Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się dziwić z tym TK. To tylko kontynuacja tego co robili przez ostatnie cztery lata. Po zamachu na TK z 2016 to i tak jest już bez znaczenia.

 

Od dawna zresztą nie ma sensu patrzeć na ten kraj poprzez pryzmat kultury europejskiej czy demokracji.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flik, "srania" nie ma ani w kk, ani w wykroczeniach. "Sranie" pod coś tam podpada, podobnie jak i profanacja, tylko o to mi chodziło, a później o skrajnie różną ocenę obu sytuacji.

 

Konkretnie tego czynu faktycznie nie ma. Można to pewnie podciągnąć pod nieobyczajne zachowanie, wybryk chuligański, albo sam nie wiem pod co.

 

Co do tej hostii, to być może zabrakło czegoś, jakiegoś znamiona czynu, który spowodowałby, że byłoby to przestępstwo. Obraza uczuć religijnych to

 

bardzo indywidualna sprawa, i tak należy podchodzić do każdego przypadku. Mnie tam nie było i nie znam szczególików sprawy, a one są byc może ważne.

 

Inaczej tego nie potrafie wytłumaczyć. ;) Może ktoś bardziej biegły w prawie to wyjaśni. Nie zawsze jest tak, że coś co na pierwszy rzut oka wydaje

 

się przekroczeniem prawa, jest nim faktycznie.

 

Co do TK. To mnie już nic co zrobi PIS nie zdziwi, ani nie zbulwersuje. Tak coś czułem, że jeszcze usłyszymy o Piotrowiczu i Pawłowicz. Pytanie jest

 

takie: dlaczego opozycja nie wystawiła swoich kandydatów? Przegrają to przegrają, trudno.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wyżerałem opłatki jako ministrant natomiast nikt nawet nie myślał o tym żeby jeść hostię.

Co mniej pokorni to i winko popijali.

 

Zobaczcie PiSowskich kandydatów do TK. Nie wierzę. Tak wygląda przejście na emeryturę Pawłowicz? Ciekawe jak na to zapatruje się tzw. twardy elektorat, bo mi zrobiło się na chwilę słabo.

 

Jak to uslyszalem w radiu to myslalem, ze to fejk :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo-jadę autem, a tam w radiu coś o kandydaturze Pawłowicz mówią- czyli to nie był żaden program satyryczny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kwietnia dzisiaj nie mamy... co za kandydatury, co za ludzie, co za kompetencje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że srania na wycieraczkę też nie ma w kk. Natomiast profanacja hostii nie wiem czy nie jest najcięższym przewinieniem w świetle zasad krk. Więc jeśli coś miałoby podlegać pod ową "obrazę uczuć religijnych", to profanacja byłaby w pierwszej kolejności. Robienie tęczowych czy waginalnych "Maryjek", niszczenie obrazów/pomników, nawet przeróżne "zabawy" z krzyżem, to chyba o kilka poziomów niżej dla katolika niż właśnie owa wyświęcona hostia.

 

I ponowię pytanie - dlaczego Twoim zdaniem za sranie na wycieraczkę można zatrzymać dzieciaczka, a za obrazę uczuć religijnych (co jest w kk) już nie?

 

ps

Powtórzę to, co napisałem w poście, gdy odstawiałem ten wątek na bok - hipokryzja i ocena sytuacji przez pryzmat własnych sympatii i antypatii. Nie lubimy za coś tam "czarnych", czy tzw katoli, to dowalimy im i po swojemu ocenimy zdarzenie. Gdyby to jednak dotknęło nas, choćby koniecznoscią posprzątania na wycieraczce, to ocena będzie diametralnie inna. Niestety, w tematach politycznych, czy społecznych, gdzie mowa o różnych grupach, tacy zazwyczaj jesteśmy. Jesteśmy zwyczajnymi hipokrytami, którzy tolerują jazdę po kimś kogo nie lubimy, jakoś tam sobie to usprawiedliwimy, bo "i tak mu się za coś tam nalezało", a przy podobnej wadze występku zrobimy zupełnie inną ocenę, gdy trafi na nas, lub naszą grupę.

