Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Guli17

Komputer zawiesza się po ~25min grania - tylko w Battlefield

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Komp jak w sygnaturze..

To tak pare mieś temu miałem padniętą kość, grałem w inne gry typu cs;s, cod i było okey... tylko w bf3 były zwiechy, ale wymieniłem kości na nowe.. i było wszystko ok

Grałem teraz pare godz w mass effect 3, trochę w cs;s 0 "zacinek"

Odpalam bfa też wszystko fajnie.. ale po ostatnim update, gra zaczęła mi się zawieszać tzn. obraz staje, w słuchawkach zwiecha dzwięku(ciągle ten sam dźwięk yyyyy..) i nic nie da się zrobić (minimalizować,menedżer itd) pozostaje tylko reset.. i sam nie wiem czy to wina bfa czy komputera (wtedy też myślałem, że to bf, bo tylko jego zwieszało, a okazało się, że to walnięte ramy..)

 

Nowe stery do nv zainstalowałem i jest to samo, zaraz zrobie test ramu..

Dysk sprawdzałem HDtunem, 0 bad sektorów..

Nałożyłem nową pastę na procesor/grafike nic nie pomogło ...

I dzieje, się tak tylko w bfie, jutro przeinstaluję grę, choć wątpie, żeby to pomogło, ale co tam, przynajmniej wykluczę tą opcję

 

DObranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temp pod obciążeniem? RAM przetestowany Memtest86+? Jaki zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo przy uszkodzonej grafice i ramach.

 

Przetestuj grafike furmarkiem,pamięć memtestem. Spróbuj przełożyć pamięci modułami/slotami,może pomoże. W moim wypadku pomogło.

 

Jaki posiadasz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ StealthXStream2 500W

ram będę testował memtestem (tylko takim co mozna odpalić w windowsie)

Jutro odpiszę, bo dziś już za dużo piwek, dobranoc raz jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku prawdop. źle ustawione w biosie pamieci. Wyjmij kostkę, spisz timingi i napiecie i ustaw je w biosie ręcznie, napiecie mozesz dac o 1-2 "oczka" wyższe. Wgraj najnowsze sterowniki do karty graficznej i muzycznej.

 

Jesli podkręcałeś procesor - ustaw go z powrotem na wartosci fabryczne. BF3 nie wymaga jakiejś nadzwyczajnej mocy CPU (byle miał przynajmniej 3 rdzenie do multi), ten i5 na stock będzie wystarczający:

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-7970-cpu-scaling-performance-review/9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram będę testował memtestem (tylko takim co mozna odpalić w windowsie)

Jutro odpiszę, bo dziś już za dużo piwek, dobranoc raz jeszcze ;)

Wypal na płycie memtesta a nie z Windowsa :naughty:

 

Czyżby kolega też miał piwną noc z galami? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak najpierw ramy

Timingi

t165142_dsc0000051.jpg

Napięcie

Kość 1

t165143_dsc0000052.jpgt165144_dsc0000053.jpg

Kość 2

t165155_dsc0000052.jpgt165144_dsc0000053.jpg

Tutaj są te timingi i napięcie? czy miałem to w windowsie sprawdźić?

Oczywiście wyjąłem jedną kość, screeny... druga kość w ten sam slot, screeny...

 

Memtest 0 błedów

t165163_memtest2-guli.jpg

 

Proca jeszcze nie podkręcałem, więc jest fabrycznie.

 

~30min testu

t165568_30min-test.png

Krótki test grafiki

t165308_gpu-settings-2.png

Dość szybko doszło do 88stopni (chyba w 4minuty) potem wolno szło do 92 stopni.. ale na pewno pójdzie wyżej temp. przecież test był bardzo krótki, nie wiem jaka jest max dopuszczalna temp w gtx 460? w programie ustawione jest na 100, jest okey? mogę zrobić spokojnie test taki z pól h nie bojąc się, że coś się "spali"?

Gdy nakładałem ostatnio pastę na grafikę.. wiem, że niby daję się odrobinkę tej pasty tylko na środek, ale ja dałem ciut więcej (zawsze tak robiłem) i rozsmarowałem ostrożnie po mniej więcej całym rdzeniu, czyżby za dużo pasty? ma to jakiś wpływ? czy może temp. są w normie?

Co do procesora, hm temp nie za wysoka? chłodzenie procka: Xthermal BFT 120 Pro

 

P.S

Piwka piłem do filmu na kompie, TV mi padł, a raczej spadł* :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściny dzieją się tylko po jakimś czasie podczas grania? Nigdy od razu po włączeniu gry? Jeśli tak to temperatury są teraz głównym podejrzanym. A dla czego tylko przy BF3? Po prostu obciąża mocniej grafikę niż inne testowane gry.

