Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ogarniasz koszty malowania już nie całego statku, a tylko jego burty? Tu nie przyjdzie pan Miecio z drabiną i nie obleci tego w kilka minut pędzlem i plakatówkami w ramach fuchy za 200 zeta.

W zasadzie, to wlasnie prawie dokladnie tak jest :E Nasi kochani krajanie mają teraz nowy target wyjazdowo-zarobkowy, własnie np. na porty i stocznie Holenderskie i Niemieckie. Także wprawe mamy :cool: A jak nie "czarnuchy" w porcie/stoczni, to malują to marynarze.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że w ogóle nie znasz sprawy Ziemkiewicza.

1. Sąd nie określał żadnych kwot tylko kazał przeprosić na poczytnym portalu. Te 100 tyś co Ziemkiewicz płacze to cena katalogowa za ogłoszenie na Onecie. Ile będzie musiał zapłacić realnie to osobna sprawa, bo takie rzeczy zwykle negocjuje się indywidualnie.

2. Przy obrazach, zniesławieniach itp. sąd uwzględnia skalę i stara się aby przeprosiny były adekwatne. Inaczej to wygląda, gdy obrazisz kogoś ustnie przy kilku świadkach inaczej gdy jakimś masowym zgromadzeniu, jeszcze inaczej gdy w TV czy ogólnopolskiej gazecie. I w końcu inaczej to wygląda gdy słowa wypowiada anonimowy Zenek z Mycisk Niżnych a inaczej znany pisarz i dziennikarz, bo inny jest zasięg tych słów.

3. Sąd uznał, że za społecznościówkę znanego dziennikarza należą się przeprosiny na dużym portalu. Gdyby Ziemkiewicz pojawił się na procesie mógłby wnioskować, że to za dużo i zaproponować coś innego. Z tego co wiem Wellman nie domagała się konkretnych szczegółów w tym zakresie. No ale Ziemkiewicz zapewne przeprowadził spory risercz przed rozprawą i uznał, że obierze strategię "nie będę odbierał poleconych z sądu i udam, że o niczym nie wiedziałem". Więc teraz ma.

 

Swoją drogą ciekawe dlaczego wyceniasz tego profesora na 10 razy więcej niż Ziemkiewicza? Dasz rade wyjaśnić?

1.Wyceny usług reklamowych są powszechnie znane ludziom pracującym w mediach i skoro wieść niesie, że to ok 100k to tak będzie. Nie rozmydlaj tematu bo nie masz racji. Nie relatywizuj.

2. Profesor lewak z UW zrobił to publicznie na łamach gigantycznego portalu społecznościowego i jest cacy. Zero konsekwencji

3. Profesor prawak napisał jakiś prymitywny acz niszowy klamot. Został zwolniony i odebrano mu prawo do wykonywania zawodu

 

Sprawiedliwość demokratyczna zaiste.

 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja nie komentuje sprawy ziemniaka jako słusznej czy nie, tylko używam analogii jego kary do braku kary dla profesora UW oraz zdemolowania profesora prawaka przy mniejszym przewinieniu niż prof z UW.

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to kwestia tego, że profesor prawak atakuje pierwszy, a profesor lewak atakuje atakującego? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Bogato....od dziś przestaję narzekać na coroczne niedogodności związane z Tour de Pologne bo przy Gdańskim cyrku Katowice to jednak miasto przez duże M ;)

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależna? Naprawdę?

Zależy od czego niezależna. Jeśli chodzi o kwestie własności, to w pełni należy do Fundacji Lecha Kaczyńskiego. Podobnie jak Gazeta Polska i parę pomniejszych wydawnictw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od czego niezależna. Jeśli chodzi o kwestie własności, to w pełni należy do Fundacji Lecha Kaczyńskiego. Podobnie jak Gazeta Polska i parę pomniejszych wydawnictw.

