Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

:hmm: jest aż tak źle, że prymitywny trolling trzeba zacząć?

heh, że Ci tylko przypomnę, że prawdopodobnie jeden z Twoich pierwszych postów tutaj na forum był w dziale politycznym zaraz po tym jak PiS wygrał wybory (i bynajmniej nie były to gratulacje dla Jarosława) czego zresztą nie omieszkałem Ci tu wytknąć :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Przód) Michał Cessanis, Paweł Rabiej (tył).

Czyli wiceprezydent Warszawy ? No to nieźle się bawią :E Czemu to ma służyć niby upublicznanie takich zdjec :lol2:

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma służyć spowodowaniu reakcji i dyskusji, najlepiej dyskusji okraszonej hejtem.

Ignoruj, ignorowanie oczywistego baita boli baitującego najbardziej.

Pooglądaj sobie widoczki tutaj

(polecam 1:07-1:12). :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj sobie widoczki tutaj

(polecam 1:07-1:12). :thumbup:

Nie chce znać historii tego znaleziska :lol2: Mamo :E

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka poszlaka, skąd się nagle te pomysły pojawiły.

 

Dlaczego kolejne miasta próbują zrobić z siebie "strefy wolne od LGBT"? Liderem akcji jest poseł PiS Kazimierz Smoliński, który wziął ten pomysł od putinowskiego deputowanego rosyjskiej Dumy, Aleksandra Czujewa.

W Rosji pod wpływem Czujewa kolejne samorządy przyjmowały uchwały o "zakazie homoseksualnej propagandy". Riazań w 2006 r., Archangielsk w 2009 r., Kostroma w 2011 r., Nowosybirsk, Magadan, Petersburg, Samara, Krasnodar, Czukotka i Baszkiria w 2012...

Wreszcie w 2013 r. Putin wprowadził antyhomoseksualne prawo w całej Rosji. Ośmieliło to nacjonalistów, którzy zaczęli zabijać rosyjskich gejów i lesbijki.

 

"Ch...j, dupa i kamieni kupa" to było określenie naszego państwa pzrez pewnego ministra, w sytuacji gdy nie musiał kłamać, ani udawać. Nie było to niestety określenie państwa PiSu. Do Sienkiewicza podobne zdanie miał i Sikorski, coś o murzynskości i robieniu laski mówił. Kłopot taki, że to była raczej trafna ocena naszego państwa, powtarzam, jeszcze przed era PiSu.

 

Powolutku spadają i ci ze świecznika. Gawłowski chyba odwiedził sanatorium. Niesiołowski na wolności, czy kuruje się? Za to będzie odwet, Ziobro będzie przeczołgany i to zdrowo. Wcześniej z góry łby nie leciały praktycznie nigdy.

 

I miał całkowitą rację, tak opisując państo za PO. To co teraz mamy. A laski to już dawno nie robimy, teraz jesteśmy jak ten pies pawłowa. Wtedy przynajmniej próbowaliśmy jakieś interesy załatwić.

 

A co do waszej dyskusji, to ja mam nadzieję, że pislamki wygrają wybory z większością. I po 4 latach będzie, taki piękny syf, że się długo będziemy zbierać. O ile to w ogóle będzie możliwe.

 

Osobiście chciałbym tutaj, tak ze dwie kadencje Greckiego kryzysu. Część by się nauczyła, a jeśli nie to coż, będzie to finalny dowód na to, że ten suweren jest za głupi aby się samemu rządzić.

Edytowane przez Sfinks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

agronews.com.pl/artykul/umowa-miedzy-ue-i-mercosur-uzgodniona-rolnicy-sa-zalamani/

tvn24bis.pl/ze-swiata,75/unia-europejska-zawarla-umowe-handlowa-z-krajami-mercosur,948542.html

 

Geopolityka. Linki w zasadzie można z dowolnego źródła wstawić. Istotne kto zarabia, kto traci, jaki towar w którą stronę. Oburzenie Niemiec w tej sytuacji jest czystą hipokryzją. W zasadzie czołówka UE dała Brazylii pochodnię do ręki, powiedziała pal Amazonię, Ty zarobisz na rolnictwie, my na samochodach, lekach, etc. Ty dostaniesz tańsze auta i inne produkty pzremysłowe, my dostaniemy tańsze jedzenie. Klient marketu z EU szczęśliwy, prezesi europejskich korporacji też. Amazonia i tlen? A odwalimy kilka szopek medialnych i bedziemy dogłębnie zbulwersowani, może nawet czymś medialnie postraszymy kogoś.

