Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4447 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4395
  • 4396
  • 4397
  • 4398
  • 4399
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 56 Głosów

#87921 Użytkownik jest niedostępny   HΛЯPΛGŌN 

• [ 8-bit ]
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 02:19

Zobacz postmisugi, o 15 Wrzesień 2019 - 11:17, napisał(a):

Wszystko jest ustawione. Pisiory przejęły Polsat. Wszędzie na debaty zapraszają tylko kandydatów PiS i PO oraz Lewicy. Nie moja brocha, ale wygląda na to, że wszędzie pomijana jest partia Korwina. Dziadek i tak przerżnie, ale dajcie wszystkim równe szanse.

Gdyby dali równe szansę, to weszliby bez większego problemu (choć i tak stawiam, że wejdą). Kukiz, który kiedyś sobie wyskoczył, darł mordę o Jowy, był jako tako zapraszany, narobił trochę zamętu i wprowadził 44 posłów. Być albo nie być to kwestia dostępu do mediów. A te są po prostu kupą gówna.

Ten post był edytowany przez HΛЯPΛGŌN dnia: 16 Wrzesień 2019 - 02:20

#87922 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 02:30

Zobacz postmisugi, o 15 Wrzesień 2019 - 17:46, napisał(a):

Największe imperium tego świata upadło do poziomu tęczy.

Mój link
Oby u nas żadnemu nie przyszło śpiewanie hymnu z flagą LGBT.

UK nie jest imperium od dekad, może i od stu+ lat.
Rule, Britannia nie jest brytyjskim hymnem.
Pieśń ta jest jednak nasycona wątkiem imperialistycznym. Z racji tego, że oznaczało to dokonania, z których nie zawsze można być dumnym, jest (ta pieśń) obecnie kontrowersyjna.
Flaga tęczy to manifest polityczno-kulturowy. Ot wykorzystano moment. Nie pierwszy raz.
W zasadzie to już wykorzystywano politycznie sprawę LGBT w Polsce, ale nie ma co się bać, takie manifesty podczas śpiewu polskich piosenek patriotycznych nad Wisłą nie przejdą. No chyba że u Donatana z Cleo, bo to chyba ostatni wykonawcy powszechnie znanej pieśni patriotycznej (:E) w nadwiślańskim zaścianku.

#87923 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 03:13

Zobacz postcrush, o 15 Wrzesień 2019 - 21:44, napisał(a):

Ale to jest protest nie w ramach promowania "zostań gejem" tylko zwrócenia uwagi na problemy. Jakoś muszą to robić jak chcą być traktowani na równi.
Nie mam statystyk jak zmienia się średnio postrzeganie na świecie ale wydaje mi się, że jednak na plus.

Pewny jesteś? A podręczniki w szkołach o zmianie płci i te gówniane pomysły Trzaska w Wawie?

#87924 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 04:26

Podręczniki o zmianie płci w szkołach? Jakieś konkretne informacje? Co, uczą teraz przedszkolaki jak sobie uciąć siusiaka dla jaj, czy co?
Kampania przeciw mowie nienawiści jest zła?

#87925 Użytkownik jest niedostępny   Klakier1984 

• from another galaxy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 06:20

Tymczasem Amerykanów ręce świerzbią coraz bardziej Mój link Może sobie wymyślili, że to będzie obecnie jedyny pewny sposób na podniesienie słupków w gospodarce?? :/ Nie zakładamy chyba, że Iran jest aż tak głupi.

#87926 Użytkownik jest niedostępny   Myst 

• Element podły, animalny.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 11:01

Zobacz postcrush, o 15 Wrzesień 2019 - 21:44, napisał(a):

Ale to jest protest nie w ramach promowania "zostań gejem" tylko zwrócenia uwagi na problemy. Jakoś muszą to robić jak chcą być traktowani na równi.

Ale konkretnie jakie problemy są tam poruszane? I czemu (komu) te protesty mają służyć?

#87927 Użytkownik jest niedostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 11:18

Zobacz postcrush, o 15 Wrzesień 2019 - 20:01, napisał(a):

Tylko poza paroma wybitnymi przypadkami oni nie wskakują bo chcą wskakiwać tylko chcą równego traktowania, więc...

