Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hunt3r.

2500k - Gry, Internet.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam czegoś w cenie 2500zł MAX (Cena uwzględnia "a gdybyś dołożył jeszcze 200...") i zwracam się do Was o pomoc.

 

Przeznaczenie:

- Gry (W tym nowsze; TES V, GTA V, CoD MW)

- Prace biurowe (czy może studenckie). Wszelka praca w Office.

- Internet

- Filmy (W tym w HD)

- I inne mniej znaczące jak muzyka.

 

Wymagania:

- Jakaś grafika nadająca się do w/w gier (Z naciskiem na GeForce)

- HDD min 500.

- Nie siedzę w procesorach, ale rozsądnym wyborem wydaje się coś z i5. Jeśli nie ma jakiejś znaczącem różnicy w wydajności w grach między i3 a i5, rozważę ten pierwszy.

- 15,6

- Win 7 Home Premium

- Żywotność na baterii bez większego znaczenia, będzie głównie używany podpięty do sieci.

- Mile widziana matowa matryca.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale zauważyłem, że bardziej kierujesz na ilość miejsca HDD w drugim linku natomiast w pierwszym linku masz więcej RAMu (8GB) a mniej miejsca w HDD (500GB) i pamiętaj, że procesor jest najważniejszym czynnikiem i3 i5 czy i7 mają dużą różnicę (w tych linkach są to i5) więc też są bardzo dobre. Nie wiem jak z tymi firmami ale lepsze są Sony to jak porównać z nim do Audi a jak MSI, Acer to Peugeot ale to Twój wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Najważniejsze żeby dysk miał te 500. jesli będzie więcej - tym lepiej :). Co do ramu to wydaje mi się że 8 giga to przerost formy nad treścią. Z tego co zauważyłem dzisiaj normą jest 4 giga. Więcej mimo że pewnie nie zawadzi, jest mi niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że procesor jest najważniejszym czynnikiem i3 i5 czy i7 mają dużą różnicę (w tych linkach są to i5) więc też są bardzo dobre. Nie wiem jak z tymi firmami ale lepsze są Sony to jak porównać z nim do Audi a jak MSI, Acer to Peugeot ale to Twój wybór :)

e?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponujemy dołożyć do modelu Lenovo - IBM Y570 i5-2430M/4GB/500/DVD-RW/7HP64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i pamiętaj, że procesor jest najważniejszym czynnikiem i3 i5 czy i7 mają dużą różnicę (w tych linkach są to i5) więc też są bardzo dobre.
No nie bardzo... A nawet bardzo nie bardzo!

Procesor można zmienić. Karty graficznej nie.

Obecnie na rynki GT540M, czy HD7670M są kartami, którym i3 wystarczy, a i5 się lekko podmarnuje.

Więc... zacytuję kolegę wyżej: "e?"

W sumie tyczy się to też Twojego porównaia marek, które jest... No żeby Cię nie urazić: beznadziejne.

 

Co do samego lapka to jak wyżej napisano: Y570 b.fajna opcja, ale pamiętać należy, że to tylko parę % więcej. W końcu ten układ z Lenovo to GT540M, ale z pamięciami GDDR5. To jest powód wzrostu wydajności.

Jeśli nie jesteś w stanie dołożyć to dowolna konfiguracja na GT540M będzie ok.

Jak chcesz i masz ochotę to możesz popatrzeć na procesory AMD A6/A8 z układami HD7670M. Są to odpowiedniki i3, ale po podkręceniu i5 nie ma z nimi szans. Na dodatek to 4-rdzeniowce, a nie 2-rdzeniowce z 4-ma wątkami jak i3, czy i5 w tej klasie laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega mikilys napisał. Jeżeli nie możesz dołożyć do Lenovo Y570 to równie dobrym wyborem będą takie konfiguracje jak:

 

ASUS X53TK-SX033V-8 A6-3420M/8GB/750/DVD-RW/7HP64

ASUS X53TK-SX074V-8 A6-3400M/8GB/750/DVD-RW/7HP64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...