 

Koncerny wydobywcze też swoją działkę odpalą komu tzreba. Tak się głupio skłąda, że te bynajmniej nie w rękach biedoty.

 

edit

A zapomniałbym - o ile się nie mylę, to na tym rolnictwie w Ameryce Płd niezłą kase tzrepie niemiecki Bayer. Może coś Merkel by bąknęła, co on tam wysyła i jaki to ma wływ na lokalne środowisko?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jawnie lecą takie teksty, ale piękny syf tam musi być.

 

ofPoiF5.jpg?1

4njDVMQ.jpg?1

KlBIzqs.jpg?1

IQZdWc4.jpg?1

 

 

Natomiast w kwestiach ważniejszych.

 

Zgodnie ze zmianami w kodeksie postępowania karnego przygotowanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości prokurator po wydaniu przez sąd postanowienia o zmianie tymczasowego aresztowania na poręczenie majątkowe może sprzeciwić się zmianie. Wówczas postanowienie o zmianie będzie wykonalne dopiero po uprawomocnieniu się postanowienia.

 

Zdaniem rzecznika praw obywatelskich taka regulacja narusza konstytucyjne prawo do sądu, jest też sprzeczna z zasadą równości stron procesu i pozycją sądu jako gospodarza postępowania.

 

Sąd stanie się tylko wykonawcą niekontrolowanej decyzji prokuratora, a to kłóci się z ideą niezależności władzy sądowniczej – pisał w opinii do noweli rzecznik praw obywatelskich.

link

 

Oczywiście bardzo mało ludzi rozumie o co chodzi.

 

 

A pisowskie szczekaczki niech sobie przeczytają, co o ich ulubieńcach piszę Zaremba.

 

Link

Edytowane przez Sfinks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agronews.com.pl/artykul/umowa-miedzy-ue-i-mercosur-uzgodniona-rolnicy-sa-zalamani/

tvn24bis.pl/ze-swiata,75/unia-europejska-zawarla-umowe-handlowa-z-krajami-mercosur,948542.html

 

Geopolityka. Linki w zasadzie można z dowolnego źródła wstawić. Istotne kto zarabia, kto traci, jaki towar w którą stronę. Oburzenie Niemiec w tej sytuacji jest czystą hipokryzją. W zasadzie czołówka UE dała Brazylii pochodnię do ręki, powiedziała pal Amazonię, Ty zarobisz na rolnictwie, my na samochodach, lekach, etc. Ty dostaniesz tańsze auta i inne produkty pzremysłowe, my dostaniemy tańsze jedzenie. Klient marketu z EU szczęśliwy, prezesi europejskich korporacji też. Amazonia i tlen? A odwalimy kilka szopek medialnych i bedziemy dogłębnie zbulwersowani, może nawet czymś medialnie postraszymy kogoś.

 

Koncerny wydobywcze też swoją działkę odpalą komu tzreba. Tak się głupio skłąda, że te bynajmniej nie w rękach biedoty.

 

edit

A zapomniałbym - o ile się nie mylę, to na tym rolnictwie w Ameryce Płd niezłą kase tzrepie niemiecki Bayer. Może coś Merkel by bąknęła, co on tam wysyła i jaki to ma wływ na lokalne środowisko?

Niestety, ale wszystko sprowadza się do hipokryzji. Pezykładowo cała hollywoodzka śmietanka mówi o walce zezmianami klimatu, na czele z Di Caprio, którego Jumbo Jet wyrzuca więcej sydu do atmosfery niż setki ludzi.

 

Koszty zmiany przyzwyczajeń? Niech ponosi je biedota. Ludzie są skur... nawet gdyby jutro miał nastąpić koniec świata. Ktoś dobrze kiedyś powiedział - my naturę potrzebujemy, natura nas już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując spór Gordona z pisowcami mam wrażenie, że zamienia się on w Niesiołowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, że Ci tylko przypomnę, że prawdopodobnie jeden z Twoich pierwszych postów tutaj na forum był w dziale politycznym zaraz po tym jak PiS wygrał wybory (i bynajmniej nie były to gratulacje dla Jarosława) czego zresztą nie omieszkałem Ci tu wytknąć :E;)

No było, było. Mi to się akurat od zapasów dostało :E.

