Forum PCLab.pl: Off Polityczny - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (4435 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4400
  • 4401
  • 4402
  • 4403
  • 4404
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Off Polityczny Nie ma działu, to niech będzie temat. Oceń temat: **--- 56 Głosów

#88021 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 14:49

Zobacz postmaxpower, o 19 Wrzesień 2019 - 14:45, napisał(a):

Nie ma. Jest tylko reklamiarz graczyk90.

Raczej hejter z zespołu Ziobry ;)

Mój link

Opinie feministek o białych mężczyznach.

Ten post był edytowany przez misugi dnia: 19 Wrzesień 2019 - 15:18

#88022 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 16:20

Zobacz postmisugi, o 19 Wrzesień 2019 - 15:49, napisał(a):

Opinie feministek o białych mężczyznach.

Opinie, które absolutnie nic nie zmieniają. Pustosłowie. Ciekawe, co trzeba mieć w głowie, by przejmować się takimi pierdami, by prezentować to szerszej publice?

#88023 Użytkownik jest niedostępny   misugi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 16:26

Zobacz postbielas, o 19 Wrzesień 2019 - 16:20, napisał(a):

Opinie, które absolutnie nic nie zmieniają. Pustosłowie. Ciekawe, co trzeba mieć w głowie, by przejmować się takimi pierdami, by prezentować to szerszej publice?

Nie taki był cel. Zamierzenie racsej kabaretowe ;)

#88024 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 16:43

Zobacz postmisugi, o 19 Wrzesień 2019 - 17:26, napisał(a):

Nie taki był cel. Zamierzenie racsej kabaretowe ;)

To już stare jest, chyba cały filmik stylizowany na telewizyjną debatę już ktoś kiedyś wklejał do offu. Bez doklejonego Lindy.
Poza tym też jestem zdania, że nie należy całkowicie eliminować męskich końcówek ;)

#88025 Użytkownik jest niedostępny   maxpower 

• ..........
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 17:33

Byłem w aptece. Pierwszy raz zdarzyło mi się że nie kupiłem leku. Podobno braki we wszystkich hurtowniach w Polsce i nie ma zamiennika. Nie wiem na ile to wina rządzących, ale mam nadzieję że jak najmniejsza, a braki zostaną uzupełnione.

#88026 Użytkownik jest dostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 22:51

Zobacz postmaxpower, o 19 Wrzesień 2019 - 17:33, napisał(a):

Byłem w aptece. Pierwszy raz zdarzyło mi się że nie kupiłem leku. Podobno braki we wszystkich hurtowniach w Polsce i nie ma zamiennika. Nie wiem na ile to wina rządzących, ale mam nadzieję że jak najmniejsza, a braki zostaną uzupełnione.

Rząd to raczej może mieć wpływ na ceny, ale na dostępność? Moich na niedoczynność tarczycy jakiś czas temu brakło też, ale chyba po prostu przestali produkować więc teraz kupuje zamiennik :P

#88027 Użytkownik jest niedostępny   Mroczny Nelu 

• Makankosappo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 22:58

UK skupowało półprodukty do produkcji leków na potęgę, w Chinach też mieli problem z produkcją i efekt mamy jaki mamy. Nistety jedyna opcja na uniknięcie tego to powrót do produkowania leków w Europie czy też w kraju od podstaw, ale kapitalizm na to nie pozwala, bo się nie opłaca :P

#88028 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 23:16

Zobacz postMroczny Nelu, o 19 Wrzesień 2019 - 23:58, napisał(a):

UK skupowało półprodukty do produkcji leków na potęgę, w Chinach też mieli problem z produkcją i efekt mamy jaki mamy. Nistety jedyna opcja na uniknięcie tego to powrót do produkowania leków w Europie czy też w kraju od podstaw, ale kapitalizm na to nie pozwala, bo się nie opłaca :P

Na to nakłada się też nadal prosperujący nielegalny wywóz leków z Polski do krajów zachodnich a przynajmniej nie znalazłem żadnych informacji, żeby były podjęte jakieś skuteczne działania.

