Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie palę ale piję. Generalnie mnie taka decyzja cieszy. Na wszystko powinni dowalić akcyzę x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: To teraz na e-petach chcą doić

jak ktoś mi z uśmiechem powie że głosował na pis bo mu wypłace lepę na pysk

Edytowane przez jestem-bogiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. juz są zdjęcia spiącego Korwina w sejmie - nie zawiódł! XD W sumie - jaki wynik, takie zaangażowanie :D

Czekałem na to! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-papierosy na pewno nie są nieszkodliwe-to fakt. Chyba nikt rozsądny nie twierdzi, że to obojętne dla zdrowia. To troche tak jak z piwem i wódką. Jedno szkodzi bardziej, drugie dużo mniej.

 

Jednak nikt mi nie wmówi, że szkodzą bardziej/tak samo niż zwykłe fajki. Już sam brak smoły, że tak powiem robi dobrą robotę.

 

Poza tym-jak ktoś ma pecha to i zwykła woda mu zaszkodzi. Zasłyszane od lekarza. Wiecie, że nawet niektóre leki szkodzą? Np powodują zwiększony apetyt i tycie.

 

 

Co do Korwina to właśnie dziś czytałem jego tłumaczenie tej sytuacji. W czasie II wojny światowej stracił słuch w którymś uchu. Przymknięcie oczu pozwala mu lepiej słyszeć. Nie wiem, czy taki trik działa. Przytaczam tylko co

 

wyczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie ktoś w 2019 roku jeszcze pali(wśród moich znajomych to może co 10 osoba)? O epapierosach to już tyle napisano... Teraz to życie fit jest na topie(a nie wóda, papierochy, prochy).

Jeszcze można nałożyć akcyze od syropu glukozowego i oleju palmowego tak by producenci wybierali normalne tłuszcze i cukry albo w ogóle ograniczali ich zawartość w składzie. Byle od słonych przekąsek się odczepili ;P

 

wole palic nix wdychac pare do pluc z innym syfem, pewnie wyjdzie ze sa gorsze niz papierosy

https://zdrowie.pap.pl/uzaleznienia/toksyczne-e-papierosy

Coś tam szkodliwego jest, ponoć też bardziej uzależnia taka skoncentrowana nikotyna. Tyle, że w klasycznych petach masz rakotwórcze substancje smoliste powstające podczas spalania.

Chociaż....

https://zdrowie.pap.pl/uzaleznienia/e-papierosy-tez-sa-rakotworcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że nawet niektóre leki szkodzą? Np powodują zwiększony apetyt i tycie.

 

Przymknięcie oczu pozwala mu lepiej słyszeć. Nie wiem, czy taki trik działa.

Generalnie wszystkie leki szkodzą, tylko w większości przypadków działania pożądane znacznie przewyższają szkodliwość. Wystarczy poczytać ulotki, jakie mogą wystąpić działania niepożądane.

Ło matko, no na prawdę zwiększony apetyt, to taaaaaaaaaaaka wielka szkoda :heu:

 

Może działać, odcinasz jeden zmysł, żeby skupić się na innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Nikotyna zawarta w e-papierosach zwiększa ryzyko raka płuca i pęcherza moczowego. Wszystko dlatego, że uszkadza DNA i zmniejsza możliwość samonaprawy komórek".

 

Dwie uwagi:

 

1. To nie nikotyna jest rakotwórcza sama w sobie, tylko substancje smoliste, których w e-fajkach nie ma. Chociaż żeby być uczciwym...Gdzieś wyczytałem, że w jakichś tam liquidach wykryto 2 (dwie) substancje potencjalnie rakotwórcze.

 

Chodziło jednak o płyny jakiejś podłej jakości i do tego chyba niewłaściwie przechowywane. Zgoda co do tego, że nikotyna uzależnia. Palacze zwykłych papierosów mają raka nie od nikotyny (tak mi się wydaje, ale lekarzem nie jestem.)

