Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4448 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4396
  • 4397
  • 4398
  • 4399
  • 4400
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 56 Głosów

#87941 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 23:33

Zobacz postnemar, o 17 Wrzesień 2019 - 00:23, napisał(a):

Z innej beczki, Pis zapowiada stworzenie Centrum Gier Wideo.Reakcje branży są jednak chłodne.

Wygląda to na jeden z losowych pomysłów na podpięcie się pod cudzy sukces. W praktyce wyglądałoby to jak choćby Polska Fundacja Narodowa a dla branży byłoby to jedynie obciążeniem wizerunkowym za względu na renomę i dyplomatyczne kompetencje obecnego rządu.

#87942 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 05:22

Oj tam zaraz kompetencje...
Gdzieś będzie siedziba, będą pracownicy, będą foldery na papierze kredowym, wyjazdy na targi, stronka internetowa, wklepki i znaczki, kanał jutubowy z 5 filmami, "kolejny sukces w rozwoju nowoczesnej Polski pod flagą partyjną PiS" w Wiadomościach.
Wszystko bez konsekwencji politycznych, bez ryzykownych decyzji, nieco na uboczu..za państwowe penionszky, tworząc miejsca pracy dla siostrzeńca wujka ze strony drugiej byłej żony brata.
Tak się to robi wszędzie, więc dlaczego nie w Polsce?
Kto wie, może nawet będą współwydawcą jakiejś gierki? Coś chwytliwego, wątek martyrologii katolickiej powiązany z symulatorem tortur gejów i muslimów, na Unreal Engine, 4K + RT + HDR 100fps na RTX2070.

#87943 Użytkownik jest dostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 06:44

Zobacz postKowal, o 16 Wrzesień 2019 - 16:51, napisał(a):

Ja zdecydowanie nie stoję za lgbt. Normalnie żyjący homoseksualiści żadnego lgbt do szczęścia nie potrzebują. Chyba już tu pisałem - mam w pracy kolegę geja. Normalny facet, z niczym się nie obnosi, żyje jak inni. Nikomu nie przeszkadza i ani razu nie próbował cokolwiek narzucać bądź przekonywać do 'postulatów', które te środowiska głoszą. Jak widać da się.

Ponoć podawanie przykładu "dobrego geja" i życzenie, aby homoseksualiści się ze swoją seksualnością nie "obnosili" to przykłady dość daleko idącej homofobii ;)

Zobacz postkrzyyss, o 16 Wrzesień 2019 - 18:27, napisał(a):

Ot wahadło poszło w jedną stronę, to póxniej ostro w drugą. My nie mieliśmy wychylenia, to nie mamy potzreby odreagowania w drugą stronę. Właśnie to zauważa Assassin, u nas nie będzie zrozumienia, dlaczego "murzyn" to złe określenie. W czytance o murzynku Bambo, co w Afryce mieszkał, nie było to nawet określenie pejoratywne, ono było calkowicie neutralne.

Warto jeszcze dodać, że w tamtych czasach świat nie był globalny, a przynajmniej Polska nie była częścią tamtego świata. Nie byliśmy naocznymi świadkami "bicia murzynów", znaliśmy to jedynie z propagandowych przekazów, którym nie ufaliśmy za grosz. Jak do nas przyjeżdżał "murzyn" np. z zaprzyjaźnionych krajów afrykańskich na studiach, to choć wywoływał niezdrową sensację, to jednak spotykał się z pozytywnym przyjęciem, dzięki niemu czuliśmy się jako Polacy bardziej "światowi". Gdybym sam albo z opowieści rodziców pamiętał dyskryminację czarnych, pewnie z większym zrozumieniem odnosiłbym się do nachalnej politycznej poprawności importowanej z Zachodu. Na tej samej zasadzie rozumiem ustawowy zakaz działania partii faszystowskich (w zasadzie powinny być nazistowskie) i komunistycznych, choć zasadniczo ogranicza on przecież wolność słowa i poglądów.

#87944 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 10:38

Zobacz postKowal, o 16 Wrzesień 2019 - 16:51, napisał(a):

Ja zdecydowanie nie stoję za lgbt. Normalnie żyjący homoseksualiści żadnego lgbt do szczęścia nie potrzebują. Chyba już tu pisałem - mam w pracy kolegę geja. Normalny facet, z niczym się nie obnosi, żyje jak inni. Nikomu nie przeszkadza i ani razu nie próbował cokolwiek narzucać bądź przekonywać do 'postulatów', które te środowiska głoszą. Jak widać da się.