#88029 Użytkownik jest niedostępny   RyszardGTS 

• Nie wylewający za kołnierz...
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 19 Wrzesień 2019 - 23:24

PiS mógł zatrzymać ten proceder cztery lata temu, trzy lata temu, dwa lata temu, rok temu... do dziś nic z tym nie zrobili pomimo że prostą ustawą by zakończyli to co się dzieje. Widocznie komuś nie pasuje by odnośnie leków było... "no to kończyć flaszkę i do domu".

Aktualnie PiS przyczepi się każdej pierdoły (tak jak wymyślili bzdurę z Pszoniakiem, ktoś faktycznie musiał być nieźle "na haju" by uznać że "pajacujący" Pszoniak wyśmiewa się z osób chorych, a nie chodzi mu o to że Polska ma jedną z najniższych frekwencji wyborczych w UE) którą będą mogli pokazywać przez przynajmniej 24h w TV, każda "blokada głównego przepływu i nurtu informacji" to jeden dzień mniej do wyborów. Oni nie liczą na zwyżkę notowań, oni boją się jakieś wpadki tuż przed wyborami. Aktualnie PiS jedzie jakby "był naładowanym akumulatorem do 100% i nie używany prawie nie traci stopnia naładowania", liczą na to że społeczeństwo jest "naładowane" po 13tej emeryturze, 500+ na pierwsze dziecko i polecą do wyborów by głosować na PiS.

Panoramę ostatnio całkowicie pomijam, "powtórkę Panoramy" mam w Wiadomościach...

... CHCIELIŚMY PRZYPOMNIEĆ ŻE PIS JEST TAKI SUPER!

#88030 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 01:59

Zobacz postcrush, o 17 Wrzesień 2019 - 21:41, napisał(a):

Akceptacja ma być taka jak dla par heteroseksualnych - ni mniej, ni więcej. I tak, dokładnie - ma być. Tak jak nienormalne jest znęcanie się nad kimś z powodu wyglądu, statusu czy choćby wiary (choć ta w założeniach jest krzywdząca), tak nienormalnym ma być takie zachowanie w stosunku do par homo. Całkiem proste.
Z czym w Polsce nie było problemu? Z tolerancją? Nie kpij.

Żyć swoim życiem ale nie pchać się w przestrzeń publiczną. Żyć własnym życiem ale nie mówić, że się jest homo, nie trzymać się za ręce, a już Boże broń nie pocałować bo fuj.

Nie wiem czy robisz to celowo i cynicznie czy może jesteś na takim poziomie radykalizmu, że odrzucasz merytoryke, ale:

Nie odróżniasz pojęcia TOLERANCJI od AKCEPTACJI. Wachlujesz nimi na zmiane i oba zrównujesz do jakiegoś znęcania się. Budujesz sobie w głowie jakiś wyimaginowany świat WOJNY zapewne pod wpływem przekazu politycznego jakim się epatujesz.

Tolerancja znaczy brak "mienia problemu" z tym, że ktoś jest taki czy owaki
Akceptacja to już kwestia własnego poglądu czy zasad.
Pisząc, "że ma być akceptacja" domagasz się właściwie systemu totalitarnego i zmuszania ludzi do myślenia tak jak ty chcesz. Domagasz się terroru i indoktrynacji. Straszne...
No chyba, że nie rozumiesz na poziomie semantycznym, że wachlujesz zamiennie różnymi pojęciami, których znaczenia nie rozumiesz choć patrząc na głupkowate obrazki i sprowadzanie wszystkiego do ekstremum, ty po prostu jesteś na wojnie, daleki od merytoryki i logiki, za to pełny emocji...

Toleruje, że inni żrą ślimaki czy żaby ale sam nie jadam bo mnie to brzydzi. Natomiast brak tolerancji wobec jedzenia robali oznacza wypominanie każdemu, czemu żresz robale.