Ale ja to wiem. Dziwi mnie linkowanie tej strony, jako wiarygodnej. Wiarygodność na poziomie Karnowskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to kwestia tego, że profesor prawak atakuje pierwszy, a profesor lewak atakuje atakującego? :hmm:

 

No cóż, ja optuje jednak za pluralistycznym Państwem a nie jakimś totalitaryzmem ideologicznym, który jednym daje bezkarność a drugich wdeptuje w ziemie bo tak i już bo nie podoba nam się, że Pan tam stoi. Już to mieliśmy przed 1989... i dziwnym zbiegiem okoliczności zbiega się to z brakiem czyszczenia sądach po 89.

 

Ten profesor lewak atakował wulgarnie 15 letnie dziecko. 15 letnie dziecko to zaiste napastnik. Szczególnie, że z krzyżykiem. PRzecież mógł oko wydłubać albo rzucić niczym szurikenem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to wiem. Dziwi mnie linkowanie tej strony, jako wiarygodnej. Wiarygodność na poziomie Karnowskich.

Wiarygodność nieporównywalnie większa od lewackich gadzinówek. Pozatym nieistotne medium które podało informację, istotna informacja że za rządów PO ukradziono 400 mld zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiarygodność nieporównywalnie większa od lewackich gadzinówek. Pozatym nieistotne medium które podało informację, istotna informacja że za rządów PO ukradziono 400 mld zł.

Jeśli takie wałki były to czemu nikogo nie skazano lub nie postawiono przed TS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od czego niezależna. Jeśli chodzi o kwestie własności, to w pełni należy do Fundacji Lecha Kaczyńskiego. Podobnie jak Gazeta Polska i parę pomniejszych wydawnictw.

Teraz to media głównego ścieku :whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja optuje jednak za pluralistycznym Państwem a nie jakimś totalitaryzmem ideologicznym, który jednym daje bezkarność a drugich wdeptuje w ziemie bo tak i już bo nie podoba nam się, że Pan tam stoi. Już to mieliśmy przed 1989... i dziwnym zbiegiem okoliczności zbiega się to z brakiem czyszczenia sądach po 89.

 

Ten profesor lewak atakował wulgarnie 15 letnie dziecko. 15 letnie dziecko to zaiste napastnik. Szczególnie, że z krzyżykiem. PRzecież mógł oko wydłubać albo rzucić niczym szurikenem...

Znaczy ja wiem, że brak akceptacji to nie wdeptywanie w ziemię... Po prostu siedź w domu i się nie obnoś pedale, ale jednak.

 

I to biedne 15 letnie dziecko przydałoby się uświadomić żeby za 10 lat nie napieniczało kamieniami i nie darło ryja z resztą patryjotów Katolików. Zgodzę się przy tym, że niekoniecznie wulgaryzmami.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiarygodność nieporównywalnie większa od lewackich gadzinówek. Pozatym nieistotne medium które podało informację, istotna informacja że za rządów PO ukradziono 400 mld zł.

1. Komisja, która sporządzała raport, działała w pełni pod dyktando PiS, więc na pewno podciągali liczby jak się dało. Nie bez powodu też ustalono na sztywno, jaki okres czasu ma analizować komisja podobnie jak to miało miejsce w przypadku badania reprywatyzacji.

2. Myślisz, że luka w VAT zniknęła po zmianie rządów? Może się udało ją zmniejszyć, ale nie aż tak dokładnie jak mówią. Oficjalne szacunki Ministerstwa Finansów mówią o 25 mld złotych w 2018 roku (czyli po trzech latach walki z szarą strefą). Jak przemnożyć taką sumę przez 8 lat rządów (tyle rządziło PO z PSL), to wyjdzie ile? Ano 200 mld złotych. Jeśli oszacowanie strat z VAT na 250 mld przez komisję jest realne, to owszem, gorzej sobie radzili (jak doliczyć wzrost gospodarczy to różnica jeszcze cokolwiek wzrośnie), ale czy aż tak drastycznie gorzej? Zwłaszcza, że ludzie w obecnym rządzie na pewno starają się zminimalizować własną winę i maksymalnie dojechać poprzedników a przy szacowaniu skali procederu z oczywistych względów ukrywanego przed organami państwowymi siłą rzeczy jest miejsce na luźną interpretację danych.