Akurat w Wielkiej Brytanii mają to równe traktowanie, a wręcz są uprzywilejowani na niektórych płaszczyznach, a jednak wciąż wyskakują ;)

Generalnie cały ten "problem" wynika wg mnie przede wszystkim z kulturalnej dominacji USA. To Amerykanie jeszcze w XIX wieku na masową skalę korzystali z niewolnictwa, a w XX wieku w obrzydliwy sposób dyskryminowali czarnych. Z kolei w latach 80-tych i 90-tych dyskryminowali i odczłowieczali homoseksualistów (czasy epidemii AIDS). A w większości krajów anglosaskich homoseksualizm był karany jako przestępstwo. Teraz dzielnie walczą w obronie dyskryminowanych mniejszości, ale w wielu krajach jest to całkowicie niezrozumiałe, bo tam te mniejszości nigdy nie były tak dyskryminowane i zwalczane przez państwo. Polak starszego pokolenia po prostu nie rozumie, dlaczego ma się wstydzić słowa "murzyn" albo dlaczego ci homoseksualiści tak bardzo chcą, by interesował się ich łóżkowymi problemami. Polski rasizm i homofobia to dość młode "wynalazki", wywodzące się przede wszystkim z "kultury" kibolskiej, kształtującej nie na zasadzie reakcji na "przekaz miłości" z Holywood i mass mediów oraz na zasadzie naśladownictwa skrajnych organizacji z krajów dominujących kulturowo.

#87928 Użytkownik jest niedostępny   VAMET 

• UTAVATU
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 11:22

Witam uprzejmie

Zobacz postKlakier1984, o 16 Wrzesień 2019 - 07:20, napisał(a):

Tymczasem Amerykanów ręce świerzbią coraz bardziej Mój link Może sobie wymyślili, że to będzie obecnie jedyny pewny sposób na podniesienie słupków w gospodarce?? :/ Nie zakładamy chyba, że Iran jest aż tak głupi.

...to że wybuchnie konflikt światowy jest tak samo pewne, jak to że gdzieś w jakieś galaktyce znajduje się życie inne niż nasze. Ludzie to tylko statystyka, nie liczy się życie ludzkie ani dla lekarzy, ani dla rządzących. W sumie nawet dla otaczających Cię ludzi, Twoje życie również nie jest istotne, zwłaszcza podczas walki o przetrwanie. Każdy żyje dla siebie i ma gdzieś konsekwencje, widać po 500+, nikogo nie obchodzą konsekwencje takiej polityki, ważne jest tu i teraz, że dostają dodatkową kasę. Każdy jest egoistą i ignorantem.

Konflikt światowy jest przesądzony i to wiadomo nie od dzisiaj, a od czasu kiedy pierwszy człowiek postawił nogę na tej planecie. Dopóki nie zaatakuje nas wróg z innych ciał niebieskich, który nie jest człowiekiem, ludzie zawsze będą ze sobą walczyć. To samo jest z Polakami, będą zawsze walczyć, dzielić się między sobą i obozami, dopóki ktoś nas nie zaatakuje. Tylko wtedy potrafimy się jednoczyć, i tylko wtedy również świat się zjednoczy. A tak? Przerąbane mamy...

Historia lubi się powtarzać, a ludzie sobie sami gotują taki los, nikt tu na nowo koła nie wymyśli.

Z poważaniem

#87929 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 13:48

Zobacz postAssassin, o 16 Wrzesień 2019 - 11:18, napisał(a):

Akurat w Wielkiej Brytanii mają to równe traktowanie, a wręcz są uprzywilejowani na niektórych płaszczyznach, a jednak wciąż wyskakują ;)