Polecam uważniej dobierać słowa bo sposób ich doboru sprawia, że twoje posty są bez sensu.

P.S. Nie pchać się w przestrzeń publiczną oznacza nie robić cyrku jakim są demontracje na których w zasadzie motywem przewodnim stały się drwiny z katolików, naruszanie świętości itd itp. Jak chcesz kogoś do siebie przekonać to nie nawalasz kamieniami mu w szyby. No chyba, że tak jak napisałem na początku, organizacje LGBT to tylko narzędzie w rękach polityków służące do polaryzacji społeczeństwa i urabiania elektoratu a ofiarą tych organizacji padają w peierwszej kolejności naiwni homoseksualiści. Dziel i rządź. Bo z całą pewnością tego typu działania nijak się mają do zabiegania o tolerancje (wybij sobie z głowy równorzędność akceptacji oraz tolerancji bo to odmienne słowa. Tolerancja odnosi się do czynu, akceptacja do sfery myśli)

Ten post był edytowany przez LasagnaBolognese dnia: 20 Wrzesień 2019 - 02:04

#88031 Użytkownik jest niedostępny   LasagnaBolognese 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 02:10

Zobacz postmaxpower, o 19 Wrzesień 2019 - 17:33, napisał(a):

Nie słyszałem by w Polsce rząd miał cokolwiek do gadania przy produkcji i dystrybucji leków. Co najwyżej ma do gadania przy tym co jest na recepte i refundacje.

https://ktomalek.pl/

https://zdrowie.dzie...artykuly/602402,mafia-lekowa-kryzys-lekowy-brak-lekow-w-aptekach-lekarstwa-rzad-prawo.html

https://wiadomosci.d...artykuly/607921,ziobro-mafia-lekowa-minister-sprawiedliwosci-leki-apteki.html

Swoją drogą zastanawiające, że nikt wielu problemów nie dostrzegał za wcześniejszych kadencji. Vat? a gdzie tam. Akcyza i paliwowe mafie? A gdzie tam. Wałki na kamienicach - nikt nic nie wie. Mafie lekowe? Panie.... co Pan...

Nagle znikąd się okazuje, że są bardzo poważne problemy do rozwiązania. Jakim cudem przez tyle lat tyle znamienitości dziennikarskich nic nie wiedziało o niczym?

Ten post był edytowany przez LasagnaBolognese dnia: 20 Wrzesień 2019 - 02:23

#88032 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 05:39

Co rozumiesz przez wcześniejsze kadencje? Z przed którego roku mam ci wyszukać artykuły o VAT czy reprywatyzacji? Ale pewnie wtedy zmienisz temat i zaczniesz z czymś innym.

#88033 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 08:40

Zobacz postMroczny Nelu, o 19 Wrzesień 2019 - 22:58, napisał(a):

UK skupowało półprodukty do produkcji leków na potęgę, w Chinach też mieli problem z produkcją i efekt mamy jaki mamy. ...

Nie moja działka, ale coś podobnego obiło mi się o uszy, że poszła spora maniplacja na półproduktach. Nasi południowi sąsiedzi też mają podobne problemy z lekami, więc to tylko uwiarygadnia postawioną tezę.

Powrót do produkcji leków w Europie? Toż to byłby zamach na wolny rynek (albo i demokrację nawet). Myślę, że korporacjom tu wszystko się zgadza, znaczy słupki z zyskiem, więc po co zmieniać i wprowadzać regulacje?

#88034 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 09:09

Zobacz postLasagnaBolognese, o 20 Wrzesień 2019 - 03:10, napisał(a):

Nie słyszałem by w Polsce rząd miał cokolwiek do gadania przy produkcji i dystrybucji leków.

Rząd ma do gadania przy rozbijaniu mafii, które na potęgę wywożą za granicę leki, do których dopłacił polski podatnik, a póki co nie zrobił w tej kwestii absolutnie nic.

