Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Azgaroth

Windows 7 - "Ta kopia systemu nie jest oryginalna"

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak. Jakieś pół roku temu, kupiłem przez allegro klucz windowsa 7 OEM. Dostałem linka skąd mam ściągnąć - ściągnąłem, zainstalowałem, aktywowałem klucz, microsoft przyjął, wszystko działa. Wczoraj wracam sobie z delegacji a na dolnym rogu pulpitu pojawiła mi się informacja - Windows 7, kompilacja 7601, Ta kopia systemu nie jest oryginalna.

 

Próbowałem wpisać po raz kolejny wpisać klucz od systemu ale pojawia się informacja, że klucz został przez microsoft zablokowany. System oczywiście działa, wszystko jest ok ale co jakiś czas pojawia się "dymek", że nie mam oryginalnego windowsa, no i wspomniana przeze mnie informacja na dole ekranu.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak się stało i co z tym fantem zrobić ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupic tym razem oryginal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupic tym razem oryginal.

 

Chyba niezbyt uważnie przeczytałeś moją wiadomość. Skoro pół roku temu kupiłem oryginalny klucz który przeszedł aktywację online to skąd zarzut że mam pirata ? Powtarzam, ta wiadomość pojawiła się wczoraj, wcześniej nic takiego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stad, ze kupiles dzialajacy klucz co nie znaczy ze oryginal. Pewnie jakis z MSDNAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie to się chyba nigdy nie nauczą, że kluczy z allegro należy wystrzegać się jak ognia...do czasu póki się nie sparzą

 

klucz poleciał na czarną nie bez powodu, pochodził z nielegalnego obrotu (kradzież), albo - co częściej się zdarza i jak kain już zdążył napisać - był z MSDNAA

tu dajesz sobie siana i idziesz ładnie do sklepu po nową licencję, albo kontaktujesz się ze swoim "farmaceutą" i domagasz się zwrotu kasy za wciśnięcie lewego towaru, good luck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS nie sprzedaje kluczy. MS sprzedaje programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tak:

start> i wpisz "slui.exe 04" odpal i spróbuj aktywować telefonicznie. wszystko tam jest co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. No cóż, nigdy nie myślałem, że zostanę postawiony w takiej sytuacji i nie sądziłem, że sprzedawane w taki sposób klucze pochodzą z podejrzanych źródeł.

 

Czy jeśli kupię : http://allegro.pl/windows-7-home-premium-64-bit-sp1-nowy-gratis-fv-i2188183326.html to rozumiem, że jest to w 100% legalne i tą wersję OEM mogę sobie zainstalować ?:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Dołóż troche i kup wersje BOX, będziesz mógł później bez problemu przenieść system na inny komputer lub gdy zmienisz płytę główną na nowszą.

 

SATURN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż troche i kup wersje BOX, będziesz mógł później bez problemu przenieść system na inny komputer lub gdy zmienisz płytę główną.

 

SATURN

 

Po zmianie komponentu bezproblemowo da się aktywować system telefonicznie. Nie widzę sensu kupowania wersji BOX, mając na uwadze fakt, iż lada moment wyjdzie W8.

 

@autor,

Niestety zakupiony klucz został wcześniej przydzielony do innego zestawu, a licencja OEM nie przewiduje możliwości przenoszenia licencji pomiędzy komputerami. Możesz spróbować aktywować klucz telefonicznie, jeśli się uda - fajnie, ale i tak nie będzie to legalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie - jeśli kupię w saturionie lub innym komputerowym sklepie wersję OEM (ponieważ nie zamierzam przez najbliższe 1-2 lata zmieniać platformy a później będę myślał zapewne o W8) - czy kluczem który znajdę w pudełku z W7 mogę aktywować obecną kopię systemu który mam na dysku czy lepiej od razu zrobić reinstalacje z nową płytą systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, będziesz mógł zmienić klucz produktu i za jego pomocą wykonać ponowną aktywację systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Po zmianie komponentu bezproblemowo da się aktywować system telefonicznie. Nie widzę sensu kupowania wersji BOX, mając na uwadze fakt, iż lada moment wyjdzie W8.

 

przecież nie napisałem byle jakiego komponentu a dokładnie płyty głównej.

Windows 8 wcale rewelacją nie jest, testowałem developer/consumer i tak jak większość nie zamierzam sie na niego przesiadać, teraz czy w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nie napisałem byle jakiego komponentu a dokładnie płyty głównej.

Windows 8 wcale rewelacją nie jest, testowałem developer/consumer i tak jak większość nie zamierzam sie na niego przesiadać, teraz czy w przyszłości.

Płyta główna też jest komponentem i po jej wymianie można aktywować telefonicznie system operacyjny, o czym napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Płyta główna też jest komponentem i po jej wymianie można aktywować telefonicznie system operacyjny, o czym napisałem wyżej.

 

Pewnie z neta tez może ściągnąć Windowsa i aktywator, da się? da.. tak samo jak aktywacja OEM na nowej płycie = piractwo

 

Wiec nie rozumiem po co piszesz odpowiedz ze jest to możliwe, skoro później edytujesz sprostowanie ze to nielegalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku coś Ci na nos siadło?