 

2. Nikotyna też jest zawarta w zwykłych fajkach przecież. Czyli co... tu uszkadza DNA, a tam nie?

 

Nie twierdze absolutnie, że e-papierosy są nieszkodliwe, ale ta teoria z rakotwórczą nikotyną jak dla mnie jest mocno naciągana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W epapierosach najbardziej szkodliwe są aromaty z tego co wiadomo oficjalnie.

Wiadomo, nikt samej bazy palił nie będzie, więc mozna załozyć że każdy coś ma szkodliwego.

Mimo wszystko przeszedłem ze śmierdzących gówno-fajek na ep bo nie sądzę żeby było cos gorszego niż klasyki.

Nie śmierdze, nie przeszkadzam innym, czuje chyba lepiej smaki, oszczędzam w cholere kasy (do czasu jak widać), zszedłem z mocą liquidów już do 3mg, chce do końca roku zejśc do zerówek o ile organizm to przetrwa :E

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dla idiotów. Dlaczego poprawność polityczna to narzędzie terroru, znacznie bardziej dotkliwe niż terror fizyczny. Co ciekawe, jest to opinia lewaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Korwina to właśnie dziś czytałem jego tłumaczenie tej sytuacji. W czasie II wojny światowej stracił słuch w którymś uchu. Przymknięcie oczu pozwala mu lepiej słyszeć.

Taa, bo sprzedawał z ucha Polaków Ruskim :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem dramat. Wszędzie szukają $. Podobno ceny prądu zostaną uwolnione. Trzeba pogratulować wyborcom PiSu. Ciekawe czy te 500+ pokryje podwyżki i nowe wydatki :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po aktywności prób wciśnięcia umów na czas określony z gwarancją stałej ceny (oczywiście wyższej niż teraz, dodatkowo spora opłata handlowa), to chyba dużych podwyżek nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmierdze, nie przeszkadzam innym,

 

Nie prawda. Ssacze elektryków nadal capią i jak najbardziej przeszkadzają innym. Gwałtownie rośnie mi poziom gniewu grożący utratą kultury osobistej, gdy przechodząca obok mnie osoba puści - najprawdopodobniej całkowicie bezwiednie, bezmyślnie - chmurę capiącej pary z drobinami śliny. Ohyda. Czują się wtedy tak samo osyfiony, jakby zrobiła to osoba ze zwykłym papierochem. Syf to syf. Co za różnica czy lać go z wiadra na pomyje, czy z butelki po perfumach.

 

W mojej ocenie elektryk, to takie gówienko owinięte w sreberko po czekoladzie. Marketingowe naciąganie, co by producent zarobił parę zeta na naiwnej części społeczeństwa. Na czym zarobić, skoro ludzie mają już zaspokojone wszelkie potrzeby. należy wykreować nową potrzebę. Jesteś tego przykładem. Oszukujesz się. Nie przyjmiesz tego do świadomości. To dotyka Twojego światopoglądu, a to już świętokradztwo.

 

"Nikotyna zawarta w e-papierosach zwiększa ryzyko raka płuca i pęcherza moczowego. Wszystko dlatego, że uszkadza DNA i zmniejsza możliwość samonaprawy komórek".

 

Dwie uwagi:

 

1. To nie nikotyna jest rakotwórcza sama w sobie, tylko substancje smoliste, których w e-fajkach nie ma. Chociaż żeby być uczciwym...Gdzieś wyczytałem, że w jakichś tam liquidach wykryto 2 (dwie) substancje potencjalnie rakotwórcze.

 

Chodziło jednak o płyny jakiejś podłej jakości i do tego chyba niewłaściwie przechowywane. Zgoda co do tego, że nikotyna uzależnia. Palacze zwykłych papierosów mają raka nie od nikotyny (tak mi się wydaje, ale lekarzem nie jestem.)

 

2. Nikotyna też jest zawarta w zwykłych fajkach przecież. Czyli co... tu uszkadza DNA, a tam nie?

 

Nie twierdze absolutnie, że e-papierosy są nieszkodliwe, ale ta teoria z rakotwórczą nikotyną jak dla mnie jest mocno naciągana.