 

agronews.com.pl/artykul/umowa-miedzy-ue-i-mercosur-uzgodniona-rolnicy-sa-zalamani/

tvn24bis.pl/ze-swiata,75/unia-europejska-zawarla-umowe-handlowa-z-krajami-mercosur,948542.html

Geopolityka. Linki w zasadzie można z dowolnego źródła wstawić. Istotne kto zarabia, kto traci, jaki towar w którą stronę. Oburzenie Niemiec w tej sytuacji jest czystą hipokryzją. W zasadzie czołówka UE dała Brazylii pochodnię do ręki, powiedziała pal Amazonię, Ty zarobisz na rolnictwie, my na samochodach, lekach, etc. Ty dostaniesz tańsze auta i inne produkty pzremysłowe, my dostaniemy tańsze jedzenie. Klient marketu z EU szczęśliwy, prezesi europejskich korporacji też. Amazonia i tlen? A odwalimy kilka szopek medialnych i bedziemy dogłębnie zbulwersowani, może nawet czymś medialnie postraszymy kogoś.

Koncerny wydobywcze też swoją działkę odpalą komu tzreba. Tak się głupio skłąda, że te bynajmniej nie w rękach biedoty.

edit

A zapomniałbym - o ile się nie mylę, to na tym rolnictwie w Ameryce Płd niezłą kase tzrepie niemiecki Bayer. Może coś Merkel by bąknęła, co on tam wysyła i jaki to ma wływ na lokalne środowisko?

Nie od dziś wiadomo, że Niemcy=hipokryzja.

A zobaczcie.

 

Żeby nie było, polityka jest i będzie brudna, jednak nie widzę tam lepszej postawy niż na europejska. Może Japonia? Nie wiem, nie śledzę. Za całą jednak do całej Trumpkowej, PiSowej, Putinowskiej, Bolsonaro itp. nie ma porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

 

A zobaczcie.

 

Żeby nie było, polityka jest i będzie brudna, jednak nie widzę tam lepszej postawy niż na europejska. Może Japonia? Nie wiem, nie śledzę. Za całą jednak do całej Trumpkowej, PiSowej, Putinowskiej, Bolsonaro itp. nie ma porównania.

 

Nemar, nie wygłupiaj się z tym Tuskiem, który i tak chodzi na krótkiej smyczy Niemiec. Czołowi politycy europejscy nie wiedzieli o tym, że Amazonia byla wycinana i wcześniej? Że robiono to pod monokultury uprawne? Że jak zdeklaruje się większe zakupy żywności, to będzie to wycinane w większej ilości? Skoro nie widzisz tam postawy lepszej niż europejska, to ja zapytam, jak w takim razie ocenisz tą umowę którą linkowałem, a którą podpisała właśnie Europa? Tusk robi to co napisałem w swoim poście wyżej:

Amazonia i tlen? A odwalimy kilka szopek medialnych i bedziemy dogłębnie zbulwersowani, może nawet czymś medialnie postraszymy kogoś.

 

O ile palenie puszczy nie podoba mi się (sprowadzanie żywnosci stamtąd zesztą też, mamy nadprodukcję własnej), to prezydentowi Brazylii przyznaję rację w czymś innym - państwa Europy nadal mają za dużo nawyków kolonialnych.

 

ps

Też i tutaj wstawiasz PiS. Więc zadam banalnie proste pytanie - znasz stosunek PiS do tej umowy? Bo skutki i rżnięcie głupa przez śmietankę UE właśnie widzimy.

 

edit

Płacz Tuska przypomina mi bół biskupa, gdy widzi molestowane dzieci, a wcześniej świadomie im pedofila podesłał. Dokładnie ta sama mentalność, ta sama obłuda, zakłamanie i traktowanie reszty jak zidiociałego motłochu. Tusk i spółka zrobili dokładnie to samo, wpierw zachęcili do podpalenia, obicali z tego profity, a teraz płaczą i bronią.

 

edit2

nemar, Prezydent Brazylii uparcie twierdzi, że z pożarami nie ma nic wspólnego (ponoć jacyś ekolodzy to podpalają), a rząd Brazylii idzie na walkę z tymi pożarami. Mam to wzorem "Tuska" wkleić i podać tą postawę jako godną naśladowania? Ja myślę, że tu Bolsonaro wypada nawet lepiej od Tuska, Tusk tylko oburzony, Bolsonaro podjal walkę z pożarami.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawi mnie czy teraz możliwy jest skumulowany efekt (np: afera Srebrnej,KNF, ziemia kupiona przez Morawieckiego od Kościoła, sprawa z marszałkiem i to), spowoduje naprawdę duży spadek słupków w sondażach.

 

 

Nie sądzę. Ludzie po prostu nie rozumieją co to znaczy. Tak samo jak nie rozumieli przetasowań w TK czy "reformy" sądownictwa. To jest jakaś abstrakcja, wojenki na górze, które ciemnego luda nie dotyczą, zresztą już sprzedają to jako tarcia w środowisku sędziowskim i potrzebę dalszego oczyszczania tegoż.