 

Polecam też ten artykuł o pojęciu luki podatkowej i jej szacowaniu

 

A co do wiarygodności portalu niezalezna.pl: serio uważasz, że jakakolwiek prasa należąca bezpośrednio i niepodzielnie do polityków chociaż sili się na obiektywizm? Spośród partii politycznych w Polsce tylko PiS faktycznie posiada na własność jakieś media (pomijam tutaj kwestię przejęcia mediów państwowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry ale się totalnie mylisz :(

Drabinka bosmańska wałek i jazda.

Marynarz będzie klnął ale Chief będzie w siódmym niebie.

 

Malowanie malowaniu nie równe. Nikt Ci nie broni malować rdzy. Tylko czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pasek" w Wiadomościach 12.09.2019 "Katastrofa Trzaskowskiego niepokoi świat" :rotfl:

 

fUAjTGn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pasek" w Wiadomościach 12.09.2019 "Katastrofa Trzaskowskiego niepokoi świat" :rotfl:

Cóż można powiedzieć?

. Chociaż w zasadzie nie do końca, bo nawet wtedy
istniała w oficjalnych środkach przekazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radar28

:lol2: Potwierdzam! :E przez pół komuny były pogaduchy w kolejkach "że stonkę zrzucają amerykanie z samolotów bo zazdroszczą sukcesu PRLowskiego kolektywu" :rotfl:

 

Co do krytyki to dziś raczej w TV-PIS jej nie ma, jest tylko cenzura. Jak od dwóch tygodni Morawiecki ucieka przed pytaniem "czy pana żona ujawni swój majątek"? tak nawet dziś Wiadomości ucięły słowa POwca "ujawnij majątek żony!!!" po słowach Morawieckiego "Ziobro to dobry chłopak, zostawcie chłopaka". W Faktach jest cały materiał, a Wiadomości ciachu-ciachu i naród nie musi wiedzieć wszystkiego bo "za czynienie dobra nie wsadzamy do więzienia" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie

też jak najbardziej aktualne. W zasadzie jest to kwintesencja każdego przemówienia politycznego, czyli "będziemy robić tak, że wszystkim będzie lepiej". Jedyny inny temat to "oni są gorsi". Jak ognia zaś politycy unikają rozmów o konkretach - zwłaszcza ci, którzy aktualnie rządzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Wyceny usług reklamowych są powszechnie znane ludziom pracującym w mediach i skoro wieść niesie, że to ok 100k to tak będzie. Nie rozmydlaj tematu bo nie masz racji. Nie relatywizuj.

2. Profesor lewak z UW zrobił to publicznie na łamach gigantycznego portalu społecznościowego i jest cacy. Zero konsekwencji

A mi znajomy co siedzi w branży reklamowej mówił, że zniżki bywają duże, jest spora dowolność. Ale pal licho nie znam się, niech będzie 100k. Dalej nie widzę analogii z której wyliczyłeś, że profesor ma zapłacić milion. Może jak w "Misiu": wykształcenie średnie 60 zł/kg, wyższe - 75, doktor ...?

Druga spraw jest taka, że Ziemkiewicza po prostu pozwali. Komuś się chciało iść do sądu, a potem nawet się odwołać od wyroku. Czy ów obrażony młodzianin z krzyżem złożył pozew? Albo kto inny?

 

Gdyby mechanizm karny ruszał z automatu za każdym razem jak ktoś w Polsce poczuje się obrażony to wyroki odczytywano by chyba wnukom :E Ale lepiej nic nie robić i narzekać "na system".

 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja nie komentuje sprawy ziemniaka jako słusznej czy nie, tylko używam analogii jego kary do braku kary dla profesora UW oraz zdemolowania profesora prawaka przy mniejszym przewinieniu niż prof z UW.

No to słabo ci idzie, bo "profesora prawaka" wyciągnąłeś z kapelusza dopiero w tym poście, wcześniej się tylko rozwodziłeś nad Ziemkiewiczem.