Zacznij może więcej czytać ze zrozumieniem, a nie się wymądrzasz. Jeśli padnie Ci w komputerze gwarancyjnym płyta główna, to po jej wymianie nie masz już legalnego systemu? Bzdura!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

A co to takiego komputer gwarancyjny? :E

 

Co innego wymiana gwarancyjna a co innego wymiana płyty na nowszą, automat z MS tego nie rozróżnia i tak aktywuje. Ale oczywiście ty miałeś AKURAT na myśli wymianę padniętej płyty.

 

Precyzuj swoje wypowiedzi bo wprowadzasz w błąd.

 

 

OEM jest przypisany do MOBO, całą resztę możesz wymieniać, wyjątkiem jest własnie wymiana gwarancyjna mobo , lecz to trzeba zgłosić przy aktywacji.

 

Oprogramowanie Windows XP w wersji OEM jest licencjonowane jako integralna część komputera, z którym zostało nabyte lub na którym nastąpiła pierwsza instalacja, co ma swoje odzwierciedlenie w postanowieniach umowy licencyjnej użytkownika końcowego. Cyt:

 

"OPROGRAMOWANIE jest licencjonowane z KOMPUTEREM jako pojedynczy zintegrowany produkt i może być używane jedynie z KOMPUTEREM"

oraz

"Licencjobiorca może instalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i uruchamiać jedynie jedną (1) kopię OPROGRAMOWANIA na KOMPUTERZE [z którym oprogramowanie zostało nabyte]".

 

Postanowienie to określa zakaz przenoszenia oprogramowania na inne jednostki, jak również obowiązek wykorzystywania takiego oprogramowania wyłącznie na tym samym komputerze, z którym zostało ono nabyte, lub na którym nastąpiła pierwsza instalacja.

Firma Microsoft przyjęła tu dosyć liberalną interpretację omawianego zagadnienia (chodzi o pytanie, kiedy oprogramowanie jest nadal wykorzystywane na tym samym komputerze; czy jeśli zmienimy stopniowo wszystkie elementy komputera, to jest to ciągle ten sam komputer?). W świetle liberalnej i prokonsumenckiej interpretacji przyjętej przez Microsoft, wymiana większości jego części nie jest rozumiana jako wymiana komputera (sprzętu) i nie powoduje utraty licencji.

Granicą modernizacji komputera jest jedynie wymiana płyty głównej, (która jest podstawowym elementem systemu) , co oznacza, że tylko wymiana tej części powoduje niemożność wykorzystywania oprogramowania na zmienionym komputerze.

 

Jeżeli jednak wymiana płyty głównej następuje na skutek uszkodzenia, licencja na oprogramowanie nie wygasa, należy tylko w ramach aktywacji telefonicznej potwierdzić fakt wymiany. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Aktywacji pod numerem telefonu: 0-801 308 801 (wew.1) lub (0-22) 5941999 (wew. 1).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"OPROGRAMOWANIE jest licencjonowane z KOMPUTEREM jako pojedynczy zintegrowany produkt i może być używane jedynie z KOMPUTEREM"

oraz

"Licencjobiorca może instalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i uruchamiać jedynie jedną (1) kopię OPROGRAMOWANIA na KOMPUTERZE [z którym oprogramowanie zostało nabyte]".

 

Idealnie zaobrazowane. Komputer po wymianie płyty głównej, nadal będzie TYM komputerem, z którym licencja została nabyta, czyż nie?

Płyta główna nie jest jedynym elementem, który jest weryfikowany przez bazy MS.

Nie poruszam sytuacji niezgodnych z licencją, czyli wymiany podzespołów dla własnego "widzi-mi-się", czy chęci zmodernizowania zestawu, a wyłącznie te zgodne z licencją, czyli wymiany choćby gwarancyjne.

Spójrz na sytuacje, w których klient kupuje zestaw komputerowy, na krótki czas przed migracją technologiczną na rynku.

W drugim lub trzecim roku gwarancji (o ile takową posiada) uszkodzeniu ulega płyta główna. Niestety producent nie jest w stanie przydzielić tego samego modelu, ze względu na przestarzałą technologię, w związku z czym przydziela notę korygującą sprzedawcy sprzętu. Ten, aby rozliczyć klienta, przydziela nową płytę główną oraz nowe pamięci RAM, gdyż poprzednia płyta obsługiwała DDR2. Rozlicza to w TYM SAMYM komputerze klienta.

Czy w takim wypadku, aktywacja systemu operacyjnego jest niezgodna z licencją? Zauważ, że jest to przypadek losowy, niezależny od użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z neta tez może ściągnąć Windowsa i aktywator, da się? da.. tak samo jak aktywacja OEM na nowej płycie = piractwo

Czyli ściągnięcie Windowsa z neta i aktywacja zakupionego za 500 zł systemu OEM na nowej drugiej płycie to to samo. Z tego wniosek, że nie warto kupować systemu, lepiej od razu sobie ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymieniać ile chcesz podzespołów w swoim komputerze, dopóty jest to jeden komputer z jednym systemem, możesz wymieniać płytę główną, albo poboczną, lub też kartę graficzną lub sieciową, dopóty jest to jeden komputer z jednym systemem jest to legalne... Kto zabroni mi wymienić mi w MOIM WŁASNYM komputerze płytę główną dla własnego widzi mi się ?

