w swoim rozumowaniu? Czy ktoś może to jakoś wytłumaczyć?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to jest sprzeczne. To, że jesteś właścicielem jakiejś rzeczy nie wyklucza obowiązku przeniesienia własności tej rzeczy na osobę trzecią. Taka konstrukcja jest dopuszczalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to auto zrzucały się lemingi, z nienawiści do PISu a nienawiść nie jest zbyt dobrym doradcą. Zaslepia. Działali w emocjach to i znalazł się jegomość co ogolił stado fanatyków. Życie. Będzie miał na wkład własny do kredytu hipotenczego a nawet i na remont.

 

Z innej beczki

Greta Thunberg pochodzi ze Szwecji i ma teraz 16 lat. Jest córką lewicowej aktywistki Marleny Ernman, która pomogła córce rozpocząć karierę dbając o promocję i zachwyt mediów. Szybko znalazł się oficer prowadzący w postaci eko-działaczki z Niemiec - Luisy Marie Neubauer, a od niej po pieniążkach szybko dochodzimy do konkretnych organizacji i nazwiska pewnego starszego pana.

 

Tak wygląda rzeczywistość - propaganda, polityka, pieniądze, spaczeni rodzice, "opiekunowie" z Niemiec i cyniczna gra dzieckiem, które po praniu mózgu wyhodowano na marionetkę do manipulowania społeczeństwem. W kontrze do bajki o małej Szwedce zmieniającej świat swoim protestem przed szkołą.

 

Troche szkoda dziecka. Nikomu nie zawiniła ze swoją chorobą a rodzice wraz z resztą eko fanatyków, zrobili z niej machine propagandową do gry na ludzkich emocjach.

 

71259054_168161391027632_463148154846445568_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQn5XBzEOu1--L5t7cCe3m_IWFePe5MhdPfHIXGodqM6ODlRKk2Ijwl2dt6XBtrCya4&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=1954e16385fd25242408357af7d0f912&oe=5E316CDC

 

Wiadomo przecież, że w Polsce nie wolno elektrowni z węgla a tymczasem Cały bogaty świat trzyma produkcje w krajach azjatyckich gdzie nikt się emisją c02 nie martwi. Wyeksportowali swoją emisje.

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho. Soros. Gdzie moja czapeczka anty żydowskim promieniom śmierci?

 

*motyw główny X Files w tle*

 

 

Mnie się generalnie pchanie dzieci (tym bardziej z problemami) w inicjatywy, nawet słuszne jak te również nie podoba. Ale jak się do tego zaczynają uwielbiane przez prawaków motywy illuminati to ja wysiadam. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zauważyłem Sorosa, obrazek wrzuciłem głównie ze względu na fotki a nie treść. No ale co to zmienia oprócz niczego? Chodzi o kwestie, że mała jest cynicznie wykorzystywana przez eko fanatyków z rodziny, którzy dali ze swojej chorej córki zrobić narzędzie propagandowe, kolegom po fachu. Szkoda dziecka. Kolejna oddolna historia niczym syn kulczyka roznoszący ulotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to jest sprzeczne. To, że jesteś właścicielem jakiejś rzeczy nie wyklucza obowiązku przeniesienia własności tej rzeczy na osobę trzecią. Taka konstrukcja jest dopuszczalna

To prawda. Wpłacasz komuś kasę i czekasz za kuriera z karą graficzną. Jeżeli sprzedawca jej nie wyśle to nie wywiązuje się z umowy. Możesz go ścigać aby kartę wysłał, a w ostateczności żądać zwrotu nominalnej wartości wpłaty.

 

Kasa którą mu przesłałeś jest jednak jego, może w pełni legalnie kupić za nią TV czy piwo.

 

Tyle piszesz o nienawiści, polaryzacji itp. a tymczasem Twoje posty są w formie i treśści jednymi z najostrzejszych na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bez cytatu żadnego, opinia jest nic nie warta.

 

Tymczasem, nie wiem czy zaznajomiliście się. Koalicja Obywatelska postanowiła wpuścić patostreamerke na salony, tzn na listy wyborcze... jest palikot II to i jest palikotówna. Ech. Oni robią to celowo by PIS miał konstytucyjną większość, czy jak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zauważyłem Sorosa, obrazek wrzuciłem głównie ze względu na fotki a nie treść. No ale co to zmienia oprócz niczego? Chodzi o kwestie, że mała jest cynicznie wykorzystywana przez eko fanatyków z rodziny, którzy dali ze swojej chorej córki zrobić narzędzie propagandowe, kolegom po fachu. Szkoda dziecka. Kolejna oddolna historia niczym syn kulczyka roznoszący ulotki.

