Skocz do zawartości
Sałat

Leczenie kanałowe zęba - koszt

Rekomendowane odpowiedzi

??!! To chyba jakiś student pierwszego roku stomatologii musiał Ci robić te kanałówki - olaboga - nie wysiedziałbym tyle u dentysty :D

pomyśl że ja tak robiłem 8 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jakiego dentyste polecacie tak na szybko ???

mam nadzieje ze nie czeka mnie leczenie kanalowe... masakra boli i musze mieć kogoś na już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio we Wrocławiu zapłaciłem 340 = 3 wizyty, z czego trzecia za 140 zł z wypełnieniem światłoutwardzalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cena niezła, mnie chodzi o Kraków i w sumie już znalazłem na piatek w klinice stomatologicznej...

Kurcze mam nadzieje ze wytrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jakiego dentyste polecacie tak na szybko ???

mam nadzieje ze nie czeka mnie leczenie kanalowe... masakra boli i musze mieć kogoś na już...

Tak na przyszłość, to wypada powiedzieć w jakiej okolicy, bo jasnowidzów tu nie mamy :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary ale u mnie sie odswierzyl wiec i ja tez kogos polece z Krakowa. Prywatna pani dentystka u ktorej zrobilem juz kilka zebow ~2 lata temu i kazdy trzyma sie bardzo ladnie, domownicy tez tam chodza i im trzyma sie nawet dluzej bez problemow. Lekarka konkretna i leczy w normalnych cenach. Sprzet i lekarstwa z USA, wszystko na miejscu, rwanie, RTG itp itd.

 

Kraków, ul. Konrada Wallenroda 59 /59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Wrocławia to dobre ceny mają w Vita-Dencie http://www.vita-dent.pl/ sam leczyłem u nich kanałowo dwie ósemki, zadowolony jestem z leczenia.

Zastanawia mnie jedna informacja z cennika:

 

Znieczulenie 	20 zł

 

Z tego co mi wiadomo, a nie raz byłem u dentysty stomatologa, znieczulenia pokrywa NFZ. Tam, gdzie ja chodzę, za znieczulenie nie płacę w ogóle.

 

Ps - konsultacja też jest darmowa...w trakcie umówionej wizyty dodatkowo robili przegląd. Czterdzieści złotych piechotą nie chodzi...a jeszcze kwota znieczulenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może te 20zł to cena gdy wszystko robisz za swoją kasę a nie na NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkop, ale myślę, że nie ma po co zakladac drugiego tematu i zasmiecać forum.

 

 

 

Otóż, przez ostatnie dni bolał mnie ząb, myślałem że przejdzie, ale bol byl co raz mocniejszy, wiec poszedlem dzis do dentysty. Podobno zatruła mi zęba (bolało, że ja pier...) i skosiła za to 100 zł. Na następną wizytę mam przyjśc gdzies za 2 tygodnie. Powiedziała mi, że bedzie boleć teraz tam, ale po godzinie , może mniej ból ustąpił. Teraz praktycznie nic nie boli, no może prawie. Też tak mieliście, czy może cos schrzaniła? Za te 2 tygodnie czeka mnie leczenie kanałowe czy bez tego moze sie obejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zatruła Ci zęba to chciała zniszczyć nerwy, bo były dosłownie zgniłe. Gdy obumrą trzeba je usunąć. To jest właśnie leczenie kanałowe i w chwili obecnej tego nie unikniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że Ci go nie wyrwali. Implant to dopiero koszty.

Bez znieczulenia można się nawet w 200 zł zmieścić. Chyba właśnie tyle mnie to kosztowało w sumie.

Edytowane przez michas1688

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że Ci go nie wyrwali. Implant to dopiero koszty.

Bez znieczulenia można się nawet w 200 zł zmieścić. Chyba właśnie tyle mnie to kosztowało w sumie.

Równocześnie takie leczenie może i kosztować nawet 1,5 tysiąca :) Zależy od ilości kanałów, czy bez mikroskopu będzie można dojść a na koniec narzędzia mogą się złamać. Niestety nie jest tak kolorowo jak się wydaje przed, bo leczenie kanałowe nie zawsze się udaje. Edytowane przez Xava2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że Ci go nie wyrwali. Implant to dopiero koszty.

Po co implanty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sciagneła 100 zł. Za 2 tygodnie znowu ma być stówka. Mam nadzieje, ze na tym sie zakonczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy nie 3 wizyty minimum, zdjęcie rendgena, uzupełnianie ubytku i lampa ultrafioletowa na koniec. Nie jest to tanie niestety, na 3 stówki być gotowy oby nie więcej.

 

Po co implanty :E

Żeby dzieci nie straszyć :E

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na tej drugiej wizycie i niby na ostatniej (odpukac) i zapłaciłem kolejne 100 zł. Czyli za kanałowe ogólnie dałem 200 zł. Tak w ogole, to ile trzeba czekac zeby pic, jeść po tym leczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie koniec. Wydaje się, że jeszcze trzecia wizyta gdzie dopiero założy Ci plombę. Na przykład światłoutwardzalne. Po takim czymś możesz jeść od razu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnej 3 wizyty, w tej drugiej coś dłubała i dłubała, założyła wypełnienie i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny odkop zrobiliscie 8:E

 

200 za kanalowe? nie chce tego widziec :E

 

normalnie 300-500zl w zaleznosci od dokladnego leczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji, gdy konieczne jest leczenia kanałowe zębów, najlepiej wybrać leczenie pod mikroskopem. Jest znacznie skuteczniejsze niż leczenie zębów metodą tradycyjną, ponieważ pozwala dentyście dokładniej oczyścić i zamknąć kanały. Dodatkowo, ponieważ podczas zabiegu pacjentowi zostaje podane znieczulenie miejscowe, leczenie takie nie jest bolesne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gówno prawda... Moja dziewczyna chodziła przez jakiś czas do "niby" super dentystki, która cały czas korzystała z mikroskopu. Ząb jeden ją cały czas bolał. Poszła inneg dentysty, którego jej poleciłem, który robi bez mikroskopu i śmiał się jak z mikroskopem tamta dentystka mogła tak zj**ać leczenie zęba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja miałem robione 2 lata temu 2 zęby kanałowo bez żadnego mikroskopu i jak na razie nic się z nimi nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...