Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Damis16

Netbook Asus 1225B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Na stronie internetowej X-KOM weszły do oferty nowe Asusy 1225B :) Zapewne wiele osób na nie czekało, np ja :)

 

do rzeczy:

czy to opłacalny zakup?

podobno pamięci RAM są wlutowane w płytę główna, czy to prawda?

jak z wydajnością tych netbooków?

 

interesuje mnie ten oto dokładnie model: ASUS

 

Proszę o opinię i pomoc :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Na stronie internetowej X-KOM weszły do oferty nowe Asusy 1225B :) Zapewne wiele osób na nie czekało, np ja :)

 

do rzeczy:

czy to opłacalny zakup?

podobno pamięci RAM są wlutowane w płytę główna, czy to prawda?

jak z wydajnością tych netbooków?

 

interesuje mnie ten oto dokładnie model: ASUS

 

Proszę o opinię i pomoc :)

 

pozdrawiam

Również jestem zainteresowany tym samym modelem. Co do wydajności, jest taka samo jak Asus 1215b z e450, poszperaj w necie, na pewno coś znajdziesz. Jest to po prostu odnowiona wersja 1215b w nowej serii Eee Pc Flare. Mi najbardziej zależy na pracy na baterii, na jednej zagranicznej stronie wyczytałem w recenzji że bateri moze trzymać nawet około 8h (oczywiście przy np tylko pracy w wordzie). Narazie jest strasznie drogi, ale to dlatego że jest mała ilość w magazynach, tak jest zawsze, jak będą mieli po kilkadziesiąt sztuk to cena spadnie. Ja liczę ze własnie ta wersją którą podałeś w linku będzie kosztowała około 1800zł z systemem to wtedy się skuszę:) Pamiętam, że tak samo było z 1215b jak wyszedł z AMD e450, ceny były ogromne, a potem spadły o 100-200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1225b wygląda ładnie.

Mam nadzieję, że poprawili w nim niedociągnięcia 1215b.

Z drugiej strony 8 godzin jest nierealne, chyba, że w totalnym idle tak na prawdę.

Czas się wydłuża po odvoltowaniu procesora, ale Word i WiFi + Chrome to max 5-6 godzin i koniec ;)'

Kolejny plus z odvoltowania to temperatury: - 10 stopni dla APU, a to sporo, bo zamiast 70-80 robi się 60-70. Niestety to gorąca jednostka, zaś ASUS ma głupią manię projektowania systemów tak, by chłodziły już ciepłym powietrzem z obudowy :kwasny:

Ciekawi mnie jaki zasilacz dadzą. Fajny byłby we wtyczce, choć i tak już obecny jest maluteńki, ale nadal nie wiem czemu tak duży :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze cena spadnie? jak tak, to kiedy mniej wiecej mozna sie tego spodziewac? :)

 

co do Asusa, to naprawde ladny model :)

ale co do tej wlutowanej pamieci ram w plyte gowna to obilo mi sie gdzies o uszy ze takie rozwiazanie wlasnie zastosowal asus a tych modelach...

wiecie cos o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze cena spadnie? jak tak, to kiedy mniej wiecej mozna sie tego spodziewac? :)

 

co do Asusa, to naprawde ladny model :)

ale co do tej wlutowanej pamieci ram w plyte gowna to obilo mi sie gdzies o uszy ze takie rozwiazanie wlasnie zastosowal asus a tych modelach...

wiecie cos o tym?

 

 

Cena na pewno spadnie, tylko pytanie kiedy. W chwili obecnej, 1799 zł to dużo, za dużo jak na taki sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile według was powinien kosztować taki sprzęt?

chodzi mi konkretną konfiguracją jaką zalinkowałem w pierwszym poście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile według was powinien kosztować taki sprzęt?

chodzi mi konkretną konfiguracją jaką zalinkowałem w pierwszym poście ;)

 

 

Bawiąc sięw marketingowy bełkot, to

 

1499 zł Plus jakaś torba i mysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka cena mi by odpowiadała :D

 

tylko kiedy????? miesiąc? :)

 

 

Stawiałbym na początek czerwca, lecz kurs euro na wakacje "dziwnym trafem" nagle podskakuje, i moje gdybania mogą się nie spełnić ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z tą pamięcią Ram?

mają wlutowana w płytę główną czy nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele Eee PC 1225B posiadają pamięć o pojemności 4GB wlutowaną w płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale po co tak zrobili...

Hajs się musi zgadzać. Wlutowanie jest tańsze niż slot na ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w razie uszkodzenia takiej pamieci ram po okresie gwarancyjnym ile by kosztowala naprawa?

 

pytanie przyszlosciowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że pamięć ta ma pojemność 4GB, a nie 1GB jak w przypadku modeli Eee PC 1015BX. :)

W przypadku awarii pamięci naprawa prawdopodobnie będzie związana z wymianą płyty głównej. :(

Jednak prawdopodobieństwo wystąpienia takiej usterki jest zapewne identyczne jak w przypadku awarii samej płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że pamięć ta ma pojemność 4GB, a nie 1GB jak w przypadku modeli Eee PC 1015BX. :)

W przypadku awarii pamięci naprawa prawdopodobnie będzie związana z wymianą płyty głównej. :(

Jednak prawdopodobieństwo wystąpienia takiej usterki jest zapewne identyczne jak w przypadku awarii samej płyty głównej.

 

a czy w tym modelu jest jakaś roczna gwarancja na baterię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria w modelu Eee PC 1225B objęta jest 6-miesięczną gwarancją producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jest mała dostępność modeli z serii Eee PC 1225B co nie wróży zbliżających się obniżek cen. Jednak wszystko zależy od dystrybutorów oraz kursu walut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...