Skocz do zawartości
Sałat

Leczenie kanałowe zęba - koszt

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie to nie, do dentysty chodzę systematycznie, po prostu musze w koncu pozbyc się tej 8, bo i tak jest zbędna - to wszystko.

Pewnie gdyby bolał czy coś to bym poszedł na 2 dzień :D Szczęśliwi Ci, którym 8 nie rosną - do niczego nie potrzebne, a najczesciej sie psują, przez trudny dostep. Na szczescie mam tylko jedną :D

 

Dodatkowo sporo osób które były na wyrwaniu 8 srogo nastraszyło, bo mieli korzenie takie, że dziąsła całe musieli im ciąć :D do tego typowe powikłania po wyrwaniu jak suchy zębodół i ból przez tydzien i brak mozliwosci normalnego jedzenia :D

Dobra trzeba się przyznać bez bicia :E żem tak załapał że myślałem ze 8szt. do usunięcia a to tylko jedna ósemeczka :E och te lata na karku nic dobrego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na świeżo z CK. jeden kanał 150zł + 150-200zł wykończenie zęba po leczeniu kanałowym. Ew wymiana opatrunku w zębie to w zależności od dentysty - free albo z 30-50zł.

Do tego dochodzi zdjęcie 50-100zł i w przypadku problematycznych kanałów mikroskop ok. 100zł z czego pod mikroskopem obrabiają kanał, także trzeba to doliczyć do ceny obróbki kanału.

A leczę się w niby najlepszej kieleckiej klinice.

 

Swojego czasu chodziłem do innej dentystki, za kanał brała 80zł + 100zł za wykończenie. Było ok do czasu jak nie złamała wiertła w kanale i będąc tego świadoma zamknęła i wykończyła zęba. Po 3 dniach byłem już w mojej aktualnej klinice aby wyrwać dziada bo prawie że traciłem z bólu przytomność.

 

Na zębach się nie oszczędza. Lepiej wydać 100-200zł wiecej jednorazowo niż za jakiś czas szukać innego dentysty, robić zęba od nowa za co najmniej taką samą kasę albo w najgorszym wypadku rwać. I czekać na suchy zębodół :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra trzeba się przyznać bez bicia :E żem tak załapał że myślałem ze 8szt. do usunięcia a to tylko jedna ósemeczka :E och te lata na karku nic dobrego :E

8 sztuk do usunięcia? Ło panie :lol2:

 

 

A jeszcze co do tematu, rok temu mialem kanalowe trzonowca dolnego to wyszło mnie bodajże 700zł czy coś takiego, tylko że nie pamiętam takich rzeczy jak ilość kanałów czy liczba wizyt :P Także patrząc na 1 post w tym temacie, koszta poszły w góre i to srogo

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu chodziłem do innej dentystki, za kanał brała 80zł + 100zł za wykończenie. Było ok do czasu jak nie złamała wiertła w kanale i będąc tego świadoma zamknęła i wykończyła zęba. Po 3 dniach byłem już w mojej aktualnej klinice aby wyrwać dziada bo prawie że traciłem z bólu przytomność.

ja pier-*-le, nie wiem czy takiej lekarki nie powinno się pozwać cywilnie.

 

I czekać na suchy zębodół :E

to akurat jest powikłaniem

 

A tak do tematu, leczenie kanałowe all inclusive to nawet 900-1200 plnów na Śląsku (bez extra udziwnień)

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pier-*-le, nie wiem czy takiej lekarki nie powinno się pozwać cywilnie.

Generalnie u dentysty co leczy za taką cenę nie spodziewałbym się dobrej jakości narzędzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja usługi wykonywanej topless....

cześć Primo :) hehe dobre :)

 

Generalnie u dentysty co leczy za taką cenę nie spodziewałbym się dobrej jakości narzędzi :E

no Ci co napisałem, to mają hi-end, non stop się szkolą również w US. Sprzęt, technika, medykamenty, etc. Są wymiataczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pier-*-le, nie wiem czy takiej lekarki nie powinno się pozwać cywilnie.

