Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od stwierdzenia, że gdzie indziej jest podobnie, do przyzwolenia na to jest naprawdę daleka droga.

 

Niemniej jednak takie "stwierdzenia" niejako legalizują pewien stan rzeczy "bo gdzie indziej też tak jest". Właśnie taki wydźwięk mają takie słowa. Podobnie usprawiedliwianie PIS'u zwrotem "a bo za PO". Kurła, miała być dobra zmiana, miało być lepiej, mieliśmy wstać z kolan, a jest jeszcze większe bagno jak było. Do 2015r. Polacy bulwersowali się zarówno realnymi, jak i nakręconymi aferami. Dziś szukamy przypadków afer obok siebie, by móc powiedzieć, że gdzieś indziej też tak jest. Normalnie "a bo za PO" przechodzi swego rodzaju ewolucję. PIS sprawił, że afery nam nie przeszkadzają. Mistrzowie socjotechniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, chyba nie na tej planecie ;) Pewnie na palcach jednej ręki możnaby wymienić państwa gdzie ważne osoby i politycy nie mają powiązań z kartelami, mafią i gangami.

 

W Szwecji w latach 90 minister podała się do dymisji, bo zapłaciła za swoje zakupy kartą służbową, a później to wszystko zwróciła.

 

W Kanadzie jest dym w około premiera, z powodu jego zdjęć z imprezy kostiumiowej przed 20 lat, jak był studentem

 

W Austrii w tym roku były ponowne wybory, bo wyciekło nagranie, na którym szef partii koalicyjnej, próbuję robić interesy z ruskimi oligarchamii.

 

 

Z drugiej strony jest Johnson, który okłamuję królową, aby zawiesić parlament, Trump się układa z włądzami Ukrany aby te waliły w syna kontrkandyta. Zgadza się, politycy w stylu Salviniego, Trumpa, Johnsona, Erdogana, Orbana. To są znani kłamcy, złodzieje, przekręty i współpracownicy Putina.

Edytowane przez Sfinks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...Popatrzcie jak się potoczyła afera podkarpacka i jeszcze wcześniejsze "zejścia" w aresztach niewygodnych światków. Przecież takich manewrów nawet bandyci nie robią bo nie mają takich możliwości, co najwyżej zapłacić jakiemuś osadzonemu żeby dźgnął nożem, ale taka finezja i smykałka jaką mają politycy do tego wyręczając się służbami, - mają rozmach...

 

Bo widzą, że jest przyzwolenie społeczne na takie zachowanie. Czy afera Banasia (albo jakakolwiek inna) spowodowała spadek poparcia? Chyba jest wręcz przeciwnie dlatego nie dymisjonują Pana, bo i po co? Tutaj podejrzewam, że problemem w

 

zdymisjonowaniu może być dla PIS-u tzw: krótka ławka (po prostu nie mają kim go zastąpić). No i w sumie w naszym prawie jest tak, że prezes NIK-u

 

musiałby się chyba sam zdymisjonować.

 

W cywilizowanym kraju po takiej aferze poleciałby przecież cały rząd.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Morawieckiego z lat 80'tych, kibicowało się mu żeby go SB nie dorwało, ale smarkiem byłem więc tyle z tego pamiętam.

Natomiast nie tak dawno temu widziałem film z okresu "transformacji", jakieś spotkanie "nowej elyty" z ludem, siedzi rozparty i nadęty Bolek, obok niego Kuroń, Geremek i chyba Michnik, czyli sami miłośnicy Stalina.

A Morawiecki staje naprzeciw nich razem ze zwykłymi ludźmi, ręce założone, i pyta się czy to tak miało wyglądać że ludzie tracą pracę, zamyka się firmy itd.

Oczywiście został przez tą hołotę zza stołu zakrzyczany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką alternatywę miał K. Morawiecki? Bić się z komuną w 1989r.? Absurd. Był odważny ale politykiem był miernym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Morawiecki staje naprzeciw nich razem ze zwykłymi ludźmi, ręce założone, i pyta się czy to tak miało wyglądać że ludzie tracą pracę, zamyka się firmy itd.