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez mag_zbc dnia: 17 Wrzesień 2019 - 10:39

#87945 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 11:26

Zobacz postAssassin, o 17 Wrzesień 2019 - 07:44, napisał(a):

Warto jeszcze dodać, że w tamtych czasach świat nie był globalny, a przynajmniej Polska nie była częścią tamtego świata. Nie byliśmy naocznymi świadkami "bicia murzynów", znaliśmy to jedynie z propagandowych przekazów, którym nie ufaliśmy za grosz. Jak do nas przyjeżdżał "murzyn" np. z zaprzyjaźnionych krajów afrykańskich na studiach, to choć wywoływał niezdrową sensację, to jednak spotykał się z pozytywnym przyjęciem, dzięki niemu czuliśmy się jako Polacy bardziej "światowi". Gdybym sam albo z opowieści rodziców pamiętał dyskryminację czarnych, pewnie z większym zrozumieniem odnosiłbym się do nachalnej politycznej poprawności importowanej z Zachodu. Na tej samej zasadzie rozumiem ustawowy zakaz działania partii faszystowskich (w zasadzie powinny być nazistowskie) i komunistycznych, choć zasadniczo ogranicza on przecież wolność słowa i poglądów.

Z ciekawszych przykładów takiego dysonansu kulturowego, to w Indiach legalnie działa partia komunistyczna używająca sierpa i młota jako symbolu i mają całkiem niezłe wyniki wyborcze. W Indiach zwyczajnie nie ma złych doświadczeń z ideą komunizmu.

A co do LGBT, to niestety ale krzykliwy charakter parad może pasował do USA, ale w Polsce średnio pozytywnie wpływa na odbiór tej społeczności, więc chyba rozmija się z założeniami. Faktem jest też, że w mediach roznoszą się co bardziej sensacyjne przykłady uczestników a wiele osób manifestujących nie kombinuje z przesadzonymi ubiorami itp.

Skuteczne kampanie na rzecz małżeństw jednopłciowych należałoby raczej prowadzić tak. Na prawdę też nie widzę, jaki jest problem z pozwoleniem na to? Jakieś hasła o ataku na rodziny czy zmuszaniu wszystkich do czegoś są bez sensu a innych argumentów za bardzo nie słyszałem. No jest jeszcze gadanie, że jak się im na to pozwoli, to zaraz potem pójdzie adopcja dzieci. Ale to tak na prawdę zależy od tego, czy społeczeństwo takie zmiany zaakceptuje. Jeśli będzie ogólny sprzeciw, to adopcji nie będzie.

#87946 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 13:53

Komunizm wg PiS. Ogłosić stworzenie Centrum Gier Wideo, które trzeba będzie obstawić pryszczatymi dziećmi "elity".

Jest jeszcze jakiś kraj na świecie, który wychodzi z takimi pomysłami?

#87947 Użytkownik jest niedostępny   Maryha145 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 15:28

Mam pytanie i powiedzcie szczerze czy III wojna światowa wisi na włosku bo wczorajszy atak na rafinerie Arabii Saudyjskiej podejrzewa się Iran. :hmm:

Jeżeli to tylko zagrywki polityczne to w wyniku konfliktu zbrojnego mogą ucierpieć niewinni cywile.Śledzę na bieżąco wydarzenia na świecie i naprawdę jest nie wesoło. :E

Ten post był edytowany przez Maryha145 dnia: 17 Wrzesień 2019 - 15:29

#87948 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 16:11

Zobacz postMaryha145, o 17 Wrzesień 2019 - 16:28, napisał(a):

Mam pytanie i powiedzcie szczerze czy III wojna światowa wisi na włosku bo wczorajszy atak na rafinerie Arabii Saudyjskiej podejrzewa się Iran. :hmm:

Nope, w przypadku amerykańskiej inwazji na Iran nikt nie wyjdzie przed szereg żeby Iranu bronić.

