Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość r2d3

Muzyka jako podkład filmiku na youtube

Rekomendowane odpowiedzi

Gość r2d3

Witam,

mam takie pytanie... Otóż chciałbym wrzucić filmik (już mniejsza z tym jaki) na youtube. Problem w tym, że sam obraz ogląda się strasznie drętwo i chciałbym dodać podkład muzyczny. Problem w tym, że na youtubowym AudioSwapie nie ma nic sensownego, jest miliard utworów ale wszystkie takie sobie i nie ma tam żadnego "lepszego" artysty a nie będę przecież dodawał do filmiku czegoś co totalnie do niego nie pasuje... Widzę jednak zwykłych użytkowników, którzy np. wrzucają kompilacje z różnych gier, które oczywiście mają jakiś "sensowny" podkład muzyczny (przykład:

) no i jest napisane pod filmikiem, wykonawca i kup utwór w itunes itd.

Kiedy dodam jakiś utwór poprzez Audioswapa to tez pod filmikiem wyświetla mi się wykonawca, tak jak w filmiku powyżej, tylko oczywiście jest to ten audioswapowy wykonawca, czyli taki sobie.

W takim razie jak ludzie to robią, że dodają jakiś podkład muzyczny dajmy na to Eminema czy Green Dayu i pod filmikiem widnieje nazwa wykonawcy, utworu odnośnik do sklepu iTunes itd. mimo tego, że nie ma tych zespołów do wyboru na youtubowym Audioswapie i takie filmiki nie są usuwane z powodu naruszania praw autorskich mimo tego że mają czasem nawet kilka milionów wyświetleń.

Czy jest taka możliwość, żeby do filmiku wstawić muzykę np. jakiegoś soundtracku z filmu (którego oczywiście na audioswapie nie ma) i umieszczenia pod filmikiem odnośnika do sklepu, kanału youtube artysty tak jak jest to zrobione np. w wysłanym wcześniej filmiku?

I jak to zrobić?

Proszę o pomoc, bo pierwszy raz mam z tymi sprawami do czynienia a na necie nie mogę znaleźć sensownej odpowiedzi... Jest masa muzyki wstawianej przez zwykłych użytkowników tylko właśnie z odnośnikami do kanałów youtube wykonawców i nie są one kasowane... Na jakiej zasadzie to działa?

 

 

Pozdro i z góry dzięki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, napisz w opisie filmiku, że muzyka jest własnością tego i tego wykonawcy/zespołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że na youtubowym AudioSwapie nie ma nic sensownego

009 Sound System - Dreamscape :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

009 Sound System - Dreamscape :lol2:

 

:hmm:

 

Ja tego nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

To się robi samo :E :E Zobacz sobie utwory creative commons.

A jest na yt jakaś lista tych utworów? W creative commons jest napisane, że można używać filmów wideo stworzonych przez kogoś innego. Ale jak jest z muzą? Czy można po prostu ściągnąć sobie ścieżkę dźwiękową z filmiku prosto z youtuba, czy jakiegos innego źródła i ją wykrozystać?

Bo w sumie nawet ściągnięcie takiego utworu jest traktowane jako piractwo.

 

W każdym razie, czy właśnie te odnośniki do sklepów, kanałów artystów to są właśnie od tego, że ktoś wsadził jakąś ścieżkę dźwiękową na podstawie creative commons?

 

 

A z tym dreamscape.... Weźcie nie mówcie :P

Po prostu, czy można jakoś legalnie wstawić piosenkę jakiegoś lepszego wykonawcy, nie tych z udioswapa? Jest na to jakiś sposób? Czy te wszystkie filmiki które nawet są tylko kopią dźwięku oryginału itd. są po prostu nielegalne, ale yt ich nie usuwa? Np. to

jest po prostu kopią piosenki z oficjalnego kanału glitch moba:

a ma ponad 500k wyświetleń, nie wierzę żeby youtube tak po prostu to przepuściło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się prawami autorskimi. W najgorszym wypadku będzie Twój film, ze ścieżką dźwiękową np. z Royksoppa, zablokowany w jakimś kraju, zwykle w Niemczech. Mógłbyś mieć problemy (zamkną Ci konto na YT albo skasują film), jeśli wrzucałbyś na swój kanał całe albumy z muzyką. Zauważ, że miliony osób wrzucają na YT jakieś fragmovies z muzyką sławnych wykonawców i nic się z tym nie dzieje.

 

Może się zdarzyć, że przyjdzie na Twój mail informacja (bo na YT podaje się email przy rejestracji), że utwór należy do kogoś tam, a potem kolejna informacja, że nic nie musisz robić w związku z tym. Wówczas na twoim filmie będzie po prostu wyświetlana malutka reklama, którą można zamknąć krzyżykiem.

