Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

piszesz tak, jakby osób, które sprawdziły sie w samorzadach było na pęczki....

nie wiem czy udało by się zapełnić pół sali i to najczęściej samorządowców ze wsi lub małych miasteczek, bo np. w swoim dużym mieście (Wro) nie widzę nikogo kto nadawałby się lepiej niż Ci posłowie Paliktoa :E

 

Po prostu uważam, że jest rozsądne wymagać, żeby ludzie, którzy kandydują do sejmu mieli już jakieś doświadczenie samorządowe. Chociażby część, a u Palikota takiego doświadczenia nie ma nikt bądź prawie nikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemekkwiat, to właśnie jedna z zalet struktur partyjnych których tak nienawidzimy. Nepotyzm to stała część ich codzienności, ale nie można też zaprzeczyć, że w dużej części do I ligi wchodzą jednostki obyte lub doświadczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Return of  Gordon Lameman

Po prostu uważam, że jest rozsądne wymagać, żeby ludzie, którzy kandydują do sejmu mieli już jakieś doświadczenie samorządowe. Chociażby część, a u Palikota takiego doświadczenia nie ma nikt bądź prawie nikt.

Ależ Olafo, ja nie mam doświadczenia samorządowego, a byłbym świetnym posłem. Ty pewnie też. Keyser nie, bo on nie rozumie co to jest religia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ależ Olafo, ja nie mam doświadczenia samorządowego, a byłbym świetnym posłem. Ty pewnie też. Keyser nie, bo on nie rozumie co to jest religia :E

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(siusiak)

 

 

:whee:

Edytowane przez Keyser_Soze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mi się marzą ogarnięci i wyksztaceni politycy, ale co zrobić. RPP to nie jedyne siedlisko amtorów.

Spokojnie. Czy lepszy to się okaże później. Póki co minęlo minęlo 100 dni, a w dyskusji politycznej zostaly poruszone kwestie, które przy starym skladzie nigdy by nie zostaly. I choć mogą się wydawać besensowne dla Ciebie, w spoleczeństwie na chwilę obecną jest jakieś 20%, które się tym interesuje.

I sam wiesz, że kwestia np kościola, jeśli zostanie dobrze rozegrane może dać zastrzyk gotówki do budżetu państwa.

 

 

Tutaj się zgadzamy. Ale znowu nie przyjmuję argumentu, że inni są tacy sami. Oni mieli być lepsi. Na dzień dzisiejszy to nie są lepsi, więcej są nawet gorsi, zamiast zajmować się poważnymi sprawami to robią hucpę pt. zdjęcie krzyża czy palenie trawy w sejmie. Czy widziałeś jakiś rozsądny projekt ustawy, który wyszedł ze strony Palikota? Ja nie a już trochę czasu minęło. Pewnie napiszesz żebym dał im czas. No to daję im jeszcze te 3,5 roku i do widzenia szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest analogia, bo wielu młodych zagłosowało na palikociarnię bo mieli dosyć dotychczasowego układu sił. Coś więcej? Co reprezentuje sobą ta zgraja przypadkowych ludzi, która weszła do sejmu z list Palikota? Weź nie żartuj. Głównymi problemami Polski jest legalizacja trawy i małżeństwa homo? To już w ogóle absurd.

Nie wiem czy mnie zrozumiales ale ja rownie uwazam te postulaty za absurd ;) Ale to jest program RPP.

 

Za Palikotem nie stoi żadna ideologia, za Palikotem stoi Tymochowicz, ten sam, który stał za Lepperem. To człowiek bez poglądów, najpierw wydawał katolicki tygodnik OZON, bronił krzyża w sejmie a teraz chce go zdejmować.

Tak jest. Mialem na mysli wspolczesna ideologie lewicowa, ktora toczy Zachod i powoli zaczyna moscic sobie miejsce w polskim parlamencie.Tymochowicz jest od tego zeby te nastroje zagospodarowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy widziałeś jakiś rozsądny projekt ustawy, który wyszedł ze strony Palikota?

moze:

odrolnienie gruntów w miastach, likwidację podatku VAT od darowizn w postaci żywności oraz wstrzymanie wykonania nieprawomocnych decyzji skarbowych.

źródło

?

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Olafo, ja nie mam doświadczenia samorządowego, a byłbym świetnym posłem. Ty pewnie też. Keyser nie, bo on nie rozumie co to jest religia :E

Prawnicy swoją drogą tongue.gif Nie mówię, że to jakiś bezwzględny warunek ale sam jak głosuję to staram się wybierać osoby, które sprawdziły się w samorządzie.

 

Nie wiem czy mnie zrozumiales ale ja rownie uwazam te postulaty za absurd ;) Ale to jest program RPP.

To w takim razie nie do końca zrozumiałem tongue.gif

 

Tak jest. Mialem na mysli wspolczesna ideologie lewicowa, ktora toczy Zachod i powoli zaczyna moscic sobie miejsce w polskim parlamencie.Tymochowicz jest od tego zeby te nastroje zagospodarowac.

Tylko czy Palikot to lewica? To jest tak eklektyczny człowiek, że trudno to kwalifikować jako lewicę czy prawicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Mialem na mysli wspolczesna ideologie lewicowa, ktora toczy Zachod i powoli zaczyna moscic sobie miejsce w polskim parlamencie.Tymochowicz jest od tego zeby te nastroje zagospodarowac.