#87949 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 16:25

Zobacz postMaryha145, o 17 Wrzesień 2019 - 15:28, napisał(a):

Jeżeli to tylko zagrywki polityczne to w wyniku konfliktu zbrojnego mogą ucierpieć niewinni cywile.Śledzę na bieżąco wydarzenia na świecie i naprawdę jest nie wesoło. :E

To powinno nadal być lokalne, znaczy wojenka na terenie państw trzecich. Brak mocniejszego zaangażowania Chin i Rosji, a jeśli by któreś z tych weszło, to USA zrobi krok w tył, jak w Syrii. To nadal wojna o kolonie i surowce.

Zdecydowanie poważniej jest w okolicach Morza Południowochińskiego i samych Chin. To już może być próba zakwestionowania USA jako "globalnego szeryfa".

(nie)ciekawe jest jeszcze coś innego - brak poszanowania granic państw i praktycznie kompletna marginalizacja ONZ. Rosja rąbnęła sobie Krym i Donbas. USA robi sobie bazy w Syrii, lejąc na to, że nawet swojego satrapy nie mianowało na przywódcę syryjskiego, jak to wczesniej miało w zwyczaju. Chiny robią co chcą na Morzu Południowochińskim. Izrael co jakiś czas kroi po kawałku sasiadów. A ONZ ...?

#87950 Użytkownik jest niedostępny   Kowal 

• ¯\_(ツ)_/¯
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 16:28

Zobacz postAssassin, o 17 Wrzesień 2019 - 07:44, napisał(a):

Ponoć podawanie przykładu "dobrego geja" i życzenie, aby homoseksualiści się ze swoją seksualnością nie "obnosili" to przykłady dość daleko idącej homofobii ;)

Hehe, ciężko mi się do tego odnieść tak naprawdę. Nie uważam się za homofoba, mam tylko kontakt z jednym gejem, któremu do pajacowania daleko. Kto wie, czy homofobia by się nie pojawiła w momencie gdybym miał styczność z tym zdecydowanie bardziej krzykliwym środowiskiem.

To jest trochę zbieżne z 'patryjotami'. Nie mam nic do patriotów, tych normalnych, mój patriotyzm staram się okazywać głównie w postaci wybierania polskich produktów kiedy jest to możliwe i ma to sens (chłamu nie kupię tylko dlatego, że jest polski). Natomiast troglodytów z kotwicami wysłałbym na Saharę, albo Gobi, w tych bluzach 8:E

A tak w temacie wyborczym, jak elektoratu wiejskiego nie wkurzyć ;) https://noizz.pl/zwi...QMt7igCNubz8MsY

Ten post był edytowany przez Kowal dnia: 17 Wrzesień 2019 - 16:30

#87951 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 16:54

No nieciekawie się robi jak idzie o sytuacje międzynarodową. Ja jednak uważam, że Trump ma jednak troche rozsądku i jakiegoś większego konfliktu z tego raczej nie będzie. Chociaż..kto wie.

Zdecydowanie poważniej jest w okolicach Morza Południowochińskiego i samych Chin. To już może być próba zakwestionowania USA jako "globalnego szeryfa".

Ja chyba o czymś nie wiem. Co tam się dzieje?

Jak już jesteśmy przy gejach to mam pytanko. Nie wiem kto może na to odpowiedzieć psycholog/socjolog...?

Dlaczego ludzie są skłonni bardziej zaakceptować w swoim sąsiedztwie czy najbliższym otoczeniu dwie kochające się kobiety (w znaczeniu para a nie, że publicznie uprawiające seks, żeby było jasne ;)) niż dwóch panów w analogicznej

sytuacji? Mam wrażenie, że tak jest. Lesbijki są jakoś łatwiej akceptowane niż geje. Jak się ówi o LGBT to też raczej w kontekście mężczyzn

Ten post był edytowany przez Flik dnia: 17 Wrzesień 2019 - 17:05

#87952 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 17:09

Zobacz postFlik, o 17 Wrzesień 2019 - 16:54, napisał(a):

...

Ja chyba o czymś nie wiem. Co tam się dzieje?

...

Temat chyba ciężko przegapić. Chiny to morze traktują jako swoje wewnętrzne (podobne podejscie mają do Tajwanu). I w zasadzie to już wystarczyłoby jako odpowiedź. Bo to, że budują tam sztuczne wyspy, na nich bazy wojskowe, to że tam złoża, łowiska i szlaki handlowe, to że Anglosasi potęgą głównie morską, to jakby pisanie oczywistości. W zasadzie problemu nie ma do czasu, gdy USA ma sporą przewagę militarną nad Chinami, glównie na morzu. nieciekawie może być, gdy Chiny uznają, iż są gotowe na starcie z USA. I nawet jak to wygląda "niewinnie", to niestety nie jest to już konflikt na terenie państw trzecich.