Serio myślałem, że jak wyszedł temat z próbą przejęcia prywatnego banku plus planowany przekręt z przepchnięciem wieżowców na Srebrnej, to ludzie zrozumieją, że to właśnie ich dotyczy. Bo pisowska ośmiornica będzie mogła przykładowo zakosić jakiś bank i doprowadzić go do ruiny poprzez wyprowadzenie pieniędzy a potem wszystko zwalić na "banksterów". Nic takiego się nie stało, lokalne wybory pis generalnie wygrał, potem podobnie było z wyborami do PE. Jedyne co ich może ruszyć to załamanie gospodarcze i realny spadek stopy życiowej społeczeństwa. Sytuacja podobna do lat 70, gdzie za zachodnie kredyty w PRL żyło się stosunkowo dobrze i nawet można było wyjechać za granicę. A że aparat władzy był opresyjny, to zeszło na dalszy plan. Dopiero radykalna podwyżka cen żywności a potem galopująca inflacja były katalizatorem protestów społecznych i zmian.

 

:hmm: jest aż tak źle, że prymitywny trolling trzeba zacząć?

Widocznie tak, skoro z urlopów ich ściągają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żeby nie było, polityka jest i będzie brudna, jednak nie widzę tam lepszej postawy niż na europejska. Może Japonia? Nie wiem, nie śledzę. Za całą jednak do całej Trumpkowej, PiSowej, Putinowskiej, Bolsonaro itp. nie ma porównania.

Ciekawe czy do listy tych nazwisk będzie można dorzucić nowego szefa GB :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jedyne co ich może ruszyć to załamanie gospodarcze i realny spadek stopy życiowej społeczeństwa....

 

Myślę, że masz rację. Ja dodam jeszcze do tego sytuacje w której Kaczyński odejdzie z polityki i w samej partii zacznie się walka o schedę po nim (rozpad PIS-u lub rozbicie na mniejsze ugrupowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O ile palenie puszczy nie podoba mi się (sprowadzanie żywnosci stamtąd zesztą też, mamy nadprodukcję własnej), to prezydentowi Brazylii przyznaję rację w czymś innym - państwa Europy nadal mają za dużo nawyków kolonialnych.

 

 

Polityka postkolonialna jest faktem. A na pewno taka Francja prowadzi ją w Afryce, w skrócie ściągają surowce ale już przemysłowi nie pozwolą się rozwinąć w tych krajach. Polska też jest taką kolonią dla zachodu ale my nie mamy źle, bo polska w skali świata jest i tak bogata. My też korzystamy z biednych krajów ot zwykły kapitalizm i polityka. Każdy poważny kraj prowadzi taką politykę USA, Chiny, Rosja.

 

 

edit2

nemar, Prezydent Brazylii uparcie twierdzi, że z pożarami nie ma nic wspólnego (ponoć jacyś ekolodzy to podpalają), a rząd Brazylii idzie na walkę z tymi pożarami. Mam to wzorem "Tuska" wkleić i podać tą postawę jako godną naśladowania? Ja myślę, że tu Bolsonaro wypada nawet lepiej od Tuska, Tusk tylko oburzony, Bolsonaro podjal walkę z pożarami.

 

No wiesz Tusk nie jest prezydentem Brazylii, wiec zdziwił bym się jeśli mógł coś zrobić poza apelami i straszeniem. A w dobre intencje Bolsonaro nie wierze on własnie zapowiadał że będzie eksploatował puszcze i to robi.

Jedyny plus tego że ta umowa zapewne nie wejdzie w życie, ochrona klimatu jest teraz w modzie szczególnie na zachodzie. Macron pewnie też policzył że to się nie opłaca, w końcu Francja to największy producent żywności w UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polityka postkolonialna jest faktem. A na pewno taka Francja prowadzi ją w Afryce, w skrócie ściągają surowce ale już przemysłowi nie pozwolą się rozwinąć w tych krajach. Polska też jest taką kolonią dla zachodu ale my nie mamy źle, bo polska w skali świata jest i tak bogata. My też korzystamy z biednych krajów ot zwykły kapitalizm i polityka. Każdy poważny kraj prowadzi taką politykę USA, Chiny, Rosja.

 

 

Niestety urok tego świata. Tylko krew człeka może zalać, jak ktoś z jednej strony niszczy całe narody taką polityką, a z drugiej ma czelnosć grać świętego moralizatora.