Owsiakowi zarzuca się przywłaszczanie pieniędzy. Od lat powtarzam - NAWET JEŚLI jest to prawda to i tak duża kasa idzie tam gdzie trzeba.

Mamusia zbija dolary? Kij jej w nery jeśli dziecko robi przy tym coś pożytecznego dla ogółu. Choćby minimalnie.

Mam tylko nadzieję, że ona jednak rzeczywiście dobrze się z tym czuje, chce tego i nie jest to przymus.

 

Chyba, że Ty z tych co problemy z klimatem uważają za wymysł i spisek to nie mamy o czym rozmawiać.

 

 

Czemu Ty nigdy nie piszesz o jełopach na listach PiSu skoro tak cenisz sobie pluralizm? :hmm:

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś poczytał to byś wiedział, że dziecko ma chorobe, prowadzącą do obsesji i braku empatii i dziecko w takim stanie emocjonalnym, matka dzierżawi kolegom eko fanatykom jako emocjonalną tubę propagandową.

 

Chętnie napisze o jełopach z pis jak zobacze patostreamera na ich listach. Oblężona pis twierdza widze w natarciu. Pis, pisis, gdzie je pis. Ano był. Stwierdziłem, że dzięki patostreamerom będzie miał 60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ja generalnie sam nie popieram pchania dzieci, o czym już pisałem. Z tym, że i Ty i ja możemy tylko snuć domysły jak sytuacja wygląda realnie. Jej się może podobać to co robi.

 

Debil to debil. Patostreamer, aktorka, ktokolwiek. Dalej pluralizm leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z innej beczki

Greta Thunberg pochodzi ze Szwecji i ma teraz 16 lat. Jest córką lewicowej aktywistki Marleny Ernman, która pomogła córce rozpocząć karierę dbając o promocję i zachwyt mediów. Szybko znalazł się oficer prowadzący w postaci eko-działaczki z Niemiec - Luisy Marie Neubauer, a od niej po pieniążkach szybko dochodzimy do konkretnych organizacji i nazwiska pewnego starszego pana.

 

Tak wygląda rzeczywistość - propaganda, polityka, pieniądze, spaczeni rodzice, "opiekunowie" z Niemiec i cyniczna gra dzieckiem, które po praniu mózgu wyhodowano na marionetkę do manipulowania społeczeństwem. W kontrze do bajki o małej Szwedce zmieniającej świat swoim protestem przed szkołą.

 

Troche szkoda dziecka. Nikomu nie zawiniła ze swoją chorobą a rodzice wraz z resztą eko fanatyków, zrobili z niej machine propagandową do gry na ludzkich emocjach.

 

 

Mogę taką kompilacje zmontować z Beata Szydło i jej obstawą z kampanii, i napisać że to biedna chora psychicznie kobieta która jest manipulowana.

 

Jest to zwykłą manipulacja. Jakie macie dowody że Greta nie w jakiej grze gra? Jest ubezwłasnowolniona? Chora psychicznie? Nie jest chora psychicznie choroba psychiczna to np. schizofrenia albo paranoja wielu wyborców pis'u to ma. Co jak się pisowców wyzywa od chorych to nie jest już w porządku? Taki Ziemkiewicz, Gadowski czy inny obłudnik wam to naopowiadał głupot i teraz powtarzacie.

Edytowane przez nico123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę taką kompilacje zmontować z Beata Szydło i jej obstawą z kampanii, i napisać że to biedna chora psychicznie kobieta która jest manipulowana.

 

Jest to zwykłą manipulacja. Jakie macie dowody że Greta nie w jakiej grze gra? Jest ubezwłasnowolniona? Chora psychicznie? Nie jest chora psychicznie choroba psychiczna to np. schizofrenia albo paranoja wielu wyborców pis'u to ma. Co jak się pisowców wyzywa od chorych to nie jest już w porządku? Taki Ziemkiewicz, Gadowski czy inny obłudnik wam to naopowiadał głupot i teraz powtarzacie.

[

Znaczy się, że u osoby która ma zdiagnozowaną chorobę o podłożu autyzmu, wszystko jest ok ?

Ponadto, osoba, która od małego jest wciągana w gry, o których nie ma pojęcia- bo to, że rodzic na wczesnym etapie może 'wszczepić ' dziecku poglądy jakie chce, a autyzm i jego pochodne tylko w tym pomagają, śiwadczy na pewno o tym, że sama jako kilku latka stwierdziła, że będzie walczyć z systemem z pełną świadomością tego jak to wszystko działa...hmmm..skończ waść, wstydu oszczędź

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Próba sprzedawania Grety, jako osóbki niezaleznej, nie sterowanej, która nie odgrywa roli "socjoligicznego wabika" na popularnoś/efekt, to jakiś zart. Ot ktoś na chlodno skalkulował sposób przeprowadzenia kampanii, ktoś wsparł finansowo, ktoś wytresował młoda osóbkę i ... przedstawienie leci. A problem decydenci i tak mają w tyłku.