 

 

to akurat jest powikłaniem

 

A tak do tematu, leczenie kanałowe all inclusive to nawet 900-1200 plnów na Śląsku (bez extra udziwnień)

No to to już jest zboczenie 1200pln ????? qrw... już nie dużo brakuje do implanta fakt że średniej klasy ale implant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900-1200 tyle kosztuje leczenie trzonowców pod mikroskopem + około 300 za wypełnienie światłoutwardzalne, za ceramiczne zapłacimy ponad 500 zł. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest, że ząb może wytrzyma kila lat. W dłuższej perspektywie, chyba lepiej wstawić implant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to to już jest zboczenie 1200pln ????? qrw... już nie dużo brakuje do implanta fakt że średniej klasy ale implant

no też tak uważam, lekko poebane.

900-1200 tyle kosztuje leczenie trzonowców pod mikroskopem + około 300 za wypełnienie światłoutwardzalne, za ceramiczne zapłacimy ponad 500 zł. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest, że ząb może wytrzyma kila lat. W dłuższej perspektywie, chyba lepiej wstawić implant

błąd. oni jak robią takiego zęba to dostajesz info, że nie wiedzą ile wytrzyma - czy pół roku czy dłużej... po prostu skasują Cię i dalej wola nieba, resztę sobie dopowiedzcie ...

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Primo

 

Cześć przyjacielu :)

 

Ehhh. Jak tak czytam ten wątek to doceniam swoją dentystkę. Jakby mi tak przyszło 1200 bulić za jednego zęba, to chyba bym wolał sobie zęby Popka zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć przyjacielu :)

 

Ehhh. Jak tak czytam ten wątek to doceniam swoją dentystkę. Jakby mi tak przyszło 1200 bulić za jednego zęba, to chyba bym wolał sobie zęby Popka zrobić :)

bo tak to wygląda dobrze wszczepione,zrobione implanty to inwestycja na kilka żywotów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć przyjacielu :)

 

Ehhh. Jak tak czytam ten wątek to doceniam swoją dentystkę. Jakby mi tak przyszło 1200 bulić za jednego zęba, to chyba bym wolał sobie zęby Popka zrobić :)

 

Hej Primo :) hehe dobre z Popkiem - taki horror dentysty :P

 

bo tak to wygląda dobrze wszczepione,zrobione implanty to inwestycja na kilka żywotów :E

chyba że się jest Popkiem ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwać za młodu wszystkie zęby i wstawić komplet implantów - to dopiero wygoda na cale zycie :D Tylko kosztowna :E

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwać za młodu wszystkie zęby i wstawić komplet implantów - to dopiero wygoda na cale zycie :D Tylko kosztowna :E

spox, tylko małe "ale" --> pod "narkozą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox, tylko małe "ale" --> pod "narkozą"

No to raczej, jedno spanko i po sprawie :D A najlepiej to jakby na tydzien uśpili żeby przespać te najgorsze dni bólu etc powikłań :D

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też chyba nie do końca. Emerytowany szef mojego ojca zrobił z 5 lat temu implanty w Katowicach. Nie wiem, ile płacił, ale znając jego - nie oszczędzał. No i w tym roku mu to zaczęło się najpierw ruszać, a potem jakiś stan zapalny. Z tego co mówił - wszystko musieli usunąć i teraz lata na normalnej protezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzie może się złamać podczas kanałówki, nawet te najdroższe i to nie jest błąd w sztuce.

O implanty trzeba dbać lepiej niż o swoje zęby.

 

Ze swojej strony polecam osobom z małopolskiego Dentystę w Niepołomicach. Tłumaczą wszystko, i mam od nic dużo pożytecznej wiedzy.

 

Jestem mega zadowolony https://rynek-24.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...