Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LosAngelesClippers

Pytania odnośnie morele.net

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania.

1.Jak długo idzie przeważnie paczka z komputerem od Morele poprzez kurierską pobraniową?

2.Jaka jest cena złożenia komputera przez pracowników firmy?

 

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłki raczej szybko docierają, a złożenie masz za darmo jak wpiszesz kod promocyjny np. "forumpc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy ciągle że tak szybko?? płacą wam za reklamę tego sklepu?? Ja czekałem 14 dni wpłata w ten sam dzien co zamówiłem, tysiące telefonów mydlenie oczów paczka będzie już jutro dzwonie i jak paczka wysłana niestety ale na magazynie był problem i bla bla bla nie polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy zamawiałem na morele.net i przesyłka była za 2 góra 3 dni (nie licząc sobót i niedziel oraz świąt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam na podstawie własnych doświadczeń...Reklamą się nie zajmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem był kurier, oni wysyłali mi paczkę długo, od tamtej pory przesyłki ze sklepu odbieram w punkcie Morele i mam spokój góra 2 dni przesyłka idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale podczepię się pod temat. Mam pytanie: czy firma kurierska Schenker zezwala na sprawdzenie zawatrości paczki przed zapłaceniem pieniędzy za nią? (pobranie) Czytałem dużo opinii o sklepie i boję się że będzie czegoś brakować, np. RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale podczepię się pod temat. Mam pytanie: czy firma kurierska Schenker zezwala na sprawdzenie zawatrości paczki przed zapłaceniem pieniędzy za nią? (pobranie) Czytałem dużo opinii o sklepie i boję się że będzie czegoś brakować, np. RAM

 

Najpierw płacisz i kwitujesz odbiór i dopiero wtedy możesz otworzyć paczkę przy kurierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na kartę graficzną 3 dni robocze (od środy do piątku). Przesyłka cała i kompletna. Zamawiałem miesiąc temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw płacisz i kwitujesz odbiór i dopiero wtedy możesz otworzyć paczkę przy kurierze.

No chyba że trafi się na niezbyt rozgarniętego kuriera. Sam kiedyś trafiłem na takiego młodziaka, którego musiałem upomnieć, że przed otwarciem chyba powinienem pokwitować odbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś kurier DHL-u chciał wrzucić przesyłkę do skrzynki, ale litościwie przypomniałem mu że to jest za pobraniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw płacisz i kwitujesz odbiór i dopiero wtedy możesz otworzyć paczkę przy kurierze.

 

Dziś wysłali mi przesyłkę, cytat z maila:

 

"Przy odbiorze paczki PRZED podpisaniem odbioru prosimy BARDZO DOKŁADNIE sprawdzić, czy nie nosi ona ŻADNYCH śladów uszkodzenia mechanicznego. Prosimy o zwrócenie uwagi na taśmę oklejającą paczkę. Jeżeli przesyłka oklejona jest taśmą przewoźnika, bądź taśma jest naruszona prosimy o sprawdzenie zawartości przesyłki w obecności kuriera.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu towaru w paczce należy rozpakować paczkę w obecności kuriera i upewnić się, że towar jest w stanie idealnym."

 

Jest to nieprecyzyjne, ponieważ ja mogę mieć zawsze wątpliwości. Sam już nie wiem jak to jest, pogadam jutro z kurierem jak przyjedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysłali mi przesyłkę, cytat z maila:

 

"Przy odbiorze paczki PRZED podpisaniem odbioru prosimy BARDZO DOKŁADNIE sprawdzić, czy nie nosi ona ŻADNYCH śladów uszkodzenia mechanicznego. Prosimy o zwrócenie uwagi na taśmę oklejającą paczkę. Jeżeli przesyłka oklejona jest taśmą przewoźnika, bądź taśma jest naruszona prosimy o sprawdzenie zawartości przesyłki w obecności kuriera.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu towaru w paczce należy rozpakować paczkę w obecności kuriera i upewnić się, że towar jest w stanie idealnym."

 

Jest to nieprecyzyjne, ponieważ ja mogę mieć zawsze wątpliwości. Sam już nie wiem jak to jest, pogadam jutro z kurierem jak przyjedzie

 

Rozpakować możesz, nie możesz iść i sprawdzić czy działa, kurier odpowiada jedynie za uszkodzenia mechaniczne powstałe w trakcie transportu, za wady ukryte (np nie działa ale wygląda idealnie) odpowiada sklep.

 

A co do samego morele.net, bardzo dobre ceny, realizacja od kupienia i przelania do zaakceptowania, koszty wysyłki do zaakceptowania, kupiłem płytę główną, zrezygnowałem (zanim wysłali) i zmieniłem model, wysłali ten z którego zrezygnowałem, reklamacja, przysłali własnego kuriera, odebrali, wymienili, złego słowa nie można powiedzieć, chociaż za pomyłkę nikt nie przeprosił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie części do komputera zamówiłem w środe o godzinie 10, przelałem pieniądze ich konto. Na następny dzień o 15 zamówienie było skompletowane. W piątek około 16 odebrałem przeysyłke od kuriera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem u nich dwa razy. Za pierwszym razem kurierem było szybko - wysłane na drugi dzień po złożeniu zamówienia. Druga przesyłka (z małym patyczkiem wifi) wziąłem z dostawą przez paczkomaty. I tu było gorzej bo dopiero po 3 dniach po upomnieniu się przeze mnie stwierdzili, że nastąpił "błąd logistyczny po stronie paczkomatów" i dopiero jutro wyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpakować możesz, nie możesz iść i sprawdzić czy działa, kurier odpowiada jedynie za uszkodzenia mechaniczne powstałe w trakcie transportu, za wady ukryte (np nie działa ale wygląda idealnie) odpowiada sklep.