Spr czy chłodzenie jest czyste, przedmuchaj dokładnie grafikę. Jaką masz budę? Jak wentylowana? Możesz dać foto wnętrza. Przydało by się dać nawiew na pod kartę i spr czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj ramy, kompa przeczyść (szczególnie grafikę, 92 stopnie to sporo) i powiedź czy coś się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściny dzieją się po 10-20minutach od odpalenia bfa... Cs:S na pewno mniej obciąża grafikę, bo jest z 2004 roku, mass effect 3 odpaliłem ostatnio, grałem ponad 3h i żadnej ściny, grafiki nie ma jakiejś kozackiej ten Mass effect... hm w wolnej chwili odpalę jeszcze coda, ale też wątpie żeby go cięło, tylko bf ma takie kosmiczne wymagania, więc ja zakładam, że to wina grafiki, tylko czemu ją tak grzeję ... mam też otwartą jedną klapę, a powinna być zamknięta, to pewnie niewielkie różnica w temperaturze, ale zawsze coś.. jutro wstawię Ci foto w środku jak to wygląda

Buda to: Aerocool RS-9

 

hm ostatnio wyczyściłem całego kompa (było od choooja kurzu) sprężonym powietrzem, grafikę rozkręciłem całkowicie, bo nakładałem na nią pastę Arctic Silver 5, tak samo zresztą jak i na proc.. tak więc kurzu nie ma w kompie, rozkręcę grafike i zobaczę ile tej pasty teraz jest, to bez sensu w sumie, ale nigdy nie wiadomo...

 

 

 

Edit:

Wyczytałem właśnie, że w gtx 460 temp powinna być w grach 80-85stopni... a u Mnie po paru min jest 92.. więc to na 100% grafika, jutro zrobie foty i chyba trzeba będzie zakupić jakiś wiatrak "pod grafikę"? tyle, że pod grafiką jest zasilacz...

 

p.s

@Yankes idz nabijaj posty gdzie indziej (bez obrazy) ale ja nie jestem jakimś super laikiem, trochę ogarniam w przeciwieństwie do Ciebie (jak byś nie zauważył tych screenów na górze, no i tego co pisaliśmy... ramy przetestowane/0błedów ?!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2000Mini

Memtest powinien chodzić minimum parę godzin, a nie jeden cykl i do widzenia ;) Miałem u siebie tak, że błędy wyrzuciło dopiero po 5-6 godzinach testu. Okazało się, że padnięta była płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Guli17

Zrób mały teścik, włącz jakiś program do rejestracji temp (np. HWiNFO / OCCT) i pograj równo 10min w ME3. Zminimalizuj i zapisz temp. Wyłącz grę, poczekaj aż komp się ochłodzi i powtórz czynność z BF3. ;)

 

Możliwe że nie dokręciłeś dobrze chłodzenia lub dałeś za dużo pasty.

Co do memtesta, dla świętego spokoju zrób kilka cykli, będzie pewność 101%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhm okej zaraz zrobię wykres temp...

a co do chłodzenia, tak teraz myślę, że przecież to zaczęło się przed rozkręceniem grafiki czyli ta opcja odpada?

Chyba, że zaczęło się przez załóżmy brak odpowiedniej ilości pasty i zakurzonego wiatraka, ja rozkręciłem nałożyłem za dużo pasty (dokręciłem raczej dobrze, tyle przecież tam jest śrubek, że to musi się dobrze trzymać )

 

to moja obudowa

t173903_yoyoyo.jpg

Wydaje, mi się że chłodzenie CPU źle wsadziłem, zaraz spytam w innym temacie..

 

a memtesta dla świętego spokoju zrobie może jutro.. bo i tak jestem pewien, że to grafika i dziś skupiam się na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, bo już nie ogarniam i zaczynam się wkurwi*ć, ludziska jakieś pomysły?

t174501_8h-test-r-.jpg

prawie 8h, 0 błędów - czyli to nie kości

Co do temp grafy..

Grałem w ME3 było z tego co pamiętam 75max ?

W bfa podczas zwiechy było 78stopni, tak więc grafika się nie przegrzewa ;/.

 

Teraz moje dziwaczne spostrzeżenie, wczoraj wyjąłem jedną kość i monitor się nie włączył, dioda mrygała, ale nic więcej, a gdy przełożyłem ją gdzie indziej zadziałał (I często tak miewam gdy wyjmę, jedną kość i chcę odpalić kompa to coś nie załapuję, przełoże gdzie indziej i działa, wróce spowrotem tam gdzie była i też działa) może to znak, że płyta szwankuje czy nie?

 

ach wszelkie pomysły mile widzane, bo mi ich już brakujęę... :/

Jeszcze usunąłem stery od razera, wydawało mi się, że to jest to! a tu po 25min padła gra..

 

 

EDIT EDIT EDIT:

Uwaga xD wystarczyło tylko zrobić formata i przeinstalować grę, chodzi już pare h bez ścinek ;]

Och Guli Guli.. tyle testów, a najprostszy prymitywny :E sposób okazał się najskuteczniejszy, pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...