 

Pisanie biografii na nowo, a chłop z synalkiem dorobili(jak? pytanie retoryczne) się majątków o jakich 99,9% społeczeństwa może pomarzyć. To tak jak z Jarkiem, który obalał komunę :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszy Morawiecki dorobił się majątku? Synek na pewno ale ojciec był raczej skromnym człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie biografii na nowo, a chłop z synalkiem dorobili(jak? pytanie retoryczne)

Pewnie po dziadkach emerytach, Adamowicz od swoich miliony dostawał, jego dzieci też. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

młody Morawiecki ma wykształcenie i bankiem zarządzał sprawnie, jest niezły w te klocki - nie siedział tam na pewno z tego powodu że tata go tam umocował. Tego raczej nikt nie podważa.

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kornel ostatnio wypowiadał socjalne wysrywy aż skręcało i jakoś nie darzyłem go sympatią, ale nazywanie go zdrajcą dzien po pogrzebie to się zapisze na łamach historii. Wałęsa to straszny człowiek.

Edytowane przez johny11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wałęsy bohaterami są kiszczak i jaruzelski z poplecznikami. W ich mniemaniu nie można pozwolić by trwała legęda jakiegoś tam morawieckiego. Trzeba zniszczyć i obrzucić gnojem. Zwycięscy piszą historię i nam komuna ją napisała.

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

młody Morawiecki ma wykształcenie i bankiem zarządzał sprawnie, jest niezły w te klocki - nie siedział tam na pewno z tego powodu że tata go tam umocował. Tego raczej nikt nie podważa.

 

Wykształcenie to miał średnie bym powiedział - historyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykształcenie to miał średnie bym powiedział - historyk.

Historyczne zdobyte za komuny bo wtedy innego by nie dostał, tak jak dużą część opozycjonistów.

 

Po 89 wpadło jeszcze

Kształcił się następnie na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University, a w 1995 uzyskał dyplom Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie Hamburskim. Studiował także na Uniwersytecie Bazylejskim[10] i w Kellogg School of Management przy Northwestern University[11].

 

Także chyba mijasz sie z prawdą i to dość okrężną drogą ;)

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Za komuny można też było studiować kierunek ekonomiczny bystrzaku. I o brak kierunkowego wykształcenia mi chodziło w tym komentarzu. 

 

PS I w niczym nie mijam się z prawdą bo to ocena krzywy.gif

 

 

Edytowane przez Olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Za komuny można też było studiować kierunek ekonomiczny bystrzaku.

Nie jak miałeś wilczy bilet od władzy, chyba za krótko żyjesz bo nie rozumiesz jakie to czasy były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jak miałeś wilczy bilet od władzy, chyba za krótko żyjesz bo nie rozumiesz jakie to czasy były.

 

Jakoś nie słyszałem żeby Morawiecki junior się skarżył, że nie mógł za komuny studiować kierunku ekonomicznego. Jak wiesz coś więcej to napisz z łaski swojej, a nie pouczaj o wilczym bilecie bo wiem co to było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olafo, to nie była ocena tylko informacja nieprawdziwa z twojej strony.

 

 

Kompetencje się nie liczą, wazne by sukinsyn był swój. hahaha

Liczyłem, że o Adamowiczu będzie jakiś ciąg dalszy, no nic, może na tygodniu

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ocena także nie rżnij głupa, mówiąc klasykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

 

 

Kompetencje się nie liczą, wazne by sukinsyn był swój. hahaha

Liczyłem, że o Adamowiczu będzie jakiś ciąg dalszy, no nic, może na tygodniu

 

Ciąg dalszy pokazywania realiów polityki w Polsce. Nie, nie przypisywalbym tego wyłącznie PO, jestem przekonany, że identycznie wygląda to w innych większych partiach. Pięknie pokazane znaczenie okreśenia TKM. No jest mi przykro, rządziły i rządzą nami nie żadne elity, a zwykli mafiozi, do tego prostaki, krawat tu niewiele zmienia. I za to po części lubię PiS (choć w tym przypadku chyba niewiele majstrował) - dosyć skutecznie wyciąga realia polityki do wiadomości publicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyborcza rusza finansować od jutra nielegalnie kampanie dla opozycji rozdając 1 mln gazetek agitacyjnych za free

Tzn zapłacił za to pewnie nie jeden samorząd miejski za skup makulatury

 

Także rzetelne informacje nadciągają.

71300601_950689731955027_8423816286466736128_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQnM2jsBozpgAjBZQ-5LD6PdSaBMpC_068JTiyQWSR3DVkbhAKMPjRenNq4NEzlbmrE&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=ffea6415fc5c93f73afeae00f79d99d0&oe=5E310068

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak komediowo z rana :E Kto to powiedział??

 

Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku****cy i zęby go bolą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...