 

Nikotyna jest alkaloidem. Są to substancje ogólnie szkodliwe i przyczyniające się do nowotworów. Mam duże wątpliwości co do jakości Twojego źródła, gdzie uzyskałeś info, że nikotyna nie szkodzi. Serio, warto sprawdzać źródła.

 

Wiecie, że nawet niektóre leki szkodzą? Np powodują zwiększony apetyt i tycie.

 

Serio? shocked.gif No patrz. A moja sąsiadka lecząca nowotwór żarła chemię jak dzika. I to lekarz jej kazał. Niesamowite.

 

 

Panie, oczywiście, że leki szkodzą. I to nie "niektóre", a wiele z nich. Np. w/w chemia na nowotwory. Uśmierzająca ból morfina. Podobnie, jak i wiele innych. Różnica między lekami a np. papierosami jest taka, że te leki to nie używki i przyjmuje się je w celach leczniczych, a używki rozrywkowych. I o ile cele lecznicze są zrozumiałe, uzasadnione i przez to usprawiedliwione, o tyle rujnowanie swojego organizmu dla rozrywki nie ma uzasadnienia. Ot, chcenie i tyle, kaprys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Ssacze elektryków nadal capią i jak najbardziej przeszkadzają innym. Gwałtownie rośnie mi poziom gniewu grożący utratą kultury osobistej, gdy przechodząca obok mnie osoba puści - najprawdopodobniej całkowicie bezwiednie, bezmyślnie - chmurę capiącej pary z drobinami śliny. Ohyda. Czują się wtedy tak samo osyfiony, jakby zrobiła to osoba ze zwykłym papierochem.

No cóż, to nie masz fajnie :D Na szczęście ludzie których znam są normalni, i co najwyżej pytają co to za fajny zapach, zresztą i tak nie pale raczej przy innych ani w pomieszczeniu bo sama mgła może przeszkadzać, chyba że ktoś ma tak skonfigurowany sprzęt że praktycznie jej nie ma + bezzapachowy aromat.

Nawet przeszkadza mi to, że z powodu fajnego zapachu, ludzie sami chcą próbować zapalić.

 

A co do reszty odpowiedzi?

text-1.jpeg

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie palę ale piję. Generalnie mnie taka decyzja cieszy. Na wszystko powinni dowalić akcyzę x2.

Zgadzam się, pomimo że dobrym piwkiem nie pogardzę :)

 

:lol2: To teraz na e-petach chcą doić

jak ktoś mi z uśmiechem powie że głosował na pis bo mu wypłace lepę na pysk

Strzelaj nawet i dwa razy. Wszystko co mnie uwolni od tego "zapachu" popieram wszystkimi pięcioma :E kończynami.

 

W mojej ocenie elektryk, to takie gówienko owinięte w sreberko po czekoladzie. Marketingowe naciąganie, co by producent zarobił parę zeta na naiwnej części społeczeństwa. Na czym zarobić, skoro ludzie mają już zaspokojone wszelkie potrzeby. należy wykreować nową potrzebę. Jesteś tego przykładem. Oszukujesz się. Nie przyjmiesz tego do świadomości. To dotyka Twojego światopoglądu, a to już świętokradztwo.

E-faje to takie zmiękczenie tematu. Dzieciak ze zwykłymi petami się jeszcze chowały, a z tym latają w ryjach i generalnie nie wzbudzają wśród niedoinformowanych dorosłych jakiejś większej sensacji.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napady, wymuszenia, handel narkotykami i sutenerstwo to najbardziej dochodowe gałęzie gangsterskich interesów. Dlatego w przestępczym półświatku trwa nieustanna rywalizacja o władzę. Olgierd L. szybko wspiął się na szczyt hierarchii gdańskiego półświatka, ale to mu nie wystarcza. - To inteligentny, brutalny, bardzo niebezpieczny bandyta - przyznał były policjant z Gdańska. "Naziol, kibol, bandyta" - reportaż Bertolda Kittela i Anny Sobolewskiej w "Superwizjerze" TVN. (http://www.tvn24.pl)

 

Mój link

 

Coś niesamowitego. I taki człowiek sobie normalnie chodzi po ulicy, a jak dostanie wyrok to maksymalnie niecałe cztery lata? I jeszcze te wizyty w sejmie. Co to ma być.