 

Chiny i Azja Południowo-Wschodnia na Gretę będą reagowały? Może USA? Nooo, może przynajmniej Bolsano w Brazylii? No chyba jednak nie. Bo jesli mowa o idei, w kwestii ochrony środowiska jak najbardziej slusznej, to wypada i uczciwie problem pokazać, a nie robić szopek. Choćby tak jak przy Bolsano, nie wystarczy wrzeszczeć "on podpala puszczę", tak na złodzieja "kradnie, wypada wskazać i "pasera", przy Bolsano tych, którzy gospodarkę w Brazylii uzależniają od takiego postępowania. Miast dyskutować o tym, co zrobić, by najwięksi "truciciele" zmienili podejście, jak przestać tu być wspólwinnym/paserem, to mamy religię OZE i wrabianie małych w bezsensowne, a drogie rozwiązania.

 

Nie potrafię powiedzieć co było przed latami 90-tymi ubiegłego wieku, raz ograniczenia informacji PRL, dwa nieco za młody byłem. Ale już w latach 90-tych było głośno o tym, ze zachód wyprowadza od siebie część emisyjną gospodarki. Mogło to być spowodowane choćby tym, ze dostał do tego nowe kraje, tu byłe demoludy. Nie, nie zmieniano rozwiązań na nieemisyjne, tylko przeniesiono do krajów zależnych od nich. W skali globu tą rolę odegrały Chiny, Chiny w których wzrost emisji CO2 jest na takim poziomie, że jakiekolwiek działania Europy w tym zakresie traca sens, bo to zaczyna być różnica rzędu wielkości.

 

A nasze lokalne podwórko? W kwestii emisji problemy głównie dwa (auta pomijam, bo te nie do wyeliminowania w krótkim czasie) - kopciuchy, gdzie zakaz ich instalacji wchodzi z opóźnieniem o ok 20-30 lat i brak 2-3 atomówek. Jedno i drugie to porażka wszystkich decydentów z ostatnich 20-25 lat (kilka lat można dać na szok transformacyjny). Ale i tak mniej będzie o tym, a więcej hipokryzji i pie...nia o ustawach antywiatrakowych.

 

edit

By nie było samej Grety walczącej o ideę, mamy podobnej masci po...w, gdzie sami tyłek będą wozili w luksusowych i paliwożernych autach (panisku komunikacją miejską nie wypada), a państwo będą skarżyli o złe powietrze w ich okolicy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym problemem ze zmianami klimatu jest niewyobrażalna wręcz hipokryzja państw zachodnich.

 

"Patrzcie na nas i bierzcie przykład, my zmniejszyliśmy emisję!". No klawo, szkoda tylko że to zmniejszenie emisji wynika wyłączenie z przeniesienia wysokoemisyjnego przemysłu do Azji xD Czy Europa nagle magicznie przestała zużywać stal i beton? No tak średnio - ale wystarczy przenieść produkcję za swoje granice (bo, jak wiadomo, Unia Europejska ma osobną, zamkniętą atmosferę) i cele redukcji osiągnięte. Wisienką na torcie jest fakt, że produkcja przenoszona jest z krajów cywilizowanych, gdzie stosuje się do jakichś podstawowych norm środowiskowych, do krajów które środowisko mają głęboko w poważaniu i potrafią chemikalia wylewać prosto do rzeki z której wodę czerpie 200 milionów ludzi.

 

Fakt jest taki, że Europejska polityka redukcji emisji w ogólnym rozrachunku szkodzi planecie, ale nadęci i aroganccy Europejczycy widzą środowisko nie dalej niż mogą rzucić kubkiem ze Starbucksa - który, ich zdaniem, jeżeli nie został wyprodukowany w ich kraju, to samoczynnie się zmaterializował i jego produkcja nikomu nie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam klimat. Mnie się podoba nowy program Trumna+, co mnie jakieś zdalnie sterowane dziecko obchodzi.

Hitler też eliminował starych i niedołężnych +inwalidów, brawo Pis :thumbup:

A raczej hail PiS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znaczy się, że u osoby która ma zdiagnozowaną chorobę o podłożu autyzmu, wszystko jest ok ?