 

Z kolei w przypadku luki VAT jest też ciekawa schizofrenia obozu rządzącego. Tusk jest winien luki VAT, bo przecież jako szef rządu ma nadzorować wszystko. Ale Ziobro przecież nie wiedział co z Emi wyrabia jego zastępca i "nic się nie stało, chłopaki nic się nie stało..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei w przypadku luki VAT jest też ciekawa schizofrenia obozu rządzącego. Tusk jest winien luki VAT, bo przecież jako szef rządu ma nadzorować wszystko. Ale Ziobro przecież nie wiedział co z Emi wyrabia jego zastępca i "nic się nie stało, chłopaki nic się nie stało..."

Tu warto podkreślić, że jednym z kluczowych elementów afery z Emi jest wynoszenie poufnych danych z Ministerstwa Sprawiedliwości i wykorzystywanie ich przeciwko niewygodnym sędziom. Nie wiedzieć, z kim rozmawiają podwładni po godzinach, to jedno, ale nie mieć żadnej wiedzy i kontroli nad dostępem do akt? Jeśli wziąć za dobrą monetę twierdzenie, że Ziobro nic nie wiedział, to znaczy, że w ogóle nie panuje nad swoim ministerstwem.

 

A takie odcinanie się od nagle niewygodnych osób jest nagminne - wystarczy przypomnieć byłego szefa KNF i jak to go Glapiński bronił, ale koniec końców wyszło, że to człowiek znikąd. Rywin działał zupełnie sam i tak dalej.

 

edycja: tylko poprawki gramatyczne.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie wałki były to czemu nikogo nie skazano lub nie postawiono przed TS?

To proste, bo ta granda gra do jednej bramki. A to co wygaduje Gowin ostatnio nt Ukraińców oraz Żydów zakrawa o zdradę stanu. Mi już ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi znajomy co siedzi w branży reklamowej mówił, że zniżki bywają duże, jest spora dowolność. Ale pal licho nie znam się, niech będzie 100k. Dalej nie widzę analogii z której wyliczyłeś, że profesor ma zapłacić milion. Może jak w "Misiu": wykształcenie średnie 60 zł/kg, wyższe - 75, doktor ...?

Druga spraw jest taka, że Ziemkiewicza po prostu pozwali. Komuś się chciało iść do sądu, a potem nawet się odwołać od wyroku. Czy ów obrażony młodzianin z krzyżem złożył pozew? Albo kto inny?

 

Gdyby mechanizm karny ruszał z automatu za każdym razem jak ktoś w Polsce poczuje się obrażony to wyroki odczytywano by chyba wnukom :E Ale lepiej nic nie robić i narzekać "na system".

 

 

No to słabo ci idzie, bo "profesora prawaka" wyciągnąłeś z kapelusza dopiero w tym poście, wcześniej się tylko rozwodziłeś nad Ziemkiewiczem.

 

Z kolei w przypadku luki VAT jest też ciekawa schizofrenia obozu rządzącego. Tusk jest winien luki VAT, bo przecież jako szef rządu ma nadzorować wszystko. Ale Ziobro przecież nie wiedział co z Emi wyrabia jego zastępca i "nic się nie stało, chłopaki nic się nie stało..."

Skąd wiesz że te 100k to nie wynik po zniżkach?

Mylisz się, wróc do mojego pierwszego posta. Od razu przytoczyłem prof lewaka i prof prawaka. Nie czytasz ze zrozumieniem, lecisz po łebkach byle narzucić narracje, że lewak prawaka może zjechać a prawak lewaka to kryminał, wypad z pracy ( jak za komuny)

 

P.S. Dlaczego Ziemniak w ogóle ma cokolwiek wykupować zamiast przeprosić na takich samych łamach na jakich dokonał obrazy?

Nie wnikając w słuszność wyroku, to forma jego wykonania jest nieproporcjonalna do rzekomego przewinienia tak jakby celowo miało gościa spłukać

 

Sądy demokratyczno ludowe. Ja się nie dziwię, że gość twierdzi, że to wyrok polityczny.

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EBC wzywa do większego wydawania pieniędzy także teraz tylko czekać na 15 emeryturę i 1000+ ;)

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...