 

kolego prawo kościelne to jest dla tłuszczy i ciemnoty szczególnie na wsiach i małych miasteczkach, przez te kilkanaście lat co sie naoglądalem to moje, powiem z cala pewnością ze księzy to ono nie dotyczy, ba "zwykłe" 10 przykazań ich nie dotyczy, na pewmo jest jakiś procent prawdziwych księży z powołania, reszta to szkoda gadac, no ja w każdym razie nie trafiłem na prawdziwego księdza, i tak wyżeraliśmy kilogramami(oczywiście że nie jednorazowo ale sumarycznie) bo nikt tego w żaden sposób nie kontrolował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Macron dalej świruje zamiast umacniać UE względem Rosji już na starcie torpeduje rozpatrywanie Albanii i Macedonii jako nowych członków wspólnoty. O publicznym opowiadaniu, że woli emigrantów niż pracowników z Bułgarii czy Ukrainy już nawet nie wspominam. Przy tym pajacu nawet Duda wypada całkiem nieźle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie PiSowskich kandydatów do TK. Nie wierzę. Tak wygląda przejście na emeryturę Pawłowicz? Ciekawe jak na to zapatruje się tzw. twardy elektorat, bo mi zrobiło się na chwilę słabo.

 

Trzeba zrobić Polską, aktualną wersję

:E

 

Piotrowicz ma super moc, tak jak gej ma radar i wykrywa innych gejów, tak Piotrowicz wykryje wszystkich czerwonych w TK. To jest człowiek bez kręgosłupa moralnego, więc sumiennie będzie wykonywał wszystkie rozkazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kandydatura Piotrowicza i Pawłowicz do TK, to jak plucie społeczeństwu w twarz, a PIS mówi że to deszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kolego...

 

1. Chyba sobie niczym nie zasłużyłem na tak lekceważący ton z Twojej strony

2. Trochę smutne, że jako były ministrant nie wiesz czym dla katolika różnią się te opłatki które zjadaliście, od tego, o którym mowa w Bełchatowie. Mimo, że już zwróciłem uwagę na to, że dla katolika to nie to samo.

3. Fajnie określasz wierzących. Niech będzie ta tłuszcza i ciemnota. Z przykrością tylko zauważę, że pod to określenie podpadają też Twoi rodzice, bo jeśli byłeś ministrantem, to oni przynajmniej w tym czasie byli wierzącymi i praktykującymi. Niech Tobie tutaj będzie - jesteś oswieconym potomkiem tłuszczy i ciemnoty.

 

 

 

edit

A mieszanie do tego jednego zachowania nastolatka zachowań księży po całości, czy wtrącanie tu pedofilii, to w zasadzie ściąganie do poziomu, na którym nie powinno się już dyskutować. Mowa o zachowaniu księdza i 13-latka. Jeśli ten ksiądz nie jest pedofilem, to nie widzę sensu wtrącać tu pedofilii. Równie dobrze można i o inkwizycji wspomnieć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kandydatura Piotrowicza i Pawłowicz do TK, to jak plucie społeczeństwu w twarz, a PIS mówi że to deszcz.

Pluciem to był wybór Przylebskiej i zrobienie jej prezesem TK.

 

Te dwoje indywiduum to jest klocek rzucony nam w twarz.

Edytowane przez ilubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej o tym myślę tym bardziej wychodzi mi, że Pawłowicz i spółka to jednak zwykła ustawka pod Adriana.

 

Zaraz pewnie wyjedzie na białym koniu, postawi się i "przekona" Kaczyńskiego że to źli kandydaci. Ba, może nawet odmówi ich zaprzysiężenia (za co powinno mu się założyć kajdanki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł krok dalej, to jest działanie mające na celu całkowite zdyskredytowanie TK, wtedy PiS będzie mógł spokojnie rozwiązać tą instytucję i twierdzić, że przecież lud tak chciał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej o tym myślę tym bardziej wychodzi mi, że Pawłowicz i spółka to jednak zwykła ustawka pod Adriana.

 

Zaraz pewnie wyjedzie na białym koniu, postawi się i "przekona" Kaczyńskiego że to źli kandydaci. Ba, może nawet odmówi ich zaprzysiężenia (za co powinno mu się założyć kajdanki).

 

Jeśli Duda chce wygrać musi walczyć o centrum, akcja z Piotrowiczem i Pawłowicz raczej dla PiSowskiego prezydenta nie jest na plus. Sprawa pewnie ucichnie po kilku dniach, zaraz będzie powołanie nowego rządu i media zajmą się czym innym. Kogo właściwie TK teraz interesuje, wszyscy wiedzą że ta instytucja to już jest wydmuszka.