 

Te napisy "kup utwór" są dodawane automatycznie, jeśli YT rozpozna ścieżkę dźwiękową. Nic one nie znaczą, po prostu są i już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

009 Sound System - Dreamscape :lol2:

 

Hahahaha rzygam jak to słyszę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Nie przejmuj się prawami autorskimi. W najgorszym wypadku będzie Twój film, ze ścieżką dźwiękową np. z Royksoppa, zablokowany w jakimś kraju, zwykle w Niemczech. Mógłbyś mieć problemy (zamkną Ci konto na YT albo skasują film), jeśli wrzucałbyś na swój kanał całe albumy z muzyką. Zauważ, że miliony osób wrzucają na YT jakieś fragmovies z muzyką sławnych wykonawców i nic się z tym nie dzieje.

 

Może się zdarzyć, że przyjdzie na Twój mail informacja (bo na YT podaje się email przy rejestracji), że utwór należy do kogoś tam, a potem kolejna informacja, że nic nie musisz robić w związku z tym. Wówczas na twoim filmie będzie po prostu wyświetlana malutka reklama, którą można zamknąć krzyżykiem.

 

Te napisy "kup utwór" są dodawane automatycznie, jeśli YT rozpozna ścieżkę dźwiękową. Nic one nie znaczą, po prostu są i już ;)

Dzięki za szersze wytłumaczenie :) No cóż, trzeba będzie przetestować, mam nadzieję, że nie znajdę w skrzynce pocztowej wezwania do sądu następnego dnia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

No i zrobiłem filmik z ścieżką dźwiękową, wgrałem na yt. No i na maila, jak i w youtubie w sekcji prawa autorskie w menedżerze filmów mam coś takiego:

Twój film może zawierać następujące treści chronione prawami autorskimi:

Uznane roszczenia

"Various-Tomorrow Never Knows", nagranie dźwiękowe zarządzanie:

UMG

Co to oznacza?

Twój film jest nadal dostępny na całym świecie. W niektórych sytuacjach obok filmu mogą być wyświetlane reklamy. Pamiętaj, że stan filmu może się zmienić wraz ze zmianą zasad wybranych przez właścicieli treści. Dowiedz się więcej o prawach autorskich w YouTube.

 

To roszczenie nie ma wpływu na stan Twojego konta.

 

Tzn. że narazie nic mi nie zrobią, ale może się to zmienić zależnie od decyzji UMG i mogą mi zamknąć konto?

Czy po prostu narazie to moje naruszenie praw autorskich jest akceptowalne i UMG zarabia na moim filmiku wyświetlając reklamy?

 

Prosze o odpowiedź, może ktoś spotkał się z czymś takim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz wyjaśnione tu :)

 

Twój film jest nadal dostępny na całym świecie. W niektórych sytuacjach obok filmu mogą być wyświetlane reklamy. Pamiętaj, że stan filmu może się zmienić wraz ze zmianą zasad wybranych przez właścicieli treści. Dowiedz się więcej o prawach autorskich w YouTube.

 

To roszczenie nie ma wpływu na stan Twojego konta.

 

Czyli nic nie trzeba robić i nic się nie stanie. Może się jednak zdarzyć, że gdzieś za 2 lata film zostanie zablokowany w jakimś kraju (99% są to Niemcy).

 

Na jednym z moich kanałów YT mam chyba 50 takich komunikatów jak Twój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

To dziwne, bo nie trafiłem jeszcze żeby gdzieś w dolnej częsci mojego filmu widniała reklama, a film odtwarzałem kilkanaście razy ;)

No cóż, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie ;] Tutaj link do filmiku:

 

Konto na yt mogą mi zamykać, bylebym jakiejś kary pieniężnej nie dostał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Youtube miał wiele procesów z wytwórniami, studiami filmowymi, wydawcami itd. Ostatecznie z większością zawarł kompromis - zaimplementowali mechanizmy rozpoznające muzykę i obraz (mniej lub bardziej doskonałe) i jak odnajdą coś co mają w bazie to, w zależności jak dogadali się z danym właścicielem praw, albo blokują materiał, albo wyświetlają reklamy z których kasa idzie dla właściciela praw autorskich.

 

A UMG to Universal Music Group.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo nie trafiłem jeszcze żeby gdzieś w dolnej częsci mojego filmu widniała reklama, a film odtwarzałem kilkanaście razy ;)

No cóż, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie ;] Tutaj link do filmiku:

 

Konto na yt mogą mi zamykać, bylebym jakiejś kary pieniężnej nie dostał :P

 

Reklamy wyglądają tak:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/32/clipboard01gra.jpg/

 

Jest tam taki żółty pasek na dole, w chwili dojechania nań suwakiem, wyświetlają się małe reklamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że może troche stary temat ale mam pytanie, a mianowicie, czy mogę uruchomić w takim filmiku reklamy i czerpać z tego filmu korzyści materialne? w sytuacji takiej jak ta przedstawiona w temacie gdy dostaniemy takie zawiadomienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że może troche stary temat ale mam pytanie, a mianowicie, czy mogę uruchomić w takim filmiku reklamy i czerpać z tego filmu korzyści materialne? w sytuacji takiej jak ta przedstawiona w temacie gdy dostaniemy takie zawiadomienie.

Google adsense odpada od razu na 100% oni sprawdzają pod tym względem każdy film. Nie wiem jakby to wyglądało w przypadku partnerstwa np. z Agorą.