 

A co do samego morele.net, bardzo dobre ceny, realizacja od kupienia i przelania do zaakceptowania, koszty wysyłki do zaakceptowania, kupiłem płytę główną, zrezygnowałem (zanim wysłali) i zmieniłem model, wysłali ten z którego zrezygnowałem, reklamacja, przysłali własnego kuriera, odebrali, wymienili, złego słowa nie można powiedzieć, chociaż za pomyłkę nikt nie przeprosił...

 

 

Chodziło mi właśnie o samo rozpakowanie w celu sprawdzenia zawartości paczki, oczywiście przed zapłaceniem pieniędzy. Dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw płacisz i kwitujesz odbiór i dopiero wtedy możesz otworzyć paczkę przy kurierze.

 

 

dokładnie, a jak jest coś nie tak to kurier i tak ci kasy nie odda, spisuje protokół zabiera kase i paczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie NIE POLECAM.

 

Krótka historia mojej zabawy z morele.net.

 

Najpierw otrzymałem głośniki, w których lewy dziwnie brzęczał przy niektórych tonach. Zgłosiłem głośniki do reklamacji. Reklamacja trwała MIESIĄC. Po tym miesiącu informacja przy zleceniu, że głośniki wymienione i wysłane. Po podłączeniu okazało się, że lewy głośnik dalej brzęczy. Dodatkowo gra ciszej niż prawy (nie, nie jestem głuchy na jedno ucho, porównywałem z dwoma innymi zestawami głośników, które mam w domu i ze słuchawkami) oraz nosi ślady użytkowania np. rysy z boku obudowy głośnika oraz zdarty lakier w niektórych miejscach na obudowie.

 

Ponowna wysyłka głośników do serwisu (oczywiście na mój koszt), to 40 zł kurierem GLS. Do tego dochodzi miesiąc oczekiwania aż znowu prześlą mi poprawnie działający sprzęt? (szansa na to jak widać jest dosyć marna).

 

Ogólnie nie polecam. Już nie pisze o czasie oczekiwania na jakiekolwiek połączenie czy odpisanie na maila, które w przypadku 4 na 5 maili trwało ponad dzień roboczy.

 

Dla zainteresowanych filmiki z usterki:

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

 

Teraz brzęczenie jest troszkę cichsze, ale i lewy głośnik gra ciszej niż prawy.

 

Nigdy więcej tego sklepu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tam parę razy to czekałem tak do tygodnia. Ale teraz zamówiłem w proline i przyszło juz po 3 dniach. Zależy jak szybko przelew dotrze, chyba że płacisz przy odbiorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze morele.net nie jest solidna firma... maja w powazaniu klienta , klamia prosto w oczy i potem bezczenie kaza sobie doplacac za brak kompetencji w swojej firmie...

kiedys zamawialem tam praktycznie wszystko.. PC, foto bla bla bla... zauwazylem ze im mniejsza jest wartosc zamowienia np. 100 zl to tym bardziej jest parwdopodobne jest ze np po zaplacie karta online.. zamowienie nie zostanie wyslane bo tamto.. albo siamto... chyba 3-4 krotnie zdarzylo sie ze towaru do mnie nie wyslano a zamowienie anulowano bo poprostu paczka byla zbyt duza zeby wejsc do paczkomatu lub towar byl poprostu WIRTUALNY! i nie bylo go na stanie w polsce tylko w niemczech.. francji. nikt z obslugi nie raczyl mnie poinformowac.. zamowienie tajemniczo zniknelo z profilu lub zmienilo status na anulowanie

 

:E obecnie juz nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morele może i jest taniej ale trzeba czekac. Ja wole zamawiac w http://proline.pl/ bo mają takie rzeczy na stanie których nie trzeba sprowadzać z hurtowni i nie trwa długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę zasmuciliście opiniami bo miałem tam kupować dysk SSD.

Chociaż z drugiej strony i tak wybierał bym opcję odbioru osobistego i płatność gotówką w jednym z ich punktów, w sumie niczym nie ryzykuje bo kasy w ciemno nie przelewam.

 

A jak wygląda pakowanie u nich.. solidnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś rok temu kupowałem tam płytę główną, procesor i pamięć ram, odbiór we wskazanym przez mnie sklepie, wszystko sprawnie, tylko należy patrzeć czy mają towar w magazynie, inaczej może to trochę potrwać

 

co do pakowania, przy odbiorze w punkcie, w moim przypadku towary nie były zapakowane w paczke, tylko dostarczone do sklepu, ja odebrałem je w oryginalnych opakowaniach producenta, nie wiem jak jest teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z morelów korzystałem kilka razy, zawsze było OK, szybka dostawa, żadnych pomyłek; fakt, nie musiałem nic na gwarkę odstawiać, ale ogólnie jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...