#87953 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 17:44

Zobacz postFlik, o 17 Wrzesień 2019 - 17:54, napisał(a):

Jak już jesteśmy przy gejach to mam pytanko. Nie wiem kto może na to odpowiedzieć psycholog/socjolog...?

Dlaczego ludzie są skłonni bardziej zaakceptować w swoim sąsiedztwie czy najbliższym otoczeniu dwie kochające się kobiety (w znaczeniu para a nie, że publicznie uprawiające seks, żeby było jasne ;)) niż dwóch panów w analogicznej

sytuacji? Mam wrażenie, że tak jest. Lesbijki są jakoś łatwiej akceptowane niż geje. Jak się ówi o LGBT to też raczej w kontekście mężczyzn

Nie jestem specjalistą, ale jedną rzecz daje się zauważyć od razu: przeważająca większość osób aktywnie przeciwnych homoseksualistom to faceci. Także myślę, że chodzi o szczególnie pojęte poczucie - że tak powiem - estetyki i powiązane z tym emocje. Resztę łatwo dopasować. :)

#87954 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 17:45

Zobacz postKowal, o 16 Wrzesień 2019 - 15:51, napisał(a):

Ale organizacje LGBT nie są dla homoseksualistów kolego. Są dla partii politycznych by mogły sobie zbijać kapitał polityczny oraz to ciepłe posadki dla "humanistów". Takie budowanie proletariatu, kolektywu, całkowicie zależnego.
Marsze tym bardziej nie są dla homoseksualistów bo i po co?
Zachęcasz homoseksualistów do urządzania ekshibicjonistycznego show, które prowokuje chama w dresie a innych ludzi co najwyżej gorszy. Potem jawisz się jako obrońca. Głosy są? Profit?

Ten post był edytowany przez LasagnaBolognese dnia: 17 Wrzesień 2019 - 18:10

#87955 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 18:35

To jak Ci ludzie mają walczyć już nawet nie o prawa tylko o akceptację? Bo tej nie ma mimo kilku tu co nie widzi problemu nawet u kolegi geja.
Chętnie usłyszę jak działać bez politycznej machiny LGBT.

#87956 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 19:01

Zobacz postcrush, o 17 Wrzesień 2019 - 18:35, napisał(a):

To jak Ci ludzie mają walczyć już nawet nie o prawa tylko o akceptację? Bo tej nie ma mimo kilku tu co nie widzi problemu nawet u kolegi geja.

Żyć i mieć wyrąbane co myślą inni.

Ludzie są pełni nietoleranci we wszystkim. Nawet granie w gry na konsoli nie jest akceptowalne.

#87957 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 19:24

Zobacz postmisugi, o 17 Wrzesień 2019 - 20:01, napisał(a):

Ludzie są pełni nietoleranci we wszystkim. Nawet granie w gry na konsoli nie jest akceptowalne.

Ale za granie w gry na konsoli nie oberwiesz na ulicy, nikt nie nazwie cię obleśnym zboczeńcem, nikt nie każe ci ukrywać kim jesteś ("mi tam nie przeszkadzają, ale niech się nie pokazują") i tak dalej. Pamiętasz, jaka była burza wokół Biedronia gdy zaczynał polityczną karierę i otwarcie przyznał się do swojej orientacji? Jakie hasła szły w przestrzeń publiczną?

To, że nie odczuwasz danego problemu na własnej skórze, nie znaczy że on nie istnieje.

A poza tym, w życiu faktycznie trzeba być twardym i nie zważać na głupie komentarze, ale milcząc nigdy niczego nie zmienisz.

Ten post był edytowany przez Radar28 dnia: 17 Wrzesień 2019 - 19:24

#87958 Użytkownik jest dostępny   Trepcia 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 19:38

Zobacz postFlik, o 17 Wrzesień 2019 - 17:54, napisał(a):

No nieciekawie się robi jak idzie o sytuacje międzynarodową. Ja jednak uważam, że Trump ma jednak troche rozsądku i jakiegoś większego konfliktu z tego raczej nie będzie. Chociaż..kto wie.