Generalnie cały ten "problem" wynika wg mnie przede wszystkim z kulturalnej dominacji USA. To Amerykanie jeszcze w XIX wieku na masową skalę korzystali z niewolnictwa, a w XX wieku w obrzydliwy sposób dyskryminowali czarnych. Z kolei w latach 80-tych i 90-tych dyskryminowali i odczłowieczali homoseksualistów (czasy epidemii AIDS). A w większości krajów anglosaskich homoseksualizm był karany jako przestępstwo. Teraz dzielnie walczą w obronie dyskryminowanych mniejszości, ale w wielu krajach jest to całkowicie niezrozumiałe, bo tam te mniejszości nigdy nie były tak dyskryminowane i zwalczane przez państwo. Polak starszego pokolenia po prostu nie rozumie, dlaczego ma się wstydzić słowa "murzyn" albo dlaczego ci homoseksualiści tak bardzo chcą, by interesował się ich łóżkowymi problemami. Polski rasizm i homofobia to dość młode "wynalazki", wywodzące się przede wszystkim z "kultury" kibolskiej, kształtującej nie na zasadzie reakcji na "przekaz miłości" z Holywood i mass mediów oraz na zasadzie naśladownictwa skrajnych organizacji z krajów dominujących kulturowo.

Podzielam tą opinię i chyba już tu pisałem - historycznie nie mamy się czego aż tak mocno wstydzić jeśli idzie o tolerancję. Dzisiaj też nie jest źle, jeśli pominąc małe i krzykliwe grupki, taki wąski marrgines zadymiarzy wszelakiej maści. Natomiast przy Anglosasach wygląda to tak jak piszesz. Sam tu ze dwa razy przywoływałem Turinga. Po nas się jedzie za antysemityzm, ale to było u nas zupełnie na innym poziomie, niż choćby we spomnianym w USA, tu na tle rasowym.

#87930 Użytkownik jest niedostępny   Kowal 

• ¯\_(ツ)_/¯
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 15:51

Zobacz postcrush, o 15 Wrzesień 2019 - 20:20, napisał(a):

No toż ja o tym mówię. Ja stoję za osobami LGBT, a nie za aktywistką o różowych włosach z setką kolczyków, przypinanymi flagami i sojowym latte.

Ja zdecydowanie nie stoję za lgbt. Normalnie żyjący homoseksualiści żadnego lgbt do szczęścia nie potrzebują. Chyba już tu pisałem - mam w pracy kolegę geja. Normalny facet, z niczym się nie obnosi, żyje jak inni. Nikomu nie przeszkadza i ani razu nie próbował cokolwiek narzucać bądź przekonywać do 'postulatów', które te środowiska głoszą. Jak widać da się.

#87931 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 17:02

Zobacz postKowal, o 16 Wrzesień 2019 - 15:51, napisał(a):

Ja zdecydowanie nie stoję za lgbt. Normalnie żyjący homoseksualiści żadnego lgbt do szczęścia nie potrzebują. Chyba już tu pisałem - mam w pracy kolegę geja. Normalny facet, z niczym się nie obnosi, żyje jak inni. Nikomu nie przeszkadza i ani razu nie próbował cokolwiek narzucać bądź przekonywać do 'postulatów', które te środowiska głoszą. Jak widać da się.

O to to!

#87932 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 17:14

Zobacz postKowal, o 16 Wrzesień 2019 - 16:51, napisał(a):

Nikomu nie przeszkadza i ani razu nie próbował cokolwiek narzucać bądź przekonywać do 'postulatów', które te środowiska głoszą. Jak widać da się.

Może po prostu dostał kiedyś w papę i się nauczył nie wychylać?

Zobacz postkrzyyss, o 16 Wrzesień 2019 - 14:48, napisał(a):

Natomiast przy Anglosasach wygląda to tak jak piszesz. Sam tu ze dwa razy przywoływałem Turinga. Po nas się jedzie za antysemityzm, ale to było u nas zupełnie na innym poziomie, niż choćby we spomnianym w USA, tu na tle rasowym.

Warto też dodać, że Bolszewicy bardzo lubili wyciągać te kwestie w celu pokazania "moralnego zgnicia" zachodu, a także zamaskowania własnych niedostatków w zakresie swobód obywatelskich.

#87933 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 17:27

Zobacz post209458, o 16 Wrzesień 2019 - 17:14, napisał(a):

...

Warto też dodać, że Bolszewicy bardzo lubili wyciągać te kwestie w celu pokazania "moralnego zgnicia" zachodu, a także zamaskowania własnych niedostatków w zakresie swobód obywatelskich.

Zakładam, że nie chcesz mnie ustawiać w jednym szeregu z bolszewikami, bo to byłoby nieco chamskie z Twojej strony.