#88035 Użytkownik jest niedostępny   kanon7 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 09:19

Zobacz postRyszardGTS, o 20 Wrzesień 2019 - 00:24, napisał(a):

PiS mógł zatrzymać ten proceder cztery lata temu, trzy lata temu, dwa lata temu, rok temu... do dziś nic z tym nie zrobili pomimo że prostą ustawą by zakończyli to co się dzieje. Widocznie komuś nie pasuje by odnośnie leków było... "no to kończyć flaszkę i do domu".

Przecież byli zajęci "rozbiciem" mafii:
- paliwowej
- VAT'owskiej
- reprywatyzacyjnej w W-wa'ie

Ile Ty od nich wymagasz? :E

Zajmują się tym co im odpowiada, z czego będą korzyści głosowe w wyborach + korzyści pod stołem dla rządu. Bo nikt nie wierzy że przez 4 lata nic nie robili, bo nie mogli.

#88036 Użytkownik jest dostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 09:21

Zobacz postmag_zbc, o 20 Wrzesień 2019 - 10:09, napisał(a):

Rząd ma do gadania przy rozbijaniu mafii, które na potęgę wywożą za granicę leki, do których dopłacił polski podatnik, a póki co nie zrobił w tej kwestii absolutnie nic.

Mafia lekowa to nie jest jakiś nowy problem i to co napisałeś można także odnieść do czasów rządów PO. Nie wiem jakie jest rozwiązanie. Podnieść ceny leków, żeby wywóz był

nieopłacalny,większe kontrole, wysokie kary za ten proceder? Gdzieś w TV był reportaż na ten temat. Było tam powiedziane, że inspektorzy farmaceutyczni bardzo niewiele zarabiają.

Może więc podnieść im płace by bardziej im się "chciało". Była też mowa o tym, by w zwalczanie tego procederu większe uprawnienia dać np policji czy straży granicznej.

Ten post był edytowany przez Flik dnia: 20 Wrzesień 2019 - 09:33

#88037 Użytkownik jest niedostępny   krzyyss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 09:24

www.o2.pl/artykul/seks-bez-slubu-karany-wiezieniem-kary-beda-surowe-6426291407349377a

Świat zdecydowanie bardziej kolorowy, niż zwolennikom "jedynie słusznych systemów" mogłoby się wydawać.

edit

Mafia lekowa to nie jest jakiś nowy problem i to co napisałeś można także odnieść do czasów rządów PO

I nie tyczy wyłącznie naszego kraju, zasięg problemu szerszy. Wnioskuję tutaj, że zabawa zaplanowana i kontrolowana przez koncerny farmaceutyczne.

Ten post był edytowany przez krzyyss dnia: 20 Wrzesień 2019 - 09:28

#88038 Użytkownik jest niedostępny   Radar28 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 10:03

Z takich różnych: w sprawie jednej z kamienic w Warszawie, przy której majstrowała komisja Jakiego zapadł dość oczywisty wyrok sądowy, czyli decyzja komisji została uchylona. Uzasadnienie to głównie kwestia tego, że prawo nie działa wstecz, co było do przewidzenia.

#88039 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 10:10

Zobacz postFlik, o 20 Wrzesień 2019 - 10:21, napisał(a):

Mafia lekowa to nie jest jakiś nowy problem i to co napisałeś można także odnieść do czasów rządów PO.

A za PO!...

Może nie zauważyłeś, ale PO nie rządzi już od 4 lat.

#88040 Użytkownik jest niedostępny   kanon7 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 10:29

Zobacz postFlik, o 20 Wrzesień 2019 - 10:21, napisał(a):

Mafia lekowa to nie jest jakiś nowy problem i to co napisałeś można także odnieść do czasów rządów PO.

• (4435 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4400
  • 4401
  • 4402
  • 4403
  • 4404
  • Ostania »