Użycie do 30 sekund utworu/cinematiku/traileru jest dozwolone i w takich przypadkach się nie przywalają. Można też zmienić lekko okatwe w goldwave (utwór może leciutko przyśpieszyć, ale tym sposobem oszukasz YT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a hmm jakby się sprawa miała w sytuacji gdybym wrzucił np. muzykę z serwisu tego typu?(jako podkład do np. lets play'a z gry)

http://www.jamendo.com/pl/#

Oczywiście muzykę posiadającą licencję CC-BY. Czy wtedy muszę zmieniać typ licencji filmu który wrzucam na również cc? No i czy mogę wtedy zamieszczać reklamy w materiałach z urzyciem tego typu muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze nic, ja wrzuciłem fotki na YT, no żeby nie było ciszy, to dodałem fragment muzyki. No i cały filmik trwa 1:21. YT przysłał mi na maila info że w Niemczech ten film nie bezie się wyświetlał i dodało mi znaczek itunes jak załączyli chłopaki i ze jest to utwór grupy „tekiej a takiej”. No i czy na pewno nie mamy już ACTA pod inna nazwą, cały utwór trwa ponad 5 min, ja skorzystałem z 1:21 a ci już z reklamą że możesz go kupić, przeć to przegięcie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście muzykę posiadającą licencję CC-BY. Czy wtedy muszę zmieniać typ licencji filmu który wrzucam na również cc?

 

Poczytaj sobie FAQ CC zanim na forum przyjdziesz, Jeżeli jest licencja SA (share alike) to musisz utwór pochodny udostepnić na takiej samej, jak nie ma SA to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze nic, ja wrzuciłem fotki na YT, no żeby nie było ciszy, to dodałem fragment muzyki. No i cały filmik trwa 1:21. YT przysłał mi na maila info że w Niemczech ten film nie bezie się wyświetlał i dodało mi znaczek itunes jak załączyli chłopaki i ze jest to utwór grupy „tekiej a takiej”. No i czy na pewno nie mamy już ACTA pod inna nazwą, cały utwór trwa ponad 5 min, ja skorzystałem z 1:21 a ci już z reklamą że możesz go kupić, przeć to przegięcie :hmm:

 

Teraz to już standard na YT. Przy każdej muzyce jest teraz podawany wykonawca i info, że można ten utwór kupić. Ale oczywiście nic nie musisz wykupywać (chyba że chcesz) - to tylko taka informacja dla oglądających. Mam kilka kanałów na YT, setki przesłanych filmów i też tak mam wszędzie tam, gdzie muza nie jest mojego autorstwa.

 

Jak na razie miałam tylko ostrzeżenia na czerwono za parodie filmów, nigdy jeszcze za muzykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Włączam twój filmik i "niedostypny w Twoim kraju".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie, jak czytam jakie macie problemy, to w pale się nie mieści. Ktoś gdzieś się boi policji, czy czego tam jeszcze, bo na youtubie zamieścił coś tam. dzieciaki, jak będziecie się bać takich rzeczy, to znaczy, że już pogodziliście się, że żyjecie w państwie policyjnym, jednym słowem żal mi was. Dziś to nie komuna, można jechać tam, gdzie policja nie zagląda do domów po kompa pod byle pretekstem, byle sobie statystyki poprawić, na żądanie jakiejś buca z rządu itd.

Jak będziecie się dali poniżać, to tak będziecie traktowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

normalnie, jak czytam jakie macie problemy, to w pale się nie mieści. Ktoś gdzieś się boi policji, czy czego tam jeszcze, bo na youtubie zamieścił coś tam. dzieciaki, jak będziecie się bać takich rzeczy, to znaczy, że już pogodziliście się, że żyjecie w państwie policyjnym, jednym słowem żal mi was. Dziś to nie komuna, można jechać tam, gdzie policja nie zagląda do domów po kompa pod byle pretekstem, byle sobie statystyki poprawić, na żądanie jakiejś buca z rządu itd.

Jak będziecie się dali poniżać, to tak będziecie traktowani.

:rotfl:

 

Idiotyzmy piszesz i tyle. Przestrzeganie prawa to nei objaw niewolnictwa, a szacunku dla społeczeństwa. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie, jak czytam jakie macie problemy, to w pale się nie mieści. Ktoś gdzieś się boi policji, czy czego tam jeszcze, bo na youtubie zamieścił coś tam. dzieciaki, jak będziecie się bać takich rzeczy, to znaczy, że już pogodziliście się, że żyjecie w państwie policyjnym, jednym słowem żal mi was. Dziś to nie komuna, można jechać tam, gdzie policja nie zagląda do domów po kompa pod byle pretekstem, byle sobie statystyki poprawić, na żądanie jakiejś buca z rządu itd.

Jak będziecie się dali poniżać, to tak będziecie traktowani.

 

1. archeolog

2. nie ćpaj więcej tego syfu

3. gadasz jak potłuczony. przestań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

Hehe. Włączam twój filmik i "niedostypny w Twoim kraju".

eee?

 

U mnie się odtwarza całkiem dobrze, już prawie rok styknął z "spiraconym" podkładem i konta mi nie zbanowali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...