Palikot nie ma w zasadzie nic wspólnego z ideologią lewicową!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze:

 

źródło

?

:P

 

 

To Ruch Palikota był w VI kadencji sejmu?

 

Co do kwestii, które podałeś to dobre zmiany, szczególnie w sprawie gruntów w miastach ale drobne. Pytając o projekt ustawy miałem na myśli coś poważniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Ruch Palikota był w VI kadencji sejmu?

czy napisałeś Ruch Palikota czy Palikota ?

nie ma zmiłuj się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy napisałeś Ruch Palikota czy Palikota ?

nie ma zmiłuj się :P

 

Czepiasz się, z kontekstu chyba wynika, że chodzi mi o aktualną kadencje i jego klub. W temacie dyskutujemy o Ruchu Palikota w obecnym sejmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palikot nie ma w zasadzie nic wspólnego z ideologią lewicową!

Jassssssssssssssssssssne. :E

 

Ma całkiem wiele, co nie znaczy by kwalifikować go jako partię lewicową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewicowość to jednak odrobinę więcej niż forsowanie legalizacji marychy, małżeństw homosiów i awanturowanie się o krzyże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewicowość to jednak odrobinę więcej niż forsowanie legalizacji marychy, małżeństw homosiów i awanturowanie się o krzyże.

Eutanazja, aborcja, z ostatnich wydarzeń nawet spyknięcie się z zielonymi i prowadzenie kampanii antyatomowej.

 

I wydaje mi się, że ich program gospodarczy to jeszcze wyewoluuje na lewo. Okaże się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne. Ludzie przyznaja ze poslowie Palikota nie znaja sie na pracy w sejmie a mimo to pozytywnie ich oceniaja.

Gdyby swiadczyli jakakolwiek inna prace i sie na niej nie znali byliby raczej negatywnie oceniani :P

A nawet zostaliby zwolnieni.

 

Sukces Palikota pokazal tez slabosc lewicy. Nie portafili pozyskac jego wyborcow, mimo ze facet to zwykla choragiewka. Jak ktos zauwazyl wydawal pismo katolickie, teraz sie zrobil wielkim wrogiem kosciola. A czesc ludzi w to wierzy. Dobrze ze to niewielki procent, moze dorosna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sukces Palikota pokazal tez slabosc lewicy. Nie portafili pozyskac jego wyborcow, mimo ze facet to zwykla choragiewka. Jak ktos zauwazyl wydawal pismo katolickie, teraz sie zrobil wielkim wrogiem kosciola. A czesc ludzi w to wierzy. Dobrze ze to niewielki procent, moze dorosna :D

Tylko cały czas nasuwa się pytanie - co z tego? Jakby ktoś kto jest przy kasie nie mógł zmienić światopoglądu. :E

 

Zabawne. Ludzie przyznaja ze poslowie Palikota nie znaja sie na pracy w sejmie a mimo to pozytywnie ich oceniaja.

Gdyby swiadczyli jakakolwiek inna prace i sie na niej nie znali byliby raczej negatywnie oceniani

A nawet zostaliby zwolnieni.

Bo podobny poziom prezentuje reszta partii. Ewentualnie posłowie są bardziej obyci z polityką, ale tylko z tego względu, że przesiedzieli już jedną kadencję i wiedzą o co kaman.

Edytowane przez Keyser_Soze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja warta tyle co nic. Wczoraj czy przedwczoraj przeszedł poseł z po do rpp i to się liczy przede wszystkim jako prognostyk. Ci działacze okręgowi na chwilę obecną to mało znaczące pionki. Tym bardziej, że np na podstawie Torunia i okolic mogę jasno stwierdzić, że Palikociarnia wypuszcza korzenie do wszelkich większych pobliskich mieścin.

 

Możesz już odkładać hajs na skrzynkę. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejście 40 działaczy to nie jest wydarzenie bez znaczenia. To po prostu pokazuje jak słabe i "płynne" struktury ma Palikot.

 

Nie bądź taki pewien z tą skrzynką tongue.gif

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces Palikota pokazal tez slabosc lewicy. Nie portafili pozyskac jego wyborcow, mimo ze facet to zwykla choragiewka. Jak ktos zauwazyl wydawal pismo katolickie, teraz sie zrobil wielkim wrogiem kosciola. A czesc ludzi w to wierzy. Dobrze ze to niewielki procent, moze dorosna :D

A może on też w końcu przejrzał na oczy tą czarną mafię i zmienił zdanie na jej temat. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Przynajmniej Palikot potrafi się dobrze bawić:

 

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Przynajmniej Palikot potrafi się dobrze bawić:

 

 

Dobra impra:E ja przy tych ich wygibasach został bym królem parkietu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pamięta sprawę chowu klatkowego dla jaj? Szczególnie Keyser?

 

Empiria w sposób jednoznaczny zaczyna potwierdzać teorię którą przedstawiałem rok temu.

 

Keyser i gdzie te groszowe podwyżki kosztów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pamięta sprawę chowu klatkowego dla jaj? Szczególnie Keyser?

 

Empiria w sposób jednoznaczny zaczyna potwierdzać teorię którą przedstawiałem rok temu.

 

Keyser i gdzie te groszowe podwyżki kosztów? :)

Cóż... Mea Culpa. You win. ;)

 

Akurat myślałem wczoraj o tym temacie i jak to teraz wygląda. Nie spodziewałem się, że podwyżki będą, aż tak wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...