 

No wiesz Tusk nie jest prezydentem Brazylii, wiec zdziwił bym się jeśli mógł coś zrobić poza apelami i straszeniem. A w dobre intencje Bolsonaro nie wierze on własnie zapowiadał że będzie eksploatował puszcze i to robi.

Jedyny plus tego że ta umowa zapewne nie wejdzie w życie, ochrona klimatu jest teraz w modzie szczególnie na zachodzie. Macron pewnie też policzył że to się nie opłaca, w końcu Francja to największy producent żywności w UE.

 

Tuska jako meża stanu wstawił tutaj ktoś inny. Ja natomiast zapytałem o jego rolę przy podpisywaniu niedawnej umowy z Brazylią. Bolsonaro robi dokładnie to, co zapowiedział, tnie puszczę by kraj zarobił na gospodarce rolnej, to tez i nieco poprawi pewnie sytuację tamtejszej ludności (nooo, może poza plemionami w puszczy). Ta umowa go tylko zachęciła do tego. Ma rację też mówiąc, by Niemcy sami sobie wpierw nasadzili drzewek, a później pouczali Brazylijczyków. Hambach można wycinać, mało tego, wycinać pod kopalnię odkrywkową węgla, tu Merkel nie ma nic do powiedzenia, bo "las prywatny". W kwestii tego w Brazylii, już by chciała podyskutować. Skrajne draństwo i obłuda.

 

Francja chyba w takim rozkroku stoi, z jednej strony też by tam pchała swoje produkty, z drugiej też ma chyba nadprodukcję żywności. Ewidentnie tracimy my, dlatego pisiory były przeciw umowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie Pan z prośbą o podpis na listach wyborczych PIS. Jednocześnie narzekał, że od wizyty Lecha Kaczyńskiego w Gruzji on, jako sadownik, ma utrudniony handel z Rosją. Dziwne ludzie w tym PIS. scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemar, nie wygłupiaj się z tym Tuskiem, który i tak chodzi na krótkiej smyczy Niemiec.

 

W końcu przedstawiciel na tym forum reżimowej TV się ujawnił :D. Spadłem z krzesła.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cejrowski o Matko Boska

 

Te na Syberii też były niepalne, bo tam tundra i ogólnie zimno.

 

Jakby tych Cejrowskich, Korwinów i innych Braunów podpuścić do władzy to by niezłe jaja były. Zapewne Jezus w końcu zająłby należne mu miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze do tego sytuacje w której Kaczyński odejdzie z polityki i w samej partii zacznie się walka o schedę po nim (rozpad PIS-u lub rozbicie na mniejsze ugrupowania).

Zgoda. Pytanie co nastąpi szybciej :question:

 

Cejrowski o Matko Boska

 

Te na Syberii też były niepalne, bo tam tundra i ogólnie zimno.

 

Jakby tych Cejrowskich, Korwinów i innych Braunów podpuścić do władzy to by niezłe jaja były. Zapewne Jezus w końcu zająłby należne mu miejsce :)

Czego oczekiwać po kreacjoniście? Pewnie jakby mu pokazać zdjęcia satelitarne pokazujące skale pożarów, to tez by wymyślił odpowiednią bajkę na poczekaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cejrowski o Matko Boska

 

Te na Syberii też były niepalne, bo tam tundra i ogólnie zimno.

 

Jakby tych Cejrowskich, Korwinów i innych Braunów podpuścić do władzy to by niezłe jaja były. Zapewne Jezus w końcu zająłby należne mu miejsce :)

 

 

Z tą niepalnością lasów srogo przesadził, natomiast może mieć jedynie kapkę racji w tym, że trudno się wznieca ogień z tego drewna. No, a jak już się pali i temperatura rośnie, a do tego wieje to samo idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Pytanie co nastąpi szybciej :question:

 

 

Czego oczekiwać po kreacjoniście? Pewnie jakby mu pokazać zdjęcia satelitarne pokazujące skale pożarów, to tez by wymyślił odpowiednią bajkę na poczekaniu.

Wiedząc jak typ jest wierzący nadal miałem nadzieję, że może choć raz przejrzy na oczy. Ale jego retoryka mimo lat niezmienna, Bóg zapewne tak chciał :-)

 

Z tą niepalnością lasów srogo przesadził, natomiast może mieć jedynie kapkę racji w tym, że trudno się wznieca ogień z tego drewna. No, a jak już się pali i temperatura rośnie, a do tego wieje to samo idzie.

Wilgotność powietrza nie ma też może wpływu?

Edytowane przez misugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...