Ponadto, osoba, która od małego jest wciągana w gry, o których nie ma pojęcia- bo to, że rodzic na wczesnym etapie może 'wszczepić ' dziecku poglądy jakie chce, a autyzm i jego pochodne tylko w tym pomagają, śiwadczy na pewno o tym, że sama jako kilku latka stwierdziła, że będzie walczyć z systemem z pełną świadomością tego jak to wszystko działa...hmmm..skończ waść, wstydu oszczędź

 

Autyzm to nie choroba to zaburzenie neurorozwojowe. A tak w ogolę to ona nie nie ma autyzmu a aspergera,to nie jest do końca to samo. Asperger nie sprawia że ktoś jest niepoczytalny i można nim manipulować, takie osoby są często myślą bardziej krytyczne niż jakiś Janusz z pod butki z piwem. W objawach aspergena nie ma słowa o łatwowierności, jest za to dużo o obsesyjnych zainteresowaniach, ot Greta ma takie jakie ma widać niektórym bardzo to bardzo przeszkadza. Sam wstydu oszczędź, bo guzik się znasz, wszystko mylisz, do-edukuj się a później się wypowiadaj. Ja znam temat od podszewki. Mi też wczepili rodzice poglądy? Szkoda że moi rodzice zupełnie inne od moich :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kanale więcej info.

Nazwa kanału niezbyt zachęca do zaglądania.

"Niezależne Media Białystok".

 

Yikes.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tymczasem, nie wiem czy zaznajomiliście się. Koalicja Obywatelska postanowiła wpuścić patostreamerke na salony, tzn na listy wyborcze... jest palikot II to i jest palikotówna. Ech. Oni robią to celowo by PIS miał konstytucyjną większość, czy jak?

 

 

Co to kurna jest XD? Ona to chyba nie jest do końca zdrowa, co?

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autyzm to nie choroba to zaburzenie neurorozwojowe. A tak w ogolę to ona nie nie ma autyzmu a aspergera,to nie jest do końca to samo. Asperger nie sprawia że ktoś jest niepoczytalny i można nim manipulować, takie osoby są często myślą bardziej krytyczne niż jakiś Janusz z pod butki z piwem. W objawach aspergena nie ma słowa o łatwowierności, jest za to dużo o obsesyjnych zainteresowaniach, ot Greta ma takie jakie ma widać niektórym bardzo to bardzo przeszkadza. Sam wstydu oszczędź, bo guzik się znasz, wszystko mylisz, do-edukuj się a później się wypowiadaj. Ja znam temat od podszewki. Mi też wczepili rodzice poglądy? Szkoda że moi rodzice zupełnie inne od moich :E

 

Czyli nadal twierdzisz, że nastoletnie dziecko, posiadło wszelaką wiedzę na tematy 'globalnego ocieplenia' jak i dośiwadczenie w tym temacie i to zupełnie z własnej nieprzymuszonej woli, bo od zawsze jak Wojtek chciał być strażakiem, tak i ona chciała być światową aktywistką ?

EOT,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co to kurna jest XD? Ona to chyba nie jest do końca zdrowa, co?

 

Zadajesz "głupie" pytania. To jest lekarstwo na PiS ;) A to, ze widząc taką recepturę, wielu zada sobie pytanie: "to może ja wolę już być chorym?", to jakby inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia inna rzecz związana z Gretą, czemu akurat teraz tyle sił idzie na próbę zdyskredytowania jej.

Jak zaczynała, to co najwyżej była obśmiana, a najczęściej zignorowana. Teraz jak się wszystko już na dobre rozkręciło, to zaczyna się wygrzebywanie spraw osobistych, doszukiwanie się kto ją finansuje, czy manipuluje. Jak już tak drążycie, to też sprawdźcie drugą stronę konfliktu.

 

Wiek dorastania, to krystalizowanie się poglądów, również spory bunt przeciwko ustalonym zasadom czy wyzwalanie się spod kontroli rodziców.

Jak najbardziej może to robić z własnej nieprzymuszonej woli, być może nakierowana przez rodzinę (tak jak większość wybijających się ludzi np. w sporcie) ale nie da się takiej pasji wymusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zauważyłem Sorosa, obrazek wrzuciłem głównie ze względu na fotki a nie treść. No ale co to zmienia oprócz niczego? Chodzi o kwestie, że mała jest cynicznie wykorzystywana przez eko fanatyków z rodziny, którzy dali ze swojej chorej córki zrobić narzędzie propagandowe, kolegom po fachu. Szkoda dziecka. Kolejna oddolna historia niczym syn kulczyka roznoszący ulotki.

 

Jasne, Ty już wszystko wiesz, niczym Grzegorz Braun. Jest chora i wykorzystywana przez dorosłych. Śledztwo przeprowadziłeś przez internet. Powinieneś zacząć pracę w Policji, masz zadatki thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...