To moze inny punkt widzenia - kto korzysta na sytuacji w Iranie? Panstwa majace rope - USA, Rosja Arabia. Wiec po co wojna? Kazdy zadowlony. Wystarczy pogrozic palcem, wyslac lotniskowce, moze szybki atak na jakis cel w Iranie i Iran sie uspokoi. Znajdzie miejsce w szeregu.

#87959 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 19:45

Zobacz postcrush, o 17 Wrzesień 2019 - 18:35, napisał(a):

Sugerujesz walkę a walka to de facto wojna. Wojny się toczy by podbijać przeciwnika a nie się z nim jednać. No i to wyjaśnia ekshibicjonizm na ulicach.
I tu właśnie wkraczają organizacje LGBT, nie zainteresowane tolerancją tylko prowokowaniem chama w dresie do aktu nietolerancji i zbijania kapitału polityczno- społecznego. Podbijaniem przestrzeni publicznej.

Nie brzmi to zbyt zachęcająco choć jest arc skuteczne w budowaniu konfliktów i polaryzacji społecznego. W końcu po to powołano te organizacje. Permanentny nierozwiązywalny konflikt. Dziel i rządź.

Zabrzmiało tak jak byś pytał, w jaki sposób organizacje LGBT mają prowadzić propagande by wymusić, akceptacje i narzucić swoją wizje świata.
No chyba, że chodzi Ci o to co mają robić homoseksualiści ( nie mylić z przemysłem org. LGBT) by być TOLEROWANI, by normą była TOLERANCJA

No chyba, że nie rozróżniasz tej subtelnej różnicy między tolerancją a akceptacją. Tolerancji można oczekiwać, akceptacji nie, no chyba, że zmierzamy do totalitaryzmu.

Konkludując, co mają robić homoseksualiści by zapanowała TOLERANCJA? Otóż nic a nawet więcej. Żyć swoim życiem wedle swoich potrzeb a nie potrzeb polityków, cynicznie żerujących na emocjach nie tylko chama ale i wykształciucha
Wtedy ludzie przywykają a konflikt wygasa. w Polsce nigdy nie było problemu. Natomiast były one u anglosasów. Przeszczepianie problemu społeczeństw anglosaskich czy germańskich do nas nie ma sensu.

Zobacz postmisugi, o 17 Wrzesień 2019 - 19:01, napisał(a):

Ludzie są pełni nietolerancji we wszystkim. Nawet granie w gry na konsoli nie jest akceptowalne.

Ludzie są tolerancyjni, o ile ktoś nie pakuje w przestrzeń publiczną. Natomiast mogą coś tolerować mimo braku akceptacji i wielu rzeczy mogą nie akceptować. Ale od tego jest wolna wola. W państwach totalitarnych natomiast jest indoktrynacja.

Ten post był edytowany przez LasagnaBolognese dnia: 17 Wrzesień 2019 - 19:54

#87960 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 20:41

Zobacz postRadar28, o 17 Wrzesień 2019 - 19:24, napisał(a):

Ale za granie w gry na konsoli nie oberwiesz na ulicy, nikt nie nazwie cię obleśnym zboczeńcem, nikt nie każe ci ukrywać kim jesteś ("mi tam nie przeszkadzają, ale niech się nie pokazują") i tak dalej. Pamiętasz, jaka była burza wokół Biedronia gdy zaczynał polityczną karierę i otwarcie przyznał się do swojej orientacji? Jakie hasła szły w przestrzeń publiczną?

To, że nie odczuwasz danego problemu na własnej skórze, nie znaczy że on nie istnieje.

A poza tym, w życiu faktycznie trzeba być twardym i nie zważać na głupie komentarze, ale milcząc nigdy niczego nie zmienisz.

Bo taka jest prawica, niedorozwinięta. Prawica, która szczyci się wolnością nakazuje ludziom, jak żyć i narzuca wiarę w jedynego Boga.

Biedronia i całą resztę prześladują tylko narodo... naziole. Nikt normalny nie będzie drugiemu zabraniał czegoś robić lub demonstrować.

• (4448 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4396
  • 4397
  • 4398
  • 4399
  • 4400
  • Ostania »