A ze to bolszewicy robili? Ano robili, jest nawet słynne pzremówienie Chruszczowa, gdzie wali butem w mównice na posiedzeniu ONZ. Tylko tu nie było rozmowy o tym, kto z dwojga (Anglosasi-ZSRR) więcej świństw zrobił, a o tym, jakie podłoże mogą mieć niektóre zachowania w kontekście narodów i ich historii. Tu była mowa o tym skąd może brać się takie podejście do rasizmu czy LGBT. Bardzo podobne analizy były robione przy Niemcach w kontekście zbrodni w czasie IIwś, a później odreagowania w drugą stronę poprzez niekontrolowane wpuszczenie imigrantów do Europy. Ot wahadło poszło w jedną stronę, to póxniej ostro w drugą. My nie mieliśmy wychylenia, to nie mamy potzreby odreagowania w drugą stronę. Właśnie to zauważa Assassin, u nas nie będzie zrozumienia, dlaczego "murzyn" to złe określenie. W czytance o murzynku Bambo, co w Afryce mieszkał, nie było to nawet określenie pejoratywne, ono było calkowicie neutralne.

Więc wtrącenie tych bolszewików to tutaj albo srednie zrozumienie o czym mowa, albo jakaś próba ściagania tematu w dół (zupełnie niepotrzebnie).

#87934 Użytkownik jest niedostępny   musichunter1x 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 21:31

Prawdziwym murzynem jest Polak w zakładzie produkcyjnym. Takie doświadczenia skutecznie zmotywowały mnie do samorozwoju :E .

#87935 Użytkownik jest niedostępny   nemar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 21:44

Zobacz post209458, o 16 Wrzesień 2019 - 17:14, napisał(a):

Nie tylko. Odrzucenie liberalnej "zgnilizny moralnej" było i jest też jednym z głównych założeń wszystkich ruchów faszystowskich.

#87936 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 21:46

Zobacz postnemar, o 16 Wrzesień 2019 - 21:44, napisał(a):

Nie tylko. Odrzucenie liberalnej "zgnilizny moralnej" było i jest też jednym z głównych założeń wszystkich ruchów faszystowskich.

Kolejny, który nie zauważyl o czym mowa i nawija dla odmiany o faszystach.

#87937 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Nie wylewający za kołnierz...
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 21:49

Dodaj obrazek
Gdzie jest Finlandia?

KLIK
Finlandia jest tu.

Przykład genialnie zarządzanego kraju gdzie wszyscy są szczęśliwi i można być "zamiataczem ulicy", a żyć godnie na poziomie. U nas nigdy to nie przejdzie, to nie problem "że ja mam dobrze" a problemem jest "że ty masz dobrze". U nas "mogę być biedakiem ale żebyś ty nie miał lepiej i też był biedakiem, najważniejsze byśmy obaj siedzieli w tym samym gó******" ". My nie cieszymy się że jest nam dobrze w życiu ale życzymy by inni mieli gorzej od nas, nawet kosztem tego że sami będziemy mieli mniej ale jeżeli druga osoba straci dwa razy tyle co my stracimy to tym lepiej i tym większa radość "że somsiad dostał podwójnie w tyłek". Taki klimat i mentalność.

#87938 Użytkownik jest niedostępny   nemar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 21:56

@krzysss

Strasznie wyczulony się zrobiłeś.

Ale masz rację, nie doczytałem.

#87939 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 22:03

Zobacz postnemar, o 16 Wrzesień 2019 - 21:56, napisał(a):

@krzysss

Strasznie wyczulony się zrobiłeś.

Ale masz rację, nie doczytałem.

No niby można się czepiać "wyczulenia", jak normalny temat ściąga się w rynsztok. A przy tym sciąganiu w rynsztok, całkiej normalnego problemu, jeszcze przy okazji komus chcemy przylepić łatkę faszysty (czy bolszewika).

Ten post był edytowany przez krzyyss dnia: 16 Wrzesień 2019 - 22:04

#87940 Użytkownik jest niedostępny   nemar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 23:23

@krzyss
Nie znam Cię, nic ci przylepiać więc nie zamierzam. Bo i po co?

Z innej beczki, Pis zapowiada stworzenie Centrum Gier Wideo.Reakcje branży są jednak chłodne.

• (4447 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4395
  • 4396
  • 4397
  • 4398
  • 4399
  • Ostania »