Edytowane przez D@nielo007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Coś niesamowitego. I taki człowiek sobie normalnie chodzi po ulicy, a jak dostanie wyrok to maksymalnie niecałe cztery lata? I jeszcze te wizyty w sejmie. Co to ma być.

A kto Ci zamknie tak silną i wpływową osobę? XD Gdyby to tak działało, to przestępczość by nie istniała, tacy ludzie mają w tym kraju władze większą od prezydenta i premiera ;)

Zresztą nie tylko u nas, a nawet bym powiedział że u nas to w sumie same płotki w porównaniu do reszty świata - w takim meksyku politycy i sądy to w zasadzie marionetki gangów i karteli.

 

W najelpszym wypadku tacy ludzie stają się świadkami koronnymi i żyją sobie dalej jak w raju. Jesteś na jego miejscu to jesteś nietykalny, znajdują się odważni od czasu do czasu, ale nie kończą najlepiej.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kandydat na Sędziego TK musi spełniać warunki na sędziego Sądu Najwyższego. Sędzia SN nie może mieć powyżej 65 lat. Przepisy te wprowadziła Pawłowicz i ciumek, obrońca pedofilów, prokurator stanu wojennego, posiada brązowego medalu za zasługi dla prokuratury SW.

 

Obydwoje mają 67 lat.

 

Krycha podczas uchwalania przepisów.

 

"To nie jest już wiek... cierpi się na różnego rodzaju żylaki, choroby, zaburzenia krążenia, jakieś zmiany charakterologiczne... To wymaga już odpoczynku, wzięcia się za ogródek..." - wypowiada się na nagraniu kandydatka PiS do TK.

Za starzy sędziowie są niebezpieczni dla systemu prawnego.

To nie jest już wiek... cierpi się na różnego rodzaju żylaki, choroby, zaburzenia krążenia, jakieś zmiany charakterologiczne... To wymaga już odpoczynku, wzięcia się za ogódek..."

 

https://twitter.com/TomaszSkory/status/1195312528416526336/video/1

 

 

Czyli nic nowego, wszystko po staremu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A kto Ci zamknie tak silną i wpływową osobę? XD Gdyby to tak działało, to przestępczość by nie istniała, tacy ludzie mają w tym kraju władze większą od prezydenta i premiera ;)

Zresztą nie tylko u nas, a nawet bym powiedział że u nas to w sumie same płotki w porównaniu do reszty świata - w takim meksyku politycy i sądy to w zasadzie marionetki gangów i karteli.

 

W najelpszym wypadku tacy ludzie stają się świadkami koronnymi i żyją sobie dalej jak w raju. Jesteś na jego miejscu to jesteś nietykalny, znajdują się odważni od czasu do czasu, ale nie kończą najlepiej.

 

Ileś razy przywoływałem tu temat Zatoki Sztuki z Krystkiem i Iwonę Cygan. Te tematy, jak i ten linkowany teraz, to w zasadzie to samo - symbioza brutalnych bandytów z elitami politycznymi i wymiarem sprawiedliwości/organami ścigania. To nie publiczne podawanie ręki, to raczej niewidoczne zapewnienie ochrony. Może to jeszcze nie Meksyk, gdzie politycy wyłącznie marionetkami gangsterów. To co zrobił TVN, to moim zdaniem nieco chamska manipulacja. Gangster jak ma środki i chęci, to znajdzie drogę do każdej partii politycznej, takie spotkanie można wyreżyserować. Tu raczej pokaz nieudolności służb mundurowych, które do takich sytuacji nie powinny dopuszczać, zakładając że inicjatywa była wyłącznie od strony gangsterów. Natomiast pytanie "dlaczego ten typ na wolnosci" jest jak najbardziej zasadne.