Mogę dziś zadzwonić do MS i powiedzieć że chcę aktywować system bo zmieniłem płytę główną bo poprzednia mi się nie podobała !!!

I zrobiłem to już kilka razy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy cieszysz się, że możesz łaskawie błagać Microsoft o aktywację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymieniać ile chcesz podzespołów w swoim komputerze, dopóty jest to jeden komputer z jednym systemem, możesz wymieniać płytę główną, albo poboczną, lub też kartę graficzną lub sieciową, dopóty jest to jeden komputer z jednym systemem jest to legalne... Kto zabroni mi wymienić mi w MOIM WŁASNYM komputerze płytę główną dla własnego widzi mi się ?

Mogę dziś zadzwonić do MS i powiedzieć że chcę aktywować system bo zmieniłem płytę główną bo poprzednia mi się nie podobała !!!

I zrobiłem to już kilka razy :E

 

 

Gadasz głupoty i tyle, tak to sobie możesz robić przy wersji BOX a nie OEM, na tym polega różnica prawna i cenowa.

 

Możesz wymieniać ile chcesz podzespołów w swoim komputerze, dopóty jest to jeden komputer

 

A co decyduje o tym ze jest to ten sam komputer? skoro mogę wymienić wszystkie komponenty, obudowa?

 

przeczytaj waćpan jeszcze raz licencje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty i tyle, tak to sobie możesz robić przy wersji BOX a nie OEM, na tym polega różnica prawna i cenowa.

 

 

 

A co decyduje o tym ze jest to ten sam komputer? skoro mogę wymienić wszystkie komponenty, obudowa?

 

przeczytaj waćpan jeszcze raz licencje

 

No niestety nie, mylisz się. BOX pozwala instalować windowsa na jednym komputerze pod warunkiem skasowania systemu z poprzedniego komputera, masz jednostkową licencję na windowsa, obojętnie gdzie go postawisz. OEM oznacza, że po instalacji na jednym komputerze, licencja jest "przypisana" do tego komputera (do jego konfiguracji sprzętowej) już na stałe (na komputerze należy nakleić naklejkę z certyfikatem). Oczywiście nie tracisz licencji, jeśli w komputerze musisz z powodu awarii wymienić np. płytę główną. Jeśli system "zauważy" zmianę (też nie jest to regułą, w XP się czasem z tym działy cyrki) i "każe się" na nowo aktywować, w części przypadków da radę aktywacja przez internet. Jeśli nie, rozmowa z konsultantem i krótkie wyjaśnienie problemu rozwiązuje sprawę. Jeśli trzeba, warto mieć też fakturę za zakupioną/wymienioną przez serwis część do wglądu. Microsoft nie robi z takich rzeczy problemu.

 

Innym problemem jest to, że umowa do licencji OEM jest w wykonaniu microsoftu wyjątkowo mętna i wszystko głównie zależy od interpretacji firmy, która się już kilka razy zmieniała. Było już kiedyś interpretacja taka, że można było kupić licencję OEM tylko z jakimś sprzętem np. myszką i licencja była "przypisana" do myszki. Wg obecnej interpretacji centrali Microsoftu licencja OEM może być używana tylko i wyłącznie przez system builderów czyli producentów sprzętu, którzy sprzedają potem cały zestaw (komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym). Pozostaje pytanie, czy przeciętny składacz komputerów z kupionych w sklepie podzespołów jest 'system builderem'. Wg centrali Microsoftu nie, wg Microsoftu Polska - tak. Kiedyś bodajże po ukazaniu się w sprzedaży licencji OEM na windows 7 redakcja dobreprogramy.pl usiłowała wydobyć z Microsoft Polska oficjalną informację jak to jest, jednak goście nabrali wody w usta. Oficjalnie dzwoniąc na infolinię i pytając czy kupując samodzielnie OEM do swojego kompa stajemy się piratem, pani na infolinii zapewni nas, że licencja jest legalna i nie ma się czego obawiać. Prawdopodobnie chodzi o to, żeby cokolwiek zarobić chociaż na licencjach OEMowych, gdyż BOX są sporo droższe i duże mniejsze jest prawdopodobieństwo, że ktoś w ogóle je kupi.

 

Tak to wygląda w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie było, kupiłem OEMa z myszą, legalnie, a4Tech !

I co ?

 

@Raphaelus

A co decyduje o tym ze jest to ten sam komputer? skoro mogę wymienić wszystkie komponenty, obudowa? 
<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">

No i tu cię zaskoczę, nie Putin, nie Kwaśniewski, nawet nie Kieł....

TYLKO TY, na tym polega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem technicznym sprawdzany jest numer MAC podsystemu sieciowego na płycie głównej, lub karty sieciowej.

Kartę można przełożyć, a w niektórych płytach głównych można ten MAC zmienić z poziomu BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...