 

' date='04 Listopad 2019 - 20:38' timestamp='1572896294' post='15685054']

Ja bym poszedł krok dalej, to jest działanie mające na celu całkowite zdyskredytowanie TK, wtedy PiS będzie mógł spokojnie rozwiązać tą instytucję i twierdzić, że przecież lud tak chciał ;)

 

Pewnie tak sobie Jaro wymyślił, z jeden strony ma tam oddanych żołnierzy, z drugiej przeciętny Kowalski utwierdzi się tylko, że sądy to jedno wielkie szambo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Tym bardziej obstaję przy ustawce.

 

Walka o utrącenie najbardziej ohydnych polityków PiS pomogłaby Dudzie pokazać się jako wróg radykałów, człowiek który ma swoje zdanie i nie jest zwykłą pacynką Kaczyńskiego itd.

 

Nie takie już rzeczy ludzie od PiSu kupili.

 

 

Ja nie sądzę żeby Kaczyński TK chciał dziś zlikwidować, choć faktycznie gardzi zarówno tą instytucją, jak i samą Konstytucją

Teraz gdy, co prawda na drodze przestepstwa, kontroluje ją poprzez pacynki jest ona dla niego użyteczna. Po pierwsze dla części ludzi uwiarygadnia jego działania. Po drugie jest jakaś polisą na wypadek utraty władzy.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że Sąd Najwyższy rozstrzyga o ważności wyborów. Teraz z nowymi politycznymi sędziami będzie łatwiej "właściwie" rozstrzygać ewentualne protesty wyborcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macierewicz marszałkiem seniorem to też ustawka?

Dupa właśnie go mianował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Macierewicz. Posypuję głowę popiołem, Adrian mnie zdziwił. On już nawet nie udaje, że jest czymś więcej niż betonem i kukiełką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok, niedowierzanie. Przecież to było wręcz pewne. W tej kadencji czuję że rozkręcą się na dobre ze swoją wizją potężnej Polski vel PRL 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gowin chyba w radiowej jedynce zaś stwierdził, że kandydatury do TK nie były uzgadniane z nim i jego ugrupowaniem. Czyżby zaczynali się już podgryzać?

 

Ja mam wrażenie, że prędzej czy później Ziobro i Gowin będą chcieli więcej władzy w koalicji, oraz tego by bardziej liczono się z ich zdaniem. Nawet

 

jeśli teraz zostali chwilowo spacyfikowani. Mam wrażenie, że kiedyś skoczą sobie do gardeł.

 

Co do PRL, to gdzieś czytałem, że w jakimś sklepie w Gdańsku pojawiło się mleko w szklanych butelkach. :E Tak z punktu widzenia ekologii to chyba

 

lepiej niż te plastikowe.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gowin i Ziobro wiedzą, że PiS się rozleci, więc grają na wzmocnienie swoich ugrupowań. Gowin skłania się w stronę centrum, a Ziobro chce przejąć elektorat wyklętych prawaków.

 

Rzeczywiście Macierewicz. Posypuję głowę popiołem, Adrian mnie zdziwił. On już nawet nie udaje, że jest czymś więcej niż betonem i kukiełką.

 

Najśmieszniejsze jest to, że Duda jako zwierzchnik sił zbrojnych był upokarzany przez Antoniego i jego grubego pomagiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusk nie będzie kandydował na urząd Prezydenta RP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie uzasadnienie tej decyzji brzmiało rozsądnie. Za duży bagaż niepopularnych decyzji z lat jego rządów. Zrobił badania i mu wyszło tak a nie inaczej.

 

Duda raczej wygra chyba, że pojawi się kandydat opozycji z super kampanią na co się nie zanosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie wybaczą mu podniesienia wieku emerytalnego i tego co zrobił z OFE. Zgadzam się, że to uzasadnienie było rozsądne.

 

Moim zdaniem największe szanse by wygrać z Dudą miałby być może Kosiniak-Kamysz. Takie mam odczucia. ;) Nie wiem czy będzie kandydował.

 

Biedronia dyskwalifikuje jego orientacja seksualna. Prezydent homoseksualista to nie w tym kraju jednak..

 

Tak samo Polacy nie są jeszcze gotowi na Prezydenta kobietę. Kukiz też odpada. Zresztą on chyba nawet nie myśli o kandydowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duda wygra.

Biedroń lewak, socjaluch i gej.

Zandberg socjaluch i lewak.

Kidawa kobita.

Kosiniak może, bo to taki sam klej do tapet bez wyrazu i charakteru jak Duda, a ludziom się to ewidentnie podoba.

 

Zagłosuję losowo, byle przeciw Adrianowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...