 

Można sobie też zerknąć na okres działalności i miejsce działalności owego Olgierda. Tu PiS (a tym bardziej Narodowcy) zdecydowanie za mało by mu zapewnić ochronę.

 

Nieco się powtórzę - ja ciągle mam nadzieję, że politycy skoczą sobie do gardeł, że zaczną wyciągać wzajemnie brudy, choćby takich Olgierdów, że zacznie się dyskusja o tym kto im zapewniał ochronę. A ludzi z czasem zauważą, że ta tzw elita polityczna, te mądre główki w mediach, to najczęściej zwyczajne bandziory ubrane w krawaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kandydat na Sędziego TK musi spełniać warunki na sędziego Sądu Najwyższego. Sędzia SN nie może mieć powyżej 65 lat. Przepisy te wprowadziła Pawłowicz i ciumek, obrońca pedofilów, prokurator stanu wojennego, posiada brązowego medalu za zasługi dla prokuratury SW.

 

Obydwoje mają 67 lat.

 

 

Bo to pierwszy raz nie stosują się do przepisów, które sami uchwalają?

 

Dlaczego nie wprowadzą takiego ograniczenia wiekowego w stosunku do polityków? Wiem...pytanie retoryczne. ;)

 

 

W Czechach coś się dzieje (konkretnie to chyba w Pradze). Była jakaś demonstracja przeciw ich Premierowi (chyba 250-300 tys osób). Zsatanawiam się co musiałoby się stać w kraju nad Wisłą, by tyle ludzi wyszło na ulicę?

 

Już niezależnie od tego kto aktualnie rządzi. Polacy chyba nie są tak skłonni do demonstrowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłata paliwowa do góry :), akcyza na alkohol i papierosy do góry, pieniądze z OFE, 10 mld zł z rezerwy zabierają(z tego co pamiętam to żaden rząd nie ruszał tych środków. $$ na czarną godzinę). Wyborcy PiSu doprowadzą nasz kraj do upadku. Zaraz podwyżki(kosmiczne i nie chodzi tylko o odbiorców indywidualnych. Przedsiębiorcy wszystkie ceny do góry) prądu i w 2021 będzie katastrofa(nie będzie z czego brać, chyba że wyczerpią wszystkie nasze rezerwy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyborcy PiSu doprowadzą nasz kraj do upadku.

 

1PKJWXJ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 mld zł z rezerwy zabierają(z tego co pamiętam to żaden rząd nie ruszał tych środków.

Inni też podbierali, choć PiS jest pierwszym, który to robi nie po to aby ratować budżet, a po to aby porozrzucać kasę z helikoptera licząc na głosy.

 

Do zestawienia dolicz jeszcze NBP, specjalnie zmieniają ustawę aby i stamtąd wydoić co się da.

Zresztą i tak posadzili tam ludzi, którzy mają tylko wspomagać macierzystą partie, a ustawową walkę z inflancją mają głęboko w nosie.

 

I jeszcze wyższy ZUS od umów zlecenia który oczywiście trzeba będzie w przyszłości ludziom oddać w emeryturach, tymczasem tę kasę przeznaczy się na dzisiejsze obietnice.

 

I kto tam wie co z tą słynną 30-krotnością. Tak samo tę kasę trzeba będzie oddać w przyszłości, tymczasem ta pożyczka pójdzie w kupno dzisiejszych głosów.

 

Ogólnie mamy jakieś desperackie szukanie kasy gdzie się da, zupełnie jakby uderzył w nas kryzys gorszy niż ten z którym musiał się mierzyć Tusk. Aż się boje pomyśleć czy my mamy jeszcze w zanadrzu jakieś zaskórniaki lub sztuczki księgowe na wypadek gdyby faktycznie w światowej ekonomii coś wybuchło.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...